2025 m. liepos 2 d. trečiadienis, 5:03:23
Reklama  |  facebook

Beveik trečdalis butų savininkų mano galintys būstą įsirengti patys, o ne kviestis dizainerius

2021-04-15 12:11
Beveik trečdalis (31 proc.) lietuvių mano galintys būstą įsirengti patys, ir tik kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) planuoja kreiptis į interjero dizainerius. 26 proc. naujakurių teigia atsisakantys profesionalių interjero konsultacijų, nes jos jiems per brangios.
nuotrauka
YIT LIETUVA interjeras


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB

Šiuos lietuvių įpročius įsirenginėjant namus atskleidė darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva atliktas tyrimas. Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė sako, jog, atsisakius profesionalios pagalbos, namų įsirengimo terminas gali būti dvigubai ilgesnis.

„Jaukūs ir gražūs namai – kiekvieno žmogaus svajonė. Nebus klaidinga sakyti, kad dabar, pandemijos akivaizdoje, namai tapo svarbiausia vieta, kurioje praleidžiame didžiąją laiko dalį ir kuri turi išpildyti daugiau lūkesčių nei įprasta – būti ne tik poilsio, bet ir darbo, laisvalaikio erdve. Tinkamai įsirengti namus – svarbus ir rimtas uždavinys, reikalaujantis itin didelio pasiruošimo. Matome, kad didžioji dalis mūsų klientų į tai žvelgia labai rimtai“, – cituojama bendrovės „YIT Lietuva“ NT rinkodaros ir pardavimų vadovė Jurga Vilkenė.

Namų įsirengimas reikalauja laiko, specifinių žinių, patirties ir pastangų – tiek priimant sprendimus dėl būsto plano ir apdailos, tiek renkantis santechnikos įrengimus ar planuojant interjero stilių bei koloritą.

Trečdalis lietuvių tikisi namus savarankiškai įsirengti trumpiau nei per pusmetį

„YIT Lietuva“ užsakymu bendrovės „Norstat“ atliktas tyrimas parodė, kad trečdalis (33 proc.) lietuvių tikisi būstą savarankiškai įsirengti per 3–6 mėnesius, kiek daugiau nei trečdalis (34 proc.) – per 6–12 mėnesių.

J. Vilkenės teigimu, tik penktadalis (18 proc.) žmonių yra pasirengę savarankiškam namų įrengimui skirti daugiau nei metus: „Noras kuo greičiau įsikurti įsigytame būste – suprantamas. Tačiau įrengimo procesas susideda iš daugybės dalių. Kuo anksčiau pradedamas dėlioti būsimų namų planas, išgryninami norai, surandami dizaineriai ar net sutariama su medžiagų bei baldų tiekėjais – tuo sklandžiau vyksta ir trumpiau trunka darbai. Visgi, įsirengimo procesas dažnai kinta ir natūraliai užtrunka ilgiau nei tikėtasi.“

Interjero dizainerė D. Sakevičė pritaria, kad visi, pradėję būsto įrengimo darbus, planuoja juos baigti kuo greičiau, bet realybė – kitokia.

„Dirbant su interjero dizaineriu, nedideli – iki 3 kambarių – būstai vidutiniškai yra įrengiami per pusmetį. Individualaus namo ar kotedžo įrengimo terminas yra ilgesnis – nuo 6 iki 9 mėnesių. Tokie terminai galioja tuomet, jei viskas vyksta sklandžiai – įrengimo komanda nevėluoja atlikti darbų, medžiagos, technika ir baldai pristatomi laiku, neatsiranda kitų techninių kliūčių“, – pasakoja specialistė.

„YIT Lietuva“ atstovė J. Vilkenė, cituojama pranešime, sako, kad klientai, besiimantys būstą įsirengti patys, būna nusiteikę itin ryžtingai, tačiau taip pat turėtų numatyti ir galimas klaidas: „Norint įsirengti būstą, reikia žinoti daugybę subtilybių, išmanyti darbų procesus, ieškoti geriausių sprendimų. Vieniems tai pavyksta geriau, kitiems – prasčiau. Iš savo klientų patirčių matome, kad būsto įrengimo klaidos vėliau neišvengiamai išryškėja, tenka kreiptis į profesionalus ir vėl skirti nemažai investicijų. Taigi vienas svarbių dalykų prieš imantis būstą įsirengti patiems – įvertinti savo kompetencijas, nesidrovėti konsultuotis su patyrusiais žinovais.“

„Norėdami sutrumpinti namų įrengimo trukmę, turėtume pradėti nuo techninių planų parengimo. Šie planai turi būti paruošti prieš pradedant apdailos meistrų darbą: prieš tai, kol yra išdėstomi baldai, įrengiama santechnika, elektros instaliacija, lubos ir apšvietimo nišos. Tad pasirinkimas pasitelkti interjero dizainerį bent jau dėl techninių brėžinių yra teisingas ir leidžia išvengti vėlesnių klaidų“, – lietuvių įpročius komentuoja D. Sakevičė.

Tyrimo duomenimis, realistišką savarankiško namų įrengimo trukmę planuoja 40–49 metų vyrai: 42 proc. šios amžiaus grupės apklaustųjų savarankiškai būstą tikisi įsirengti per pusmetį ar vienerius metus.

„Tikėtina, kad ši amžiaus grupė jau yra anksčiau patyrusi, ką reiškia įsirengti būstą patiems. Jų lūkesčiai yra pagrįsti ankstesne patirtimi. Pirmojo būsto įrengimas savo jėgomis yra geriausia mokykla – vėliau šiuose namuose gyvenantys žmonės įgunda pamatyti, kur yra padarytos klaidos ir stengiasi jų vengti įsirenginėdami antruosius namus. Žinoma, kad dirbant su interjero specialistais tokių klaidų rizika gerokai mažesnė“, – įspėįa D. Sakevičė.

Interjero įsirengimą gali sutrumpinti geri techniniai planai

Tyrimo duomenimis, 17 proc. apklaustųjų teigė planuojantys į interjero dizainerį kreiptis tik dėl konsultacijų, 13 proc. – tik dėl interjero koncepcijos ir 8 proc. – tik dėl techninių brėžinių.

„Norėdami sutrumpinti namų įrengimo trukmę, turėtume pradėti nuo techninių planų parengimo. Šie planai turi būti paruošti prieš pradedant apdailos meistrų darbą: prieš tai, kol yra išdėstomi baldai, įrengiama santechnika, elektros instaliacija, lubos ir apšvietimo nišos. Tad pasirinkimas pasitelkti interjero dizainerį bent jau dėl techninių brėžinių yra teisingas ir leidžia išvengti vėlesnių klaidų“, – lietuvių įpročius komentuoja D. Sakevičė.

Ji priduria, kad taip pat svarbu yra sustyguoti darbus, jų eiliškumą, sudaryti reikiamų medžiagų poreikio grafiką, numatyti, kokiu prioritetu ir kokiu terminu turi būti išsirenkamos, užsakomos ir nuperkamos medžiagos. Paprastai tuo rūpinasi interjero dizaineriai, kurie nuima šią sunkią naštą nuo naujakurių pečių.

Anot J. Vilkenės, naujakuriai, apsiimantys šias užduotis atlikti patys, turi būti akyli – stebėti meistrų darbą, prižiūrėti tikslų įrangos bei medžiagų atvežimą.

Interjero dizainerių sprendimais nepasitiki tik maža dalis apklaustųjų

Atliktas tyrimas parodė, jog dauguma lietuvių pasitiki interjero dizainerių sprendimais, tačiau su jais nebendradarbiauja dėl kitų priežasčių. Tik 6 proc. žmonių teigė nepasitikintys dizainerių nuomone, tarp jų nepasitikėjimą interjero specialistams daugiau išreiškė vyrai (7 proc.) nei moterys (5 proc.).

Pasak „YIT Lietuva“ atstovės J. Vilkenės, dažniausiai minima priežastis, dėl kurios vengiama kreiptis į interjero dizainerius, yra kaina: 30 proc. apklaustų moterų ir 21 proc. vyrų teigė, jog jiems ši paslauga yra per brangi.

„Vertinant pagal namų ūkio dydį, interjero dizainerio atsisakymą dėl paslaugų brangumo dažniausiai nurodė trijų asmenų šeimos (33 proc.). Mažiausiai šis kriterijus yra svarbus dviejų asmenų ir daugiau nei penkių asmenų šeimoms“, – teigia J. Vilkenė.

Didžiausią biudžeto dalį skirti ilgaamžiams sprendimams

D. Sakevičės teigimu, namus įrengiant savarankiškai, pirmiausiai reikėtų numatyti, kur bus skiriamos didžiausios investicijos. Ji pataria jas planuoti kokybiškai atliktiems apdailos darbams, patvariai grindų dangai, kokybiškoms plytelėms, durims, santechnikos prietaisams ir buitinei technikai, integruojamų baldų medžiagiškumui.

Dizainerei pritaria J. Vilkenė, teigdama, kad derėtų iš anksto nusimatyti, kokius namuose esančius objektus norėsis keisti rečiau, kurie turės tarnauti bent keletą metų ar ilgiau. „Ilgaamžiai objektai tikrai verti didesnių investicijų, taip siekiant kokybės ir patvarumo. Juk prastos kokybės grindys gali būti lengvai sugadintos, o jas pakeisti ne tik kainuos, bet ir užtruks, teks atlikti nemažą remontą. Tuo tarpu baldus ar smulkias interjero detales pakeisti kur kas paprasčiau“, – sako „YIT Lietuva“ atstovė.
Statybunaujienos.lt



Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2025-07-01 08:41
Pirmadienį, birželio 30 d., Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre įvyko Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) 2025 ceremonija, kurios metu pagerbti geriausi architektūriniai kūriniai Lietuvoje.
nuotrauka
2025-06-30 14:39
Vilniaus centrinėje dalyje, tarp A.Juozapavičiaus ir Žvejų gatvių, esantis sklypas įgys naują veidą – baigėsi konkursas, kuriame penkios architektūros studijos varžėsi dėl galimybės sukurti gyvenamąjį kvartalą prie Mindaugo tilto. Laimėtoju pripažintas studijos „Aketuri Architektai“ projektas „FLUME...
nuotrauka
2025-06-30 08:34
Bet kuris kokybiškas produktas gimsta dar braižymo lentoje, o jo kelionė tęsiasi tol, kol patikimai tarnauja daugelį metų. Todėl renkantis jungiklius, svarbu ne tik dizainas – dar svarbiau, iš ko ir kaip jie pagaminti. Originalūs JUNG jungikliai išsiskiria išgaamžėmis medžiagomis, pažangiomis gamybo...
nuotrauka
2025-06-27 15:46
Stresas, įtampa, nuovargis – dažni šiuolaikinio žmogaus palydovai. Todėl vis svarbesniu tampa klausimas – kur mes galime atgauti jėgas? Pasak psichologo, atsakymas slypi ten, kur praleidžiame daugiausia laiko – mūsų namuose. Tinkamai kuriama namų aplinka gali tapti ne tik atsipalaidavimo erdve, bet ...
nuotrauka
2025-06-27 14:46
Klaipėdos centrinio pašto pastate, kur numatoma įkurti F. W. Argelanderio mokslo ir meno centrą – pažintis su navigacijos, astronomijos, pašto istorijos ekspozicijomis, pačiu Argelanderiu bei Prūsijos karališkąja šeima, interaktyvūs sprendimai, erdvės mokslui, menui, bendruomenėms. Jau išnagrinėtos ...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 10:31
Vilniaus Dailės akademijos ir Islandijos menų universiteto tyrėjos Viltės Adomavičiūtės vystomas projektas „Hempforma“ pateko tarp 22 finalininkų prestižiniame pasauliniame Naujojo europinio bauhauzo (NEB) prizo konkurse. „Hempforma“ siūlo gaminti tyrimais pagrįstas tvarias biokompozitines akustines...
nuotrauka
2025-06-27 10:19
Kultūros infrastruktūros centro (KIC) Kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ įgyvendinamas edukacinis projektas „PASIDAIRYK PATS“ (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) sulaukė didelio susidomėjimo. Tą patvirtino ir surengta k...
nuotrauka
2025-06-27 08:52
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai – išskirtinės architektūros ir istorinės atminties objektas – šiandien išgyvena tylų irimo procesą. Neeksploatuojamo pastato priežiūra reikalauja vis daugiau valstybės lėšų, o nesiimant sprendimų dėl jo įveiklinimo, šios investicijos tėra laikinos priemonės, – rašom...
nuotrauka
2025-06-26 15:07
Tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos „Kantar“ (UAB „TNS LT“) Vilniaus biuras praėjusią savaitę persikėlė į naujas patalpas baigiamo rekonstruoti Šv. Jokūbo komplekso teritorijoje. Atskirame 19 amžiaus pabaigos pastate bendrovė suderino istorinį paveldą su šiuolaikiniu darbo organizavimu.
nuotrauka
2025-06-26 14:36
Lietuvos oro uostai (LTOU) skelbia, kad jau sudaryta geriausių architektūrinių idėjų naujam Vilniaus oro uosto atvykimo terminalui pasiūlymų eilė. Tarptautinė komisija, kuri buvo sudaryta iš oro uostų atstovų ir gerai žinomų Lietuvos bei užsienio architektų, įvardino penkias geriausias idėjas, o pir...
nuotrauka
2025-06-20 16:31
Istorija be mitų: ekspertų žvilgsnis į Atgimimo aikštę – į taip pavadintą diskusiją archeologus, istorikus, kitų sričių ekspertus bei visuomenę pakvietė Klaipėdos savivaldybė. Prieš tęsiant projekto įgyvendinimą, dar kartą siekta išgirsti įžvalgas apie aikštės istorinį kontekstą bei šiandieninius mi...
nuotrauka
2025-06-20 15:13
Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Šakių r.) baigiami tvarkybos darbai, pradėti 2022 metų spalį. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu buvo tvarkoma ne tik bažnyčios pastatas, bet ir šalia esant varpinė. Šie darbai yra labai svarbūs siekiant išsaugoti vertingą regiono sakralinį stati...
nuotrauka
2025-06-20 07:45
Ottas Alveris, vienas iš Mustamäe valstybinės vidurinės mokyklos projektuotojų, teigia, kad natūralios šviesos įnešimas į šiuolaikinius viešuosius pastatus yra iššūkis bet kuriam architektui.
nuotrauka
2025-06-17 13:04
Daugelį Vilniaus rajonų iš pirmo žvilgsnio pažįstame, tačiau apie jų istoriją žinome labai nedaug. Miesto rajonai dažnai slepia daugybę savo veidų, ne išimtis – ir Viršuliškės. Kaip atrodė rajonas iki 8-ojo dešimtmečio? Kaip keitėsi Viršuliškės išdygus pirmiesiems daugiabučiams? Visa tai galima suži...
nuotrauka
2025-06-16 09:25
Gegužės 23 d. apie pusantro šimto moksleivių iš 7 Lietuvos mokyklų ir jų mokytojai bei palaikymo komandos, įvairių įmonių atstovai ir ekspertai rinkosi į Kauno „Mokslo salą“. Čia vyko KTU Statybos ir architektūros fakulteto jau šeštus metus organizuoto moksleivių projekto „Design. Engineer. Construc...
nuotrauka
2025-06-13 10:16
Prasideda dalyvių, norinčių, kad jų namų virtuvės, valgomojo ar kitos namų ar verslo erdvės būtų nemokamai atnaujintos profesionalių IKEA interjero dizainerių, atranka. Aštuonių atrinktų laimėtojų namuose ar verslo patalpose bus įgyvendinti pokyčiai, tapsiantys naujojo rudens sezono TV3 laidos „Namų...
nuotrauka
2025-06-12 14:55
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ vilniečiams pristato penkias naujo gyvenamojo kvartalo prie Mindaugo tilto architektūrines idėjas. Jau galima susipažinti su visais penkiais konkurso darbais, taip pat iki birželio 18 d. pabaigos teikti savo pasiūlymus bei pastabas.
nuotrauka
2025-06-09 13:12
Vilniaus miesto savivaldybė pristato urbanistinės ir gamtinės konteksto analizės rekomendacijas. Dokumentas skirtas miesto plėtotojams, architektams, urbanistams ir jų komandoms, rengiančioms teritorijų planavimo dokumentus – detaliuosius planus. Tikimasi, kad rekomendacijos įneš daugiau aiškumo, ko...
nuotrauka
2025-05-30 15:10
Sostinės viešosios erdvės pelno ne tik miestiečių pripažinimą – jų kokybę ir architektūrinę vertę aukštai įvertino ir profesionalų bendruomenė. 2025 m. Nacionaliniuose architektūros apdovanojimuose viešųjų erdvių kategorijoje nominuoti du Vilniaus vystymo kompanijos projektuotojų komandos sukurti pr...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras