2023 spalio 3 d. antradienis, 17:42
Reklama  |  facebook

ESO kviečia tapti partneriais: organizuoja renginį būsimiems rangovams

2023-04-26 17:15
Gegužės 4 d. AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pirmą kartą organizuoja Partnerių dieną, į kurią kviečia visus, norinčius tapti ESO rangovais. Renginyje bus kalbama apie bendradarbiavimo privalumus, siūlomas galimybes, taip pat bus aptariamos ir techninės sąlygos prisijungiant prie ESO rangovų tinklo.
nuotrauka
ESO nuotr.


Minimos įmonės
ESO (Energijos skirstymo operatorius), AB
„Viena pagrindinių ESO misijų – greitai, kokybiškai ir konkurencinga kaina prijungti naujus klientus. Šiuo metu ypatingai trūksta partnerių – paklausa viršija pasiūlą, todėl ne visada pavyksta pasiekti minėtų tikslų. Esame suinteresuoti didesne ir sąžininga konkurencija, nes mūsų tikslas – pasiūlyti geriausią kainą vartotojams“, - cituojamas Karolis Sabaliauskas, ESO Investicijų valdymo departamento vadovas.

Partnerių dienos renginyje bus pristatytas ESO 10 metų investicijų planas, taip pat bus paaiškinta, kaip patekti į ESO pirkimų kvalifikacinę sistemą, ESO atstovai detalizuos ir rangos procesą. „Išsamiai papasakosime apie informacinę sistemą, per kurią vykdomi ir užsakymai, ir visas skaitmeninis bendravimas su partneriais. Supažindinsime su pagrindinėmis sutarčių sąlygomis, partneriams tiekiamomis ESO medžiagomis, skelbiamų viešųjų pirkimų konkursais, apžvelgsime jų kiekį ir dažnį“, - vardija ESO Investicijų valdymo departamento vadovas.

Šiuo metu aktyviai dalyvaujančių ESO skelbiamuose konkursuose partnerių yra apie 30, o siekiant užtikrinti ESO užsakymų poreikį, šį skaičių bendrovė norėtų padvigubinti. Labiausiai trūksta partnerių elektros naujų vartotojų prijungimams bei tinklo rekonstrukcijoms visoje Lietuvoje.

Nauji potencialūs rangovai turėtų išsinagrinėti keliamus tipinius kvalifikacinius reikalavimus, kurie patalpinti ESO.lt puslapyje, bei įsivertinti, kuriuos reikalavimus atitinka patys, o kuriai daliai planuotų keltis kvalifikaciją ar ateityje pasitelkti partnerius (subrangovus). Jeigu šiuo metu bendrovei trūksta kvalifikacijos, pagal galiojančius teisės aktus, galima į pagalbą pasitelkti subrangovus, o ateityje tobulinti savų darbuotojų kvalifikaciją ir taip didinti įmonės galimybes įgyvendinant didesnius projektus.

Darbų sąrašas ir terminai


Siūlomų darbų gama plati: nuo automatinio jungiklio keitimo galią besididinančiam klientui iki transformatorinių statymo su projektavimo darbais. ESO periodiškai atnaujina trimečius investicijų planus, užtikrina užsakymų stabilumą, todėl ieškoma partnerių, kurie galėtų dirbti ir su objektinėmis (konkretaus užsakymo) sutartimis, ir su ilgalaikėmis (2–3 metų) rangos sutartimis.

Taip pat labai svarbus aspektas – ESO finansinis stabilumas, finansinių įsipareigojimų vykdymas: su partneriais ESO atsiskaito laiku, pagal sutartyse numatytas sąlygas.

„Lietuvoje vyksta intensyvi elektrifikacija, žaliosios energetikos ir elektros įkrovimo stotelių plėtra, naujų vartotojų prijungimas, o gaminančių vartotojų augimas – rekordinis. Dauguma partnerių perėjo į privatų sektorių, todėl neužtikrinami resursai norimai ESO plėtrai. Be to, Lietuvoje 2022 m. fiksuota rekordinė infliacija, produkcijos gamybos ir transportavimo kaštai pasiekė aukštumas, todėl smulkesni partneriai tapo atsargesni, o sukilusios kainos lėmė apyvartinių lėšų stygių“, - pranešime cituojamas ESO Investicijų valdymo departamento vadovas.

Apie objektines ir ilgalaikes sutartis

ESO yra perkančioji organizacija, todėl visi pirkimai vykdomi viešųjų pirkimų būdu, sutartis sudaroma su rangovu, pateikusiu geriausią pasiūlymą. Dalyvauti pirkimuose gali visi rangovai, tenkinantys minimalius kvalifikacinius reikalavimus. Objektinė sutartis pasirašoma vieno konkretaus objekto įgyvendinimui, pagal parengtą techninį projektą. Ilgalaikė sutartis yra sudaroma konkrečiam laikotarpiui (2–3 metams), konkrečios teritorijos (pvz., Trakų ir Elektrėnų r. savivaldybėse) objektų vykdymui iki numatytos vertės (pvz., užsakymams iki 75 000 Eur be PVM). Tokią sutartį atitinkamoje teritorijoje sudariusiam rangovui atiduodami visi užsakymai iki numatytos maksimalios užsakymo vertės. Ribojimo, kiek sutarčių gali sudaryti rangovas, nėra.

Rangovams keliami optimalūs kvalifikaciniai reikalavimai pagal perkamą objekto apimtį siekiant užtikrinti kokybišką ir saugų darbų atlikimą. Reikalavimai yra supaprastinti ir neišskirtiniai, atliekami dirbant įprastus elektrotechnikos darbus. Pvz., naujo kliento galios didinimui (automatinio jungiklio keitimui) reikalinga tokia kvalifikacija: VERT pažyma vykdyti darbus elektros įrenginiuose iki 1000 V arba aukštesnės įtampos; turėti ne mažiau kaip 2 energetikos darbuotojus (1 ne žemesnės kaip VK, o kitas PK kategorijos), galinčius dirbti iki 1000 V arba aukštesnės įtampos elektros įrenginiuose; ne mažiau kaip 2 elektrotechnikos darbuotojus, turinčius pažymėjimus vykdyti automatinio jungiklio keitimą įvadinėje apskaitos spintoje, esant įtampai.

Kitus kvalifikacijai keliamus reikalavimus galite rasti ESO.lt

Kvalifikacijos vertinimo sistema (KVS) ir jos privalumai

Pirkimo metu partneriai ir jų subpartneriai turi pateikti kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus darbui ESO tinkle. Po įtraukimo į KVS jie proaktyviai gauna kvietimus teikti pasiūlymus pirkimuose, kuriems atlikti reikalinga jų tenkinama kvalifikacija. Partneriams tai patogu, nes kvalifikacijos atitikimą reikia pagrįsti tik vieną kartą prieš įtraukimą į sistemą. Taip išvengiama papildomo kvalifikacinių dokumentų teikimo kiekvieno individualaus pirkimo metu.

Visi rinkos dalyviai gali bet kuriuo metu teikti prašymą įtraukti į KVS.

Kalbėdamas apie ESO patikimumą, K. Sabaliauskas pabrėžia, kad ESO yra patikimas partneris, kurios investicijos yra stabilios. Vidutiniškai per metus į naujų elektros vartotojų prijungimą ir rekonstrukcijas bendrovė investuoja apie 172 mln. Eur. Išsamus 10 metų investicijų planas su strateginiais tikslais skelbiamas ESO.lt tinklapyje.

Galimų užsakymų partneriams įsivertinimui ESO kasmet atnaujina 3 metų investicinius sąrašus su preliminariomis tinklo rekonstrukcijų apimtimis, kuriuos galima rasti tinklapio ESO.lt skyriuje Elektra>Planuojamos investicijos.

Pagrindiniai ESO privalumai:
  • Nuo 2020 m. investicijų lygis kasmet stabilus;
  • Kad partneriams nereikėtų didelių apyvartinių lėšų, sandėliavimo patalpų, ESO tiekia daugiau kaip 10 medžiagų grupių (modulinės transformatorinės, transformatoriai, kabeliai, apskaitų kabelių spintos ir kt.);
  • Dėl ekonomikos svyravimų, kainų nestabilumo visose ilgesnėse kaip 6 mėn. sutartyse numatytos kainų indeksavimo galimybės;
  • Numatytos galimybės pagrįsti ir pratęsti darbų atlikimo terminus;
  • Atsižvelgiant į didžiausius naujų vartotojų paraiškų prijungimui kiekius, sutartyse numatyti ribojimai, kiek maksimaliai ESO atiduos užsakymų per dieną partneriams, kad efektyviai būtų valdomas užsakymų kiekis;
  • Vykdant darbus ir kilus probleminėms situacijoms, ESO įsitraukia į procesą ir padeda išspręsti kilusius nesklandumus (pvz., su institucijomis, projektų suderinimu ir kt.);
  • Atsiskaito laiku pagal galiojančias sutartis.

Norintys dalyvauti kviečiami registruotis el. paštu mantas.radziunas@eso.lt 

Statybunaujienos.lt
Žymės  RangovaiAktualijos

nuotrauka
2023-10-03 13:54
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už peržiūrai reikalingų dokumentų nepateikimą šešiems mėnesiams sustabdė UAB „Banduva“ kvalifikacijos atestato galiojimą.
nuotrauka
2023-10-03 13:02
Klaipėdoje paskutinius žingsnius žengia sveikatos centro įkūrimo procesas, pradėtas siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo gyventojams. Galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą Klaipėdoje jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys gydymo įstaigų visame uostamiestyje.
nuotrauka
2023-10-03 11:01
Lietuvos energetikos agentūra (LEA) paskelbė antrą kvietimų etapą juridiniams asmenims teikti paraiškas kompensuoti dalį jų įrengiamų elektromobilių privačių įkrovimo prieigų išlaidų. Šiame etape kvietimams suplanuota skirti 19,57 mln. eurų. Bendrai jungtinio projekto metu siekiama iki 2026 m. įre...
nuotrauka
2023-10-03 10:11
Planuojama, kad 2024 m. pradžioje Lietuvoje pradės veikti šiuo metu testuojama Nuotekų tvarkymo informacijos sistema, leisianti užtikrinti, kad į aplinką nepatektų nevalytos nuotekos. Taip pat sumažės administracinė našta nuotekų tvarkytojams ir jų veiklą prižiūrinčioms institucijoms.
nuotrauka
2023-10-03 07:21
Nuo praėjusių metų pradžios Lietuvoje įsigaliojo statybos techninis reglamentas (STR), iš esmės keičiantis vėdinamo fasado naudojimą. Pagal STR, vėdinamam fasadui sukurti nebeužtenka to, kad visi komponentai būtų sertifikuoti. Dabar jis turi būti tiekiamas kaip vieno gamintojo elementas ir turėti ET...
nuotrauka
2023-10-02 16:23
Anot architektų, Vilniaus plėtra iki vieno milijono įmanoma nebent darant miestą kompaktiškesnį. Seime diskusiją apie milijoninį miestą surengusio Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, apie Lietuvos sostinę verta mąstyti ir futuristiškai.
nuotrauka
2023-10-02 15:36
Rugsėjo 29 d. Mickūnuose, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės teritorijoje, atidarytas pirmasis, pilotinis, Inžinerinių priemonių parkas. Pradedama kurti valstybės gynybos metu kritiškai svarbi nauja kontrmobilumo sistema, kurią sudarys 18-ka tokio pobūdžio Inžinerinių priem...
nuotrauka
2023-10-02 10:47
Nors apie technologinio pramonės perversmo įtaką šalies verslams kalbama jau daugiau nei dešimtmetį, ekspertai prognozuoja, jog Lietuvos įmonių laukia dar didesni pasikeitimai. Anot Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dekanės, profesorės dr. Editos Gimžauskienės...
nuotrauka
2023-10-02 10:36
Kauniečiams seniai pažįstamo studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilo naujas unikalus pastatas – Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. KTU Studentų miestelio vaizdą pakeitęs pastatas ne tik leido išsaugoti buvusio pastato arc...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-30 14:29
Aplinkos ministerija parengė Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus, kurie paskatins perdirbtas statybines atliekas naudoti kaip antrinę žaliavą, užtikrins aiškesnį teisinį statybinių atliekų tvarkymo reguliavimą. Siūloma nustatyti kriterijų sistemą, kuri užtikrintų tinkamą inertinių staty...
nuotrauka
2023-09-29 15:56
Aplinkos ministerija patikslino, kokios institucijos nagrinės strateginio poveikio aplinkai vertinimo (SPAV) dokumentus, ir suteikė visuomenei daugiau galimybių dalyvauti SPAV procesuose bei į juos įsitraukti.
nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-28 13:28
Aplinkos ministerijos apklausa atskleidė, kad žaliuosius pirkimus, t.y. darančius kuo mažesnį poveikį aplinkai visuose produkto gyvavimo ciklo etapuose, Lietuvoje vykdyti tampa vis paprasčiau.
nuotrauka
2023-09-28 12:07
Nuspręsta, kad fizinis barjeras gali būti įrengiamas ir prie valstybės sienos esančiose valstybės saugomų teritorijų šlapiose bei pelkėtose vietose.
nuotrauka
2023-09-28 11:53
Rengiantis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais 2025 m. vasarį, Telšiuose ir Alytuje pradėti montuoti vieni svarbiausių sinchronizacijos įrenginių – sinchroniniai kompensatoriai. Jie padeda stabilizuoti elektros sistemos dažnį ir padidina tinklo dinaminį ...
nuotrauka
2023-09-27 12:48
Valstybės duomenų agentūra praneša, kad šių metų rugpjūtį statybos sąnaudų elementų kainos, palyginti su liepa, sumažėjo 0,3 procento, bet nuo pernai vasaros jos iš viso paaugo 2,9 proc.
nuotrauka
2023-09-27 12:18
Pernai Lietuvoje įvyko daugiau kaip 130 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) sandorių, o turto įsigijimams su paskola prireikė profesionaliai įvertinti, kokia objektyvi įsigyjamo turto vertė. „Spinter tyrimų" atliktos apklausos duomenimis, už tai, kad turtą vertintų tik kvalifikuoti specialistai, pasisak...
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos