2024 lapkričio 8 d. penktadienis, 6:11
Reklama  |  facebook

Japonų pavyzdžiu INFLAMED lietuvius moko džiaugtis tobulu netobulumu

2023-10-16 07:10
Sunku būtų rasti šalį, kuri vakariečio vaizduotę masintų labiau nei Japonija. Tekančios Saulės šalis mus žavi savo kultūra, subtilia estetika, dėmesiu detalėms, į tvarumą orientuotais sprendimais. Nieko nuostabaus, kad ir mums vis norisi bent dalelę Japonijos pasiimti su savimi ir atsivežti čia, į Lietuvą. Būtent tai ir padarė „Inflamed“ komanda.
nuotrauka
„Inflamed“ nuotr.


Minimos įmonės
Inflamed, MB
Lietuvius įmonė „Inflamed“ edukuoja apie „Yakisugi“ – tradicinę japonišką degintos medienos techniką, namams suteikiančią užburiančios estetikos jausmą ir garantuojančią ilgaamžiškumą.

Tradicinė japoniška technika: pabrėžiamas netobulumas

Japonai labai mėgsta tobulą netobulumą. Pavyzdžiui, visame pasaulyje garsus „Kintsugi“ – dužusių keramikos gaminių taisymo menas. Išskirtinis jis tuo, kad skilimai, užuot bandžius juos maskuoti, kaip tik taisomi aukso spalvos klijais, tokiu būdu juos pabrėžiant. „Yakisugi“ – tai dar vienas tobulo netobulumo pavyzdys. Tradicinio proceso metu mediena deginama, iš esmės pakeičiant jos išvaizdą ir struktūrą.

InflamedDeginimui dažniausiai naudojama eglė, pušis, maumedis, akoja (accoya) mediena. Retesniais atvejais – ąžuolas, uosis, kedras. Pasirinkimą lemia panaudojimas, biudžetas ir norimas galutinis rezultatas.

Kaip pasakoja „Inflamed“ bendrasavininkis Vilmantas Butkus, tokio išskirtinio verslo idėja atėjo gana netikėtai.

„Šita mintis paprasčiausiai atsirado laiku ir vietoje. Man pačiam visada norėjosi dirbti su mediena. Vienas draugas kaip tik dirbo įmonėje, kuri ėmėsi medienos deginimo. Taip prasidėjo mūsų pokalbiai, per kuriuos tą idėją ėmėme vystyti, gvildenti. Nusprendėme pasinaudoti geru momentu ir ją įgyvendinti. Ir kol kas nesigailime“, – pasakoja V.Butkus.

Mokėsi ir patirties sėmėsi bandydami bei klysdami

Žinoma, viskas skamba daug paprasčiau nei buvo realybėje. Japonija visgi yra visai kitoje planetos pusėje. Tai reiškia, kad nelabai pavyks susirasti savąjį sensėjų – tradicinio amato meistrą – ir pasiprašyti tapti jo mokiniu. Didžiąją informacijos dalį „Inflamed“ įkūrėjai susirinko per literatūrą, socialinius tinklus. Tačiau, savaime suprantama, pats geriausias mokymasis vyksta bandymo keliu, kai darai, stebi rezultatus, bandai iš naujo, patiri augimo skausmus ir džiaugsmus.

„Suklydimų neišvengiamai buvo. Tačiau tai natūralu. Jų patiria visi. Ypač startuojant, esant labai toli nuo ten, kur bandai atsidurti. Geras rezultatas savaime neateina, jis pasiekiamas mokantis iš klaidų“, – įsitikinęs V.Butkus.

Pastebėjo visi, privalumus iškėlė japonai

O mokytis tikrai yra ko. „Yakisugi“ yra gilias tradicijas turinti technika, pradėta naudoti dar XVIII amžiuje. Ji visų pirma buvo skirta medžiagų tarnavimo laikui prailginti. Bent kiek besidominčių statybos ir architektūros istorija tai neturėtų stebinti. Deginimo efektas buvo žinomas daugeliui kultūrų. Ne išimtis ir lietuviai. Net turime priežodį: „Apdegęs nepūva“.

InflamedJaponai „Yakisugi“ tradiciškai praktikavo rankiniu būdu. Įmonės „Inflamed“ specialistai šį procesą modernizavo. Mediena apdeginama specialioje krosnyje, medienos paviršių liečiant tiesiogine ugnimi. Deginimo metu susidaro medienos paviršiuje anglies sluoksnis, kuris suteikia puikią apsaugą nuo išorinių aplinkos veiksnių. Norint dar labiau atskleisti degintos medienos grožį, ji gali būti ir specialiai šukuojama, alyvuojama.

„Taip apdirbta mediena iš tiesų tampa ypatingai ilgaamžė. Dabar ją pritaikant, ypač Lietuvoje, kur ši technologija dar neįprasta, klientus pirmiau domina estetika, o vėliau – praktiniai pranašumai“, – dalijasi pastebėjimais V.Butkus.

Anot jo, naudojant tokią apdirbimo technologiją, mediena tampa gerokai atsparesnė išoriniams veiksniams: pelėsiui, puvimui, įvairiems kenkėjams. Skaičiuojama, kad tokiu būdu jos tarnavimo laikas prasitęsia iki maždaug šimto metų.

Deginta mediena: graži pažiūrėti, paprasta prižiūrėti

„Inflamed“ medienos deginimo technologiją naudoja dailylenčių, fasadinių lentų, terasos ir tvoros lentų, tašelių, sijų, gegnių, baldų, įvairių interjero elementams gaminti. Taip paruošta mediena gali būti praktiškai bet kokių išmatavimų.

Inflamed

Be abejo, lengviausiai pastebima tokių gaminių savybė yra jų išskirtinė estetika. Deginta šukuota mediena atskleidžia savo nepakartojamų raštų unikalų grožį. Jį dar labiau paryškinti gali įvairių spalvų pigmentuota alyva. Nors degintos medienos gamyba yra sudėtingas, žinių reikalaujantis procesas, bet jos priežiūra labai paprasta. Užtenka ją tiesiog kas 5–10 metų iš naujo padengti alyva.

Edukuoja Lietuvos vartotojus apie degintą medieną ir jos panaudojimą

Deginta mediena gali būti naudojama praktiškai viskam, kam naudojama ir įprasta: individualiems gyvenamiesiems ar komerciniams pastatams, daugiabučiams. Taip pat įvairiems architektūriniams projektams, interjerui, baldams. Darbas su ja taip pat labai panašus. Skirtumas tik tas, kad čia prireikia gerokai daugiau kruopštumo, atidumo ir kantrybės.

INFLAMED

Kaip sako V.Butkus, šiuo metu viena iš esminių „Inflamed“ misijų ir yra visuomenės edukacija, aiškinimas, kas yra deginta mediena ir kaip naudojama.

Inflamed

„Kadangi toks medienos apdorojimo būdas Lietuvoje dar nėra labai gerai žinomas, klientų informavimas yra be galo svarbi sritis. Technologija Lietuvoje iš viso egzistuoja apie penkerius metus. Natūralu, kad žmonėms vis dar reikia daug apie ją pasakoti, reikia leisti ją pažinti, susipažinti su kitų patirtimi. Tik tokiu būdu gali ateiti suvokimas“, – įsitikinęs V.Butkus.

Nuoseklus darbas duoda ir rezultatų. Apie „Yakisugi“ sužino vis daugiau žmonių, tad susidaro grandininė reakcija – pamačiusieji išskirtinės išvaizdos architektūrą, patys nori apie ją išsamiau sužinoti.

„Kai žmogų tinkamai informuoji, padedi suprasti visus aspektus, abejonių nelabai ir lieka. Žinoma, klausimai yra natūralu. Žmonėms rūpi priežiūra, panaudojimas. Šiuo metu tai ir yra mūsų svarbiausias darbas – suteikti tokią informaciją. Pastebime, kad interesantai yra labai įvairūs. Nuo drąsių iki abejojančių, bet vis tiek bandančių. Gera naujiena, kad nusivylusiųjų nepasitaiko“, – džiaugiasi „Inflamed“ bendrasavininkis V.Butkus. 

„Inflamed“ nuotr.

Statybunaujienos.lt



Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-11-07 16:10
Lapkričio 13 d. Aplinkos ministerija kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kviečia į XVIII Lietuvos urbanistinį forumą „15 minučių miestas: sprendimai tvariam augimui?". Renginys vyks Vilniuje, „Dūmų fabriko" erdvėje (Dūmų g. 5). Jo dalyviai diskutuo...
nuotrauka
2024-11-07 14:16
Šiandieniniai miestai susiduria su daugybe iššūkių: apleistos pramoninės teritorijos, kintantys socialiniai poreikiai ir augantis gyventojų skaičius reikalauja naujų sprendimų. Miestų rajonų konversija – tai procesas, leidžiantis atgaivinti senus industrinius kompleksus ir pritaikyti juos šiuolaikin...
nuotrauka
2024-11-06 07:43
Įsibėgėjant rudeniui ir ilgėjant vakarams, namuose norisi daugiau jaukumo. Jį sukurti gali padėti ne tik vilnonis pledas, karštos arbatos puodelis ar obuoliais kvepiantis pyragas – tinkamai parinktas apšvietimas namus užpildys švelnia šviesa ir ramia nuotaika.
nuotrauka
2024-11-04 09:49
Nuo lapkričio 1 d. įsigaliojo Statybos įstatymo pokyčiai, kurie apima ir įvairių projektavimo, statybą leidžiančių dokumentų nagrinėjimo, derinimo procesą per informacinę sistemą „Infostatyba". Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad dokumentų pridavimas, derinimas nuo lapkričio 1 d. gali užtruk...
nuotrauka
2024-10-25 13:37
„FIXUS Mobilis“ tęsia pernai pradėtą edukacinių vaizdo klipų ciklą, skirtą istorinių statinių prevencinės priežiūros pagrindams. Nemokamas ir laisvai prieinamas naujas videomokymų serijas kviečiama žiūrėti „FIXUS Mobilis“ YouTube kanale.
nuotrauka
2024-10-24 09:42
Spalio 11 dieną Vilniaus rotušėje iškilmingai įteikti Lietuvos architektų sąjungos (LAS), šiais metais atšventusios veiklos šimtmetį, apdovanojimai: Architektūros Riterio ordinai ir LAS Garbės ženklai.
nuotrauka
2024-10-23 15:36
„Impact Day" (liet. Poveikio diena) Taline – didžiausias poveikio ir tvarumo temoms skirtas festivalis Baltijos ir Šiaurės šalyse, kuriame šiemet dalyvavo ir „Eika" grupės vadovas Domas Dargis. Diskusijoje „Crafting sustainable urban spaces for better living" (liet. Kuriant tvarias urbanistines erdv...
nuotrauka
2024-10-22 14:59
„Stock-office“ koncepcija, kurioje verslas gali vienoje erdvėje sutalpinti biurą, sandėlį ir prekybos vietą, pastaraisiais metais tampa vis populiaresnė. Šios erdvės itin patrauklios verslui, tačiau jų interjeras dažnai lieka funkcionalus, bet neišsiskiriantis kūrybiškumu. „Urban HUB“ projekte, Kaun...
nuotrauka
2024-10-22 10:30
Inovatyvios mokymo(si) erdvės tampa vienu svarbiausių šiuolaikinio aukštojo mokslo transformacijos elementų. Kauno technologijos universitetas (KTU) Studentų g. 50 įrengė unikalias iššūkiais grįsto mokymosi metodams pritaikytas erdves, kurios ne tik modernizuoja infrastruktūrą, bet ir iš esmės keiči...
nuotrauka
2024-10-16 15:35
Pirmadienį Vilniaus miesto savivaldybėje visuomenei pristatytos Daugiabučių modernizacijos architektūros gairės, kurias kūrė architektų ir daugiabučių atnaujinimu sostinėje besirūpinanti komanda. Pasiūlymus šioms gairėms galima teikti iki spalio 31 dienos.
nuotrauka
2024-10-16 12:03
Spalio 11 d. Vilniaus rotušėje paskelbti 2024 metų konkurso Žvilgsnis į save nugalėtojai.
nuotrauka
2024-10-14 09:36
Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį pasveikino šalies architektų bendruomenę, mininčią Lietuvos architektų sąjungos 100-mečio sukaktį.
nuotrauka
2024-10-11 13:30
Už Tuskulėnų Rimties parko Vilniaus Žirmūnų seniūnijoje esanti teritorija su nenaudojamais angaro, dirbtuvių, sandėlių pastatais pradeda įgauti naują veidą. Architektūrinio konkurso laimėtojai – architektūros studija „Aketuri" – paskelbė jau parengę projektinius pasiūlymus naujai irklavimo bazei.
nuotrauka
2024-10-11 08:15
Pagal ARCHITEKTŪROS LINIJOS architektų koncepciją Rokiškyje sukurtas paminklas Tyzenhauzams. Projekto autoriai architektai prof. Gintaras Čaikauskas ir Faustas Lasys laimėjo 2022 m. Rokiškio rajono savivaldybės paskelbtą idėjų konkursą Tyzenhauzų giminės įamžinimui.
nuotrauka
2024-10-10 11:10
Šią savaitę VILNIUS TECH viešėjo Ukrainos parlamento žmogaus teisių komisaro atstovas ir Tarptautinės žmogaus teisių agentūros „West Support" atstovas iš Ukrainos Mykyta Kozyrenko. Vizito metu jis susitiko su Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektoriumi ir modulinių baldų, sėkmingai naudojam...
nuotrauka
2024-10-02 09:27
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su daugiabučių renovacijos projektus administruojančia įstaiga „Atnaujinkime miestą" ir „2XJ" architektais pristato Daugiabučių modernizacijos architektūros gaires. Tikimasi, kad architektų ir renovacijos ekspertų parengta studija ateityje padės užtikrinti kokybišką...
nuotrauka
2024-10-01 10:13
Sostinės centre prie Bernardinų sodo esantys nenaudojami pastatai – XVII a. menantys Kirdiejų rūmai – bus atnaujinami, o juose įsikurs Vilniaus muziejus. Rūmų komplekso sutvarkymo ir įveiklinimo idėjos autoriai praeitą savaitę gyventojams pristatė projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2024-09-27 16:03
Kauno miesto savivaldybė paskelbė architektūrinės idėjos konkursą, kviesdama projektuotojus prisidėti kuriant gyvesnį bei patrauklesnį senamiestį. Keliami 3 tikslai: dabartinę Kauno pilies aikštelę paversti žalia laisvalaikio oaze, po ja numatyti požeminį automobilių parkavimą, o netoliese trikampės...
nuotrauka
2024-09-27 07:31
Įmonės ARCHITEKTŲ GILDIJA padalinys Team4BIM.com dalyvavo Kopenhagoje vykusioje parodoje-konferencijoje, kurioje buvo aptariamas statybos, projektavimo bei pastatų eksploatavimo proceso skaitmenizavimas, siekiant užtikrinti efektyvesnius procesus bei mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Konferencijoje...
nuotrauka
2024-09-25 15:46
Naujos mokyklos Ukrainoje kils sparčiau – Milano ir Turino architektūros studija „Scandurra Studio Architettura" jau rengia adaptyvų tipinį techninį projektą pagal savo projektinį pasiūlymą „NEW – Neighbourhood for Educational Wonder" (angl. „edukacinio stebuklo kvartalas"), laimėjusį Lietuvos inici...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras