2025 m. liepos 12 d. šeštadienis, 14:24:12
Reklama  |  facebook

Kaip įsirengti komfortišką darbo erdvę namuose: nuo ko pradėti?

2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksiančias detales.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Turi derėti prie namų dizaino

Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė pastebi, kad dauguma klientų, kurdami savo namų interjerą, jau pagalvoja ir apie darbo zonos įrengimą.

„Daugumai mūsų pastaraisiais metais teko derinti darbą namuose ir biure, bent minimalios darbo zonos poreikis niekur nedingo iki šiol. Vis tik jei atskiro darbo kambario namuose įrengti neįmanoma, galima paruošti darbo zoną viename iš kambarių – svetainėje ar erdvesniame miegamajame“, – pasakoja dizainerė.

Vis tik ji akcentuoja, kad šią erdvę reikia taikyti prie bendro namų dizaino: rinktis derančias spalvas, baldų stilių bei formas, atkartoti dekoro elementus.

Itin svarbu – geras apšvietimas

Pasak D. Sakevičės, norint susikurti ne tik gražią, bet ir funkcionalią darbo vietą, dėmesį reikėtų į apšvietimą.

darbo vieta namuose „Jeigu turite galimybę, namų biurą įsirenkite gerai apšviestoje patalpoje. Natūrali šviesa ne tik didina produktyvumą, bet gerina miegą. Įrodyta, kad žmonės, kurie dirba natūralioje šviesoje miega ilgiau negu tie, kurie dieną leidžia prie dirbtinio apšvietimo“, – sako D. Sakevičė.

Jeigu tokios galimybės neturite – ne bėda. Interjero dizainerė siūlo darbo vietą apšviesti staliniais šviestuvais: dekoratyviniais ir skirtais darbui. Pirmieji jų papildo, papuošia interjerą bei suteikia jaukumo, o darbui skirtų šviestuvų funkcija – nukreipti šviesą į darbo stalo paviršių.

Patogus stalas – neatsiejama kokybiško darbo dalis

Tikriausiai nė nereikia sakyti, kad darbo kambarys turi būti ir praktiškas, ir patogus, todėl, pasak „Senukų“ ekspertų, ypatingai svarbu tinkamai pasirinkti tinkamą darbinį stalą ir kėdę.

Renkantis darbo stalą jie siūlo atsižvelgti į kelis dalykus. Pirmas jų – dydis. Darbinis stalas neturi būti nei per didelis, nei per mažas. Svarbiausia, kad ant jo patogiai galėtumėte pasidėti kompiuterį, įvairiausius jums reikalingus užrašus ar kitus darbo įrankius.

Jeigu jaučiate, kad nuo ilgo sėdėjimo dažnai paskausta nugarą – verta pagalvoti apie dviejų darbo vietų įsirengimą: sėdimos ir stovimos. Arba pasirinkti universalų variantą – reguliuojamą stalą. Tai padeda išlaikyti tinkamą laikyseną ir leidžia pritaikyti stalo aukštį pagal savo asmeninius poreikius.

Kėdės pasirinkimo subtilybės

O renkantis kėdę, specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į atlošą bei sėdynę. Sėdynė turi būti patogi, todėl prieš perkant kėdę, geriau ant jos pasėdėti ir įsitikinti, kad ši yra jums tinkama. Taip pat svarbu rinktis kėdę su galimybe reguliuoti jos aukštį.

darbo vieta namuose

Dar vienas svarbus dalykas – patogus atlošas: rinkitės tokį kėdės modelį, kurios atlošas nuo sėdynės būtų pakreiptas maždaug 10-15 laipsnių kampu. Jeigu turite galimybę, įsigykite kėdę su galvos atrama. Geriausia, kad atrama būtų reguliuojama ir reguliuotųsi tiek į aukštį, tiek pirmyn atgal.

Šiek tiek kitokios rekomendacijos taikomos vaikiškoms kėdėms. Šiuo atveju geriau rinktis kėdę be porankių, kad vaiko sėdėsena būtų taisyklinga, jis nesiremtų į šonus ir taip išsaugotų taisyklingą nugaros poziciją. Vaikams patariama rinktis spalvotas kėdes, kad jos suteiktų vaikui džiaugsmo ir gerų emocijų mokantis.

Stenkitės palaikyti tvarką

Darbo zonoje taip pat reikėtų pasirūpinti komoda ar lentynomis, kur galėtumėte laikyti savo darbo priemones – taip išsaugosite darbo vietą tvarkingą, o daiktai – nepasimes. Jei daiktų turite nedaug, patartina rinktis atvirą lentyną: ji bus ne tik funkcionali, tačiau gali tapti ir darbo vietos įvaizdžio dalimi.

O renkantis darbo priemones, svarbu įvertinti, kad jos būtų ne tik funkcionalios, tačiau ir patinkančios. Juk žaisminga pieštukinė ant stalo, spalvota užrašinė, patogus tušinukas ar mėgstamos spalvos lipnūs lapeliai paskatins mieliau imtis darbinių užduočių.

Darbo erdvėje paprastai naudojamas kompiuteris, telefonas, spausdintuvas, stalinė lempa. Todėl tam, kad darbo netrikdytų neįjungti ar išsikrovę įrenginiai, verta pasirūpinti ir keliais elektros lizdais arba įsigyti prailgintuvą.

Nepamirškite žalumos ir kitų jaukių detalių

D. Sakevičė pabrėžia, kad darbo vietą svarbu įsirengti ne tik funkcionaliai, bet ir jaukiai. Tam puikiai tik gėlių vaza, pakelianti nuotaiką bei suteikianti teigiamų emocijų.

„Norint ilgiau džiuginančio vaizdo, reikėtų rinktis ilgiau „stovinčias“ gėles: eukalipto, monsteros, strelicijos lapus, kraspedijas ar medvilnę“, – vardija ji.

Taip pat darbo erdvės puošimui galima rinktis įvairius augalus, kurie nereikalauja ypatingo dėmesio ir netgi pagerina oro kokybę. Pavyzdžiui, fikusai ir dracenos pasižymi ir oro filtravimo savybėmis. Darbo vietai spalvų suteiks ir patinkantis kilimas ar mieli nuotraukų rėmeliai.

O jei turite daugiau erdvės, šalia darbo vietos galima susikurti ir poilsio kampelį. Tam tiks sėdmaišis ar kitas patogus krėslas, kur būtų galima atsikvėpti nuo darbų. 

Beno Šileikos nuotr.

Statybunaujienos.lt



Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2025-07-09 15:25
Lietuvoje žinoma architektė, dvi kadencijas Lietuvos architektų sąjungai vadovavusi Rūta Leitanaitė pavasarį sugrįžo į KTU Statybos ir architektūros fakultetą kaip Architektūros studijų programos vadovė.
nuotrauka
2025-07-09 09:49
Kairysis Nemuno krantas Kaune netrukus pasikeis neatpažįstamai – išrinkta trečiojo ir tolesnių „Nemunaičių“ kvartalo etapų architektūrinė vizija. Tarptautiniame „SBA Urban“ rengtame architektūros konkurse dalyvavo 15 architektų komandų iš viso pasaulio. Konkursą laimėjo 3 architektų komandos – I vie...
nuotrauka
2025-07-07 08:17
Naujamiestis – vienas iš greičiausiai augančių sostinės rajonų ir strateginė Vilniaus teritorija, kur sprendimai dėl plėtros šiandien gali nulemti ne tik šio rajono, bet ir miesto gyvybingumo ateitį, sako NT ir verslo ekspertai. Sparčiai besikeičiantis buvęs pramoninis rajonas vis dar neturi aiškaus...
nuotrauka
2025-07-04 13:49
Daugeliui kava yra daugiau nei rytinis gėrimas. Tai ritualas, malonumas ir jėgų suteikiantis eliksyras, galintis į gerą pakeisti net sunkiausią dieną. Tačiau kalbant apie tokį svarbų gėrimą, dažnas nesusimąsto, kaip pasirinktas kavos ruošimo būdas gali paveikti jos skonį. Net ir naudojant tą pačią k...
nuotrauka
2025-07-03 10:02
Tęsdama ilgalaikį įsipareigojimą remti Ukrainos pokario atsigavimą, Italijos architektų studija „Scandurra Studio" buvo pakviesta pristatyti projektą „Ateities mokykla Ukrainai" 2025 m. Lvivo urbanistiniame forume, kuris vyko birželio 11-13 d.
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-01 08:41
Pirmadienį, birželio 30 d., Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre įvyko Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) 2025 ceremonija, kurios metu pagerbti geriausi architektūriniai kūriniai Lietuvoje.
nuotrauka
2025-06-30 14:39
Vilniaus centrinėje dalyje, tarp A.Juozapavičiaus ir Žvejų gatvių, esantis sklypas įgys naują veidą – baigėsi konkursas, kuriame penkios architektūros studijos varžėsi dėl galimybės sukurti gyvenamąjį kvartalą prie Mindaugo tilto. Laimėtoju pripažintas studijos „Aketuri Architektai“ projektas „FLUME...
nuotrauka
2025-06-30 08:34
Bet kuris kokybiškas produktas gimsta dar braižymo lentoje, o jo kelionė tęsiasi tol, kol patikimai tarnauja daugelį metų. Todėl renkantis jungiklius, svarbu ne tik dizainas – dar svarbiau, iš ko ir kaip jie pagaminti. Originalūs JUNG jungikliai išsiskiria išgaamžėmis medžiagomis, pažangiomis gamybo...
nuotrauka
2025-06-27 15:46
Stresas, įtampa, nuovargis – dažni šiuolaikinio žmogaus palydovai. Todėl vis svarbesniu tampa klausimas – kur mes galime atgauti jėgas? Pasak psichologo, atsakymas slypi ten, kur praleidžiame daugiausia laiko – mūsų namuose. Tinkamai kuriama namų aplinka gali tapti ne tik atsipalaidavimo erdve, bet ...
nuotrauka
2025-06-27 14:46
Klaipėdos centrinio pašto pastate, kur numatoma įkurti F. W. Argelanderio mokslo ir meno centrą – pažintis su navigacijos, astronomijos, pašto istorijos ekspozicijomis, pačiu Argelanderiu bei Prūsijos karališkąja šeima, interaktyvūs sprendimai, erdvės mokslui, menui, bendruomenėms. Jau išnagrinėtos ...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 10:31
Vilniaus Dailės akademijos ir Islandijos menų universiteto tyrėjos Viltės Adomavičiūtės vystomas projektas „Hempforma“ pateko tarp 22 finalininkų prestižiniame pasauliniame Naujojo europinio bauhauzo (NEB) prizo konkurse. „Hempforma“ siūlo gaminti tyrimais pagrįstas tvarias biokompozitines akustines...
nuotrauka
2025-06-27 10:19
Kultūros infrastruktūros centro (KIC) Kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ įgyvendinamas edukacinis projektas „PASIDAIRYK PATS“ (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) sulaukė didelio susidomėjimo. Tą patvirtino ir surengta k...
nuotrauka
2025-06-27 08:52
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai – išskirtinės architektūros ir istorinės atminties objektas – šiandien išgyvena tylų irimo procesą. Neeksploatuojamo pastato priežiūra reikalauja vis daugiau valstybės lėšų, o nesiimant sprendimų dėl jo įveiklinimo, šios investicijos tėra laikinos priemonės, – rašom...
nuotrauka
2025-06-26 15:07
Tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos „Kantar“ (UAB „TNS LT“) Vilniaus biuras praėjusią savaitę persikėlė į naujas patalpas baigiamo rekonstruoti Šv. Jokūbo komplekso teritorijoje. Atskirame 19 amžiaus pabaigos pastate bendrovė suderino istorinį paveldą su šiuolaikiniu darbo organizavimu.
nuotrauka
2025-06-26 14:36
Lietuvos oro uostai (LTOU) skelbia, kad jau sudaryta geriausių architektūrinių idėjų naujam Vilniaus oro uosto atvykimo terminalui pasiūlymų eilė. Tarptautinė komisija, kuri buvo sudaryta iš oro uostų atstovų ir gerai žinomų Lietuvos bei užsienio architektų, įvardino penkias geriausias idėjas, o pir...
nuotrauka
2025-06-20 16:31
Istorija be mitų: ekspertų žvilgsnis į Atgimimo aikštę – į taip pavadintą diskusiją archeologus, istorikus, kitų sričių ekspertus bei visuomenę pakvietė Klaipėdos savivaldybė. Prieš tęsiant projekto įgyvendinimą, dar kartą siekta išgirsti įžvalgas apie aikštės istorinį kontekstą bei šiandieninius mi...
nuotrauka
2025-06-20 15:13
Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Šakių r.) baigiami tvarkybos darbai, pradėti 2022 metų spalį. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu buvo tvarkoma ne tik bažnyčios pastatas, bet ir šalia esant varpinė. Šie darbai yra labai svarbūs siekiant išsaugoti vertingą regiono sakralinį stati...
nuotrauka
2025-06-20 07:45
Ottas Alveris, vienas iš Mustamäe valstybinės vidurinės mokyklos projektuotojų, teigia, kad natūralios šviesos įnešimas į šiuolaikinius viešuosius pastatus yra iššūkis bet kuriam architektui.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras