2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 21:09
Reklama  |  facebook

LPK: pokyčiai turi būti nuoseklūs ir nepriklausyti nuo besikeičiančių valdžių politinių sprendimų

2021-08-04 14:18
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją su pasiūlymais, kaip sumažinti reguliavimo sukeliamus sunkumus pramonei.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt arch. nuotr.


Minimos įmonės
LPK (Lietuvos pramonininkų konfederacija),

Verslo bendruomenės nuomone, siekiant sumažinti administravimo naštą, būtina nuosekliai ir kryptingai siekti užsibrėžtų tikslų įpareigojant visas reguliuojančias institucijas mažinti reguliavimo naštas. LPK nuomone, vertėtų įtvirtinti nuolat veikiantį reguliavimo mechanizmą, nepriklausantį nuo besikeičiančių vyriausybių valios.

„Manome, kad sisteminis valdymas, ypač nuolatinis pokyčio matavimas, o ne tik status quo apžvalga, suteiktų tvarumo verslo reguliavimui. Be to, administracinės naštos mažinimas, perteklinės informacijos rinkimo atsisakymas, kontroliuojančių institucijų funkcijų išgryninimas padėtų viešajam sektoriui veikti žymiai efektyviau bei mažinti biurokratizmą“, – pranešime cituojamas LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

LPK siūlo supaprastinti veiklos leidimų išdavimų procesus ir mažinti dokumentacijos reikalavimus, suvienodinti administracinių reikalavimų sąrašą nacionaliniams ir užsienio investuotojams. Konfederacija atkreipia dėmesį, kad reikalingas taršos leidimų išdavimo sąlygų peržiūrėjimas, kad jos prisidėtų prie ekonomikos skatinimo, o ne ribotų sąžiningai savo veikla užsiimantį verslą.

LPK teigimu, perteklinės informacijos rinkimo mažinimui gali padėti e-valdžios paslaugų plėtimas ir tobulinimas bei vieno langelio principo įdiegimas. Tai būtų galima padaryti apjungiant institucijų duomenų bazes ir integruojant informacines technologijas, kad nebūtų prašoma pateikti kelis kartus tuos pačius duomenis skirtingoms institucijoms. Šios priemonės padėtų sumažinti laiko ir žmogiškųjų išteklių sąnaudas tiek verslui, tiek reguliuojančioms institucijoms.

Konfederacija pažymi, kad būtina mažinti ataskaitų skaičių, peržiūrint renkamos informacijos objektyvų poreikį ir išgryninant, kurią informaciją yra tikrai reikalinga rinkti. Pavyzdžiui, prie nereikalingų ataskaitų LPK priskiria sudėtingos kainodarinės informacijos ruošimą ir teikimą.

Nemažą reguliavimo naštą įmonės patiria ir dėl didelio kontroliuojančių institucijų, atliekančių skirtingas funkcijas, skaičiaus. LPK siūlo optimizuoti šių institucijų skaičių, suteikiant joms kaip prioritetinę konsultacinę funkciją. Reguliuojančių institucijų darbą reiktų vertinti pagal pokytį, pasiektą mažinant administracinę naštą.

LPK pažymi, kad šių pokyčių įgyvendinimas turi būti nuoseklus ir nesikeisti nuo kiekvienos besikeičiančios valdžios politinių sprendimų. Tik taip bus pasiektas visiems naudingas ir ženklus rezultatas, sumažės biurokratinių procedūrų valstybėje ir ji taps patrauklesnė vietiniams ir užsienio investuotojams.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Verslo aplinka
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos