La Cité du Vin: „Guardian“ aukštos kokybės stiklas panaudotas kvapą gniaužiančiam vyno centrui Prancūzijoje
Nuotrauka © XTU
Statinys, kurį suprojektavo Anouk Legendre ir Nicolas Desmazières iš „XTU Architects“, drąsiais linkiais ir aptakiomis formomis įkūnija vyno dvasią ir charakterį – besiūlį apvalumą, neapčiuopiamumą ir jausmingumą. Akivaizdu, kad stiklas atlieka svarbų vaidmenį šioms savybėms atspindėti.
„XTU Architects“ norėjo naudoti tik pačios aukščiausios kokybės stiklą, dėl jo savybių atspindėti šviesą viduje ir išorėje, taip sukuriant burbuliukų imitaciją. Architektai pasirinko prancūzų įmonę „Coveris“, teikiančią fasadų stiklinimo paslaugas, kad padėtų rasti sprendimą šiam didelio matomumo projektui. O šie kreipėsi į „Guardian Glass in Europe“, lyderio pozicijas užimantį aukštos kokybės architekturinio stiklo gamintoją. „Guardian“ patirčiai ir techninei įrangai nebuvo lygių.„Tinkamo stiklo paieška užtruko gan ilgai“ – teigia „Coveris.“ „Buvo labai svarbu rasti produktus, tinkamus tiek techniniu, tiek estetiniu požiūriu. Tinkamumą vertinome įvairiais aspektais – nuo dangos parinkimo iki užtikrinimo, kad stiklą galima deformuoti ar išlenkti į išorę. Viso šio proceso metu vyko glaudus bendradarbiavimas su „Guardian“ ir architektais.“
Nuotr. © XTU Paul Desmazières
Anouk Legendre ir Nicolas Desmazières iš „XTU Architects“ pritaria: „Dizaino gairėse buvo nurodytas stiklas su aukso atspindžiais. Išbandėme begalę stiklo rūšių ir atlikome trafaretinio spausdinimo bandymus. „Guardian®“ stiklo rezultatai buvo geriausi, o technologija – moderniausia.”
Projektui buvo parinktos 2 stiklo rūšys: „Guardian SunGuard Solar Gold 20“ ir „Guardian UltraClear“. „SunGuard Solar Gold 20“ – populiarus pasirinkimas tarp daugelio architektų ir dizainerių. Aukso spalvos danga buvo padengtas „Guardian ExtraClear®“ floatacinis stiklas. Tai daug pranašesnė technologija, lyginant su tonuotu masėje stiklu. Taip garantuojama geresnė saulės energijos kontrolė, o dėl aukšto spalvų sutapimo indekso užtikrinama, kad spalvos, žiūrint iš pastato vidaus į išorę, atrodytų kuo realesnės.Nuotr. © XTU Julien Lanoo
Lyginant su tradiciniu floataciniu stiklu, mažai geležies oksido turintis „Guardian UltraClear“ stiklas pasižymi aukštu šviesos pralaidumu ir spalvos neutralumu, užtikrinančiu dienos šviesos patekimą didesnės erdvės ir šviesos pojūčiui sukurti.
Pastato pagrindinis bokštas buvo padengtas atskiru stiklo fasado sluoksniu, kuris apglėbia statinį ir maksimaliai padidina jo estetinį vaizdą. Iš viso projektui panaudota apie 900 individualių stiklo lakštų, o ant kai kurių trafaretiniu būdu atspausdinta 20 skirtingų raštų. Visų stiklo lakštų dydžiai skirtingi, didžiausias matmenmuo yra 5,1 m x 1,5 m. Panaudotos 3 rūšių stiklo lakštai: monolitiniai, laminuoti ir trijų sluoksnių laminuoti. Pastararieji – padengti su „SunGuard Solar Gold 20“ danga. Visi stiklo lakštai buvo atskirai tvirtinamos vietoje, prisukant 4500 atskirais tvirtinimo elementais (nuo 50 mm iki 270 mm aukščio). Tvirtinimo sistema, dėl neįprastos pastato geometrinės formos buvo suprojektuota, naudojant specialia programine įranga. Stiklu padengtas plotas sudaro 2700 kvadratinių metrų.Nuotr. © XTU
Stulbinantį efektą suteikia traferetinis spausdinimas, kuriam buvo panaudota 20 skirtingų raštų, individualiai atspausdintų ant stiklo lakštų. Visa tai, neiprastu būdu, panaudojant SunGuard Solar Gold “ ir „UltraClear“ stiklus kartu, isryskinama statinio architektura bei jo išvaizda. „XTU Architects“ džiaugiasi: „Esame labai patenkinti galutiniu rezultatu ir visiškai įsitikinę, kad radome tinkamiausią sprendimą.“
„Guardian“ inf. ir iliustr.