2022 rugsėjo 30 d. penktadienis, 0:58
Reklama  |  facebook

La Cité du Vin: „Guardian“ aukštos kokybės stiklas panaudotas kvapą gniaužiančiam vyno centrui Prancūzijoje

2016-07-13 08:15
Neįprasto dizaino orientyrui Prancūzijoje prireikė 900 aukso spalvos „Guardian SunGuard® Solar Gold 20“ ir „Guardian UltraClear™“ stiklo lakštų.
nuotrauka
„XTU Architects“ norėjo naudoti tik pačios aukščiausios kokybės stiklą, dėl jo savybių atspindėti šviesą viduje ir išorėje, taip sukuriant burbuliukų imitaciją. Nuotr. © XTU Delphine Isart


La Cité du Vin – naujas kultūros centras Bordo (Prancūzijoje) – unikali vieta, kurioje lankytojai, leisdamiesi į įvairias ekskursijas, parodas ir stebėdami įspūdingus multimedijos pristatymus, galės susipažinti su vyno istorija ir jo įtaka civilizacijai. Apžvalgos aikštelėje, esančioje 55 metrų aukščio bokšto viršuje, atsiveria nepakartojamas pastatą supančio miesto ir vynuogynų vaizdas.

Nuotrauka © XTU

Statinys, kurį suprojektavo Anouk Legendre ir Nicolas Desmazières iš „XTU Architects“, drąsiais linkiais ir aptakiomis formomis įkūnija vyno dvasią ir charakterį – besiūlį apvalumą, neapčiuopiamumą ir jausmingumą. Akivaizdu, kad stiklas atlieka svarbų vaidmenį šioms savybėms atspindėti.

„XTU Architects“ norėjo naudoti tik pačios aukščiausios kokybės stiklą, dėl jo savybių atspindėti šviesą viduje ir išorėje, taip sukuriant burbuliukų imitaciją. Architektai pasirinko prancūzų įmonę „Coveris“, teikiančią fasadų stiklinimo paslaugas, kad padėtų rasti sprendimą šiam didelio matomumo projektui. O šie kreipėsi į „Guardian Glass in Europe“, lyderio pozicijas užimantį aukštos kokybės architekturinio stiklo gamintoją. „Guardian“ patirčiai ir techninei įrangai nebuvo lygių.

„Tinkamo stiklo paieška užtruko gan ilgai“ – teigia „Coveris.“ „Buvo labai svarbu rasti produktus, tinkamus tiek techniniu, tiek estetiniu požiūriu. Tinkamumą vertinome įvairiais aspektais – nuo dangos parinkimo iki užtikrinimo, kad stiklą galima deformuoti ar išlenkti į išorę. Viso šio proceso metu vyko glaudus bendradarbiavimas su „Guardian“ ir architektais.“

Nuotr. © XTU Paul Desmazières

Anouk Legendre ir Nicolas Desmazières iš „XTU Architects“ pritaria: „Dizaino gairėse buvo nurodytas stiklas su aukso atspindžiais. Išbandėme begalę stiklo rūšių ir atlikome trafaretinio spausdinimo bandymus. „Guardian®“ stiklo rezultatai buvo geriausi, o technologija – moderniausia.”

Projektui buvo parinktos 2 stiklo rūšys: „Guardian SunGuard Solar Gold 20“ ir „Guardian UltraClear“. „SunGuard Solar Gold 20“ – populiarus pasirinkimas tarp daugelio architektų ir dizainerių. Aukso spalvos danga buvo padengtas „Guardian ExtraClear®“ floatacinis stiklas. Tai daug pranašesnė technologija, lyginant su tonuotu masėje stiklu. Taip garantuojama geresnė saulės energijos kontrolė, o dėl aukšto spalvų sutapimo indekso užtikrinama, kad spalvos, žiūrint iš pastato vidaus į išorę, atrodytų kuo realesnės.

Nuotr. © XTU Julien Lanoo

Lyginant su tradiciniu floataciniu stiklu, mažai geležies oksido turintis „Guardian UltraClear“ stiklas pasižymi aukštu šviesos pralaidumu ir spalvos neutralumu, užtikrinančiu dienos šviesos patekimą didesnės erdvės ir šviesos pojūčiui sukurti.

Pastato pagrindinis bokštas buvo padengtas atskiru stiklo fasado sluoksniu, kuris apglėbia statinį ir maksimaliai padidina jo estetinį vaizdą. Iš viso projektui panaudota apie 900 individualių stiklo lakštų, o ant kai kurių trafaretiniu būdu atspausdinta 20 skirtingų raštų. Visų stiklo lakštų dydžiai skirtingi, didžiausias matmenmuo yra 5,1 m x 1,5 m. Panaudotos 3 rūšių stiklo lakštai: monolitiniai, laminuoti ir trijų sluoksnių laminuoti. Pastararieji – padengti su „SunGuard Solar Gold 20“ danga. Visi stiklo lakštai buvo atskirai tvirtinamos vietoje, prisukant 4500 atskirais tvirtinimo elementais (nuo 50 mm iki 270 mm aukščio). Tvirtinimo sistema, dėl neįprastos pastato geometrinės formos buvo suprojektuota, naudojant specialia programine įranga. Stiklu padengtas plotas sudaro 2700 kvadratinių metrų.

Nuotr. © XTU

Stulbinantį efektą suteikia traferetinis spausdinimas, kuriam buvo panaudota 20 skirtingų raštų, individualiai atspausdintų ant stiklo lakštų. Visa tai, neiprastu būdu, panaudojant SunGuard Solar Gold “ ir „UltraClear“ stiklus kartu, isryskinama statinio architektura bei jo išvaizda. „XTU Architects“ džiaugiasi: „Esame labai patenkinti galutiniu rezultatu ir visiškai įsitikinę, kad radome tinkamiausią sprendimą.“

„Guardian“ inf. ir iliustr.

 
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-09-29 11:41
Atviros koncepcijos dušai sparčiai populiarėja – ir dėl svarios priežasties. Jie siūlo prieinamumą ir lankstumą kuriant interjero dizainą. Nuėmę dušo barjerus, vonios kambaryje galime sukurti vientisą išvaizdą, kad jis atrodytų ir jaustųsi didesnis.
nuotrauka
2022-09-29 11:25
Pastaraisiais metais vis labiau populiarėjančios tvarumo idėjos stipriau skinasi kelią ir nekilnojamojo turto rinkoje. Investicijos į ilgaamžes medžiagas, atsakingas požiūris į energijos taupymą, kuo mažiau greito vartojimo elementų – tai tik keletas tvaraus gyvenimo principų.
nuotrauka
2022-09-28 14:14
Turbūt nesunku įsivaizduoti, kaip šie interjerai gali atrodyti. Gyvename laiku, kuomet vienas su kitu susipynę puošia mūsų namus, sutinkame ir išėję už jų ribų. Tik kaip atpainioti, kas yra kas? Dažniau šį klausimą sau užduoda tie, kurie statosi arba remontuojasi namus. Net jei renkatės interjero di...
nuotrauka
2022-09-27 13:33
Interjero dizainerė ir architektė Justina Garbštė, socialinėje erdvėje dar žinoma kaip Justina Arch, dalijasi klientų kuriamų būstų vizualizacijomis ir patarimais, kaip įsirengti jaukius bei stilingus namus, bei kokių klaidų nedaryti.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-17 07:32
Energinis tvarumas tampa svarbia miestų plėtros kryptimi. Ieškodami būdų, kaip optimizuoti energijos cirkuliaciją, architektai apželdina stogus. Daugėjant tokių pastatų, skaičiuojamas ne tik išaugęs ekonominis tvarumas, besiplečiantys rekreacinių erdvių plotai, bet ir besiformuojančios naujos urbani...
nuotrauka
2022-09-15 10:17
Baigėsi „Darnu Group“ inicijuotas architektūrinio konkurso pasiūlymų teikimo terminas Vilniaus verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos atnaujinimo ir konversijos darbams. Konkursui, kurį organizavo Lietuvos architektų sąjunga, labiausiai patyrusios Lietuvos architektų įmonės pateikė 9 vizija...
nuotrauka
2022-09-14 13:11
Architektūrinės estetikos studijos „arches“ suprojektuotas viešbutis ir SPA Amberton Green SPA Druskininkai laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2022“.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-13 07:55
ŠA atelier architektai Antanas ir Gabrielė Šarkauskai Nacionalinėje dailės galerijoje įrengė instaliaciją architektūros tema „Erdviškumai“. Idėją jie įgyvendino naudodami įmonės „Betono mozaika“ trinkeles.
nuotrauka
2022-09-02 10:16
Įsivaizduokite ateitį be kelių, automobilių ir išmetamųjų dujų, kai miestuose naudojama energija pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių, o gamta – ranka pasiekiama. Vertikalaus miesto Saudo Arabijoje projektas – „Neom“ – žada urbanizacijos revoliuciją, tačiau KTU Statybos ir architektūros fakulteto (...
nuotrauka
2022-08-23 05:39
Ne visada pavyksta išlaikyti teigiamą emocinę būseną. Kartais nutinka įvykių, kurie sutrikdo mūsų įprastą gyvenimo ritmą. Tokiais momentais patiriame emocinį stresą.
nuotrauka
2022-08-19 09:13
Lietuvos architektūros meno taryba, veikianti prie Kultūros ministerijos, inicijavo nuotolinę diskusiją apie architektūrinius konkursus, organizuojamus perkančiųjų organizacijų.
nuotrauka
2022-08-17 09:17
Artėjant rugsėjui daugelis šeimų ima sukti galvas – kaip patogiai, funkcionaliai ir praktiškai vaikų kambarį pritaikyti mokyklos sezonui. Šie namų interjero pokyčiai ypač aktualūs būsimuosius pirmokus auginantiems tėvams, nes jiems prireikia mažųjų žaidimų erdvę pakeisti į labiau tinkančią mokslo po...
nuotrauka
2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksia...
nuotrauka
2022-08-12 11:10
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės valdomo komplekso sostinės senamiestyje, esančio adresu Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:41
Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje. Daiktų chaosas nenuteikia pozityviai. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus ir dėl augančių būstų kainų – turint galimybę įsirengti tik mažesnio ploto vonios kambarį, vėliau susiduri...
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...