2025 m. liepos 12 d. šeštadienis, 3:15:58
Reklama  |  facebook

Lietuvos mokslas ir pramonė: verslo ir mokslo bendradarbiavimas – raktas į proveržį

2019-10-28 10:24
Kauno technologijos universitetas (KTU) sukvietė verslo, pramonės lyderius bei valdžios atstovus ir akademikus apsvarstyti galimybes, kaip veiksmingiau įsitraukti į artėjantį naują investicijų į Europos mokslo ir inovacijų erdvę etapą.
nuotrauka
KTU konferencijos dalyviai diskutavo apie verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimo svarbą. KTU nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),
Aconitum, UAB
Pranešėjai KTU Santakos slėnyje dalinosi įžvalgomis ir diskutavo apie artėjantį naujos mokslo tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Europos horizontas“ startą ir prioritetines sritis, kad būtų kuo efektyviau išnaudojamos konkursinio finansavimo galimybės. Šią programą numatyta įgyvendinti 2021–2027 metų laikotarpiu – „Europos horizontas“ taps programos „Horizontas 2020“ tęsiniu, jo įgyvendinimui numatyta rekordinė 100 mlrd. eurų suma.

Trys iššūkiai Lietuvos akiratyje

Gintaras Vilda, Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų viceministras, savo pranešime išskyrė tris verslo ir pramonės iššūkius: inovacijas, skaitmenizavimą ir žiedinę ekonomiką. 

„Start-up‘ų turime daug, tačiau trūksta „scale-up‘ų“ – tokių startuolių, kurie ilgainiui augtų, plėstųsi ir augintų ekonomiką. Pagal statistiką matome, kad turime daug pradedančiųjų įmonių, daug skirtingų inovacijų, tačiau kartu matosi, kad bendras produktyvumas ir konkurencingumas dar turi kur augti“, – pranešime cituojamas G. Vilda.

Pasak jo, skaitmenizavimas atneštų daug naudos tiek mokslo įstaigoms, tiek verslui, o taip – ir visai šaliai. Tačiau svarbiausia galimybe G. Vilda laiko iššūkių sprendimą kartu.

„Pasaulyje dar trūksta tvirtų sprendimų klimato kaitos klausimais. Norėtume, kad žiedinės ekonomikos ir skaitmenizavimo tematika būtų svarstoma kartu, tam skiriama daugiau inovacijų, taip būtų galima spręsti iššūkius įtraukiant kelias sritis“, – sako viceministras.

Sėkmingoms investicijoms reikalingas sutarimas

„Džiaugiuosi, kad diskusija vyksta universitete ir įtraukiami įvairių sričių atstovai. Labai svarbu, kad tai ką darome, darytume su tikslu, o tam reikalingas bendras matymas, verslo, akademijos iššūkiai, reikalavimai. Geriausiems rezultatams svarbu bendradarbiauti ir sutarti dėl bendrų tikslų“, – sako vienas iš konferencijos pranešėjų Barendas Verachtertas, vadovaujantis EK Tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato Ateities medžiagų padaliniui.

„Verslui vienam kurti inovacijas, tokiu tempu, kokiu dabar turėtų vystytis ir kurti naujoves, yra neįmanoma. Todėl atsiranda bendradarbiavimas su universitetais, akademijomis. Suprantame, kad mums rūpi klientai, tai ko reikia Iššūkių bendradarbiavime tikrai yra. Kai kalbame apie savo įmonę ir klientus, žinome ko reikia jiems, tačiau matome ir universitetų poreikį naujiems tyrimams, rezultatų publikacijoms, tad stengiamės tarp to naviguoti ir randame geriausius sprendimus“, – sako Vytautė Balanaškaitė - Šatė, „Aconitum“ Verslo vystymo padalinio vadovė.

Jai pritaria ir Vytis Kapočius, „Investuok Lietuvoje“ Gamybos sektoriaus ekspertas: „Manau, kad universitetui kaip vienetui labai sunku spręsti iššūkius ir ieškoti ko reikia verslui. Bendradarbiavimas ir dialogas padėtų spręsti realias situacijas ir parodyti būsimiems talentams tiek versle, tiek moksle, kad jie yra reikalingi“, – sako jis, taip pabrėždamas efektyvesnį investicijų išnaudojimą.

G. Vilda pritaria, sakydamas, kad reikia ieškoti bendrų ekonomiškai pagrįstų interesų. Tokių sričių, kur investicijos atsipirktų labiausiai ir atneštų daugiausia naudos visoms suinteresuotoms šalims, tačiau kartu įtrauktų ir kuo daugiau sričių. 

Efektyvus finansavimas – realioms problemoms

Barendas Verachtertas akcentuoja, kad naujoji „Europos horizontas“ programa labiau orientuosis į poveikį ir panaudojamumą, ne tik į pačius tyrimus ir projektus. 

Didžiausia biudžeto dalis skiriama pasauliniams iššūkiams ir Europos pramonės konkurencingumui stiprinti, tačiau kuomet kalbama apie finansavimo sritis, klimato kaita ir darnaus vystymosi tikslai yra pirmoje vietoje.

„Didžiausias programos „Europos horizontas“ dėmesys bus skiriamas poveikiui, kurį galima pasiekti per mokslą ir inovacijas. Siekiame ne investuoti į tam tikrą technologiją ar įrankį, o į tam tikro iššūkio sprendimą, kuomet galime investuoti į daugiau sričių, disciplinų, į mokslą, verslą, bendradarbiauti ir taip pasiekti geresnių rezultatų“, – sako jis.

„Labai optimistiškai žiūrime į naują „Europos horizontas“ programą, nes jau turime didelį tinklą dalyvaujančių projektuose mokslininkų. Tačiau tikimės, kad ateityje tyrimams iššūkius kels verslas, o ne patys mokslininkai. Sėkmingam bendradarbiavimui ir mokslo rezultatams reikalingos realios situacijos ir galimybė spręsti ten atsirandančius iššūkius“, – konferencijos atidarymo kalboje sakė KTU rektorius, prof. Eugenijus Valatka.

Statybunaujienos.lt



Aktualijos

nuotrauka
2025-07-11 15:34
Liepos 4 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė nutartį civilinėje byloje, kurioje išaiškino, kad buitinių nuotekų tinklų skersmeniui padidėjus nuo 160 mm iki 250 mm, naujas statybos leidimas nereikalingas, nors toks pokytis ir lėmė statinio kategorijos pasikeitimą – iš nesudėtingojo į neyp...
nuotrauka
2025-07-11 15:06
Klaipėdos miesto centre esanti Atgimimo aikštė – viena svarbiausių viešųjų erdvių, kurioje jau keliolika metų planuojama didelė rekonstrukcija. Šiandien projektas pagaliau įgyvendinamas – aikštėje įrengta statybvietė, pradėti intensyvūs parengiamieji darbai, tarp jų ir teritorijos išminavimas bei ar...
nuotrauka
2025-07-11 14:52
Š. m. liepos 9 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) padėjo tašką ilgai trukusioje byloje dėl Visagine esančios Tarybų gatvės pavadinimo. Teismas atmetė Visagino savivaldybės tarybos apeliacinį skundą, kuriuo buvo ginčijamas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centr...
nuotrauka
2025-07-10 13:06
Nuo šių metų pradžios Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) pradėjo aktyviai konsultuoti savivaldybių specialistus, siekdama užtikrinti sklandų valstybinės žemės valdymą. Šių pastangų rezultatai jau matomi – per mėnesį nustatomų pažeidimų skaičius žemės sandoriuose sumažėjo 7 proc.
nuotrauka
2025-07-10 12:58
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) primena: įvykdžius privalomąjį nurodymą, pranešti apie tai reikia ne tik teismui ar antstoliui – svarbiausia raštu informuoti pačią Statybps inspekciją. Priešingu atveju gali kilti nereikalingų teisinių pasekmių.
nuotrauka
2025-07-10 10:00
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė reikšmingą nutartį dėl nekilnojamojo turto agentūrų sutarčių – vienašališkai parengtos brokerių sutartys, kuriose numatytos pareigos mokėti komisinius ir už neįvykdytas paslaugas, laikytinos nesąžiningomis vartotojų atžvilgiu.
nuotrauka
2025-07-10 07:41
Langų ir durų gamintoja UAB „Ltintus“, priklausanti JAV įmonių grupei „INTUS Windows“, tęsia sparčią plėtrą Lietuvoje. 2025 m. pradžioje Šiauliuose buvo baigta statyti nauja gamykla ir sandėlio patalpos. Planuojama, kad čia dirbs 150-200 žmonių. Šis projektas – tai ne tik ženklus gamybos pajėgumų pa...
nuotrauka
2025-07-10 07:18
Vilniaus Markučių rajone esantis lopšelis-darželis sulauks pokyčių – Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą jo rekonstrukcijos architektūrinio projekto konkursą. Konkursu siekiama išrinkti 1966 m. statyto darželio rekonstrukcijai geriausią architektūrinį pasiūlymą, pagal kurį būtų visiškai atnauj...
nuotrauka
2025-07-09 15:25
Lietuvoje žinoma architektė, dvi kadencijas Lietuvos architektų sąjungai vadovavusi Rūta Leitanaitė pavasarį sugrįžo į KTU Statybos ir architektūros fakultetą kaip Architektūros studijų programos vadovė.
nuotrauka
2025-07-09 10:30
Siekdama užtikrinti matininkų teikiamų paslaugų kokybę, Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) stiprina šių ūkio subjektų priežiūrą ir pažeidimų prevenciją. Per šių metų I pusmetį buvo atlikta 90 planinių matininkų veiklos patikrinimų, o per likusį metų pusmetį patikrinimų numatyta 4 kartus daugiau – 410.
nuotrauka
2025-07-09 09:33
Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė Viešųjų pirkimų įstatymų pakeitimus, kuriais siekiama supaprastinti pirkimų procesus. Pokyčiais numatoma mažinti perteklinius reikalavimus ir skatinti efektyvesnį viešųjų lėšų panaudojimą. Daug dėmesio skiriama verslo – ypač smulkiojo – įtraukimui į konkur...
nuotrauka
2025-07-08 15:28
Geros žinios gyventojams, planuojantiems su parama įsirengti saulės elektrines ar padidinti jau turimų elektrinių įrengtąją galią. Energetikos ministerija skiria papildomus 9,245 mln. Eur paramos saulės elektrinių įsirengimui namų ūkiuose bei papildomus 100 tūkst. Eur – esamų elektrinių galios didin...
nuotrauka
2025-07-08 13:32
Finansų ministerijos paskelbtą viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) vadovo atranką laimėjo ir valdyba naująja CPVA vadove penkeriems metams paskyrė Indrę Šuolienę. Darbą agentūroje naujoji vadovė pradės nuo šių metų liepos 14 d.
nuotrauka
2025-07-08 11:35
Net 85 proc. Lietuvos gyventojų savo namuose jaučiasi saugūs – rodo saugos tarnybos „Ekskomisarų biuras“ užsakymu atliktas tyrimas. Nors tai ir nuteikia pozityviai, tyrimas taip pat atskleidė nevienodą saugumo namuose jausmo suvokimą. Vieni ramybę jaučia laikydami didelį šunį kieme, o kiti – galėdam...
nuotrauka
2025-07-08 09:17
Nuo rugpjūčio 1 d. paslaugas, susijusias su valstybinės žemės valdymu, bus galima gautiir internetu – per modernizuotą Žemės informacinę sistemą (ŽIS). Siekdama užtikrinti sklandžią naujosios sistemos veiklą, Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) surengė intensyvius mokymus 840 specialistų, kurie dirbs su...
nuotrauka
2025-07-08 09:08
Kompetentinga institucija pataria, perkančioji organizacija pasinaudoja rekomendacija ir vėliau pripažįstama pažeidusi Viešųjų pirkimų įstatymą (VPĮ) bei patiria finansinių nuostolių. Advokatų kontoros TEGOS (buv. „TGS Baltic“) vyresnioji teisininkė Vitalija Varnaitienė ieško atsakymo, kas tokiu atv...
nuotrauka
2025-07-08 09:02
Dar prieš porą metų Kauno tarpukario architektūrai patekus į UNESCO paveldo sąrašą daugelio kauniečių ir miesto svečių akys atsigręžė į jų kasdien praeinamus istorinius pastatus. Visgi, nors kultūrinio paveldo požiūriu tokie pastatai yra vertybė, energetiškai jie gali būti vieni nuostolingiausių.
nuotrauka
2025-07-08 07:32
Statinio paprastasis remontas – tai viena iš statybos rūšių, kurios esmė – esamo statinio atnaujinimas, tačiau nekeičiant jo paskirties, neatliekant rekonstrukcijos ar kapitalinio remonto darbų. Ką būtina žinoti imantis paprastojo remonto?
nuotrauka
2025-07-07 14:32
Lietuvos darbo rinkoje vis dar vyrauja stiprūs lyčių pasirinkimų stereotipai – moterys ir vyrai telkiasi į skirtingas profesines sritis. Užimtumo tarnybos duomenys rodo, kad statybos sektorius – viena ryškiausių vyrų dominuojamų sričių, kur pokyčiai vyksta labai lėtai.
nuotrauka
2025-07-07 13:47
Aplinkos ministerija skelbia konkursą Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) direktoriaus (-ės) pareigoms užimti. Kandidatai prašymus ir dokumentus gali teikti iki liepos 21 d.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos