2024 liepos 19 d. penktadienis, 5:17
Reklama  |  facebook

Lietuvos pajūryje – naujos kartos poilsio ir darbostogų kompleksas, grįstas dalijimosi ekonomikos principais

2022-08-17 07:29
Palangoje, beveik 6 ha teritorijoje iškils naujas poilsio ir darbo prie jūros kompleksas „Futuristai“ – pirmasis Baltijos šalyse dalijimosi būstu projektas, į kurį investuojama 50 mln. EUR. Jis išsiskirs ne tik tvariais techniniais sprendimais, bet ir nauju verslo modeliu.
nuotrauka
Projekto autorius – architektas Povilas Čepaitis


Minimos įmonės
Gilesta, UAB
Palangą pamėgę klientai galės tapti šio nekilnojamojo turto objekto gyventojų bendruomenės dalimi, tačiau mokėti tik už tiek laiko, kiek jame per metus gyvens. Paslaugos kaina prasidės vos nuo 2 tūkst. EUR.

Projekto plane numatyta, kad „Futuristų“ komplekse bus 70 kambarių viešbutis, baras ir restoranas, bendradarbystės erdvė, lauko ir vidaus baseinai, sporto ir jogos salės, lauko sporto aikštynas, kūdrų parkas, mažų ir didelių individualių būstų zonos. Planuojama, kad iš viso bus įrengta beveik 300 mažesnio ploto, 1 ir 2 kambarių, ir 50-60 didesni, 3 kambarių individualūs būstai.

Pasak „Futuristai“ sumanytojo ir investuotojo Mindaugo Mizaro, šis projektas bus išskirtinis daugeliu aspektų. Vienas pagrindinių – atsparumas sezoniškumui.

„Kuriant projekto koncepciją daug galvojome, kaip Palangą paversti gyvu ir patraukliu kurortu visus metus, nepaisant to, koks oras. Todėl „Futuristų“ komplekse numatėme daug veiklų – viešbutį su SPA procedūromis, bendradarbystės erdvę, vaikų žaidimų zonas lauke ir viduje. Žmonės čia galės atvykti visais metų laikais – ne tik ilsėtis, bet ir dirbti, leisti laiką kartu su šeima, draugais ar kolegomis“, – teigė verslininkas.

Jei galima dalytis automobiliu, tai galima ir apartamentais


Atsparumo sezoniškumui, pasak M. Mizaro, taip pat bus siekiama ir pritaikius naują NT verslo modelį, grįstą dalijimosi ekonomikos principais. Verslininkas siekia prabangų ir kokybišką poilsį ar darbostogas Lietuvos pajūryje paversti kur kas tvaresniu užsiėmimu ir prieinamesniu platesniam žmonių ratui.

„Individualaus būsto projektų Lietuvos pajūryje vystoma daug, tačiau jie sparčiai brangsta ir yra įperkami toli gražu ne visiems, o tokį būstą visgi įsigiję žmonės ten gyvena nedaug, dažniausiai tik vasarą ir tai ne visą. Kitais metų laikais tokie individualūs būstai dažnai lieka tušti ir kurorto gyvenimas beveik sustoja. Tokia tendencija nėra patraukli ir vietos gyventojams, kurie tampa savotiški situacijos įkaitai – tankiai užstatytose teritorijose nesikuria visus metus veikianti laisvalaikio infrastruktūra ir kiti reikalingi objektai. Galvodami apie pajūrio miestų tvarumą pasirinkome naują NT verslo modelį, paremtą būsto dalijimosi koncepcija, kurią taikysime projekte numatytiems individualiems būstams“, – cituojamas M. Mizaras.

Anot jo, dalijimosi ekonomikos idėjos sparčiai plinta ir apima vis daugiau sričių – dalytis galima automobiliais, dviračiais, paspirtukais, darbo erdvėmis, įvairiais įrenginiais. Dabar lygiai taip pat bus galima dalytis ir pamėgta atostogų erdve, kuria naudosis uždara bendruomenė, besirūpinanti bendru gerbūviu ir besidalijanti laiką, praleidžiamą kokybiškame ir tvariame būste.

Skaičiuojama, kad naujosios būsto dalijimosi paslaugos, perkamos 25-iems metams, kaina prasidės nuo 2 tūkst. eurų, o vidutinė sandėrio vertė bus apie 6-12 tūkst. EUR. Už šią sumą „Futuristų“ projekto gyventojai kasmet įgys atitinkamą taškų skaičių, kuriuos bus galima iškeisti į dienas apartamentuose. Didesni numeriai ir būstai vasaros laiku pareikalaus daugiau taškų, o žiemos metu už tą patį taškų kiekį galima bus gauti daugiau dienų. Tokiu būdu vienos nakties kaina gyventojams atsieis nuo 18 EUR už parą. Didžiausias privalumas – tai, kad įsigijus paslaugą 25 metus nereikės jaudintis dėl augančių poilsio pajūryje kainų. Komunalinius ir patarnavimų mokesčius komplekso gyventojų bendruomenės nariai taip pat dalysis tarpusavy, proporcingai pagal įsigytą laiką.

Projekto kūrėjai teigia, kad visiems, įsigijusiems paslaugą, bus garantuojama galimybė gauti laiko apartamentuose šiltuoju metų sezonu, o konkrečias datas galima bus rinktis pagal užimtumo kalendorių.

„Tikslinė „Futuristai.lt“ projekto auditorija – Lietuvos gyventojai, kuriems kasmetinis poilsis prie Baltijos jau yra tapęs svarbia tradicija, o taip pat tiems, kurie norėtų atrasti Palangą iš naujo, kaip savą, šiuolaikiniams poreikiams ir aktyviam gyvenimui pritaikytą kurortą, gyvą visus metus. Manome, kad šis poilsio kompleksas ir būsto dalijimosi modelis bus aktualus didžiuosiuose miestuose gyvenantiems kūrybiškiems žmonėms, savo srities profesionalams, taip pat jaunoms šeimoms su vaikais, kurioms yra svarbu žinoti, ko tikėtis atostogų metu ir patogiausia vykti į pažįstamą ir prisijaukintą vietą, nesukeliančią papildomų rūpesčių“, – tvirtino M. Mizaras.

Jo įsitikinimu, dalijimosi būstu paslauga naudosis ne tik privatūs asmenys, bet ir verslas, siekiantis suteikti savo darbuotojams daugiau privalumų ir motyvacijos, ypač dabar, kai vis labiau populiarėja darbostogų praktika ir galimybė derinti darbą su poilsiu ir laisvalaikiu.

Pirmieji komplekso pastatai – jau po 1,5 metų

Komplekso architektūrinius sprendimus kūrė architektas Povilas Čepaitis. Pagal jo sumanymą statybų procese numatyta naudoti aplinką tausojančias medžiagas, natūralius paviršius, taip pat bus įrengiamos vandens sistemos, kurios leis želdynus laistyti surinktu lietaus vandeniu. Be to, pirmą kartą Lietuvoje tokio dydžio NT projekte bus įrengtas geoterminis šildymas.

Šiuo metu yra rengiamas „Futuristų“ projekto teritorijų planavimo dokumentas (detalusis planas). Atlikus visus būtinus paruošiamuosius veiksmus, statybos darbams vadovaus projekto rangovė ir investuotoja, bendrovė „Gilesta“. Statybų pradžia planuojama 2023 metų vasarą.

„Futuristų“ komplekso statybos bus vykdomos keliais etapais. Pirmojo, kuomet iškils viešbučio pastatas, bendros erdvės ir vienas poilsio apartamentų kvartalas, pabaiga numatyta 2024 metų pabaigoje – 2025-ųjų pradžioje. Įsigyti būsto dalijimosi paslaugas ir užsitikrinti nesikeičiančią jų kainą klientai gali jau nuo šios vasaros, o pirmiesiems pirkėjams yra skirti patraukliausi pasiūlymai. 

Projekto autorius – architektas Povilas Čepaitis

Statybunaujienos.lt
Žymės  Nuoma, NT rinkaNT projektai

nuotrauka
2024-07-09 10:39
Lietuvos gyventojai dažniausiai žvalgosi būsto pajūryje, kai siekia įsigyti antrą ar trečią nekilnojamojo turto objektą. Neretai norintys įsigyti atostogų namus, renkasi tarp Lietuvos pajūrio ir šiltų užsienio šalių – Ispanijos, Italijos, Maltos, ar kitų Pietų Europos šalių. Ekspertai sutaria, jog g...
nuotrauka
2024-07-04 14:04
Nors didžioji dalis nekilnojamojo turto (NT) sandorių Lietuvoje įvyksta didmiesčiuose, pastaruoju metu pastebimas NT rinkos suaktyvėjimas ir mažesniuose miestuose. Čia daugėja naujos statybos būstų ar senų nenaudojamų pastatų konversijų į modernias patalpas. Kokios priežastys tai lemia, pasakoja eks...
nuotrauka
2024-07-02 09:52
NT projektų kompanijos „Citus“ analitikų duomenis, Vilniaus pirminėje būsto rinkoje birželį sudaryta 222 sandorių, o per antrą ketvirtį – 668. Mėnuo ir ketvirtis nebuvo išskirtiniai, tačiau per pusmetį pasiektas rezultatas buvo gausus – 1 484 sandoriai dėl naujų būstų (butų ir kotedžų). Po tokio rez...
nuotrauka
2024-07-01 16:33
Vilniuje kasmet iškyla apie ketvirtadalį visų naujų būstų Lietuvoje, rodo Valstybės duomenų agentūros duomenys. Sostinei sparčiai vystantis, tam tikri rajonai ypač išsiskiria savo augimo tempais ir investiciniu potencialu. Fondų valdymo bendrovės „Demus Asset Management" turimais duomenimis, didžiau...
nuotrauka
2024-06-27 09:55
Siekiant efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas ir labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Seimas priėmė Vyriausybės pateiktą ir Seime patobulintą, Socialinės ...
nuotrauka
2024-06-21 08:30
Birželio pradžioje Europos centrinis bankas paskelbė mažinantis Euribor bazinių palūkanų dydį 25 baziniais punktais (0,25 proc.). Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanijos „Citus“ analitikai skaičiuoja, kad gerėja būsto įperkamumas: tiesą sakant, ne tiek dėl sumažėjusių palūkanų, kiek per pasta...
nuotrauka
2024-06-19 10:22
Nuo šių metų pradžios Lietuvoje naują būstą galima įsigyti tik visiškai baigtame pastate. Statybos įstatymas numato, kad pirkimo–pardavimo sutartis pas notarą gali būti pasirašoma tik tuomet, kai vystytojas yra įregistravęs 100 proc. pastato baigtumą.
nuotrauka
2024-06-14 10:19
Kredito istorija – neatsiejama finansinio gyvenimo dalis, kuri gali nulemti, ar gausite būsto paskolą iš banko. Nors savo kredito istoriją kuriame kasdien ir, jei turime tam skirtų žinių, tai daryti gan paprasta, apie ją vis dar egzistuoja klaidingų įsitikinimų. Kokie yra trys kredito istorijos mita...
nuotrauka
2024-06-10 08:57
Į Nidą ateina „Citus“ – pristato projektą „Nidos bangos by CITUS“: legendinės Nidos dailininkų kolonijos, veikusios XIX–XX a., teritorijoje, Skruzdynės g. 2 užgims apartamentų kompleksas.
nuotrauka
2024-06-04 11:11
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ užbaigė pirmąjį gyvenamojo komplekso „ReVINGIS“ etapą. Gegužės pabaigoje keturių korpusų daugiabučio „River Space“ statybos buvo pilnai baigtos ir gautas statybos užbaigimo aktas. Antruoju etapu statomuose butuose švęsti įkurtuves gyventojai galės k...
nuotrauka
2024-06-03 16:52
Prasidėjo naujo projekto Žemuosiuose Šančiuose statybos. Čia pradėti statyti du penkių aukštų namai su 63 butais, kuriuos sujungs apželdinta bendra erdvė bei automobilių stovėjimo aikštele po namais. A.Juozapavičiaus prospekto 17B numeriu pažymėtame medžių apsuptame sklype anksčiau stovėjo apleistas...
nuotrauka
2024-05-31 14:53
Pavarčius parduodamų būstų skelbimus, nesunku pastebėti, kad seniau statyti žemesnės energinės klasės būstai pasižymi patrauklesnėmis kainomis. Kita vertus, už jų gali slypėti tūkstančius eurų per metus siekiančios išlaidos. Kokios jos ir kuo pasižymi skirtingos pastatų energinės klasės, pasakoja „L...
nuotrauka
2024-05-31 09:50
Nors daugelis būsto paskolų gavėjų, ne paslaptis, mėgsta pakeiksnoti bankus dėl aukštų paskolų palūkanų, visgi tikslinga pirmiausia pasiremti statistika. O ji akivaizdžiai rodo, kad bankų „apetitas" mąžta – per 4 metus būsto paskolų palūkanų marža sumažėjo beveik trečdaliu. Tai palanki žinia norinti...
nuotrauka
2024-05-30 14:52
Nekilnojamo turto (NT) skelbimų portalų statistika rodo, kad lietuviai aktyviausiai būstų ieškoti pradeda pavasarį. Tačiau aukštos bankinės palūkanos lietuvių elgseną koreguoja – šių metų kovo mėnesio metinis naujų būsto paskolų apimčių kritimas Lietuvoje buvo didžiausias nuo 2023 m. gegužės mėnesio...
nuotrauka
2024-05-30 14:18
Pirmosiomis birželio dienomis Vilniuje, Sidaronių g., šalia vieno iš didžiausių Buivydiškių tvenkinių kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanija „Citus" pradeda jau anonsuotą projektą „Ežero takais by CITUS". Birželio 3 dieną projekte startuos pardavimų komanda, o panašiu metu pradėtus pagrindini...
nuotrauka
2024-05-29 15:25
Bendrovė „Kaita Group“ investuoja 33 mln. eurų į daugiabučių pastatų kompleksą Vilniaus Naujamiesčio rajone. Naujos statybos projektas „Off!“ įsikurs Smolensko g. 5 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 242 butais ir loftais. Šiuo metu jau pradėti teritorijos paruošiamieji darbai, statybos ...
nuotrauka
2024-05-28 10:06
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ sostinės Baltupių rajone, Didlaukio gatvėje pradeda statyti gyvenamosios paskirties kvartalą „Baltupis“, kurio pirmajame etape naujakuriams siūlys 155 skirtingo tipo būstus su daline apdaila. Pirmojo etapo statybas planuojama baigti 2025 metų pabaig...
nuotrauka
2024-05-20 11:02
Klaipėdos rajone Svencelėje, pradedamos unikalaus „SBA Urban“ projekto „Vėjo miestelis“, skirto gyvenimui ir aktyviam laisvalaikiui Kuršių marių pašonėje, statybos. Pirmojo etapo, į kurį ketinama investuoti daugiau nei 10 mln. eurų, generaliniu rangovu SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) plėtros ben...
nuotrauka
2024-05-15 13:06
Jauno amžiaus pirkėjai grįžo prie svajonės įsigyti savo būstą, o rinkos sukrėtimai, atsiradę dėl sudėtingos geopolitinės situacijos, beveik išnyko, pastebi nekilnojamojo turto projektų plėtotojai. Jauni asmenys ar poros perka nedidelius butus, taip pat procentiškai išaugo naujų butų dalis, kai įsigy...
nuotrauka
2024-05-15 08:37
Šiandien Seime po pateikimo pritarta Finansų ministerijos kartu su Lietuvos banku parengtiems įstatymų projektams – perkantiems nekilnojamąjį turtą su būsto paskola suteikti realią galimybę rinktis palūkanų normos rūšį, įpareigojant kredito įstaigas siūlyti tiek fiksuotas, tiek ir kintamas palūkanų ...

Statybunaujienos.lt » NT projektai