2023 rugsėjo 28 d. ketvirtadienis, 21:20
Reklama  |  facebook

„Maxima LT“ pradės vieno moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse statybas

2023-04-24 11:09
„Maxima LT“ pradės vieno moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse statybas. Naujojo logistikos centro veikla startuos kitų metų pabaigoje.
nuotrauka
„Maxima LT“ vizualizac.


Minimos įmonės
Maxima LT, UAB
Logistikos centras, įsikursiantis Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, aptarnaus visą „Maxima“ prekybos tinklą – iš viso 251-ą parduotuvę šalyje, užims beveik 43000 kv. m, o administracinės patalpos sieks apie 3000 kv. m. Logistikos centro statybų leidimą bendrovė gavo kovo pabaigoje.

Logistikos centras vienu metu galės priimti apie 120 tiekėjų automobilių. 

„Skiriame daug dėmesio tiekimo grandinei modernizuoti ir optimizuoti. Tobulindami produkcijos tiekimo grandinę, siekiame sumažinti aplinkos taršą, taupome laiką, sukuriame geresnes darbo sąlygas tiek mūsų darbuotojams, tiek partneriams ir tiekėjams“, – prekybos tinklo „Maxima“ pranešime cituojama Tiekimo grandinės valdymo departamento direktorė Vaida Ruzgaitė Siautilienė.

Šviežias maistas parduotuves pasieks dar greičiau

Projektuojant naujojo centro infrastruktūrą, ypatingas dėmesys buvo skiriamas aplinką tausojantiems sprendimams. Planuojama įrengti saulės elektrinę, kuri pastatą aprūpins didžiąja dalimi reikiamos elektros energijos, o šviesus pastato stogas vasarą leis sumažinti vėsinimo kaštus.

„Šio logistikos centro statybos simbolizuoja naują etapą – dirbsime ne tik efektyviau, bet ir kur kas tvariau. Pasirinkti sprendimai leis perorganizuoti prekių pristatymą į parduotuves: supaprastinti priėmimo procedūras, sumažinti sunkiasvorių automobilių skaičių ir pasiekti patogesnį bei gamtai palankesnį prekių pristatymą – parduotuvės prekes gaus greičiau ir vienu pristatymu, sutrumpės prekių pristatymo laikas nuo užsakymo pateikimo. Šviežias maistas į parduotuves keliaus iš vieno logistikos centro, tad pirkėjus pasieks dar greičiau, o tai teigiamai atsilieps ne tik maisto kokybei ir kainai, bet ir aplinkai“, – kalba Tomas Rupšys, „Maxima LT“ generalinis direktorius.

Tvarios technologijos leis produktus kuo ilgiau išlaikyti šviežius ir pirkėjams užtikrinti aukščiausią kokybę. Produktų šaldymo patalpose bus įrengti modernūs, aplinkai draugiški šaltnešiai, kurių šaldymo metu išskirta šilumos energija bus naudojama kitų patalpų šildymui. Tad bus pasitelkti ir atsinaujinančios energijos ištekliai.

Sukurs apie 200 naujų darbo vietų, daugiau naudų darbuotojams

Naujajame centre dirbs 450 darbuotojų, bus sukurta apie 200 naujų darbo vietų. Darbuotojams bus įrengtos poilsio zonos, persirengimo kambariai ir tęsiama darbo drabužių keitimo bei skalbimo paslauga.

„Investuosime į prekių rūšiavimo automatizavimą, o tai leis sumažinti darbuotojų fizinį krūvį. Valgykloje darbuotojai turės galimybę valgyti šviežius, ką tik pagamintus patiekalus. Vairuotojai turės atskirus poilsio kambarius bei galės naudotis jiems įrengtais dušais“, – kalba V. Ruzgaitė Siautilienė.

Šalia logistikos centro bus įrengta lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelė su patogiu ir saugiu patekimu į pastatą. Virš sunkiojo transporto srautų bus įrengta pėsčiųjų galerija, per kurią darbuotojai pateks į antrąjį pastato aukštą. Automobilių aikštelėje bus įrengtos vietos elektromobiliams, stoginė paspirtukams bei dviračiams su galimybe pasikrauti.

Gyventojams – šviesoforinė sankryža, lėtėjimo ir greitėjimo juostos

Naujasis logistikos centras statomas prioritetinėje Vilniaus miesto teritorijoje, skirtoje pramonės ir sandėliavimo objektams vystyti, tačiau apylinkėse sparčiai plečiasi ir gyvenamųjų namų kvartalai. Dėl šios priežasties bendrovė sieks užtikrinti draugišką kaimynystę.

„Būti draugiškais kaimynais mums svarbu. Statydami naująjį logistikos centrą, kurio veikimas paremtas tvariais sprendimais, nepamirštame ir kitų tvarumo aspektų, vienas svarbiausių – socialinis tvarumas. Norime, kad tiek mūsų veiklos procesai, tiek aplinka, kurioje įsikursime, gyventojams atneštų realios naudos ir teigiamų pokyčių“, – sako V. Ruzgaitė Siautilienė.

Su Vilniaus savivaldybe šiuo metu derinamas žaliosios erdvės, kuri atskirs įmonės veiklos zoną nuo aplinkinių gyventojų teritorijos, įrengimo projektas. Nors transporto eismas teritorijoje išaugs, statybų projektas parengtas taip, kad vietos gyventojams rūpesčių tai nesudarytų. Apie 85 proc. sunkiojo transporto parkavimo vietų bus įrengtos logistikos centro vidiniame kieme, tad gatvėje jie neužims stovėjimo vietų, nekels triukšmo ir nepatogumų gyventojams.

Norėdama užtikrinti eismo saugumą, savo lėšomis „Maxima LT“ įrengs Zigmantiškių g. atkarpą ir rekonstruos Fabriko g. ir A16 kelio sankryžą – įrengs šviesoforo reguliuojamą sankryžą, lėtėjimo ir greitėjimo juostas. Tikimasi, kad pavyks darbus atlikti dar iki tol, kol pradės judėti sunkusis transportas – iki 2024 m. pabaigos. Siekdama statybų metu palengvinti judėjimą Fabriko g., artimiausiu metu bendrovė planuoja įrengti laikiną įvažiavimą į statybų vietą.

Šiuo metu didžiausias šalies prekybos tinklas turi 6 logistikos centrus ir bendradarbiauja su dviem partneriais, „Maxima LT“ teikiančiais logistikos paslaugas. Naujasis logistikos centras yra didžiausias infrastruktūrinis „Maxima LT“ projektas per 30 gyvavimo metų. Į logistikos centrą bendrovė investuos 70 mln. eurų. 

„Maxima LT“ vizualizac. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-27 07:20
Dėl ydingos verslo aplinkos, viešųjų pirkimų praktikos, politikų baimės imtis sprendimų stringa projektai, griūva įmonių planai. Nors politikai deklaruoja mažinantys administracinę naštą verslui, statybos įmonės verčiamos vykdyti joms nebūdingas veiklas, kiekviename konkurse vis iš naujo įrodinėti, ...
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-25 16:39
Rugsėjo 22d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės. Kareivinių rekonstrukcijai buvo skirta 2,7 mln. eurų, darbus atliko UAB „Statrama“. Rekonstruotose kareivinėse galės tarnauti ir gyventi apie 200 karių.
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas