2022 liepos 3 d. sekmadienis, 8:43
Reklama  |  facebook

Mokymo įstaigų ir verslo partnerystė užtikrina greitą reakciją į rinkos poreikius

2021-11-01 07:18
Statybų rinka itin sparčiai keičiasi, tad šio sektoriaus darbuotojai turi nuolat atnaujinti žinias, o būsimi specialistai – ugdyti kompetencijas, kurios bus reikalingos jiems baigus mokslus. Atsižvelgdamos į modernios rinkos poreikius, mokymo įstaigos reguliariai atnaujina mokymo programas. Vilniaus statybininkų rengimo centras tai daro kasmet. Įsiklausant į darbdavių lūkesčius, gimsta naujos specialybės, o į jau egzistuojančias programas įtraukiamos naujos technologijos ir inovacijos.
nuotrauka
Vilniaus statybininkų rengimo centro nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus statybininkų rengimo centras, VŠĮ
Mano būstas LT, UAB
Civinity, AB
„Šiuolaikinės statybų rinkos poreikiai ir sąlygos diktuoja naujus reikalavimus darbuotojams. Mūsų tikslas – greitai reaguoti į rinką ir užtikrinti, kad mūsų parengti specialistai galėtų iškart pradėti dirbti ir kurti pridėtinę vertę“, – sako Vilniaus statybininkų rengimo centro direktorė Daina Kiršanskienė. Operatyviai identifikuoti darbdavių poreikius ir efektyviai į juos reaguoti mokymo įstaigai padeda platus ir nuolat plečiamas socialinių partnerių tinklas.

Aktualios kryptys nustatomos glaudžiai bendradarbiaujant su įvairiomis statybų kompanijomis, gamybos įmonėmis, profesinėmis, darbdavių asociacijomis ir kitomis organizacijomis. Darbdavių atstovai įeina ir į įstaigos tarybą – kolegialų valdymo organą, kuris sprendžia, kokias programas kasmet įgyvendinti ir kiek žmonių priimti. Tarybos sudėtis leidžia neatsilikti nuo statybų sektoriaus aktualijų ir poreikių.

Nuolat atnaujinamos mokymo programos

Glaudaus bendradarbiavimo su partneriais rezultatas – aktualios mokymo programos ir rinkoje paklausių darbuotojų rengimas. Nuo žiemos semestro Vilniaus statybininkų rengimo centras kvies mokytis patalpų administravimo. Ši programa sukurta ir licencijuota bendradarbiaujant su UAB „Mano būstas“, „Civinity “ grupe ir kitomis pastatų priežiūros įmonėmis, kurioms reikalingi tokie specialistai.

 
„Šiuolaikinės statybų rinkos poreikiai ir sąlygos
diktuoja naujus reikalavimus darbuotojams.
Mūsų tikslas – greitai reaguoti į rinką ir užtikrinti,
kad mūsų parengti specialistai
galėtų iškart pradėti dirbti ir kurti pridėtinę vertę“, –
direktorė Daina KIRŠANSKIENĖ. 

Nuolat analizuojant statybų sektoriaus naujienas, tendencijas, operatyviai koreguojamas ir jau vykdomų mokymo programų turinys. Pavyzdžiui, prieš keletą metų pradėjus vykdyti kompiuterinio programavimo operatoriaus programą, greitai paaiškėjo, kad tokie specialistai–technikai reikalingi nekilnojamojo turto vystytojams. Tad mokiniai mokosi dirbti su skaitmeninėmis grafikos programomis „AutoCAD“, „SolidWorks“, kurias naudoja darbdaviai. 

Antrus metus profesinio rengimo centras kviečia įgyti naują kvalifikaciją – tapti šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojais. D. Kiršanskienė pabrėžia, kad buvo tikras iššūkis rasti kvalifikuotų dėstytojų šiai programai. Pasak vadovės, įstaigai labai pasisekė, kad į švietimą iš verslo pasuko itin patyręs šios srities specialistas, buvęs įmonės vadovas.

Mokyti kviečiami savo sričių specialistai – praktikai

Pasak įstaigos vadovės, labai svarbus ne tik mokymo turinys, bet ir taikomi metodai. Kad būsimi specialistai kuo geriau priimtų profesines žinias ir susiformuotų įgūdžius, o darbdaviai būtų patenkinti, Vilniaus statybininkų rengimo centras daug dėmesio skiria ne tik programoms sudaryti, mokymo medžiagų ir įrangos kokybei gerinti, bet ir mokytojų darbo kokybei užtikrinti. Ieškoma efektyviausių mokymo metodų, taikomos užsienio praktikos, specialistai nuolat kelia kvalifikaciją įvairiuose kursuose, kurie rengiami Lietuvoje ir užsienyje. Didelė mokytojų komandos dalis – gamybos specialistai, elektrikai, inžinieriai, galintys pasidalinti su mokiniais ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir ilgamete savo praktine patirtimi. Daug dėmesio įstaiga skiria skaitmenizacijai, skaitmeniniam informaciniam modeliui (BIM), be kurio šiandien jau beveik neįsivaizduojami sklandūs statybų procesai. Siekiant užtikrinti BIM įgyvendinimą mokymo programose, mokytojų komandą papildė architektūros ir informacinių technologijų profesionalės.

Vilniaus statybininkų rengimo centras Paklausių specialistų, kurie būtų reikalingi ne tik šiandien, bet ir ateityje, ruošimas, pasak direktorės pavaduotojo Jeronimo Mikiparavičiaus, yra vienas pagrindinių įstaigos iššūkių ir uždavinių. Tobulėjanti įranga, medžiagos, atsirandančios naujos technologijos reikalauja žinių. Sustiprinti gebėjimus dirbti taikant naujausias technologijas ir praktiškai susipažinti su modernia įranga ir procesais realiomis sąlygomis mokiniai gali mokymo metu, kai lankosi įvairiose įmonėse, atlieka praktiką ar dalyvauja pameistrystės programose.

Skaitmeninimo įgūdžiai padeda sėkmingiau įsidarbinti

„Bendradarbiavimas su socialiniais partneriais yra abipusiai naudingas. Mes galime supažindinti mokinius su praktiniu taikymu, modernia įranga, medžiagomis, o darbdaviai gauna kokybiškai paruoštą specialistą, kurį įdarbinus nebereikia daug investuoti, kad jis galėtų įmonei kurti pridėtinę vertę“, – partnerysčių svarbą komentuoja J. Mikiparavičius.

Vilniaus statybininkų rengimo centrasDirektorės pavaduotojas ugdymui atkreipia dėmesį, kad inovatyvios, modernios ugdymo programos ne tik padeda tenkinti rinkos poreikius, bet ir yra patrauklesnės mokiniams. Dauguma jų jau neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniųjų technologijų, tad jomis lengviau sukaupia ir profesines žinias. Mokiniai, turintys pastatų skaitmeninimo įgūdžių, lengviau įsidarbina, darbdaviams nebereikia papildomai jų apmokyti.

Be profesinių žinių, mokykla daug dėmesio skiria ir vertybiniam asmenybės ugdymui. Skatinama savanorystė, bendruomeniškumas.
Pernai ir šiais metais centro mokiniai su mokytojais savanoriškai dalyvavo bendruomeninių socialinės integracijos veiklų projekte ir įrengė socialinį restoraną „Pirmas blynas“ Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Tai buvo puiki proga savo įgūdžius pritaikyti visuomenei naudingai veiklai.

Siekia tapti statybininkų kompetencijų vertinimo centru šalies mastu

Profesinio rengimo centras nuolat ieško naujų partnerių ir bendradarbiavimo formų, o šiuo metu kviečia įmones pasinaudoti valstybės siūloma parama specialistams ruošti ir teikti paraiškas pameistrystės programoms. Mokykla glaudžiai bendradarbiauja ne tik su verslu, bet ir su kitomis švietimo įstaigomis bei valdžios institucijomis. Šiuo metu kartu su partneriais profesinio rengimo centras rengia BIM vadovėlį. Pirmoji tokio pobūdžio mokomoji knyga bus skirta ne tik mokymo įstaigoms, bet ir statybininkams bei dirbantiems specialistams.

Savo patirtį mokykla išnaudoja ir prisidėdama prie švietimo reformų, naujovių įgyvendinimo. Nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi profesinio mokymo kompetencijų vertinimo tvarka, ji bus centralizuota. Įstaigai buvo patikėta paruošti teorinio ir praktinio vertinimo užduotis, kurių dalis jau sukelta į Nacionalinės švietimo agentūros platformą. Šios užduotys bus teikiamos visai Lietuvai vienu metu, kaip yra daroma brandos egzaminų metu.

Vilniaus statybininkų rengimo centras ketina teikti paraišką tapti visos Lietuvos statybos sektoriaus kvalifikacijų vertinimo centru. „Tikiuosi, kad būsim akredituoti ir organizuosime ne tik savo mokinių, bet ir kitų mokymo įstaigų ir eksternu norinčių patvirtinti savo žinias specialistų kvalifikaciją“, – planų šalies mastu panaudoti mokyklos įdirbį neslepia direktorė.
Vilniaus statybininkų rengimo centro nuotr.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-07-01 15:00
Atnaujinant Klaipėdos senamiesčio gatves – pirmasis finišas. Darbai baigiami Sukilėlių gatvėje, ji bus atverta jau ateinantį pirmadienį.
nuotrauka
2022-07-01 14:18
Vilniaus naujo būsto rinka traukiasi jau ketvirtą ketvirtį iš eilės: vien per I šių metų pusmetį būsto buvo parduota 64% mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai (1526 butai lyginant su 4225). Tai vyksta dėl visos puokštės besikaupiančių priežasčių.
nuotrauka
2022-07-01 08:53
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti trijų teisės aktų pakeitimų paketą, kuris reguliuoja automatizuotų sandėliavimo sistemų statinių projektavimą ir statybą. Atsižvelgus į tai, kad šiuose sandėliuose nedirba žmonės, visus procesus atlieka kompiuterizuoti įrenginiai, liftai ir robotai, siū...
nuotrauka
2022-06-30 15:38
Šiemet Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) registruoti jau du mirtini nelaimingi atsitikimai darbe: abiem atvejais darbuotojai žuvo, statybvietėse kritę iš aukščio. Net 5 iš 10 darbuotojai, statybvietėse kritę iš aukštai, susižalojo.
nuotrauka
2022-06-30 09:11
Panevėžio apylinkės teismas, išnagrinėjęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos pareiškimą dėl turto pripažinimo bešeimininkiu, jį tenkino – pripažino Linkavičių dvaro sodybos rūmus, ofisinas, svirną, tvartą, kumetyną, Ramygalos miestelyje esantį ūkinį pastatą bei Paįstrio ir Gegužinės k. va...
nuotrauka
2022-06-30 08:34
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo patikrinimą dėl Kauno mieste galimai vykdomų aplinkosaugos pažeidimų.
nuotrauka
2022-06-30 08:19
Manoma, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių: nereguliuojamos dalies, dėl kurios sutariama su savo tiekėju, ir iš valstybės reguliuojamos dalies,...
nuotrauka
2022-06-29 14:01
Vyriausybė suteikė startą įmonių konversijos projektams – persiorientuoti iš taršaus iškastinio kuro naudojimo į atsinaujinančius energijos išteklius. Finansų ministerijos teikiamu Vyriausybės nutarimu šiandien, birželio 29 d., skirti pirmieji 5 mln. eurų iš bendro 90 mln. eurų krepšelio tokiems pro...
nuotrauka
2022-06-29 13:49
Nuo liepos 1 d., nustačius nelegalų darbą arba nedeklaruotą savarankišką veiklą, bus naikinamas bedarbio statusas. Tokiu atveju nustos galioti visos socialinės privilegijos, o įmokas, kurias už darbo ieškantįjį sumoka valstybė, teks mokėti patiems.
nuotrauka
2022-06-29 13:38
Vilniaus miesto taryba priėmė sprendimą dėl žemės mokesčio tarifų, pakeitusį anksčiau galiojusią dviprasmišką tvarką, kai žemės mokesčio lengvata galėjo naudotis ir apleistų, neprižiūrimų žemės sklypų savininkai.
nuotrauka
2022-06-29 10:13
Paskelbtas antrasis Tauragės daugiafunkcio sporto ir kultūros centro (arenos) statybos darbų konkursas, kuriuo statybos bendrovės kviečiamos pasiūlymus teikti iki liepos 21 dienos. Pirmasis arenos statybos darbų konkursas, skelbtas 2021 m. lapkričio mėn., neįvyko rangovams nepateikus reikalingų doku...
nuotrauka
2022-06-29 09:50
Darbo rinkos rodikliai birželį pajuto neigiamas geopolitinių pokyčių pasekmes. Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo ir Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkos pagrindinis rodiklis, palyginti su geguže, nukrito 1,3 balo ir šiuo metu siekia 102,9. Nepaisant šio nuosmukio, tendencijos išlie...
nuotrauka
2022-06-29 09:18
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, praneša Statistikos departamentas, turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc. bei vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio, mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas po 0,5 proc.
nuotrauka
2022-06-29 07:34
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2022-06-28 10:04
Pastarąjį pusmetį lietuvių skolos vėl pradėjo augti, nors 2021 m. antrąjį pusmetį buvo užfiksuotas skolų mažėjimas, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" atlikta analizė. Palyginęs gyventojų įsiskolinimo rodiklius pernai birželį, gruodį ir šių metų birželį, kredito biuras nustatė daugelio rodiklių...
nuotrauka
2022-06-28 09:49
Baltijos šalių gyventojams svarbu gyventi nuosavame būste, o ketvirtadalis jų ketina būsto nekeisti visą gyvenimą. „Luminor“ banko užsakymu atliktos apklausos duomenimis, Latvijos ir Lietuvos gyventojai norėtų gyvenamąją vietą keisti kuo rečiau, o estai šiuo klausimu šiek tiek lankstesni. Tačiau vis...
nuotrauka
2022-06-28 09:33
Lietuvos Respublikos 2021 m. visuotinio gyventojų ir būstų surašymo rezultatai rodo: nors gyventojų skaičius šalyje mažėja, būstų – priešingai – daugėja, ypač vieno buto namų. Lietuviai iš daugiabučių keliasi į vienbučius nuosavus namus. Surašymas parodė, kad gyvename erdviau ir patogiau. Naudingasi...
nuotrauka
2022-06-27 16:51
Lietuvos ekonomikai artimiausiu metu iškils daugiau grėsmių, todėl jos rizikingumas auga, konstatuoja tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“. Naujausiame ekonominiame tyrime* „Barometer Q2 2022“ teigiama, kad užsitęsęs Rusijos karas prieš Ukrainą daugeliui Europos šalių ūkių sukels naujų iššū...
nuotrauka
2022-06-27 08:32
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbta nutartis civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinį 4 atsakovams (Šiaulių m. savivaldybė ir savivaldybės administracija bei dvi bendrovės) dėl statybos leidimo išdavimo teisėtumo, Šiaulių miesto...
nuotrauka
2022-06-27 08:23
Prisitaikyti prie kintančių darbo rinkos poreikių bus paprasčiau – Užimtumo įstatymo pakeitimuose numatyta daugiau tikslinių grupių ir mokymosi formų. Pagrindinė naujovė – neformalusis suaugusiųjų švietimas. Taip pat bus sudaromos sąlygos mokytis valstybinės kalbos užsieniečiams.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos