2024 balandžio 21 d. sekmadienis, 8:26
Reklama  |  facebook

Mokymo įstaigų ir verslo partnerystė užtikrina greitą reakciją į rinkos poreikius

2021-11-01 07:18
Statybų rinka itin sparčiai keičiasi, tad šio sektoriaus darbuotojai turi nuolat atnaujinti žinias, o būsimi specialistai – ugdyti kompetencijas, kurios bus reikalingos jiems baigus mokslus. Atsižvelgdamos į modernios rinkos poreikius, mokymo įstaigos reguliariai atnaujina mokymo programas. Vilniaus statybininkų rengimo centras tai daro kasmet. Įsiklausant į darbdavių lūkesčius, gimsta naujos specialybės, o į jau egzistuojančias programas įtraukiamos naujos technologijos ir inovacijos.
nuotrauka
Vilniaus statybininkų rengimo centro nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus statybininkų rengimo centras, VŠĮ
Mano būstas LT, UAB
Civinity, AB
„Šiuolaikinės statybų rinkos poreikiai ir sąlygos diktuoja naujus reikalavimus darbuotojams. Mūsų tikslas – greitai reaguoti į rinką ir užtikrinti, kad mūsų parengti specialistai galėtų iškart pradėti dirbti ir kurti pridėtinę vertę“, – sako Vilniaus statybininkų rengimo centro direktorė Daina Kiršanskienė. Operatyviai identifikuoti darbdavių poreikius ir efektyviai į juos reaguoti mokymo įstaigai padeda platus ir nuolat plečiamas socialinių partnerių tinklas.

Aktualios kryptys nustatomos glaudžiai bendradarbiaujant su įvairiomis statybų kompanijomis, gamybos įmonėmis, profesinėmis, darbdavių asociacijomis ir kitomis organizacijomis. Darbdavių atstovai įeina ir į įstaigos tarybą – kolegialų valdymo organą, kuris sprendžia, kokias programas kasmet įgyvendinti ir kiek žmonių priimti. Tarybos sudėtis leidžia neatsilikti nuo statybų sektoriaus aktualijų ir poreikių.

Nuolat atnaujinamos mokymo programos

Glaudaus bendradarbiavimo su partneriais rezultatas – aktualios mokymo programos ir rinkoje paklausių darbuotojų rengimas. Nuo žiemos semestro Vilniaus statybininkų rengimo centras kvies mokytis patalpų administravimo. Ši programa sukurta ir licencijuota bendradarbiaujant su UAB „Mano būstas“, „Civinity “ grupe ir kitomis pastatų priežiūros įmonėmis, kurioms reikalingi tokie specialistai.

 
„Šiuolaikinės statybų rinkos poreikiai ir sąlygos
diktuoja naujus reikalavimus darbuotojams.
Mūsų tikslas – greitai reaguoti į rinką ir užtikrinti,
kad mūsų parengti specialistai
galėtų iškart pradėti dirbti ir kurti pridėtinę vertę“, –
direktorė Daina KIRŠANSKIENĖ. 

Nuolat analizuojant statybų sektoriaus naujienas, tendencijas, operatyviai koreguojamas ir jau vykdomų mokymo programų turinys. Pavyzdžiui, prieš keletą metų pradėjus vykdyti kompiuterinio programavimo operatoriaus programą, greitai paaiškėjo, kad tokie specialistai–technikai reikalingi nekilnojamojo turto vystytojams. Tad mokiniai mokosi dirbti su skaitmeninėmis grafikos programomis „AutoCAD“, „SolidWorks“, kurias naudoja darbdaviai. 

Antrus metus profesinio rengimo centras kviečia įgyti naują kvalifikaciją – tapti šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojais. D. Kiršanskienė pabrėžia, kad buvo tikras iššūkis rasti kvalifikuotų dėstytojų šiai programai. Pasak vadovės, įstaigai labai pasisekė, kad į švietimą iš verslo pasuko itin patyręs šios srities specialistas, buvęs įmonės vadovas.

Mokyti kviečiami savo sričių specialistai – praktikai

Pasak įstaigos vadovės, labai svarbus ne tik mokymo turinys, bet ir taikomi metodai. Kad būsimi specialistai kuo geriau priimtų profesines žinias ir susiformuotų įgūdžius, o darbdaviai būtų patenkinti, Vilniaus statybininkų rengimo centras daug dėmesio skiria ne tik programoms sudaryti, mokymo medžiagų ir įrangos kokybei gerinti, bet ir mokytojų darbo kokybei užtikrinti. Ieškoma efektyviausių mokymo metodų, taikomos užsienio praktikos, specialistai nuolat kelia kvalifikaciją įvairiuose kursuose, kurie rengiami Lietuvoje ir užsienyje. Didelė mokytojų komandos dalis – gamybos specialistai, elektrikai, inžinieriai, galintys pasidalinti su mokiniais ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir ilgamete savo praktine patirtimi. Daug dėmesio įstaiga skiria skaitmenizacijai, skaitmeniniam informaciniam modeliui (BIM), be kurio šiandien jau beveik neįsivaizduojami sklandūs statybų procesai. Siekiant užtikrinti BIM įgyvendinimą mokymo programose, mokytojų komandą papildė architektūros ir informacinių technologijų profesionalės.

Vilniaus statybininkų rengimo centras Paklausių specialistų, kurie būtų reikalingi ne tik šiandien, bet ir ateityje, ruošimas, pasak direktorės pavaduotojo Jeronimo Mikiparavičiaus, yra vienas pagrindinių įstaigos iššūkių ir uždavinių. Tobulėjanti įranga, medžiagos, atsirandančios naujos technologijos reikalauja žinių. Sustiprinti gebėjimus dirbti taikant naujausias technologijas ir praktiškai susipažinti su modernia įranga ir procesais realiomis sąlygomis mokiniai gali mokymo metu, kai lankosi įvairiose įmonėse, atlieka praktiką ar dalyvauja pameistrystės programose.

Skaitmeninimo įgūdžiai padeda sėkmingiau įsidarbinti

„Bendradarbiavimas su socialiniais partneriais yra abipusiai naudingas. Mes galime supažindinti mokinius su praktiniu taikymu, modernia įranga, medžiagomis, o darbdaviai gauna kokybiškai paruoštą specialistą, kurį įdarbinus nebereikia daug investuoti, kad jis galėtų įmonei kurti pridėtinę vertę“, – partnerysčių svarbą komentuoja J. Mikiparavičius.

Vilniaus statybininkų rengimo centrasDirektorės pavaduotojas ugdymui atkreipia dėmesį, kad inovatyvios, modernios ugdymo programos ne tik padeda tenkinti rinkos poreikius, bet ir yra patrauklesnės mokiniams. Dauguma jų jau neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniųjų technologijų, tad jomis lengviau sukaupia ir profesines žinias. Mokiniai, turintys pastatų skaitmeninimo įgūdžių, lengviau įsidarbina, darbdaviams nebereikia papildomai jų apmokyti.

Be profesinių žinių, mokykla daug dėmesio skiria ir vertybiniam asmenybės ugdymui. Skatinama savanorystė, bendruomeniškumas.
Pernai ir šiais metais centro mokiniai su mokytojais savanoriškai dalyvavo bendruomeninių socialinės integracijos veiklų projekte ir įrengė socialinį restoraną „Pirmas blynas“ Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Tai buvo puiki proga savo įgūdžius pritaikyti visuomenei naudingai veiklai.

Siekia tapti statybininkų kompetencijų vertinimo centru šalies mastu

Profesinio rengimo centras nuolat ieško naujų partnerių ir bendradarbiavimo formų, o šiuo metu kviečia įmones pasinaudoti valstybės siūloma parama specialistams ruošti ir teikti paraiškas pameistrystės programoms. Mokykla glaudžiai bendradarbiauja ne tik su verslu, bet ir su kitomis švietimo įstaigomis bei valdžios institucijomis. Šiuo metu kartu su partneriais profesinio rengimo centras rengia BIM vadovėlį. Pirmoji tokio pobūdžio mokomoji knyga bus skirta ne tik mokymo įstaigoms, bet ir statybininkams bei dirbantiems specialistams.

Savo patirtį mokykla išnaudoja ir prisidėdama prie švietimo reformų, naujovių įgyvendinimo. Nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi profesinio mokymo kompetencijų vertinimo tvarka, ji bus centralizuota. Įstaigai buvo patikėta paruošti teorinio ir praktinio vertinimo užduotis, kurių dalis jau sukelta į Nacionalinės švietimo agentūros platformą. Šios užduotys bus teikiamos visai Lietuvai vienu metu, kaip yra daroma brandos egzaminų metu.

Vilniaus statybininkų rengimo centras ketina teikti paraišką tapti visos Lietuvos statybos sektoriaus kvalifikacijų vertinimo centru. „Tikiuosi, kad būsim akredituoti ir organizuosime ne tik savo mokinių, bet ir kitų mokymo įstaigų ir eksternu norinčių patvirtinti savo žinias specialistų kvalifikaciją“, – planų šalies mastu panaudoti mokyklos įdirbį neslepia direktorė.
Vilniaus statybininkų rengimo centro nuotr.
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-04-19 13:00
Tankiai apgyvendintame Vilniaus Perkūnkiemio rajone bus statomas naujas darželis, kurį galės lankyti apie 290 vaikų. Vilniaus miesto savivaldybė uždegė žalią šviesą šio projekto įgyvendinimui – pritarė projektiniams pasiūlymams. Gavus statybų leidimus, statybos darbus tikimasi pradėti kitų metų prad...
nuotrauka
2024-04-19 12:45
Klaipėdos miesto savivaldybė jau baigė konkursines procedūras ir pasirašė sutartį su laimėjusia projektavimo bendrove, taigi, miesto poliklinikos kapitalinio remonto techninis projektas bus pradėtas rengti artimiausiu metu.
nuotrauka
2024-04-19 12:36
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė įsigijo Estijos bendrovės „Voglers Eesti“ kontrolinį akcijų paketą. Toks žingsnis leidžia įmonei ne tik sustiprinti paslaugų plėtrą už Lietuvos ribų, bet ir suteikia galimybę perimti svarbius procesus „Milsa“ įmonių grupė...
nuotrauka
2024-04-19 09:57
2024 m. balandžio 11 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu pakeistos Projekto konkurso organizavimo taisyklės. Pakeitimai įsigalios 2024 m. gegužės 1 d.
nuotrauka
2024-04-19 09:40
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) baigė Bučos ir Borodyankos teritorijų fotografavimą dronais siekiant sukurti 3D miestų planavimo įrankį. Aviacinio kartografavimo paslaugas šiose savivaldybėse teikė SSVA skelbtą konkursą kiek anksčiau laimėjusi Ukrainos bendrovė Artificial Intelligence Ma...
nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-18 13:10
Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) atstovai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių ir administracijos darbuotojų mokymų metu pristatė Lietuvos bendrojo plano sprendinius, gerąją savivaldybių ir miestų bendrųjų planų rengimo praktiką, diskutavo apie ekstensyvios miestų plėtros keliamus...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-18 10:17
Šį pavasarį Turto banko aukcione Klaipėdos ir Kauno rajonuose parduoti ilgą laiką nenaudoti pastatai virs senelių ir socialinio užimtumo namais. Taip nusprendė pastatus įsigiję pirkėjai, kurie pažymi, kad Lietuvoje trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės paslaugos. Abu pirkėjai...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-18 08:42
Klaipėdoje pirmą kartą įvyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Statybininkas 2024“. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre būsimieji statybininkai iš 7 mokyklų rungėsi mūrydami, apšiltindami ir tinkuodami sienas. Tačiau konkursas pateikė pamokų ir verslui, ir profesinio rengimo į...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-17 10:11
Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
nuotrauka
2024-04-17 09:35
Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 08:35
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, disponavimu suklastotu dokumentu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilni...
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos