2022 sausio 28 d. penktadienis, 13:59
Reklama  |  facebook

NT ekspertai įspėja planuojančius pirkti dalinai įrengtą būstą: galite patirti rimtų nuostolių

2021-07-14 11:30
Pirkėjai taikstosi su išaugusiomis ne tik NT objektų, bet ir apdailos medžiagų bei darbo jėgos kainomis. NT ekspertai sako, jog šiuo metu kainas ir darbų atlikimo terminus diktuoja meistrai, o žmonėms belieka priimti jų sąlygas arba ieškoti kitų būdų įsirengti naują būstą.
nuotrauka
Portalo Statybunaujineos.lt arch. nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

Šiuo metu naujos statybos butų pasiūlą net 90 proc. sudaro parduodami butai su daline apdaila. Visgi, kaip dėmesį atkreipia vienos NT vystymo bendrovės vadovas Remigijus Pleteras, pati dalinės apdailos sąvoka ne visuomet reiškia tą patį.

„Dalinei apdailai gali būti priskiriama sienų bei grindų izoliacija, vėdinimo, rekuperacinės sistemos, išvystyti elektros tinklai bei sanitariniai mazgai, tačiau kartais net pusės šių dalykų gali ir nebūti“, – cituojamas NT specialistas ir priduria, jog kaimyninių šalių NT rinkoje tokie netikslumai pasitaiko tik ypatingai retais atvejais.

R. Pleteras stebisi dabartine Lietuvos NT rinkos situacija ir sako, kad, pavyzdžiui, kaimyninėje Latvijoje, priešingai nei Lietuvoje, daugiau nei 90 proc. visų naujų butų parduodami tik su pilna apdaila.

NT ekspertai: dabar nepalankus metas savarankiškam būsto įrengimui

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Dalius Gedvilas tikina, jog naujakuriai išties šiuo laikotarpiu susiduria su rimtais ššūkiais. „Pandemijos įkarštyje buvo apriboti gamybiniai procesai, sutriko logistikos grandinės bei staiga šoktelėjo žaliavų paklausa, todėl ir atsirado visuotinis medžiagų stygius, ženkliai padidinęs jų sąąnaudas“, – cituojamas LSA vadovas.

D. Gedvilo teigimu, dėl žaliavų deficito, padidėjusio krūvio bei darbininkų trūkumo vidaus apdailos paslaugas suteikiančioms įmonėms tenka ilginti jau užsakytų projektų terminus bei didinti darbų kainas. „Šiuo laikotarpiu geriausia pirkti jau įrengtą būstą ir nevargti su apdailos darbų organizavimu. Jeigu būstas su daline apdaila jau įsigytas, deja, šiuo metu sutaupymui receptų tikrai nėra“, – sako D. Gedvilas.

 „Šiuo laikotarpiu geriausia pirkti jau įrengtą būstą ir nevargti su apdailos darbų organizavimu. Jeigu būstas su daline apdaila jau įsigytas, deja, šiuo metu sutaupymui receptų tikrai nėra“, – sako D. Gedvilas.

Jam pritaria ir NT ekspertas R. Pleteras, kuris teigia, jog nesibaigiantys laukimo terminai bei rekordiškai išaugusios kainos kartais skatina žmones imtis neapdairių sprendimų. „Dažnas jų – paslaugų pirkimas iš neoficialių bendrovių ar individualių darbininkų, neegzistuojant darbų vykdymo sutartims. Neretu atveju, tai išsivysto į konfliktines situacijas, kuomet rangovai ignoruoja užsakovą, nereaguoja į skundus bei nesulaukia jokios teisinės atsakomybės“, – aiškina R. Pleteras

Būstą įsirengti gali ne bet kas

Ekspertų teigimu, norint susiplanuoti apdailos darbus, reikia išmanyti tiek esamą apdailos paslaugų rinkos padėtį, tiek galimas grėsmes ir rizikas renkantis specialistus, tiek tarptautinę eksporto situaciją bei šiuo metu vyraujančias žaliavų ir medžiagų kainas. Nors savarankiškas būsto įrengimas yra puikus būdas įgyvendinti svajonių būsto viziją, tačiau visa tai užtrunka kur kas daugiau laiko, o neišmanant tam tikrų aplinkybių – gali nuvilti ir rezultatas, ir pernelyg didelė išleistų pinigų suma.

„Keista, tačiau Lietuvoje iki šiol retai kalbama, jog įsigijus pilnai įrengtą objektą galima išlošti finansų, laiko bei saugumo atžvilgiais“, – sako R. Pleteras, pridurdamas, jog savarankiškas būsto įrengimas gali užtrukti netgi ne vienerius metus, kai tuo tarpu pilnai įrengtas kokybiškas būstas jau turi viską, ko gali prireikti apsigyvenimui nedelsiant.

Ekspertas tikina, jog šiuo metu labiausiai galima pasikliauti ilgametėmis, teisiškai pagrįstomis sutartimis su paslaugas teikiančiomis įmonėmis bei darbuotojais. Jo teigimu, perkant būstą su pilna apdaila, sutartyse tiksliai apibrėžiami terminai bei atsakomybės suteikia pirkėjui visapusišką saugumą, o nepertraukiamas bendradarbiavimas su tiekėjais bei paslaugų teikėjais – sklandžią darbų vykdymo eigą.

„Svarbu pasvarstyti ir apie finansinius įsipareigojimus: patartina rinktis tokį variantą, kuris reikalautų tik pačių minimaliausių papildomų piniginių investicijų. Priešingu atveju, tiek įsigijimui, tiek ir būsto įrengimui gali prireikti net kelių skirtingų banko paskolų, o tai gali padidinti finansinę naštą“, – primena R. Pleteras.
Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2022-01-28 10:13
Bendrovė „Baltic Asset Management“ suplanavo 19 mln. eurų investicijas į būstų nuomos projektą „Youston“ kartu su co-working (bendradarbystės) erdvėmis sostinės Naujamiestyje. Dviem etapais plėtojamas 254 būstų nuomos projektas įsikurs Smolensko g. 10.
nuotrauka
2022-01-27 11:57
Antra daugiausiai butų Vilniuje 2021-aisiais pardavusi NT plėtros bendrovė „Omberg“ Vilniaus Pilaitės rajone suplanavo antrąjį mažaaukščių namų gyvenvietės „Vyšnios“ etapą. Projekte, išsiskiriančiame 3 ha ploto rekreacine zona, numatyta pastatyti dar 180 A++ energinės klasės butų.
nuotrauka
2022-01-25 11:17
Nekilnojamo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ įsigijo sklypą sostinės Antakalnio mikrorajone, P. Vileišio g. 27A, kuriame vystys aukštesnės klasės gyvenamojo namo projektą. Sklypą bendrovė įsigijo su statybos leidimu, tad statybos darbus tikimasi pradėti jau šių metų antrąjį ketvirtį.
nuotrauka
2022-01-24 08:24
Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo ieškovams pripažinta nuosavybės teisė į gyvenamąjį namą, taip pat hipotekos sandoriai dėl šio namo įkeitimo pripažinti negaliojančiais.
nuotrauka
2022-01-10 14:15
Pernai antra daugiausiai butų Vilniuje pardavusi nekilnojamojo turto (NT) plėtotoja „Omberg“ pradeda plėtoti antrąjį gyvenamųjų dangoraižių projekto „Skylum“ etapą. Viršuliškėse, Viršilų g., iškilsiantis 20-ies aukštų išskirtinės architektūros ir statybų technologijų daugiabutis prisidės prie naujo ...
nuotrauka
2022-01-06 11:11
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Borgus“ ir „Rinvest“ Vilniaus Bajorų rajone pradeda projektą „B kvadratu“. Projektą sudarys 4 daugiabučiai gyvenamieji namai, komplekso statybos vyks dviem etapais. Bendrovė „Borgus“, šiuo metu vykdanti projekto pirmąjį etapą, į projektą planuoja investuoti 4 m...
nuotrauka
2022-01-05 08:44
Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką Mykolą Majauską, prašydamas atkreipti dėmesį į chaosą nekilnojamojo turto tarpininkų sektoriuje.
nuotrauka
2022-01-04 10:45
Pastaruoju metu lietuviai dažniau skolinasi dar tik statomam būstui įsigyti, rodo „Luminor“ banko duomenys. Šią tendenciją lėmė aktyvi gyvenamojo nekilnojamojo turto rinka – naujai pastatyti butai išgraibstomi žaibišku greičiu, todėl vis daugiau gyventojų juos perka tiesiog iš brėžinių. Nebaigtos st...
nuotrauka
2022-01-03 10:56
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" gavo statybos leidimą trečiajam kvartalui projekte „reVingis". Tai arčiausiai Vingio parko esantis kompleksas „Park Space", kuriame suplanuota 148 butai.
nuotrauka
2021-12-14 13:02
Dešiniojoje Neries krantinėje Kaune toliau plečiasi bene paklausiausias pastarojo meto laikinosios sostinės gyvenamųjų namų kvartalas – „Piliamiestis“. Projekto vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, pradeda jau 16-ojo „Piliamiesčio“ namo statybos darbus.
nuotrauka
2021-12-14 09:35
Gyvenamąjį nekilnojamąjį turtą (NT) perkantys žmonės nekantriai laukia akimirkos, kai bus įteikti raktai. Tačiau svarbu prisiminti, kad oficialiai tapus buto savininku, gyventi jame bus įmanoma tik pilnai įsikūrus.
nuotrauka
2021-12-14 07:00
Šnipiškės sparčiai keičia savo įvaizdį – nuo apleisto, žemų pastatų sostinės rajono iki modernios, didmiesčių centrams būdingos erdvės su stilingais daugiabučiais šalia dangoraižių, kur vizualinei architektūros išraiškai skiriamas ne menkesnis dėmesys nei funkcinei.
nuotrauka
2021-11-30 16:19
Per 10 šių metų mėnesių nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai Vilniuje pardavė virš 6 tūkst. butų. Pusė jų – ekonominės klasės. Pasak ekspertų, pardavimai šiame segmente auga kurį laiką ir tendencija, panašu, dar išsilaikys.
nuotrauka
2021-11-30 13:44
Šių metų ketvirtąjį ketvirtį pirminė Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka ir toliau mažina apsukas. Bendrovės „Realco“ duomenimis, lapkritį sostinės pirminėje rinkoje parduota 311 būstų, tai yra 46 proc. mažiau nei šių metų vidurkis, kuris siekia 580 būstų per mėnesį. Tačiau vėstanti rinka nereiš...
nuotrauka
2021-11-30 11:28
Nuosavas namas ar kotedžas gali būti įperkamas net ir jaunoms šeimoms, jei joms pavyks pasinaudoti valstybės teikiamomis subsidijomis, kurių šiemet skirta net 14 mln. eurų.
nuotrauka
2021-11-30 11:05
Klaipėdos miesto šiaurinėje dalyje, šalia Liepų gatvės pradėtas statyti naujas gyvenamųjų daugiabučių namų kvartalas „Liepų terasos“. Erdvioje, daugiau nei 4 ha teritorijoje iškils 12 A+ ir A++ energinio naudingumo klasės 4 aukštų daugiabučių namų.
nuotrauka
2021-11-30 09:14
Norintiems gyventi tvariau ir besidairantiems naujo būsto gyventojams SEB bankas pirmasis rinkoje pristatė žaliąjį būsto kreditą, skirtą palankesnėmis sąlygomis įsigyti aukščiausio energinio efektyvumo būstą. Nauja banko paslauga sukurta siekiant paskatinti teigiamus pokyčius tvarumo srityje ir atsi...
nuotrauka
2021-11-29 10:57
Norint pilnai išnaudoti būsto nuomą ir užsitikrinti maksimalų nuomojamo būsto pelningumą, gali tekti ne tik pasistengti, bet ir skirti papildomų lėšų. Nekilnojamojo turto (NT) ir finansų ekspertai pastebi, kad pasirūpinus tvarkinga, patrauklia būsto išvaizda ir įrengimu iš nuomos galima gauti net pe...
nuotrauka
2021-11-25 10:00
Ateinančių metų pavasarį sostinės dešiniajame Neries krante prasidės projekto „Šnipiškių perspektyvos“ II etapo statybos darbai. NT plėtotoja „Lithome“ 44 butus ir komercines patalpas turintį objektą planuoja pabaigti iki 2022 m. IV ketv.
nuotrauka
2021-11-24 09:01
Vilniaus Pašilaičiuose nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Lithome“ planuoja statyti 300 naujų butų – investuos daugiau kaip 22 mln. Eur. Erdvioje (1,3 ha) teritorijoje dviem etapais iš viso numatyta pastatyti 6 skirtingo aukštingumo daugiabučius namus, sujungtus bendromis poilsio ir aktyvaus...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Algirdas Reipas: „Ne lipdukas rodo, kad įmonė „žalia“

Atliekų tvarkymas pilnas paradoksų. Žmonės nori, kad atliekos būtų sutvarkytos, bet priešinasi konteinerių ir aikštelių įrengimui prie namų. Įmonės tiekia į rinką neperdirbamas pakuotes, bet...
nuotrauka

Apdovanotas UAB „Gelgaudiškio gelžbetonio“ gaminys viešojo transporto aikštelėms saugias sąlygas kuria ne tik riboto judumo žmonėms

Statybos pramonės grupėje UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys – plokštė autobusų stotelėms – pelnė „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medalį. Plokštė sudaro galimybę judėti saugiau, jaust...