2022 birželio 27 d. pirmadienis, 21:05
Reklama  |  facebook

NT ekspertai įspėja planuojančius pirkti dalinai įrengtą būstą: galite patirti rimtų nuostolių

2021-07-14 11:30
Pirkėjai taikstosi su išaugusiomis ne tik NT objektų, bet ir apdailos medžiagų bei darbo jėgos kainomis. NT ekspertai sako, jog šiuo metu kainas ir darbų atlikimo terminus diktuoja meistrai, o žmonėms belieka priimti jų sąlygas arba ieškoti kitų būdų įsirengti naują būstą.
nuotrauka
Portalo Statybunaujineos.lt arch. nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

Šiuo metu naujos statybos butų pasiūlą net 90 proc. sudaro parduodami butai su daline apdaila. Visgi, kaip dėmesį atkreipia vienos NT vystymo bendrovės vadovas Remigijus Pleteras, pati dalinės apdailos sąvoka ne visuomet reiškia tą patį.

„Dalinei apdailai gali būti priskiriama sienų bei grindų izoliacija, vėdinimo, rekuperacinės sistemos, išvystyti elektros tinklai bei sanitariniai mazgai, tačiau kartais net pusės šių dalykų gali ir nebūti“, – cituojamas NT specialistas ir priduria, jog kaimyninių šalių NT rinkoje tokie netikslumai pasitaiko tik ypatingai retais atvejais.

R. Pleteras stebisi dabartine Lietuvos NT rinkos situacija ir sako, kad, pavyzdžiui, kaimyninėje Latvijoje, priešingai nei Lietuvoje, daugiau nei 90 proc. visų naujų butų parduodami tik su pilna apdaila.

NT ekspertai: dabar nepalankus metas savarankiškam būsto įrengimui

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Dalius Gedvilas tikina, jog naujakuriai išties šiuo laikotarpiu susiduria su rimtais ššūkiais. „Pandemijos įkarštyje buvo apriboti gamybiniai procesai, sutriko logistikos grandinės bei staiga šoktelėjo žaliavų paklausa, todėl ir atsirado visuotinis medžiagų stygius, ženkliai padidinęs jų sąąnaudas“, – cituojamas LSA vadovas.

D. Gedvilo teigimu, dėl žaliavų deficito, padidėjusio krūvio bei darbininkų trūkumo vidaus apdailos paslaugas suteikiančioms įmonėms tenka ilginti jau užsakytų projektų terminus bei didinti darbų kainas. „Šiuo laikotarpiu geriausia pirkti jau įrengtą būstą ir nevargti su apdailos darbų organizavimu. Jeigu būstas su daline apdaila jau įsigytas, deja, šiuo metu sutaupymui receptų tikrai nėra“, – sako D. Gedvilas.

 „Šiuo laikotarpiu geriausia pirkti jau įrengtą būstą ir nevargti su apdailos darbų organizavimu. Jeigu būstas su daline apdaila jau įsigytas, deja, šiuo metu sutaupymui receptų tikrai nėra“, – sako D. Gedvilas.

Jam pritaria ir NT ekspertas R. Pleteras, kuris teigia, jog nesibaigiantys laukimo terminai bei rekordiškai išaugusios kainos kartais skatina žmones imtis neapdairių sprendimų. „Dažnas jų – paslaugų pirkimas iš neoficialių bendrovių ar individualių darbininkų, neegzistuojant darbų vykdymo sutartims. Neretu atveju, tai išsivysto į konfliktines situacijas, kuomet rangovai ignoruoja užsakovą, nereaguoja į skundus bei nesulaukia jokios teisinės atsakomybės“, – aiškina R. Pleteras

Būstą įsirengti gali ne bet kas

Ekspertų teigimu, norint susiplanuoti apdailos darbus, reikia išmanyti tiek esamą apdailos paslaugų rinkos padėtį, tiek galimas grėsmes ir rizikas renkantis specialistus, tiek tarptautinę eksporto situaciją bei šiuo metu vyraujančias žaliavų ir medžiagų kainas. Nors savarankiškas būsto įrengimas yra puikus būdas įgyvendinti svajonių būsto viziją, tačiau visa tai užtrunka kur kas daugiau laiko, o neišmanant tam tikrų aplinkybių – gali nuvilti ir rezultatas, ir pernelyg didelė išleistų pinigų suma.

„Keista, tačiau Lietuvoje iki šiol retai kalbama, jog įsigijus pilnai įrengtą objektą galima išlošti finansų, laiko bei saugumo atžvilgiais“, – sako R. Pleteras, pridurdamas, jog savarankiškas būsto įrengimas gali užtrukti netgi ne vienerius metus, kai tuo tarpu pilnai įrengtas kokybiškas būstas jau turi viską, ko gali prireikti apsigyvenimui nedelsiant.

Ekspertas tikina, jog šiuo metu labiausiai galima pasikliauti ilgametėmis, teisiškai pagrįstomis sutartimis su paslaugas teikiančiomis įmonėmis bei darbuotojais. Jo teigimu, perkant būstą su pilna apdaila, sutartyse tiksliai apibrėžiami terminai bei atsakomybės suteikia pirkėjui visapusišką saugumą, o nepertraukiamas bendradarbiavimas su tiekėjais bei paslaugų teikėjais – sklandžią darbų vykdymo eigą.

„Svarbu pasvarstyti ir apie finansinius įsipareigojimus: patartina rinktis tokį variantą, kuris reikalautų tik pačių minimaliausių papildomų piniginių investicijų. Priešingu atveju, tiek įsigijimui, tiek ir būsto įrengimui gali prireikti net kelių skirtingų banko paskolų, o tai gali padidinti finansinę naštą“, – primena R. Pleteras.
Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2022-06-23 12:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „GALIO GROUP" gavo leidimą naujo gyvenamojo projekto „CityZen" statybai Vilniaus miesto centrinėje dalyje, Šeimyniškių g. Šiame projekte dviem etapais bus pastatyti 274 butai ir apie 1900 kv. m komercinių patalpų pirmuose pastatų aukštuose.
nuotrauka
2022-06-23 10:44
Nenuostabu, kad Lietuvos didmiesčių gyventojams vis dar trūksta automobilių stovėjimo vietų tiek miestuose, tiek prie namų. Tačiau apklausa parodė, kad įsigydami nuosava būstą tautiečiai daugiau dėmesio skiria žaliosioms erdvėms, kurias mielai iškeistų į papildomas automobilių stovėjimo vietas.
nuotrauka
2022-06-20 16:42
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą dėl nekilnojamojo turto vystytojo pareigos pateikti garantinio laikotarpio prievolių įvykdymo užtikrinimą būsto pirkėjams.
nuotrauka
2022-06-17 13:03
Vis daugiau jaunų porų, planuodamos įsigyti naują būstą, turi dar vieną planą – kurti šeimą. Tokiu atveju, keliami kriterijai naujam būstui yra kitokie: labiau atsižvelgiama į tai, kas gali būti aktualu ne tik suaugusiam, bet ir vaikui. Pasak psichologės ir nekilnojamo turto (NT) eksperto, labai sva...
nuotrauka
2022-06-17 09:55
Vilniuje, Santaros gatvėje, šalia Santaros klinikų baigiami statyti modernūs studentų namai „SHED Co-living Vilnius”, atitinkantys geriausių pasaulio universitetų taikomus studentų apgyvendinimo standartus. Planuojama, kad rugsėjo mėnesį duris atversiantys studentų namai taps ne tik puikia alternaty...
nuotrauka
2022-06-14 15:47
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ Vilniuje pradėjo dar vieno bendro gyvenimo, arba „co-living“, komplekso statybas. Naujamiestyje, Vytenio gatvėje, įsikursiančiame komplekse bus įrengti 153 apartamentai bei modernios bendros erdvės, pritaikytos darbui, poilsiui ir bendruomenės gyvenimui.
nuotrauka
2022-06-14 15:03
Vienu patraukliausių gyvenamųjų namų kvartalų Kaune tituluojamas „Piliamiestis“ pasipildys nauju daugiabučiu. Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ dešiniojoje Neries krantinėje, kitapus Kauno senamiesčio, pradeda jau 15-ojo modernaus gyvenamojo namo statybas. Projektas laikinosios...
nuotrauka
2022-06-06 10:41
Pasaulyje populiarėjančios tvarumo idėjos neapleidžia ir Lietuvos. Ši tema veržiasi ir į nekilnojamojo turto rinką, kuomet namų ieškantys pirkėjai apsvarsto ir poveikį aplinkai statant jų nusižiūrėtą būstą.
nuotrauka
2022-06-03 11:50
Šį sezoną nuomos rinka nepaliauja stebinti. „Baltic Sotheby's International Realty" ekspertai pastebi, kad permainingais pirmaisiais 2022 metų mėnesiais, nekilnojamojo turto pardavimo apimtys mažėjo, tačiau nuomos rinka augo net tris kartus. Į Lietuvą persikeliant vis daugiau pažangių kaimyninių šal...
nuotrauka
2022-06-03 11:21
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ tęsia naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Aitvarų namai“ statybas populiariame Vilniaus Lazdynėlių mikrorajone. Ketvirtojo ir penktojo etapo metu „Eriadas“ Lazdynėliuose pastatys dar šešis gyvenamuosius namus, kuriuose iš viso pirkėjams bus pasiūlyti 302 nauji...
nuotrauka
2022-06-01 11:34
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ užbaigė septintąjį statybų etapą Paupyje, Vilniaus Senamiestyje.
nuotrauka
2022-05-30 15:22
Šiuo metu yra kur kas daugiau galimybių burtis vietos bendruomenėms negu prieš dešimtmetį ar anksčiau. Prie minėtų pokyčių prisideda tiek išmanios technologijos, socialiniai tinklai, tiek didesnė veiklų įvairovė naujai kuriamuose gyvenamuosiuose kvartaluose.
nuotrauka
2022-05-25 11:05
Vilniaus Šnipiškių rajone vystomame gyvenamųjų namų kvartale „Naujasis Skansenas“ pradedama naujo, 6 aukštų ketvirtojo etapo namo su 41 butu statyba. Jis bus baigtas kartu su trečiojo etapo namų statybų pabaiga.
nuotrauka
2022-05-23 10:35
Dešimtis tūkstančių eurų siekiantis būsto kreditas gali kelti nerimą ilgam įsipareigojusiems žmonėms, tad kai kurie gyventojai ima galvoti apie paskolos grąžinimą anksčiau numatyto termino. Nors tai padaryti galima pora skirtingų būdų, pasak ekspertų, dažnu atveju grąžinti paskolos anksčiau laiko ne...
nuotrauka
2022-05-17 11:22
Statybos valdymo įmonė „Eriadas“ pradeda naujo kvartalo „Parko pakrantė“ statybas Klaipėdoje, šalia Malūno parko. Kvartale, esančiame netoli nuo miesto centro, bus pastatyti penki daugiabučiai namai, kuriuose jau siūloma įsigyti 90 butų.
nuotrauka
2022-05-12 14:19
Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, prasidėjo išskirtinio daugiabučių kvartalo statybos, kuriam ne veltui suteiktas „Pušų apartamentų“ vardas. Netoliese Lampėdžio ežero iškils ne pavieniai daugiabučiai, o darniai funkcionuojantis gyvenamasis kompleksas su žaliąja erdve, išskirtiniais augalais, erdviomis ...
nuotrauka
2022-05-12 14:08
„Citus“ viešinimo procedūrai Vilniaus m. savivaldybėje pateikė planuojamo daugiafunkcio projekto pirmųjų dviejų etapų projektinius pasiūlymus. Investicijos į projektą, numatoma, viršys 60 mln. Eur.
nuotrauka
2022-05-03 09:00
Jau šią vasarą pačioje Kauno Laisvės alėjos širdyje duris atvers unikalus bendruomeniško būsto kompleksas „66 STORIES“. Vis dėlto, naujasis „co-living“ prisidės ne tik prie paklausios apgyvendinimo pasiūlos formavimo. Šis projektas kuria ir naujos kartos investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybę ki...
nuotrauka
2022-05-02 11:47
Nekilnojamo turto vystymo kompanija REWO vietoje buvusios gamyklos Bukčiuose numato daugiabučių gyvenamųjų namų plėtrą. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose 3,1 ha teritorijos konversijos metu planuojama pastatyti maždaug 515 butų ir apie 2.000 kv. m komercinių patalp...
nuotrauka
2022-04-28 16:13
Imdami būsto paskolą, gyventojai neretai pasilygina su savo pažįstamais ir vis dar nustemba, kodėl jų gautas būsto paskolos pasiūlymas yra brangesnis. „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė sako, kad brangesnę būsto paskolą lemia įvairūs veiksniai, o kai kurie iš jų priklaus...

Statybunaujienos.lt » NT projektai