2022 spalio 7 d. penktadienis, 0:01
Reklama  |  facebook

NT ekspertė: jaunos šeimos pirmojo būsto nebelaiko amžinu

2022-07-08 09:11
Nekilnojamo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ ekspertės teigimu, įsigydamos pirmąjį savo būstą jaunos šeimos nebegalvoja, kad jame gyvens amžinai. Be to, toks būstas vis dažniau vadinamas alternatyviu pasirinkimu žengiant svajonių namų link. Viena to priežasčių – vis kylančios NT kainos ir infliacija.
nuotrauka
Vytautė AUTUKĖ, „Realco“ pardavimų vadovė


Minimos įmonės
Realco, UAB

Pasak „Realco“ pardavimų vadovės Vytautės Autukės, pastebima tendencija, kad vis daugiau šeimų susikuria laikiną stotelę – tarpinį būstą savo svajonių būsto link.

„Tos stotelės kartais būna net kelios, nes pabandę vieną kartą įsigyti būstą gyventojai tampa drąsesni. Jie supranta, kad procesas nėra sudėtingas, taip pat įvertina, kad būstas gali tapti gera investicija, o maži žingsneliai nuveda iki galutinio tikslo – svajonių būsto. Nelaukti, kol galėsi įsigyti svajonių namus, bet rinktis alternatyvą verčia ir sparčiai kylančios NT kainos. Jei pernai gegužės mėnesį vieno kvadratinio metro kaina Vilniuje siekė 2320 eurų, tai šiemet – 2871 eurą. Todėl gyventojai renkasi verčiau pirkti būstą už šiandien turimą biudžetą, nei ilgiau taupyti ir gyventi nuomojame“, – aiškina ji.

Balandį bendrovės užsakymu atliktos „Spinter tyrimų“ šalies gyventojų apklausos duomenimis, ne rečiau nei kas 5 metus nuosavą gyvenamąjį būstą keičia 4 proc. respondentų, o kas 6-10 metų – 8 proc.

„Tarp šios apklaustųjų dalies vienareikšmiškai išsiskiria 26-35 metų amžiaus gyventojai, kurie aktyviausiai ir dažniausiai keičia būstą bei jo nelaiko amžinu. Taip pat tai yra didžiausias pajamas – daugiau nei 700 eurų vienam namų ūkio nariui per mėnesį – gaunantys bei didžiuosiuose šalies miestuose gyvenantys respondentai“, – atkreipia dėmesį V. Autukė.

Tarpinė stotelė padeda suprasti, kokių namų reikia

Kalbėdama apie tarpinį būstą ir jo „pasimatavimą“ V. Autukė sako, kad pirmą būstą perkanti šeima dažnai pradeda jo paieškas turėdama maksimalių lūkesčių, neretai – nuo individualaus namo. Tačiau apžiūrėję pirmuosiuose namuose neretai supranta, kad numatytas biudžetas yra per mažas jų poreikiams patenkinti. Tuomet seka pigesnio varianto – kotedžo – paieška, mat jų kainos atrodo patrauklesnės nei individualaus namo.

„Bet tuomet atsiranda kiti aspektai: daugiau kaimynų, mažiau privatumo, trūksta erdvės, didesnis atstumas iki miesto, brangiau kainuojantis įrengimas. Taip, yra kotedžų, kurių kaina sutampa su buto, nes statytojai parduoda visiškai tuščią variantą, tačiau klientai turi įsivertinti kotedžo įrengimo kaštus, kurie gali būti net kelis kartus didesni nei buto. Taip klientas atkeliauja iki buto paieškos mieste, kuris atitinka nedidelio kotedžo plotą, bet jo įrengimas kainuoja mažiau, pasiekiamaa išvystyta infrastruktūra, taip pat yra žalių erdvių ar terasos pirmuose aukštuose“, – aiškina ji.

Radusios tinkamą butą jaunos šeimos dažnai nepamiršta svajonės gyventi individualiame name, tačiau dėl vaikų, kuriems reikia darželių, mokyklų, būrelių, taip pat dėl bendruomenės ir gero susisiekimo jiems patogiau įsikurti mieste. Vėliau vaikams jau paaugus, šeimos sprendžia, ką daryti toliau.

„Maži žingsniai svajonių būsto link ir kelios tarpinės stotelės gali padėti suvokti, ko šeimos norėtų ateityje bei ką galėtų patobulinti kitame savo būste“, – sako V. Autukė.

Pasak ekspertės, būstai šiandieninėje deficitinėje rinkoje dažniausiai parduodami per keliasdešimt minučių: klientas užeina ir turi labai greit pajausti, ar šis būstas jam tinka, nes už nugaros jau laukia kitas pirkėjas. Tačiau tik pagyvenus metus ar du, galima daryti išvadą, ar būstas šeimai tinka, ar jis pakankamai ergonomiškas. Neretai net architektai ar interjero dizaineriai, susikūrę savo svajonių namus ir esantys kompetentingi šioje srityje, įsirengę būstą mintyse jau pradeda planuoti kitus namus.

Vadinamosios tarpinės stotelės, pasak NT ekspertės, padeda įvertinti elementarius savo poreikius: kiek norisi saulės, kuri pasaulio kryptis labiau patinka, norisi gyventi aukščiau ar žemiau, kuris rajonas yra patogesnis, kiek kambarių reikia, kaip suplanuotos zonos yra patogiausios ir pan.

Investicija į ateitį

V. Autukė sako ne kartą pastebėjusi nebaigtų statyti ar įrengti būstų skelbimus. Anot jos, turbūt daugelis pamatę tokius skelbimus pagalvoja, kad šeimai pritrūko pinigų jį pabaigti ar daugiau laiko bei kantrybės reikalaujančiame procese pasikeitė šeiminė padėtis, poreikiai.

„Būna žmonės neįvertina savo realių galimybių ir iš karto nori apsigyventi svajonių būste. Tačiau paaiškėja, kad procesas trunka per ilgai, galiausiai pritrūksta lėšų ar nukenčia asmeninis gyvenimas, o viso to rezultatas – nepabaigtas statyti „svajonių“ būstas, neturintis jokio likvidumo“, – pažymi ji.

Dėl to perkantiems savo pirmąjį būstą gyventojams rekomenduojama apsigyventi jame bent penkeriems metams, o vėliau jau pagal naujus poreikius ieškoti kito būsto šeimai.

„Tikėtina, kad taip pasielgusi šeima savo pirmąjį būstą ateityje parduos už didesnę kainą, nei jį įsigijo. Be to, per tuos penkerius metus susitaupys didesniam būstui, o galbūt per šį laikotarpį jų gyvenimas pasikeis taip, kad galės pirmąjį savo būstą išnuomoti“, – akcentuoja NT ekspertė.

Ji priduria, kad šiandien 3-jų kambarių butus perka ne tik šeimos, bet ir vienas asmuo ar pora. Pasikeitus darbo aplinkai ir atsiradus galimybėms dirbti nuotoliniu būdu, 3-jų kambarių butus aktyviau pradėjo pirkti ir po vieną gyvenantys asmenys. Trečiajame kambaryje dažniausiai įsirengia namų biurą. Taip pat trijų kambarių buto nereikia keisti į naują ir susiradus antrą pusę arba gimus vaikams. Jaunos poros įsivertina tai, kad 2-jų kambarių butas tiks vos keleriems metams, todėl mielai renkasi 3-jų kambarių butą su perspektyva į ateitį. Dažnai tokie klientai užsimena, kad tai tik laikinas jų būstas, kol atsiras vaikų, o sukūrus šeimą ar jai dar labiau pagausėjus, ieškos kitų namų.

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2022-10-06 18:27
Nekilnojamo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ pradeda naujo gyvenamojo projekto Antakalnyje statybas ir pardavimus. Nedidelis aukštesnės klasės projektas „Vileišio 27“ iškils ant Neries upės kranto. Planuojama, kad statybos truks apie pusantrų metų. Į projektą „Realco“ investuos 12 mln. eurų.
nuotrauka
2022-10-03 11:49
UAB „Eika“ būdama projekto valdytoja pradeda kvartalo „Mėlyni vilkai“ antrojo etapo, esančio Skroblų g. 12, butų pardavimus. Antruoju etapu planuojama pastatyti du daugiabučius namus ir pilnai užbaigti projektą Vilkpėdėje. Projektas yra antroji „Eika Asset Management“ valdomo fondo „Eika Residential...
nuotrauka
2022-09-30 11:14
Pandemijos įkarštyje sukurta EIKA finansinio saugumo programa šiuo metu NT rinkoje, kur vyrauja būsto įsigijimo sprendimų atidėjimas, vėl tampa aktualia. Naujas programos pasiūlymas „Pakitusio sprendimo garantija“, pagal kurį klientas spalio-lapkričio mėnesiais sudaręs preliminarią būsto pirkimo sut...
nuotrauka
2022-09-29 10:00
Nerimo sutrikimai yra dažniausia psichinės sveikatos liga Europos Sąjungoje, nuo kurios kenčia apie 25 milijonai gyventojų. Kaip su tuo gyventi ir kovoti, informacijos yra gausu, tačiau retas kalba ir žino, kad nerimo sutrikimams, jų prevencijai ir mažinimui įtaką gali daryti tai, kokiuose namuose g...
nuotrauka
2022-09-29 08:42
UAB Merko statyba baigė statyti projekto „Vilnelės skverai“ pirmo etapo namus. Manufaktūrų gatvėje naujakuriai jau kuriasi šešiuose gyvenamuosiuose namuose.
nuotrauka
2022-09-26 11:32
Vilniaus pakraštyje plytintys Bajorai laikomi vienu iš šiuo metu neįvertintų sostinės rajonų. Prognozuojama, kad plečiantis infrastruktūrai minėta teritorija sulauks daugiau dėmesio ne tik tarp nekilnojamojo turto plėtotojų, tačiau ir tarp pirkėjų, ypač jaunų šeimų.
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 10:39
Nekilnojamojo turto projektų plėtotoja ir valdytoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, užbaigė gyvenamojo projekto „Ramu Du“ statybas Naujininkuose. Investicijos siekė 4 mln. eurų, visi 56 butai šiame projekte parduoti.
nuotrauka
2022-09-20 06:31
Vykstant pokyčiams nekilnojamojo turto rinkoje ir kylant nekilnojamojo turto kainoms, daugėja atvejų, kuomet nekilnojamojo turto pardavėjai ar vystytojai nusprendžia vienašališkai nutraukti preliminariąsias pirkimo-pardavimo sutartis ir turtą parduoti tretiesiems asmenims nauja, t. y., ženkliai dide...
nuotrauka
2022-09-19 19:52
Nekilnojamojo turto projektų valdymo kompanija „Citus“ nuo 2019 metų plėtojamame projekte „Miško ardai“ pradėjo III etapo statybos darbus ir pardavimus. Šis, paskutinysis kvartalo etapas naujo būsto pasiūlą Vilniuje, Burbiškių miško slėnyje papildė 62 butais. Vertinant sostinės pasiūlos situaciją, s...
nuotrauka
2022-09-15 09:31
Priėmus sprendimą įsigyti nuosavus namus, būsto paskolas imantiems žmonėms neretai iškyla neaiškumų dėl įvairiausių niuansų. Ekspertai tikina, kad tuos pačius klausimus nuolat užduoda didelė dalis klientų, o mažiausių smulkmenų išsiaiškinimas – natūrali šio proceso dalis. Vis dėlto siekiant užbėgti ...
nuotrauka
2022-09-14 13:19
Pastaraisiais metais butų nuomos kaina šovė į neregėtas aukštumas. Nekilnojamo turto (NT) rinkos ekspertai ir ekonomistai vertina, kad šiuo metu, kol nuomos kainos auga sparčiau nei būstų kainos, įsigyti naują būstą su paskola vis dar yra racionaliau, nei nuomotis. Perkantys būstą išlošia ne tik kai...
nuotrauka
2022-09-08 11:54
Nekilnojamo turto (NT) kainoms sostinėje šokant pasiutpolkę, dažnas pirkėjas nežino arba nesusimąsto, kad pardavėjo nurodyta kaina už trokštamą būstą gali būti visai ne ta, kuri pasimatys notarinėje pirkimo-pardavimo sutartyje.
nuotrauka
2022-09-05 19:36
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ baigė statyti gyvenamąjį projektą „Namai-Kintai“ Vilniaus Šnipiškių rajone. Investicijos į keturių aukštų daugiabučio namo ir dvylikos mažaaukščių sublokuotų namų kompleksą siekė 14,5 mln. eurų su PVM.
nuotrauka
2022-09-05 09:48
Aukcionas Lietuvoje yra vis dar naujas, bet pamažu atrandamas būdas parduoti prabangų būstą pirminėje nekilnojamo turto (NT) rinkoje. Iki šiol buvo įprasta tokiu būdu parduoti privatų ar valstybei priklausantį turtą, tačiau aukcionų veidas Lietuvoje keičiasi – juos išbando NT vystytojai, apie aukcio...
nuotrauka
2022-08-31 10:59
Būsto paskolos ėmimas ir nuosavų namų įsigijimas – reikšmingas žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime, tad svarbu jam tinkamai pasiruošti. Vis dėlto, tam sukliudyti gali įvairūs klaidingi įsitikinimai, iškreipiantys realų šio proceso vaizdą. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pan...
nuotrauka
2022-08-26 10:30
Artėjant rugsėjui tūkstančiai studijuoti pradėsiančių jaunų žmonių pajudės į didmiesčius, o jiems bei jų tėvams jau kyla dilema: nuomoti ar įsigyti būstą? Specialistų vertinimai rodo, kad šiuo metu finansiškai naudingiau yra studentui tinkamą būstą įsigyti imant paskolą, o ne nuomotis.
nuotrauka
2022-08-24 13:14
Įmonė „KTG Asset Management“ Kaune, už santakos ant Nemuno kranto pradeda dviejų prestižinės klasės daugiabučių komplekso „Upės apartamentai“ statybas. Dviejuose 7 ir 8 aukštų namuose Raudondvario pl. 107 bus įrengta 40 didesnio ploto (51–163 kv. m) apartamentų.
nuotrauka
2022-08-17 09:28
Būsto paskolą planuojantys imti gyventojai visada skatinami kruopščiai pasiruošti laukiančioms procedūroms, tarp jų – ir atitinkamų formų pildymui bei reikiamų dokumentų pateikimui. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pasakoja, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis imti būst...
nuotrauka
2022-08-17 08:59
Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido po...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„Gerbūvio projektai“ darbams „Teltonikos“ Technologijų centre Molėtuose pasitelkė modernias technologijas ir išsaugojo senuosius medžius

„Teltonikos“ Technologijų centro Molėtuose įkurtuvės planuojamos netrukus – vykdomi paskutinieji pastato aplinkos tvarkymo darbai. Technologijų centro gerbūvis turės tenkinti pusės tūkstanči...
nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...