2022 sausio 19 d. trečiadienis, 15:20
Reklama  |  facebook

Naujų būstų pardavimai Vilniuje stabilizavosi, tačiau pigesnio būsto tikėtis nesiūlo

2021-11-30 13:44
Šių metų ketvirtąjį ketvirtį pirminė Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka ir toliau mažina apsukas. Bendrovės „Realco“ duomenimis, lapkritį sostinės pirminėje rinkoje parduota 311 būstų, tai yra 46 proc. mažiau nei šių metų vidurkis, kuris siekia 580 būstų per mėnesį. Tačiau vėstanti rinka nereiškia gerų žinių pirkėjams – požymių, dėl kurių galėtų kristi būsto kainos, kol kas nėra.
nuotrauka
„Realco“ nuotr.


Minimos įmonės
Realco, UAB

Tačiau vėstanti rinka, kaip rašoma „Realco“  pranešime, nereiškia gerų žinių pirkėjams – požymių, dėl kurių galėtų kristi būsto kainos, kol kas nėra.

„Būstų pardavimų kritimo priežastys yra kelios. Jau kurį laiką sklando žinios, jog butų pastatytuose projektuose Vilniuje beveik nebeliko. Nors lapkritį pastatytuose projektuose parduodamų būstų buvo keliais procentais daugiau nei spalį, tačiau šis skaičius vis dar nesiekia nei trečdalio visų būstų. Taigi, įsigyti tokį būstą, kuriame vilniečiai galėtų ilgai nedelsdami apsigyventi, šiuo metu nelengva. Kita vertus, šiemet sparčiai kilusios NT kainos pristabdė norą pirkti „popierinius“, t. y. projektinių pasiūlymų stadijoje esančius, butus. Žmonės tapo atsargesni, nori investuoti į būstą objekte, kuriame statybos jau gerokai įsibėgėjusios ir darbų pabaigos terminai aiškesni“, – komentuoja „Realco“ finansų direktorius Lukas Cicėnas, cituojamas pranešime.

Labiausiai brango prestižinis būstas

NT rinkos ekspertas prognozuoja, kad per metų paskutinį ketvirtį sostinėje iš viso bus parduota apie 1200 naujų būstų, tai yra maždaug dešimtadaliu mažiau nei trečiąjį ketvirtį ir kone dvigubai mažiau nei per pirmuosius metų ketvirčius.

„Paprastai ketvirtasis metų ketvirtis NT rinkoje būdavo gausiausias pardavimų, tačiau šie metai išsiskiria tuo, kad pirkėjai aktyviausi buvo metų pradžioje, kuomet ir būstų sandėlis Vilniuje buvo didžiausias. Metus NT vystytojai pradėjo rinkai siūlydami per 4300 būstų“, – sako finansų direktorius.

Visgi, 2021-ieji į NT rinkos istoriją turėtų būti įrašyti kaip rekordiniai. Per 11 mėnesių gyventojai jau įsigijo beveik 6400 butų, kas yra 34 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai ir 15 proc. daugiau nei tuo pačiu periodu užpernai.

Vidutinė parduodamų naujų butų kaina, kaip rašoma pranešime, per metus augo maždaug 13 proc. Vilniuje butų kainų vidurkis šiuo metu siekia 2468 eurus už kv. metrą, kai pernai tuo pačiu metu kv. metro kaina buvo 2188 eurai.

Kainos kilimas stebimas visuose segmentuose, tačiau labiausiai ten, kur pasiūla mažiausia, – prestižiniame segmente.

„Spartesnį prestižinio būsto kainų augimą lėmė ne tik ribota tokio būsto pasiūla, bet ir sudėtinga situacija sklypų rinkoje. Viena iš pagrindinių savybių, kuri būstą daro prestižiniu, yra jo vieta. Vilniaus centrinėje dalyje, kuri neabejotinai yra prestižinė, laisvų sklypų skaičius yra itin ribotas. Šiemet ne kartą kalbėta apie itin stipriai išaugusias geidžiamiausiose miesto vietose esančių sklypų kainas, o sklypo kaina yra svarbi galutinės būsto kainos dalis. Be to, NT projektų vystymą miesto centrinėje dalyje varžo Kultūros paveldo departamento ir kitų organizacijų reikalavimai, projektams keliami itin aukšti architektūriniai bei kokybiniai standartai“, – aiškina L. Cicėnas.

Darbo statybų sektoriuje nestigs

Ekspertas skaičiuoja, kad per šiuos metus paviešintuose projektiniuose pasiūlymuose suplanuoti maždaug 8300 butų ir jiems prilyginamų patalpų, tad vilniečiams būstų bent artimiausiu metu neturėtų pritrūkti.

„Tai įspūdingas kiekis. Jei paklausa išliks stabili, ją greitu metu turėtų pasivyti ir pasiūla. Matydami planuojamų naujų NT projektų gausą, galime prognozuoti, kad statybų rangos bendrovės darbo turės ne vienerius metus, neslūgs nei statybinių medžiagų, nei darbuotojų poreikis. Dėl to nėra priežasčių žemėti ir metų pradžioje smarkiai pakilusioms statybų kainoms. Priešingai, jei rinkoje nebus staigių kardinalių pokyčių, butų kainos ir toliau turėtų augti“, – prognozuoja „Realco“ finansų direktorius.

Šių metų lapkričio duomenimis, 30 proc. Vilniuje parduodamų būstų dar nepradėti statyti, 41 proc. – šiuo metu statomi, o 29 proc. – jau pastatyti.

Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
NT projektai

nuotrauka
2022-01-10 14:15
Pernai antra daugiausiai butų Vilniuje pardavusi nekilnojamojo turto (NT) plėtotoja „Omberg“ pradeda plėtoti antrąjį gyvenamųjų dangoraižių projekto „Skylum“ etapą. Viršuliškėse, Viršilų g., iškilsiantis 20-ies aukštų išskirtinės architektūros ir statybų technologijų daugiabutis prisidės prie naujo ...
nuotrauka
2022-01-06 11:11
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Borgus“ ir „Rinvest“ Vilniaus Bajorų rajone pradeda projektą „B kvadratu“. Projektą sudarys 4 daugiabučiai gyvenamieji namai, komplekso statybos vyks dviem etapais. Bendrovė „Borgus“, šiuo metu vykdanti projekto pirmąjį etapą, į projektą planuoja investuoti 4 m...
nuotrauka
2022-01-05 08:44
Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką Mykolą Majauską, prašydamas atkreipti dėmesį į chaosą nekilnojamojo turto tarpininkų sektoriuje.
nuotrauka
2022-01-04 10:45
Pastaruoju metu lietuviai dažniau skolinasi dar tik statomam būstui įsigyti, rodo „Luminor“ banko duomenys. Šią tendenciją lėmė aktyvi gyvenamojo nekilnojamojo turto rinka – naujai pastatyti butai išgraibstomi žaibišku greičiu, todėl vis daugiau gyventojų juos perka tiesiog iš brėžinių. Nebaigtos st...
nuotrauka
2022-01-03 10:56
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" gavo statybos leidimą trečiajam kvartalui projekte „reVingis". Tai arčiausiai Vingio parko esantis kompleksas „Park Space", kuriame suplanuota 148 butai.
nuotrauka
2021-12-14 13:02
Dešiniojoje Neries krantinėje Kaune toliau plečiasi bene paklausiausias pastarojo meto laikinosios sostinės gyvenamųjų namų kvartalas – „Piliamiestis“. Projekto vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, pradeda jau 16-ojo „Piliamiesčio“ namo statybos darbus.
nuotrauka
2021-12-14 09:35
Gyvenamąjį nekilnojamąjį turtą (NT) perkantys žmonės nekantriai laukia akimirkos, kai bus įteikti raktai. Tačiau svarbu prisiminti, kad oficialiai tapus buto savininku, gyventi jame bus įmanoma tik pilnai įsikūrus.
nuotrauka
2021-12-14 07:00
Šnipiškės sparčiai keičia savo įvaizdį – nuo apleisto, žemų pastatų sostinės rajono iki modernios, didmiesčių centrams būdingos erdvės su stilingais daugiabučiais šalia dangoraižių, kur vizualinei architektūros išraiškai skiriamas ne menkesnis dėmesys nei funkcinei.
nuotrauka
2021-11-30 16:19
Per 10 šių metų mėnesių nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai Vilniuje pardavė virš 6 tūkst. butų. Pusė jų – ekonominės klasės. Pasak ekspertų, pardavimai šiame segmente auga kurį laiką ir tendencija, panašu, dar išsilaikys.
nuotrauka
2021-11-30 11:28
Nuosavas namas ar kotedžas gali būti įperkamas net ir jaunoms šeimoms, jei joms pavyks pasinaudoti valstybės teikiamomis subsidijomis, kurių šiemet skirta net 14 mln. eurų.
nuotrauka
2021-11-30 11:05
Klaipėdos miesto šiaurinėje dalyje, šalia Liepų gatvės pradėtas statyti naujas gyvenamųjų daugiabučių namų kvartalas „Liepų terasos“. Erdvioje, daugiau nei 4 ha teritorijoje iškils 12 A+ ir A++ energinio naudingumo klasės 4 aukštų daugiabučių namų.
nuotrauka
2021-11-30 09:14
Norintiems gyventi tvariau ir besidairantiems naujo būsto gyventojams SEB bankas pirmasis rinkoje pristatė žaliąjį būsto kreditą, skirtą palankesnėmis sąlygomis įsigyti aukščiausio energinio efektyvumo būstą. Nauja banko paslauga sukurta siekiant paskatinti teigiamus pokyčius tvarumo srityje ir atsi...
nuotrauka
2021-11-29 10:57
Norint pilnai išnaudoti būsto nuomą ir užsitikrinti maksimalų nuomojamo būsto pelningumą, gali tekti ne tik pasistengti, bet ir skirti papildomų lėšų. Nekilnojamojo turto (NT) ir finansų ekspertai pastebi, kad pasirūpinus tvarkinga, patrauklia būsto išvaizda ir įrengimu iš nuomos galima gauti net pe...
nuotrauka
2021-11-25 10:00
Ateinančių metų pavasarį sostinės dešiniajame Neries krante prasidės projekto „Šnipiškių perspektyvos“ II etapo statybos darbai. NT plėtotoja „Lithome“ 44 butus ir komercines patalpas turintį objektą planuoja pabaigti iki 2022 m. IV ketv.
nuotrauka
2021-11-24 09:01
Vilniaus Pašilaičiuose nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Lithome“ planuoja statyti 300 naujų butų – investuos daugiau kaip 22 mln. Eur. Erdvioje (1,3 ha) teritorijoje dviem etapais iš viso numatyta pastatyti 6 skirtingo aukštingumo daugiabučius namus, sujungtus bendromis poilsio ir aktyvaus...
nuotrauka
2021-11-22 14:05
Šventojoje įgyvendinamas skandinaviškos urbanistikos projektas. Planuojama, kad Elijos gatvėje, 3,6 ha plote vystoma nauja 68 namų ir kotedžų gyvenvietė „Naujasis pajūris“ taps pirmuoju „žaliosios“ energijos projektu pajūryje. Šiame projekte bus realizuota didžiuosiuose miestuose taikoma NT projektų...
nuotrauka
2021-11-18 08:50
„EfTEN“ susitarė su nekilnojamojo turto vystytoja UAB „Etapas Group“ dėl dviejų 9 aukštų daugiabučių statybos Žeimenos g. 82, Kaune. Galutinis produktas – visiškai įrengti ir apstatyti butai šeimoms, skirti ilgalaikei nuomai.
nuotrauka
2021-11-17 11:39
Pasaulyje ir Lietuvoje išpopuliarėję loftai turi ir privalumų, ir trūkumų, bet gerai apgalvotas jo interjeras gali nustebinti kiekvieną. „Citus“ interjero architektė Vilė Kasperavičiūtė kūrė demonstracinių loftų „Radio City“ projektą, interjerus ir turi ką patarti.
nuotrauka
2021-11-16 06:16
Kauno rajone, II Jonučiuose, pradedamos naujų daugiabučių statybos. „Namučių“ kvartale duris atvers 400 butų.
nuotrauka
2021-11-15 16:39
Ateinančių metų pradžioje Vilniuje pradės kilti nauja kotedžų gyvenvietė „Stillum“. Modernaus dizaino 41 kotedžas Užubalių gatvėje 17, Tarandėje, suformuos uždarą kvartalą, skirtą erdvesnio ir komfortiško būsto ieškančioms šeimoms

Statybunaujienos.lt » NT projektai