2022 birželio 26 d. sekmadienis, 1:36
Reklama  |  facebook

Naujų būstų pardavimai Vilniuje stabilizavosi, tačiau pigesnio būsto tikėtis nesiūlo

2021-11-30 13:44
Šių metų ketvirtąjį ketvirtį pirminė Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka ir toliau mažina apsukas. Bendrovės „Realco“ duomenimis, lapkritį sostinės pirminėje rinkoje parduota 311 būstų, tai yra 46 proc. mažiau nei šių metų vidurkis, kuris siekia 580 būstų per mėnesį. Tačiau vėstanti rinka nereiškia gerų žinių pirkėjams – požymių, dėl kurių galėtų kristi būsto kainos, kol kas nėra.
nuotrauka
„Realco“ nuotr.


Minimos įmonės
Realco, UAB

Tačiau vėstanti rinka, kaip rašoma „Realco“  pranešime, nereiškia gerų žinių pirkėjams – požymių, dėl kurių galėtų kristi būsto kainos, kol kas nėra.

„Būstų pardavimų kritimo priežastys yra kelios. Jau kurį laiką sklando žinios, jog butų pastatytuose projektuose Vilniuje beveik nebeliko. Nors lapkritį pastatytuose projektuose parduodamų būstų buvo keliais procentais daugiau nei spalį, tačiau šis skaičius vis dar nesiekia nei trečdalio visų būstų. Taigi, įsigyti tokį būstą, kuriame vilniečiai galėtų ilgai nedelsdami apsigyventi, šiuo metu nelengva. Kita vertus, šiemet sparčiai kilusios NT kainos pristabdė norą pirkti „popierinius“, t. y. projektinių pasiūlymų stadijoje esančius, butus. Žmonės tapo atsargesni, nori investuoti į būstą objekte, kuriame statybos jau gerokai įsibėgėjusios ir darbų pabaigos terminai aiškesni“, – komentuoja „Realco“ finansų direktorius Lukas Cicėnas, cituojamas pranešime.

Labiausiai brango prestižinis būstas

NT rinkos ekspertas prognozuoja, kad per metų paskutinį ketvirtį sostinėje iš viso bus parduota apie 1200 naujų būstų, tai yra maždaug dešimtadaliu mažiau nei trečiąjį ketvirtį ir kone dvigubai mažiau nei per pirmuosius metų ketvirčius.

„Paprastai ketvirtasis metų ketvirtis NT rinkoje būdavo gausiausias pardavimų, tačiau šie metai išsiskiria tuo, kad pirkėjai aktyviausi buvo metų pradžioje, kuomet ir būstų sandėlis Vilniuje buvo didžiausias. Metus NT vystytojai pradėjo rinkai siūlydami per 4300 būstų“, – sako finansų direktorius.

Visgi, 2021-ieji į NT rinkos istoriją turėtų būti įrašyti kaip rekordiniai. Per 11 mėnesių gyventojai jau įsigijo beveik 6400 butų, kas yra 34 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai ir 15 proc. daugiau nei tuo pačiu periodu užpernai.

Vidutinė parduodamų naujų butų kaina, kaip rašoma pranešime, per metus augo maždaug 13 proc. Vilniuje butų kainų vidurkis šiuo metu siekia 2468 eurus už kv. metrą, kai pernai tuo pačiu metu kv. metro kaina buvo 2188 eurai.

Kainos kilimas stebimas visuose segmentuose, tačiau labiausiai ten, kur pasiūla mažiausia, – prestižiniame segmente.

„Spartesnį prestižinio būsto kainų augimą lėmė ne tik ribota tokio būsto pasiūla, bet ir sudėtinga situacija sklypų rinkoje. Viena iš pagrindinių savybių, kuri būstą daro prestižiniu, yra jo vieta. Vilniaus centrinėje dalyje, kuri neabejotinai yra prestižinė, laisvų sklypų skaičius yra itin ribotas. Šiemet ne kartą kalbėta apie itin stipriai išaugusias geidžiamiausiose miesto vietose esančių sklypų kainas, o sklypo kaina yra svarbi galutinės būsto kainos dalis. Be to, NT projektų vystymą miesto centrinėje dalyje varžo Kultūros paveldo departamento ir kitų organizacijų reikalavimai, projektams keliami itin aukšti architektūriniai bei kokybiniai standartai“, – aiškina L. Cicėnas.

Darbo statybų sektoriuje nestigs

Ekspertas skaičiuoja, kad per šiuos metus paviešintuose projektiniuose pasiūlymuose suplanuoti maždaug 8300 butų ir jiems prilyginamų patalpų, tad vilniečiams būstų bent artimiausiu metu neturėtų pritrūkti.

„Tai įspūdingas kiekis. Jei paklausa išliks stabili, ją greitu metu turėtų pasivyti ir pasiūla. Matydami planuojamų naujų NT projektų gausą, galime prognozuoti, kad statybų rangos bendrovės darbo turės ne vienerius metus, neslūgs nei statybinių medžiagų, nei darbuotojų poreikis. Dėl to nėra priežasčių žemėti ir metų pradžioje smarkiai pakilusioms statybų kainoms. Priešingai, jei rinkoje nebus staigių kardinalių pokyčių, butų kainos ir toliau turėtų augti“, – prognozuoja „Realco“ finansų direktorius.

Šių metų lapkričio duomenimis, 30 proc. Vilniuje parduodamų būstų dar nepradėti statyti, 41 proc. – šiuo metu statomi, o 29 proc. – jau pastatyti.

Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
NT projektai

nuotrauka
2022-06-23 12:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „GALIO GROUP" gavo leidimą naujo gyvenamojo projekto „CityZen" statybai Vilniaus miesto centrinėje dalyje, Šeimyniškių g. Šiame projekte dviem etapais bus pastatyti 274 butai ir apie 1900 kv. m komercinių patalpų pirmuose pastatų aukštuose.
nuotrauka
2022-06-23 10:44
Nenuostabu, kad Lietuvos didmiesčių gyventojams vis dar trūksta automobilių stovėjimo vietų tiek miestuose, tiek prie namų. Tačiau apklausa parodė, kad įsigydami nuosava būstą tautiečiai daugiau dėmesio skiria žaliosioms erdvėms, kurias mielai iškeistų į papildomas automobilių stovėjimo vietas.
nuotrauka
2022-06-20 16:42
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą dėl nekilnojamojo turto vystytojo pareigos pateikti garantinio laikotarpio prievolių įvykdymo užtikrinimą būsto pirkėjams.
nuotrauka
2022-06-17 13:03
Vis daugiau jaunų porų, planuodamos įsigyti naują būstą, turi dar vieną planą – kurti šeimą. Tokiu atveju, keliami kriterijai naujam būstui yra kitokie: labiau atsižvelgiama į tai, kas gali būti aktualu ne tik suaugusiam, bet ir vaikui. Pasak psichologės ir nekilnojamo turto (NT) eksperto, labai sva...
nuotrauka
2022-06-17 09:55
Vilniuje, Santaros gatvėje, šalia Santaros klinikų baigiami statyti modernūs studentų namai „SHED Co-living Vilnius”, atitinkantys geriausių pasaulio universitetų taikomus studentų apgyvendinimo standartus. Planuojama, kad rugsėjo mėnesį duris atversiantys studentų namai taps ne tik puikia alternaty...
nuotrauka
2022-06-14 15:47
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ Vilniuje pradėjo dar vieno bendro gyvenimo, arba „co-living“, komplekso statybas. Naujamiestyje, Vytenio gatvėje, įsikursiančiame komplekse bus įrengti 153 apartamentai bei modernios bendros erdvės, pritaikytos darbui, poilsiui ir bendruomenės gyvenimui.
nuotrauka
2022-06-14 15:03
Vienu patraukliausių gyvenamųjų namų kvartalų Kaune tituluojamas „Piliamiestis“ pasipildys nauju daugiabučiu. Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ dešiniojoje Neries krantinėje, kitapus Kauno senamiesčio, pradeda jau 15-ojo modernaus gyvenamojo namo statybas. Projektas laikinosios...
nuotrauka
2022-06-06 10:41
Pasaulyje populiarėjančios tvarumo idėjos neapleidžia ir Lietuvos. Ši tema veržiasi ir į nekilnojamojo turto rinką, kuomet namų ieškantys pirkėjai apsvarsto ir poveikį aplinkai statant jų nusižiūrėtą būstą.
nuotrauka
2022-06-03 11:50
Šį sezoną nuomos rinka nepaliauja stebinti. „Baltic Sotheby's International Realty" ekspertai pastebi, kad permainingais pirmaisiais 2022 metų mėnesiais, nekilnojamojo turto pardavimo apimtys mažėjo, tačiau nuomos rinka augo net tris kartus. Į Lietuvą persikeliant vis daugiau pažangių kaimyninių šal...
nuotrauka
2022-06-03 11:21
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ tęsia naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Aitvarų namai“ statybas populiariame Vilniaus Lazdynėlių mikrorajone. Ketvirtojo ir penktojo etapo metu „Eriadas“ Lazdynėliuose pastatys dar šešis gyvenamuosius namus, kuriuose iš viso pirkėjams bus pasiūlyti 302 nauji...
nuotrauka
2022-06-01 11:34
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ užbaigė septintąjį statybų etapą Paupyje, Vilniaus Senamiestyje.
nuotrauka
2022-05-30 15:22
Šiuo metu yra kur kas daugiau galimybių burtis vietos bendruomenėms negu prieš dešimtmetį ar anksčiau. Prie minėtų pokyčių prisideda tiek išmanios technologijos, socialiniai tinklai, tiek didesnė veiklų įvairovė naujai kuriamuose gyvenamuosiuose kvartaluose.
nuotrauka
2022-05-25 11:05
Vilniaus Šnipiškių rajone vystomame gyvenamųjų namų kvartale „Naujasis Skansenas“ pradedama naujo, 6 aukštų ketvirtojo etapo namo su 41 butu statyba. Jis bus baigtas kartu su trečiojo etapo namų statybų pabaiga.
nuotrauka
2022-05-23 10:35
Dešimtis tūkstančių eurų siekiantis būsto kreditas gali kelti nerimą ilgam įsipareigojusiems žmonėms, tad kai kurie gyventojai ima galvoti apie paskolos grąžinimą anksčiau numatyto termino. Nors tai padaryti galima pora skirtingų būdų, pasak ekspertų, dažnu atveju grąžinti paskolos anksčiau laiko ne...
nuotrauka
2022-05-17 11:22
Statybos valdymo įmonė „Eriadas“ pradeda naujo kvartalo „Parko pakrantė“ statybas Klaipėdoje, šalia Malūno parko. Kvartale, esančiame netoli nuo miesto centro, bus pastatyti penki daugiabučiai namai, kuriuose jau siūloma įsigyti 90 butų.
nuotrauka
2022-05-12 14:19
Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, prasidėjo išskirtinio daugiabučių kvartalo statybos, kuriam ne veltui suteiktas „Pušų apartamentų“ vardas. Netoliese Lampėdžio ežero iškils ne pavieniai daugiabučiai, o darniai funkcionuojantis gyvenamasis kompleksas su žaliąja erdve, išskirtiniais augalais, erdviomis ...
nuotrauka
2022-05-12 14:08
„Citus“ viešinimo procedūrai Vilniaus m. savivaldybėje pateikė planuojamo daugiafunkcio projekto pirmųjų dviejų etapų projektinius pasiūlymus. Investicijos į projektą, numatoma, viršys 60 mln. Eur.
nuotrauka
2022-05-03 09:00
Jau šią vasarą pačioje Kauno Laisvės alėjos širdyje duris atvers unikalus bendruomeniško būsto kompleksas „66 STORIES“. Vis dėlto, naujasis „co-living“ prisidės ne tik prie paklausios apgyvendinimo pasiūlos formavimo. Šis projektas kuria ir naujos kartos investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybę ki...
nuotrauka
2022-05-02 11:47
Nekilnojamo turto vystymo kompanija REWO vietoje buvusios gamyklos Bukčiuose numato daugiabučių gyvenamųjų namų plėtrą. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose 3,1 ha teritorijos konversijos metu planuojama pastatyti maždaug 515 butų ir apie 2.000 kv. m komercinių patalp...
nuotrauka
2022-04-28 16:13
Imdami būsto paskolą, gyventojai neretai pasilygina su savo pažįstamais ir vis dar nustemba, kodėl jų gautas būsto paskolos pasiūlymas yra brangesnis. „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė sako, kad brangesnę būsto paskolą lemia įvairūs veiksniai, o kai kurie iš jų priklaus...

Statybunaujienos.lt » NT projektai