2023 rugsėjo 22 d. penktadienis, 9:02
Reklama  |  facebook

Pilaitė po 10 metų turėtų tapti vienu iš mažųjų sostinės centrų

2022-11-11 09:51
Pilaitė – vienas iš jauniausių sostinės rajonų, kuriame pirmieji gyvenamieji daugiabučiai dygti pradėjo vos prieš tris dešimtmečius. Dabar ji yra bene greičiausiai augantis Vilniaus rajonas, kuris ateityje turėtų tapti vienu iš mažųjų sostinės centrų. Kaip Pilaitė atrodys 2032-aisiais, komentuoja miesto planavimo ir NT plėtojimo ekspertai.
nuotrauka
Vyriausiasis Vilniaus miesto architektas Mindaugas Pakalnis. Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Omberg group, UAB
Vilniaus m. savivaldybė,
Ober-Haus, UAB
Per pastaruosius 11 metų Pilaitės seniūnijoje gyventojų skaičius padidėjo daugiau nei 45 proc. – nuo 20 iki beveik 30 tūkst. žmonių. Nuolatinę rajono plėtrą iliustruoja ir tai, kad iš visų per pastarąjį dešimtmetį Vilniuje pardavimui pastatytų butų, 13 proc. yra Pilaitėje, sako Raimondas Reginis, NT paslaugų įmonės „Ober-Haus" rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims. Jo teigimu, Pilaitės augimas stebimas ir toliau.

„Pernai Pilaitėje pastatyta jau 15,1 proc. visų pardavimui skirtų butų. Pagal šį rodiklį Pilaitė nusileido tik kitam sparčiai urbanizuojamam rajonui – Šnipiškėms. Nors faktinės daugiabučių statybų apimtys Pilaitėje šiemet bus pastebimai kuklesnės nei įprastai, tačiau nekilnojamojo turto plėtotojai rengiasi įgyvendinti įvairaus dydžio projektų, kuriuose daugiabučiai išdygs 2023 m. ir vėliau", – teigia R. Reginis.

omber andrulionienė„Omberg group“ vadovė
Dalia Andrulionienė.
Įmonės nuotr. 

Spartus Pilaitės gyventojų skaičių augimas daro įtaką ir jo vystymuisi, NT plėtros bendrovių grupės „Omberg group" pranešime cituojama įmonės vadovė Dalia Andrulionienė.

„Pilaitės ateitį lemia du tarpusavyje neatsiejami faktoriai: gausėjant naujakurių, verslas aktyviai kuria rajone jiems patrauklias gyvenimo sąlygas. Savo ruožtu, vis daugiau investuojant į būsto, infrastruktūros ir socialinės aplinkos kokybę, gyventojų skaičiaus augimas dar labiau spartėja. Tad natūralu, kad Pilaitės ateitį galime piešti labai šviesiomis spalvomis", – pasakoja D. Andrulionienė.

Gausės komercinių paslaugų pasiūla


Pasak vyriausiojo Vilniaus miesto architekto Mindaugo Pakalnio, miesto bendrajame plane numatyta, kad vis daugiau gyventojų priimanti Pilaitė formuojama kaip savarankiškas miesto rajonas, turintis savą paslaugų infrastruktūrą. Gausėjant gyventojų, Pilaitėje pastaruosius porą metų sparčiai kyla prekybos centrai, biurai, verslo centrai. Tačiau per būsimą dešimtmetį prie paslaugų gausiai prisidės ir naujajame bendrajame plane bei miesto architektūros kokybės reikalavimuose numatyta vizija – pirmuose naujų gyvenamųjų pastatų aukštuose bus įkuriamos komercinės patalpos.
„Pastatų, kurių pirmieji aukštai skiriami komercinei veiklai, tiek Pilaitėje, tiek visame Vilniuje vystoma vis daugiau. Plėtotojams savivaldybė leidžia iki 10 proc. padidinti užstatymo intensyvumą – tai yra sklype leidžiamų pastatyti kvadratinių metrų skaičių – jeigu daugiabučių pirmuose aukštuose yra numatomos patalpos paslaugoms ar socialinei veiklai vykdyti", – cituojamas Mindaugas Pakalnis, vyriausiasis Vilniaus miesto architektas.

Teigiamus pokyčius pastebi ir D. Andrulionienė. Pasak jos, natūralu, kad paklausesni yra ne tingūs miegamieji rajonai, o bendruomeninės gyvenvietės, siūlančios veiklas, paslaugas ir pramogas gyventojams.

„Matome, kad lengvai pasiekiamos paslaugos ir pramogos būtinos ne tik visaverčiam gyvenimui, bet ir tam, kad gyvenamieji projektai taptų gyvybingomis bendruomenėmis. Dėl to projekto „Vyšnios" komercinėse patalpose veiks populiariausias kasdienes paslaugas siūlantys verslai. Bendruomeninės infrastruktūros kūrimas – akivaizdi Pilaitės vystymosi kryptis, po dešimtmečio šis rajonas neabejotinai bus dar gyvybingesnis", – pasakoja D. Andrulionienė.

Atgims žaliosios erdvės, parkai ir skverai

M. Pakalnis pasakoja, kad vienas pagrindinių tolesnio Pilaitės ir viso Vilniaus plėtojimo tikslų – įkurti kuo daugiau žaliųjų erdvių, kad kiekvienas miesto gyventojas iki artimiausio miškelio ar parko galėtų nueiti pėsčiomis.

raimondas reginisRaimondas Reginis,
„Ober-Haus“. 
Įmonės nuotr.  

„Nors šiuo klausimu sunkumų yra – teisės aktai numato labai ribotas galimybes paimti želdynams skirtas teritorijas visuomenės poreikiams, o didžioji dalis želdinių yra privatūs ir reikalingos derybos su jų savininkais – želdynų gausėjimas Pilaitėje jau suplanuotas. Tam numatyti žemės plotai turėtų anksčiau ar vėliau pereiti Vilniaus miesto savivaldybės žinion, o tuomet bus pritaikyti visuomenės poreikiams", – aiškina vyriausiasis Vilniaus miesto architektas.

Kaip rašoma pranešime, savivaldybė naują parką Pilaitėje įkurs šalia Juozapo bažnyčios. Įrengiant parką, ruošiamasi prisitaikyti prie esamų vertingų želdinių, taip pat sklype planuojami fontanai, poilsio vietos, apšvietimas. Savo indėlį į gerovės užtikrinimą mikrorajone taip pat įdės privatūs plėtotojai – prie būsimo prekybos centro projekto Pilaitėje planuojama visiems vilniečiams atvira privati 0,5 ha parko teritorija.

„Omberg group" vadovė sako pastebinti tendenciją, kai ir gyvenamųjų projektų plėtotojai ieško originalių sprendimų, kaip atitikti gamtos pasiilgusių naujakurių poreikius. Dėl to vis daugiau gyvenamųjų projektų ploto paskiriama žaliosioms erdvėms, taip prisiimant atsakomybę už gyventojų gerovę.

„Pavyzdžiui, „Vyšnių" projekte įkursime net 3 ha ploto privatų parką su vyšnių sodu, žaidimų aikštelėmis, pasivaikščiojimų takais ir poilsio zonomis. Norėdami sukurti kuo jaukesnę aplinką, dalį automobilių stovėjimo aikštelių įrengsime po žeme. Manome, kad tokie sprendimai Pilaitėje per būsimą dešimtmetį turėtų tapti įprasta praktika", – teigia D. Andrulionienė.

Gerės susisiekimo ir socialinė infrastruktūra

Pilaitėje per dešimtmetį taip pat turėtų dar labiau pagerėti socialinė infrastruktūra. Miesto bendrajame plane numatyta, kad gyvenamajame rajone atsiras daugiau vadinamųjų specializuotų kompleksų zonų – jos skirtos pirmiausia naujų mokyklų ir darželių statyboms, o arčiau vakarinio greitkelio – darbo vietoms kurti.

„Sparčiai augant naujakurių skaičiui, natūralu, kad susidaro ugdymo vietų trūkumas. Todėl miesto bendrajame plane numatyta augančiam ir jaunam rajonui pastatyti ir daugiau švietimo įstaigų, dėl kurių Pilaitė ateityje taps dar patrauklesniu rajonu. Jame projektuojami keli nauji darželiai, o pietinėje Pilaitės dalyje, kur daugiausia gyventojų, šiemet atidaryta Pilaitės gimnazija, savo koncepcija esanti moderniausia mokykla mieste ir tapsianti dar viena šeimų traukos į Pilaitę priežastimi", – teigia M. Pakalnis.

Prie susisiekimo infrastruktūros gerinimo prisideda NT plėtotojai. Pasak D. Andrulionienės, „Vyšniose" bus išasfaltuotos gatvės, įrengti šaligatviai su apšvietimu ir dviračių takai, kurie užtikrins patogų naujakurių judėjimą dviračiais ar pėsčiomis. Susisiekimą su likusia miesto dalimi palengvins šalia namų pastatytos naujos autobusų stotelės.

Modernės nauji gyvenamieji projektai

Pasak R. Reginio, plėtotojai Pilaitėje pardavimui paprastai stato ekonominės klasės gyvenamuosius projektus, tenkinančius labiau įperkamo būsto ieškančių pirkėjų poreikius. Tačiau, anot pašnekovo, būstai gyvenamajame mikrorajone darosi vis įdomesni, o dalis jų kokybe nenusileidžia aukštesnės klasės projektams.

„Pastaruoju metu Pilaitėje galime matyti įgyvendinamų įdomesnių daugiabučių projektų, kurie plėtojami šalia žaliųjų zonų ir pasižymi nedideliu aukštingumu. Tokiuose projektuose butų kainos aukštesnės, kadangi pirkėjai vertina tokį projektų išskirtinumą ir gali sumokėti daugiau nei tipiniuose daugiabučių projektuose", – pažymi „Ober-Haus" Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims.

Jam antrina D. Andrulionienė, pabrėždama, kad tiek prestižinės, tiek vidutinės klasės būsto ieškančių naujakurių lūkesčiai yra panašūs ir nuolat auga.

„Siekdami patenkinti šiuolaikinių gyventojų poreikius, privalome užtikrinti ne tik projekto pastatų kokybę, tvarumą ir estetiką. Turime rūpintis bendra būsimų gyventojų gerove, kurdami unikalius, originalius sprendimus. „Vyšnių" atveju tai – bene didžiausia rekreacinė žalioji zona visoje Pilaitėje su vyšnių sodu", – įmonės pranešime cituojama  „Omberg group" vadovė.
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-13 08:48
Aiškėja naujojo daugiabučių namų kvartalo Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje, statybos vizija. Pasiūlymus, kaip istoriniu ir urbanistiniu požiūriu unikalioje sostinės vietoje turėtų atrodyti planuojamas vystyti gyvenamasis rajonas, pateikė trys architektų biurai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras