2024 gegužės 21 d. antradienis, 9:38
Reklama  |  facebook

Po žiemos vairuotojus įspėja saugotis duobių: prasideda pagrindinių kelio darbų sezonas

2022-03-17 09:29
Po žiemos vairuotojai susiduria su problema – duobėmis. Jų pavasarį keliuose padaugėja, todėl vairuotojai raginami būti atidesni ir pakantesni kelio darbus atliekantiems darbuotojams. Jų Vilniaus gatvėse artimiausiomis savaitėmis tik daugės, nes sostinė intensyviai ruošiasi kelių tvarkymo sezono pradžiai.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Vilniaus m. savivaldybė,
Grinda, UAB

Dėl permainingų orų susiformavo daugiau duobių

Vienos iš Vilniaus miesto gatvių remonto ir priežiūros darbus vykdančių įmonių - bendrovės „YIT Lietuva“ Infrastruktūros verslo vadovas Aurelijus Braželis primena, kad daugiausia duobių keliuose susiformuoja esant nepastoviems orams – kai temperatūra tai krenta žemiau nulio, tai kyla aukščiau jo. Tokios oro sąlygos ir vyravo praėjusią žiemą.

„Duobės susiformuoja, kai asfalto mikroplyšiuose susikaupęs vanduo staigiai užšąla. Šiam procesui paveikesnės nusidėvėjusios asfalto dangos. Duobių susidarymą taip pat gali lemti ar paspartinti mechaniniai kelio dangos pažeidimai, joje esantys skersiniai ir išilginiai plyšiai, nesandarūs sujungimai, užaukštėję kelkraščiai bei efektyvių vandens nutekėjimo sistemų trūkumas“, – įmonės pranešime cituojamas A. Braželis.

Daugiau dėmesio darbų kokybei ir saugumui

Jau esama technologijų ir metodų, kurie leidžia sumažinti intensyvaus eismo ir nepalankių gamtinių sąlygų poveikį kelio dangai. Juos „YIT Lietuva“ taiko ir vykdydama sostinės gatvių priežiūrą. Bendrovei pagal sutartis su savivaldybe ateinantiems trejiems metams patikėta pietinės ir rytinės miesto dalies gatvių priežiūra.

„Mūsų prižiūrimų miesto dalių gatvėse kasdien važinėja įmonės specialistai, renka informaciją apie pažaidas, organizuoja remonto brigadų maršrutus. Šiuo metu į miesto pietinės ir rytinės dalies gatves kasdieną išvažiuoja 3 remonto darbų grupės. Kilus poreikiui papildomai galėsime suformuoti dar kelias. Nuo kovo pabaigos miesto gatves taisysime karštu asfaltu, o kol kas duobės šalinamos šaltu remontiniu asfalto mišiniu“, – pasakoja A. Braželis.

Vykdant Vilniaus gatvių priežiūrą glaudžiai bendradarbiaujama su savivaldybe, jai priklausančios įmonės „Grinda“ avarine tarnyba, su akademine bendruomene, su kuria keičiamasi teorinėmis ir praktinėmis žiniomis. Drauge sprendžiamos daugeliui sostinės gyventojų ir miesto svečių svarbios problemos. Itin didelis dėmesys skiriamas darbų kokybei ir saugai. Siekiant užtikrinti darbuotojų ir eismo saugumą, išvengti galimų nepatogumų vairuotojams, dalis darbų atliekami nakties metu.

Prioritetas – didžiausio eismo intensyvumo gatvėms

Vilniaus miesto savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Visockas pripažįsta, kad, nors dauguma po žiemos sostinės gatvėse atsiradusių duobių nėra didelės, jos iš tiesų kelia nepatogumų eismo dalyviams.

„Pagrindiniai gatvių remonto darbai prasidės nusistovėjus teigiamai temperatūrai, pasišalinus įšalui ir kovo mėnesio antroje pusėje pradėjus dirbti asfalto gamykloms. Jau yra parengtas grafikas, pagal kurį, kai tik leis oro sąlygos, bus pilnu pajėgumu pradėti gatvių remonto darbai. Pirmiausiai bus tvarkomos intensyviausios A, B ir C kategorijų gatvės, taip pat tos, kuriomis vyksta viešojo transporto eismas“, – cituojamas A. Visockas.

Gatvių priežiūrai meta daugiau resursų

Anot A. Visocko, siekdama užtikrinti kelio darbų efektyvumą savivaldybės įmonė „Grinda“ šiemet padidino duobes tvarkančių ekipažų skaičių. Tam pasitelkti ir būsto avarinės tarnybos ekipažai, kurie leido suformuoti papildomas brigadas ir organizuoti darbą pamainomis. Savivaldybė taip pat pasirašė sutartis su reikiamus gatvių priežiūros pajėgumus turinčiais rangovais. Iš viso Vilniaus gatvių būkle šiuo metu rūpinasi trys įmonės.

„Nuolat stebime situaciją sostinės gatvėse, taip pat naudojamės navigacijos programėlės „Waze“ vartotojų pateikiamais duomenimis. Kartu raginame vairuotojus būti atidesnius, o pamačius pavojingą duobę pranešti apie ją visą parą dirbančiai bendrovės „Grinda“ avarinei tarnybai telefono numeriu 1355 arba naudojantis programėle „Tvarkau miestą““, – sako A. Visockas.

Prašo vairuotojų supratingumo

A. Braželis irgi pabrėžia, kad šiuo metu keliuose reikėtų būti itin atsargiems, pasirinkti saugų važiavimo greitį, o taip pat nepamiršti reguliariai pasitikrinti automobilio padangų slėgio.

„Kartu norime paprašyti vairuotojų kantrybės ir pakantumo kelių darbus atliekantiems darbuotojams. Jie dirba visų miestiečių labui, o dėl kelio darbų kylantys nepatogumai yra laikini. Mūsų tikslas, kad važiuoti miesto gatvėmis būtų saugu ir patogu. Turime reikiamas priemones ir resursus jam pasiekti“, – patikino A. Braželis. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Kelio darbaiInfrastruktūra

nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 09:54
Civiliams, kariuomenei bei teisėsaugai šovinius gaminanti valstybės valdoma įmonė Giraitės ginkluotės gamykla (GGG) praėjusių metų pardavimo pajamas augino 47 proc. – iki 22,4 mln. Eur, grynąjį pelną – 45 proc. ir uždirbo beveik 3,4 mln. Eur. Nepamirštas ir tvarumas: gamykloje ruošiamasi netrukus įr...
nuotrauka
2024-05-16 11:08
Siekiant didinti šalies susisiekimo infrastruktūros kokybę, toliau auga investicijos į svarbiausią Lietuvos transporto arteriją – magistralinį kelią A1. Atkarpos nuo 70,9 iki 80,5 km kapitalinį remontą „Via Lietuva“ užsakymu pradeda tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. A...
nuotrauka
2024-05-15 12:35
Nors vėjo energija yra vienas sparčiausiai augančių energijos šaltinių pasaulyje, vėjo turbinų sparnų atliekos tampa itin opia problema. Tai neleidžia šios energijos rūšies laikyti visiškai draugiška aplinkai. Spręsdami šį iššūkį, Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos energetikos instit...
nuotrauka
2024-05-15 07:53
Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys" ekspertai Vilniuje išbandė inovatyvų vamzdynų valymo ledu metodą (angl. Ice Pigging), kuris gali tapti efektyvia ir inovatyvia alternatyva šiuo metu naudojamoms priemonėms. Bandymų metu siekta įvertinti galimybes pasaulyje populiarėja...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 07:34
Praėjusį mėnesį gaminančių vartotojų skaičiui Lietuvoje perkopus 100 tūkst. ribą, gyventojų susidomėjimas savarankiška elektros energijos gamyba iš saulės toliau auga. Pasak rinkos ekspertų, nors daugiausia vartotojų – 64 tūkst. – elektrą gamina ant namų stogų įrengtose saulės elektrinėse, sparčiai ...
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.
nuotrauka
2024-05-07 09:52
Susisiekimo ministerija duoda startą Klaipėdos pietinio aplinkkelio planavimo pradžiai – šią savaitę susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė Vyriausybės nutarimo projekto teikimą dėl Klaipėdos pietinio aplinkkelio, kuriuo siekiama pradėti rengti šio valstybei svarbaus projekto susisiekimo komu...
nuotrauka
2024-05-07 09:45
Vilniečiams ir miesto svečiams jau atverta dar viena rekonstruota kairės Neries krantinės atkarpa nuo Šilo tilto iki brolių Vileišių skvero. Ši beveik 2 km atkarpa tapo patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams, keliaujantiems iš Antakalnio į centrinę miesto dalį.
nuotrauka
2024-05-06 11:15
Tarptautinė žaliosios energijos įmonė „Ignitis renewables“ gabena dideles vėjo elektrinių dalis iš Klaipėdos uosto į Kelmės rajoną, kur vysto didžiausią sausumos vėjo elektrinių parką Baltijos šalyse. Vėjo elektrinės iškils per šiuos metus, o elektros energiją pradės generuoti 2025 metais.
nuotrauka
2024-05-03 13:49
Turto bankas viešojo aukciono metu už beveik 700 tūkst. eurų pardavė uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės polderiai“ 81,02 proc. akcijų paketą.
nuotrauka
2024-05-03 12:54
Danijos atsinaujinančios energetikos įmonė „Nordic Solar“ kartu su šalies energetikos sektoriaus lyderiais ir Danijos ambasada Molėtų rajone atidarė didžiausią Lietuvoje saulės energijos parką.
nuotrauka
2024-05-02 10:11
Savivaldybė pasirašė sutartį dėl Paryžiaus Komunos gatvės atnaujinimo, tad artėjant vasarai čia jau startuos kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuo...
nuotrauka
2024-04-26 09:59
Nuo gegužės 1 d. dešimtyje populiariausių „Ignitis ON" elektromobilių įkrovimo vietų Vilniuje bus galima tikėtis įsikrauti elektromobilį dar greičiau ir patogiau. Tokia galimybė atsiras, nes bendrovės „Ignitis" valdomo didžiausio elektromobilių greitojo įkrovimo tinklas Lietuvoje „Ignitis ON" pradės...
nuotrauka
2024-04-25 08:04
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ tęsia strategiškai svarbių projektų įgyvendinimą. Jau birželio pradžioje, bus pradėti įgyvendinti Jonavos aplinkkelio statybų I etapo ir kelio Jonava-Žasliai-Kalniniai Mijaugonys rekonstravimo rangos darbai. Jonavos aplinkkelis papildys magistralinį kelią Kaunas-Zarasai...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra