2022 spalio 1 d. šeštadienis, 10:57
Reklama  |  facebook

Profesinis mokymas naujai: tarp ateities profesijų – ir statybininko

2018-09-03 09:14
Nuolat besiplečiantis, taikantis išmaniąsias technologijas ir atviras naujovėms statybų sektorius diktuoja taisykles darbo rinkai.
nuotrauka
Panevėžio profesinio rengimo centras sulaukia apsisprendusių ir motyvuotų mokinių. PPRC nuotr.


Minimos įmonės
Panevėžio profesinio rengimo centras, VŠĮ
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Kalbėdamas apie šių dienų pokyčius statybų sektoriuje Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula pasidžiaugė, kad jame vis daugiau dėmesio skiriama ne tik bendrų tvarkų ir reglamentų kūrimui bei įgyvendinimui, bet ir specialistų kompetencijų vertinimui.

„Daug prasmingų darbų šioje srityje nuveikė Lietuvos statybininkų asociacija (LSA). Jau paruošti nauji profesijų pavadinimai, kompetencijų aprašai – nuo pagalbinio darbuotojo iki inžinieriaus. Kaip juokaujame su kolegomis, netrukus automechanikai nebesivers namų statyba, nes dabar pasitaiko įvairių atvejų“, – sako B. Sadula.

Ateityje statybininkų reikės dar daugiau

Besirenkančių profesines studijas asmenų poreikiai keičiasi ir anksčiau lydere buvusią automechaniko profesiją jau aplenkė statybinio profilio specialybės.

Bronius Sedula, Panevėio profesinio rengimo centro direktorius. PPRC nuotr.

„Šiemet buvo populiarios apdailininko, statybininko profesinio mokymo programos, jas rinkosi daugiau mokinių nei pernai. Šiemet net padidinome vietų skaičių, lyg nuspėdami, kad taip gali nutikti“, – sakė pašnekovas, pridurdamas, kad jauni žmonės pragmatiškai mąsto apie ateitį.

Individualių namų statybos sektorius dar tik plečiasi, tad ir šiuo darbus galinčių atlikti specialistų paklausa didelė. Manoma, kad ši profesija ateityje tik populiarės. Statybininkas turi mokėti pastatyti individualų namą nuo pamatų iki kamino. Todėl statybininko profesija visuomet buvo viena populiariausių. Anot B. Sadulos, profesiją jaunimas renkasi atsakingai.

„Ir Lietuvoje, ir užsienyje daug statoma, tai suprasdami jauni žmonės įvertina statybininko profesijos privalumus ir paklausą“, – sako jis. Specialybę įgijusių lietuvaičių noro darbuotis svetur centro vadovas nelaiko problema, nes pasimokę ir padirbėję vietoje, vėliau pasidomi, kaip visa atrodo kitose Europos šalyse, tada grįžta ir vėl darbuojasi tėvynėje – toks laikmetis.

Darbo rinkos poreikiai

Panevėžio profesinio rengimo centras sulaukia apsisprendusių ir motyvuotų mokinių. „Nors stojimas į profesines mokyklas jau antrus metus vykdomas centralizuotai, jauni žmonės, kuriems trūksta informacijos apie profesinio mokymo programas, apsilanko pas mus, Centre suteikiame ir visas technines priemones, kurių reikia pateikti stojimo prašymui“, – sakė jis, džiaugdamasis, kad apie 60 proc. baigusių profesinį mokymą iš karto įsilieja į darbo rinką.

Tačiau jauni žmonės neįvertina galimybės mokytis su mechatronika ar robotika susijusių specialybių – Centre yra puiki robotikos mokymosi bazė, bet jaunimas į šią mokymo programą žvelgia atsargiai. Nepopuliarumo priežastimi gali būti ir tai, kad mokymosi metu reiktų gilintis į sudėtingas technologijas, prireiks loginio mąstymo gebėjimų. Jauni žmonės dar neįvertina puikių perspektyvų, kurios laukia sparčiai augant šių specialistų poreikiui darbo rinkoje.

Atsižvelgiant į darbo rinkos pokyčius, koreguojamos ir profesinio mokymo programos. „Kai kurios jų, skirtos jau turintiems brandos atestatą mokiniams, sutrumpintos nuo dviejų iki vienerių metų. Keičiamas ir jų turinys, tikime, kad bendrųjų kompetencijų mokiniai įgijo vidurinėje mokykloje, o mes daugiau dėmesio skiriame praktiniam specialybės mokymui, – aiškino jis. – Profesinio mokymo centrai turi šiuolaikišką įrangą, vien Panevėžio regione į jų atnaujinimą investuota dešimtys milijonų eurų, reikia tik jaunimo noro ateiti ir mokytis.“

Panevėžio profesinio rengimo centras bendradarbiauja ne tik su regiono įmonėmis, bet yra Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Pramonininkų asociacijos bei LSA narys.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-09-30 15:33
Turto bankas, siekdamas kuo efektyviau panaudoti Šakiuose valdomą administracinį valstybės turtą, įgyvendino visą eilę pokyčių, kurie šiandien leidžia pasidžiaugti rezultatais. Vietoje šešių neefektyviai naudojamų valstybės administracinių pastatų, mieste liks trys – tačiau pilnai užpildyti.
nuotrauka
2022-09-29 14:43
2022 m. LEDVANCE ekspozicija aplankys kelias Europos šalis ir sustos didmeninės prekybos įmonėse bei kitose patogiose vietose, kad pademonstruotų naujausius LEDVANCE gaminius – nuo šviestuvų, lempų, LED modulių, iki elektrinių komponentų ir šviesos valdymo sistemų, skirtų montuotojams ir projektuoto...
nuotrauka
2022-09-29 09:50
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas 0,4 proc., ir vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio sumažėjimas 1,2 proc. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 7,7 proc. pa...
nuotrauka
2022-09-28 12:54
Aplinkos ministerija patikslino Vyriausybės nutarimu patvirtintus Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ir kviečia projektui teikti pastabas ir pasiūlymus.
nuotrauka
2022-09-28 06:46
Nuo spalio 3 d. neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, galės teikti paraiškas paramai gauti.
nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-26 11:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. ketindami atsiskaityti grynaisiais pinigais turime įsivertinti, ar mūsų mokamos sumos dydis yra leistinas įstatymais, nes net nenorėdami galime tapti įstatymo pažeidėjais, kai neigiamų pasekmių sulaukia tiek grynųjų pinigų mokėtojas, tiek juos priėmęs asmuo.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 14:13
Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. Vidutinės rinkos vertės ne rečiau kaip kas penkerius metus prilyg...
nuotrauka
2022-09-22 06:20
Valstybės įmonė Turto bankas pajūryje skelbia išskirtinį aukcioną – ketinama parduoti nuo jūros 600 m nutolusius beveik 2000 kv. m dydžio poilsio namus. Pradinė kaina aukcione sieks 2 mln. 168 tūkst. eurų. Iš parduoto turto gautos lėšos bus investuojamos į policijos komisariato Klaipėdoje daugiaaukš...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:02
Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtra nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. km takų, patogesnės ir saugesnės šių eismo dalyvių kelionės, motyvacija iš nuosavo transporto persėsti ant gamtai ir sveikatai draugiškų dviračių ir daugiau nei 300 mln. eurų investicijų šiems tikslams pasiekti. Tokia dviračių Lie...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia statytojų klausimų, ką privalu žinoti planuojant ir organizuojant statybos darbus, kieno prievolė ir kompetencija prižiūrėti statybos atitiktį statinio projektui ir kontroliuoti st...
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 07:21
Vilniuje, Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“ susprogdino gelžbetonio pamatų bloką. Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą.
nuotrauka
2022-09-19 06:38
Šiuo metu biudžetinių įstaigų įgyvendinamiems viešųjų pastatų atnaujinimo projektams, kuriems, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, nepakanka lėšų projektų tikslams pasiekti dėl padidėjusių statybos darbų rinkos kainų, papildomai skirta 10 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-14 06:50
Lietuvos oro uostai baigė vykdyti viešąjį pirkimą, kurio metu atrinktas rangovas, statysiantis naują Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalą. Juo tapo kompanija „Eikos statyba“. Naujasis terminalas bus statomas tarp VIP terminalo su konferencijų centru ir senojo keleivių terminalo. Bendra pir...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...