2022 sausio 19 d. trečiadienis, 15:31
Reklama  |  facebook

SEB bankas: būsto paskolų paklausa didėjo daugiau negu penktadaliu

2021-11-05 11:19
Per devynis šių metų mėnesius SEB bankas šalies gyventojams suteikė 21 proc. daugiau būsto paskolų negu pernai tuo pačiu metu. Bendras SEB banko suteiktų būsto paskolų dydis per tris metų ketvirčius siekė beveik 349 mln. eurų.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
SEB bankas,
„Palyginti su ankstesniais mėnesiais, trečią metų ketvirtį būsto rinka buvo ramesnė. Liepą–rugsėjį daugelis gyventojų atostogauja, tad tokį stabtelėjimą paprastai stebime kasmet, o aktyvesnį trečią praėjusių metų ketvirtį laikome pandemijos laikotarpio išimtimi. Registrų centro duomenimis, šiemet trečią ketvirtį butų Lietuvoje parduota 11 proc. mažiau negu antrą ketvirtį, kai pernai trečią ketvirtį būsto pardavimo šuolis siekė 51 procentą. Vertinant bendrą būsto paskolų augimą matyti, kad gyventojai noriai skolinasi, ir labiausiai tikėtina, kad artimiausiu metu, ypač metams baigiantis, rinkoje vėl bus juntamas didesnis pagyvėjimas", – pranešime cituojama Eglė Dovbyšienė, SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė.

Didžiausia pasiskolintų lėšų dalis(55 proc.) atiteko Vilniaus ir jo apylinkių gyventojams, daugiau negu penktadalis (22 proc.) – Kauno ir jo apskrities gyventojams. Dar beveik 9 proc. paskolų skirta Klaipėdos ir uostamiesčio apylinkių gyventojams, dalijasi SEB.

„Kaip iki šiol, didžiausia SEB banko suteikiamų paskolų dalis skiriama pagrindiniam šeimos ar gyventojo būstui įsigyti, ir ši tendencija veikiausiai liks nepakitusi. Pastebime pokyčių, susijusių su pandemija: kaip ir pernai, banko klientai linkę rinktis erdvesnį būstą ir skolinasi gyvenamiesiems namams, kotedžams, didesnio ploto butams pirkti", – sako E. Dovbyšienė.

Vidutinis suteikiamos būsto paskolos dydis nuosekliai auga. Trečią ketvirtį jis buvo beveik 74 tūkst. eurų – 5,2 proc. didesnis negu pernai tuo pačiu metu ir 1,5 proc. didesnis negu antrą šių metų ketvirtį. Be to, pagerėjus gyventojų finansinei padėčiai ir lūkesčiams, kaip rašoma pranešime, skolintasi šiek tiek trumpesniam laikui – 23 metams ir 5 mėnesiams.

Anot E. Dovbyšienės, vidutinės būsto paskolos dydžiui nemažą įtaką daro augančios būsto kainos. Statistikos departamentas yra paskelbęs, kad antrą ketvirtį vidutinė būsto kaina Lietuvoje buvo 13 proc. didesnė negu prieš metus. Tikėtina, kad trečią ketvirtį metinis pokytis bus peršokęs 15 proc. augimo ribą.

„Pastaraisiais mėnesiais būsto kainos Lietuvoje augo sparčiau negu vidutinis atlyginimas, kilo ir infliacija, tad būstas tampa kiek mažiau įperkamas. Vis dėlto reikia atsiminti, kad vidutinės dirbančiųjų pajamos keletą metų didėjo greičiau negu vidutinė būsto kaina. Pandemijos metu gyventojai taupė, ir banke laikomų indėlių suma taip pat sparčiai didėjo. Be to, vartotojų pasitikėjimo rodikliai tebėra stabilūs nuo pavasario, gyventojai savo finansinę padėtį vertina teigiamai, žmonių lūkesčiai, kad būstas per artimiausius metus brangs, ir toliau yra istoriškai dideli. Šios aplinkybės skatins ir toliau pirkti būstą", – teigia SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė.

Palyginti su tuo pačiu 2020 metų laikotarpiu, per devynis šių metų mėnesius SEB banko privačių klientų sąskaitose lėšų padaugėjo 969 mln. eurų. Sutaupytas lėšas gyventojai daugiausiai skiria nekilnojamajam turtui pirkti ir investicijoms į vertybinius popierius. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Būsto paskolos
NT projektai

nuotrauka
2022-01-10 14:15
Pernai antra daugiausiai butų Vilniuje pardavusi nekilnojamojo turto (NT) plėtotoja „Omberg“ pradeda plėtoti antrąjį gyvenamųjų dangoraižių projekto „Skylum“ etapą. Viršuliškėse, Viršilų g., iškilsiantis 20-ies aukštų išskirtinės architektūros ir statybų technologijų daugiabutis prisidės prie naujo ...
nuotrauka
2022-01-06 11:11
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Borgus“ ir „Rinvest“ Vilniaus Bajorų rajone pradeda projektą „B kvadratu“. Projektą sudarys 4 daugiabučiai gyvenamieji namai, komplekso statybos vyks dviem etapais. Bendrovė „Borgus“, šiuo metu vykdanti projekto pirmąjį etapą, į projektą planuoja investuoti 4 m...
nuotrauka
2022-01-05 08:44
Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką Mykolą Majauską, prašydamas atkreipti dėmesį į chaosą nekilnojamojo turto tarpininkų sektoriuje.
nuotrauka
2022-01-04 10:45
Pastaruoju metu lietuviai dažniau skolinasi dar tik statomam būstui įsigyti, rodo „Luminor“ banko duomenys. Šią tendenciją lėmė aktyvi gyvenamojo nekilnojamojo turto rinka – naujai pastatyti butai išgraibstomi žaibišku greičiu, todėl vis daugiau gyventojų juos perka tiesiog iš brėžinių. Nebaigtos st...
nuotrauka
2022-01-03 10:56
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" gavo statybos leidimą trečiajam kvartalui projekte „reVingis". Tai arčiausiai Vingio parko esantis kompleksas „Park Space", kuriame suplanuota 148 butai.
nuotrauka
2021-12-14 13:02
Dešiniojoje Neries krantinėje Kaune toliau plečiasi bene paklausiausias pastarojo meto laikinosios sostinės gyvenamųjų namų kvartalas – „Piliamiestis“. Projekto vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, pradeda jau 16-ojo „Piliamiesčio“ namo statybos darbus.
nuotrauka
2021-12-14 09:35
Gyvenamąjį nekilnojamąjį turtą (NT) perkantys žmonės nekantriai laukia akimirkos, kai bus įteikti raktai. Tačiau svarbu prisiminti, kad oficialiai tapus buto savininku, gyventi jame bus įmanoma tik pilnai įsikūrus.
nuotrauka
2021-12-14 07:00
Šnipiškės sparčiai keičia savo įvaizdį – nuo apleisto, žemų pastatų sostinės rajono iki modernios, didmiesčių centrams būdingos erdvės su stilingais daugiabučiais šalia dangoraižių, kur vizualinei architektūros išraiškai skiriamas ne menkesnis dėmesys nei funkcinei.
nuotrauka
2021-11-30 16:19
Per 10 šių metų mėnesių nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai Vilniuje pardavė virš 6 tūkst. butų. Pusė jų – ekonominės klasės. Pasak ekspertų, pardavimai šiame segmente auga kurį laiką ir tendencija, panašu, dar išsilaikys.
nuotrauka
2021-11-30 13:44
Šių metų ketvirtąjį ketvirtį pirminė Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka ir toliau mažina apsukas. Bendrovės „Realco“ duomenimis, lapkritį sostinės pirminėje rinkoje parduota 311 būstų, tai yra 46 proc. mažiau nei šių metų vidurkis, kuris siekia 580 būstų per mėnesį. Tačiau vėstanti rinka nereiš...
nuotrauka
2021-11-30 11:28
Nuosavas namas ar kotedžas gali būti įperkamas net ir jaunoms šeimoms, jei joms pavyks pasinaudoti valstybės teikiamomis subsidijomis, kurių šiemet skirta net 14 mln. eurų.
nuotrauka
2021-11-30 11:05
Klaipėdos miesto šiaurinėje dalyje, šalia Liepų gatvės pradėtas statyti naujas gyvenamųjų daugiabučių namų kvartalas „Liepų terasos“. Erdvioje, daugiau nei 4 ha teritorijoje iškils 12 A+ ir A++ energinio naudingumo klasės 4 aukštų daugiabučių namų.
nuotrauka
2021-11-30 09:14
Norintiems gyventi tvariau ir besidairantiems naujo būsto gyventojams SEB bankas pirmasis rinkoje pristatė žaliąjį būsto kreditą, skirtą palankesnėmis sąlygomis įsigyti aukščiausio energinio efektyvumo būstą. Nauja banko paslauga sukurta siekiant paskatinti teigiamus pokyčius tvarumo srityje ir atsi...
nuotrauka
2021-11-29 10:57
Norint pilnai išnaudoti būsto nuomą ir užsitikrinti maksimalų nuomojamo būsto pelningumą, gali tekti ne tik pasistengti, bet ir skirti papildomų lėšų. Nekilnojamojo turto (NT) ir finansų ekspertai pastebi, kad pasirūpinus tvarkinga, patrauklia būsto išvaizda ir įrengimu iš nuomos galima gauti net pe...
nuotrauka
2021-11-25 10:00
Ateinančių metų pavasarį sostinės dešiniajame Neries krante prasidės projekto „Šnipiškių perspektyvos“ II etapo statybos darbai. NT plėtotoja „Lithome“ 44 butus ir komercines patalpas turintį objektą planuoja pabaigti iki 2022 m. IV ketv.
nuotrauka
2021-11-24 09:01
Vilniaus Pašilaičiuose nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Lithome“ planuoja statyti 300 naujų butų – investuos daugiau kaip 22 mln. Eur. Erdvioje (1,3 ha) teritorijoje dviem etapais iš viso numatyta pastatyti 6 skirtingo aukštingumo daugiabučius namus, sujungtus bendromis poilsio ir aktyvaus...
nuotrauka
2021-11-22 14:05
Šventojoje įgyvendinamas skandinaviškos urbanistikos projektas. Planuojama, kad Elijos gatvėje, 3,6 ha plote vystoma nauja 68 namų ir kotedžų gyvenvietė „Naujasis pajūris“ taps pirmuoju „žaliosios“ energijos projektu pajūryje. Šiame projekte bus realizuota didžiuosiuose miestuose taikoma NT projektų...
nuotrauka
2021-11-18 08:50
„EfTEN“ susitarė su nekilnojamojo turto vystytoja UAB „Etapas Group“ dėl dviejų 9 aukštų daugiabučių statybos Žeimenos g. 82, Kaune. Galutinis produktas – visiškai įrengti ir apstatyti butai šeimoms, skirti ilgalaikei nuomai.
nuotrauka
2021-11-17 11:39
Pasaulyje ir Lietuvoje išpopuliarėję loftai turi ir privalumų, ir trūkumų, bet gerai apgalvotas jo interjeras gali nustebinti kiekvieną. „Citus“ interjero architektė Vilė Kasperavičiūtė kūrė demonstracinių loftų „Radio City“ projektą, interjerus ir turi ką patarti.
nuotrauka
2021-11-16 06:16
Kauno rajone, II Jonučiuose, pradedamos naujų daugiabučių statybos. „Namučių“ kvartale duris atvers 400 butų.

Statybunaujienos.lt » NT projektai