2023 balandžio 1 d. šeštadienis, 11:35
Reklama  |  facebook

Šalies statybininkai minėjo Statybininkų dieną, pagerbė geriausius Fotogalerija

2022-09-12 08:43,      Papildyta nuotraukomis 2022-09-14 08:02
Rugsėjo 9 d., Palangoje, įvyko didžiausias renginys Lietuvos statybininkų bendruomenei – STATYBININKŲ DIENOS ŠVENTĖ 2022. Iškilmingame renginyje apdovanoti ir pagerbti geriausi šalies statybų sektoriaus darbuotojai.
nuotrauka
LSA prezidentas Dalius Gedvilas. Alekso Jauniaus / LSA nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Statybininkų diena – jau 23-us metus iš eilės Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama profesinė šventė, įtraukta į valstybės atmintinų dienų sąrašą. Šventinis renginys šiemet subūrė daugiau nei 400 statybų verslo, valdžios, mokslo ir švietimo institucijų, giminingų asociacijų ir organizacijų atstovų. Renginyje pirmą kartą dalyvavo ir Ukrainos architektų rūmų prezidentas kartu su rūmų atstovų delegacija.

LSA prezidentas Dalius Gedvilas, atidarydamas šventę, sakė, kad ši diena – tai ypatinga proga kasmet pasidžiaugti tuo, ką turime, ir tuo, kas vienija, – nuveiktais darbais ir atsidavimu itin atsakingai profesijai.

„Lietuvos statybų sektoriuje šiandien dirba daugiau nei 100 tūkst. žmonių ir veikia 10 403 bendrovės. Per praėjusius metus mūsų statybininkai sukūrė 3,8 mlrd. eurų šalies BVP, pastatė 7 194 pastatus ir 10 951 butą, išasfaltavo 223,7 km kelių, o užsienyje statybos darbų atliko net už 448,7 mln. eurų. Rezultatai liudija šios profesijos atstovų darbo svarbą valstybei ir visuomenei, todėl jie nusipelnė išskirtinės padėkos ir pagarbos. Skaičiuojame jau tris atkurtos mūsų valstybės laisvės dešimtmečius. Laisvė pakeitė ne tik valstybę, bet ir patį žmogų, jo požiūrį į darbą. Pradėjome vertinti specialistus ir jų kompetencijas, pradėjome rūpintis ne tik pastatų, bet ir pačių bendrovių tvarumu. Vis daugiau mūsų statybininkų ne tik stato ir gražina Lietuvos miestus, bet ir savo atsakingu darbu garsina Lietuvos vardą statydami architektūriškai sudėtingus pastatus kitose Europos šalyse. Šiandien į statybų sektorių sparčiai ateina pažangios technologijos ir yra statoma vis daugiau statinių, atitinkančių aukštus statinių tvarumo standartus. Branginkime savo laisvę ir džiaukimės jos suteiktomis kūrybos galimybėmis. Kurkime miestus, semkimės žinių, būkime inovatyviais ir nesustokime žengti pažangos keliu. Tegu įkurtuvių džiaugsmas vis dažniau džiugina jaunas šeimas, verslo kolektyvus ir visus kitus, kuriančius savo erdvę darbui ar gyvenimui. Didžiuokimės, kad esame STATYBININKAIS!“ – linkėjo LSA prezidentas.

Renginio metu buvo apdovanoti labiausiai pasižymėję šalies statybų sektoriaus darbuotojai, kuriems buvo įteiktos LR Seimo Pirmininkės, LR Seimo Ekonomikos ir Aplinkos apsaugos komitetų, LR Ministrės Pirmininkės, LR Aplinkos ministerijos, Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK), Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) ir kitų asociacijų padėkos bei apdovanojimai už nuopelnus statybos srityje.

LR aplinkos ministras Simonas Gentvilas, sveikindamas šalies statybininkų bendruomenę, akcentavo šios profesijos atstovų indėlį sprendžiant migrantų krizes ir pagalbą karo niokojamai Ukrainai.

„Kartu su Jumis neįmanomus dalykus padarome įmanomais. Tą įrodė sienos su Baltarusija tvoros statyba šiais žaliavų trūkumo ir metalo stygiaus laikais. Projektas buvo įvykdytas laiku ir pagal biudžetą, nepaisant aplink vykstančių neramumų ir šaudynių. Neseniai grįžau iš Ukrainos, kur mes, lietuviai, statysime Borodiankos mokyklą, Irpynės darželį ir keletą tiltų. Lietuvos vardas Ukrainoje skamba garsiai. Dėkoju Jums ir visiems Lietuvos žmonėms už didelę paramą ir palaikymą Ukrainai, jiems ji labai svarbi“, – kalbėjo LR aplinkos ministras.

Renginio generalinis rėmėjas – „Plungės lagūna“.

Renginio rėmėjai: „Layher Baltic“, „Staticus“, „YIT Lietuva“, „Baltic Digital Building Developer“, „Conresta“, „INHUS“, „CRAMO“, „Nordec“, „Žilinskis ir Co“, Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS), „Tilsta“, „Alvora“, „SDG“, „Naresta“, „Transrifus“, „IN RE“, „Denia Solutions“ (oficiaus „Leviat“ atstovas Lietuvoje).

Renginio partneriai: LR Aplinkos ministerija, „Skaitmeninė statyba“, Statybunaujienos.lt, „Statyba ir architektūra“, „Cotenders“.

nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Aktualijos

nuotrauka
2023-03-31 15:21
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 3,8 mln. eurų kvietimą, kurio investicijomis bus stiprinamas Lietuvos Vidurio ir vakarų regione veikiantis smulkusis ir vidutinis verslas. Tai dar viena priemonė iš numatyto beveik 1 mlrd. eurų plano, kuriuo siekiama sustiprinti Lietuvos ekonomiką.
nuotrauka
2023-03-31 14:27
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo pirmąsias paraiškas daugiabučiams atnaujinti pagal praėjusių metų gruodžio mėn. skelbtą kvietimą. Šiam kvietimui skirta 100 mln. eurų statybos rangos darbų pastato energinį efektyvumą didinančioms ir kitoms pastato atnaujinimo priemonėms.
nuotrauka
2023-03-31 11:11
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) informuoja apie numatomus pokyčius, kurie įsigalios nuo gegužės, teikiant registruoti pastatų energinio naudingumo sertifikatus.
nuotrauka
2023-03-31 10:21
Vilniaus apygardos teismas kovo 21 d. nutartimi atmetė uždarosios akcinės bendrovės „Oskierkų rūmai“ apeliacinį skundą ir paliko galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta, kad Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybo...
nuotrauka
2023-03-31 09:57
Po 2022-ųjų metų, kurie pirminei būsto rinkai buvo prasčiausi nuo 2013-ųjų metų, į 2023-iuosius rinka žengė nusiteikus gerokai optimistiškiau: per 2022 m. II pusmetį Vilniuje buvo parduoti 673 butai, o vien per pirmąjį 2023 m. ketvirtį rinkoje buvo realizuoti 642 butai.
nuotrauka
2023-03-31 06:21
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) baigė paraiškų vertinimą pagal kvietimą „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas pramonės įmonėse, dalyvaujančiose ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje“. Kvietimui buvo skirta 10 mln. eurų Modernizavimo fondo lėšų.
nuotrauka
2023-03-31 06:16
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kovo 30 d. išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje buvo sprendžiama dėl Lietuvos valstybės, atstovaujamos Energetikos ministerijos, teisės reikšti ieškinį Prancūzijos energetikos grupei „Veolia“, bendrovėms „Vilniaus energija“, „Litesko“, „ICOR“ ir kitiems fiziniams asmeni...
nuotrauka
2023-03-30 11:51
Lietuvos oro uostai pradeda rinkos konsultacijas dėl balandžio pabaigoje planuojamo skelbti tarptautinio viešojo pirkimo: bus ieškoma Kauno oro uosto keleivių terminalo plėtros darbų rangovo. Plėtros darbai planuojami jau antroje metų pusėje ir truks apie dvejus metus. Juos atlikus Kauno oro uosto i...
nuotrauka
2023-03-29 11:53
VDI primena, kad dirbant svarbu užtikrinti darbo ir poilsio laikui keliamų reikalavimų laikymąsi. Maksimaliojo darbo laiko ir minimaliojo poilsio laiko nesilaikymas yra darbo įstatymų pažeidimas.
nuotrauka
2023-03-28 11:24
Sparčiai besikeičiantis statybų sektorius, veikiamas daiktų interneto, pastatų informacinio modeliavimo ir skaitmeninių dvynių bei kitų naujovių, verčia nuolat tobulėti ir verslo įmones, ir akademinę bendruomenę. Efektyviai pritaikius šias naujas technologijas galima padidinti statybos sektoriaus ef...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-27 09:42
Energinio naudingumo sertifikavimas yra paslauga, kurią atlikus išduodamas sertifikatas – dokumentas, kuriame ne tik formali informacija, bet ir vertę keliantys statinio ypatumai.
nuotrauka
2023-03-24 13:49
Nors situacija, rodos, gerėja, tačiau nelaimingų atsitikimų darbe, pastebi Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas, rodikliai vis dar prasti.
nuotrauka
2023-03-23 10:52
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už pažeidimus trims fiziniams asmenims kovo mėnesį pritaikė drausmines nuobaudas bei apribojo pastatų energinio naudingumo sertifikavimo (PENS) eksperto kvalifikacijos atestatų galiojimus.
nuotrauka
2023-03-23 09:11
Profesinio mokymo įstaigos kartu su darbdaviais kviečiami dalyvauti projekte „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ ir teikti paraiškas gauti finansavimą pameistrystei skatinti. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis, jam numatoma skirti virš 19 mln. eurų.
nuotrauka
2023-03-23 07:49
Sodininkų bendrijose prasideda aktyvusis metas: užmiesčio teritorijose esantys sodai vėl atgyja ir prisipildo besidarbuojančių žmonių. Prasidedant naujam sodininkystės sezonui, svarbu aptarti ne tik ūkio, bet ir teisės klausimus apie sodų bendrijas. Paanalizuokime, naudinga ar nenaudinga būti sodini...
nuotrauka
2023-03-23 07:45
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje...
nuotrauka
2023-03-22 17:19
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo numatoma telkti abiejų organizacijų pastangas, atstovaujant savo narių interesams energetikos, valst...
nuotrauka
2023-03-22 11:58
2022 m. Lietuvos sutelktinio finansavimo rinka sparčiai augo nepaisant geopolitinės krizės, finansų rinkos svyravimų ir reguliacinių pokyčių. Reikšmingai padidėjo ir finansuojamų projektų skaičius, ir suteikiamas finansavimas, tačiau ir pradelsti mokėjimai.
nuotrauka
2023-03-22 06:13
Keturi asmenys įtariami sukčiaujant apgaule įgiję daugiau nei 640 tūkst. eurų iš Užimtumo tarnybos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros. Asmenys, pasitelkę savo pačių įkurtus juridinius asmenis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, galimai klastojo dokumentus ir vykdė fiktyvių sandorių grandines, siekdami...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos