2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 6:20
Reklama  |  facebook

Teismas. Reikalavimas stabdyti Kauno istorinėje dalyje esančio pastato griovimo darbus – teisėtas

2021-02-25 10:57
Teismas nusprendė, kad Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyriaus reikalavimas stabdyti pastato, esančio Kauno miesto istorinėje dalyje, vadinamoje Kauno Žaliakalnio 1-oji, griovimo darbus, yra pagrįstas ir teisėtas.
nuotrauka
Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus / FB nuotr.


Minimos įmonės
KPD (Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos),

Kultūros paveldo departamentas nurodė stabdyti griovimo darbus

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose 2021 m. vasario 23 d. išnagrinėta administracinė byla pagal pareiškėjo A. D. skundą atsakovui Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (KPD) Kauno skyriui dėl 2020 m. spalio 15 d. reikalavimo panaikinimo. Kultūros paveldo departamentas, kaip rašoma teismo pranešime, pareikalavo negraiuti namo, o iki 2020-10-20 uždengti griovimo metu apgadintą pastato dalį ir taip apsaugoti pastatą nuo neigiamo atmosferos poveikio. Departamentas taip pat pareikalavo uždengti namo atviras langų ir durų angas ir taip apsaugoti pastatą nuo neigiamo atmosferos poveikio ir nuo galimybės į jį patekti pašaliniams asmenims.

Pareiškėjas skunde nurodė, kad pastatas, kurį jis valdo nuosavybės teise, nėra kultūros paveldo statinys, nes nėra įregistruotas Nekilnojamojo turto registre kultūros paveldo statiniu. Taip pat nurodėo, kad remdamasi paveldėsauginiu vertinimu, Kauno miesto savivaldybės Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba dar 2015 m. nutarė, kad pastatas neatitinka Kauno miesto savivaldybės Žaliakalnio 1-ojo kultūrinio draustinio specialiajame plane nustatytos Ketvirtosios kultūrinės vertės kriterijų, todėl nuspręsta nesiūlyti pastato įrašyti į Kultūros vertybių registrą. Mano, kaip rašoma teismo pranešime, kad nei teisinio, nei faktinio pagrindo nebuvimas reiškia, kad ginčijamas reikalavimas yra neteisėtas, nepagrįstas, o nurodymas nevykdyti griovimo darbų nemotyvuotas. 

KPD, kaip rašoma teismo pranešime, pažymėjo, kad pareiškėjo namas miesto Specialiajame plane yra pažymėtas kaip vertingas, o pareiškėjo nuosavybės teisė į namą nėra absoliuti ir nesuteikia jam teisių vykdyti namo griovimo darbų neturint specialaus leidimo. Taip pat atsiliepime pažymėjo, kad pareiškėjas buvo informuotas, jog pastatas negali būti griaunamas. Apie tai pareiškėjui taip pat buvo pasakyta ir žodžiu.

Teismas nusprendė, kad namas griautas neteisėtai

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų teisėjų kolegija, įvertinusi įrodymų visumą, nusprendė pareiškėjo skundą atmesti kaip nepagrįstą.

Sprendime nurodė, kad Nekilnojamojo turto registre įregistruoti juridiniai faktai, jog pareiškėjui nuosavybės teise priklausantis pastatas yra nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje (jų apsaugos zonoje). Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyriaus specialistui patikrinus kultūros paveldo apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų laikymąsi miesto istorinėje dalyje nustatyta, kad nusižengiant įstatymams, savavališkai 2020 m. spalio mėnesį buvo vykdomi pastato – gyvenamojo namo griovimo darbai. Dėl to pareiškėjui buvo pateikti šioje administracinėje byloje ginčijami reikalavimai.

Atsižvelgdama į teisinį reglamentavimą ir į teismų praktiką, teisėjų kolegija nusprendė, kad pareiškėjo siekiamas nugriauti pastatas pagrįstai vertinamas kaip kultūros paveldo statinys, kuriam taikoma apsauga. Tokiu atveju ginčo pastato savavališkas griovimas pažeidė įstatymus. Todėl atsakovas teisėtai ir pagrįstai surašė pareiškėjo ginčijamą reikalavimą.

Šis teismo sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmus. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-12-08 16:33
Trečiadienį, gruodžio 8 d., Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam nutarimui, kuris nustato, kokiais atvejais perkančiosios organizacijos pirkimo dokumentuose turės nurodyti privalomo statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodų taikymo reikalavimus ir kriterijus.
nuotrauka
2021-12-08 13:51
„Eika“ įmonių grupė ir „Eternia Solar“ pasirašė susitarimą dėl 5 MW bendros galios saulės elektrinių parko statybos ir eksploatacinės priežiūros. Šiuo susitarimu „Eika“ užtikrintai kreipia veiklą tvarumo kryptimi – nuo 2023 m. ši elektrinė patenkins 85 proc. „Eika“ įmonių grupės dabartinio energijos...
nuotrauka
2021-12-08 08:57
„EfTEN Capital“ įkūrė naują komercinio nekilnojamojo turto fondą, kuris vadovausis žaliųjų investicijų principais. Pirmasis fondo įsigijimas – „Danske Bank“ biurų pastatas Vilniuje.
nuotrauka
2021-12-07 11:41
Baltijos šalyse veikiantis privataus kapitalo fondas „Livonia Partners“ sutarė įsigyti bendrovės „CSUB AS“ kontrolinį akcijų paketą. Norvegijos įmonė, Klaipėdoje valdanti didžiausią savo gamyklą, kuria kompozitines konstrukcijas, skirtas povandeninei, atsinaujinančios energijos bei civilinės inžiner...
nuotrauka
2021-12-06 14:11
Lietuvos banko valdyba oficialiai įtvirtino anksčiau skelbtą ketinimą kredito davėjams taikyti papildomą 2 proc. kapitalo rezervą būsto paskolų portfeliui, taip siekdama pristabdyti kaistančią būsto rinką ir mažinti rizikas finansiniam stabilumui. Šis reikalavimas nuo 2022 m. liepos 1 d. bus taikoma...
nuotrauka
2021-12-06 07:11
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba kvietė organizacijas dalyvauti konkurse „Efektyviausi viešieji pirkimai 2021“ ir atrinko geriausiai bei profesionaliausiai atliktus pirkimus. Laimėtojai buvo renkami trims nominacijoms: darniausio, inovatyviausio ir sumaniausiai or...
nuotrauka
2021-12-03 10:05
Sparčiai augančiuose ir tankiai gyvenamuose Vilniaus rajonuose (Bajoruose, Pašilaičiuose ir Perkūnkiemyje) bus statomos naujos ugdymo įstaigos. Jų projektams skelbiami architektūrinės idėjos konkursai.
nuotrauka
2021-12-03 08:31
Nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka priešpaskutinį šių metų mėnesį kiek aprimo - bendras įregistruotų NT sandorių skaičius buvo penktadaliu kuklesnis nei spalį. Nepaisant to, šie metai pagal sandorių skaičių jau aplenkė iki tol rekordiniais buvusius 2019-uosius, skelbia įregistruotų NT sandorių ...
nuotrauka
2021-12-02 14:29
Valstybinė darbo inspekcija (DVI) š. m. spalį atliko įmonių, kurios priima laikinai dirbti komandiruotus užsienio šalių piliečius, patikrinimus ir nustatė 41 pažeidimą, tarp kurių ir trys nelegaliai įdarbinti užsienio šalių piliečiai.
nuotrauka
2021-12-02 11:36
Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ 2022 m. planuoja 240 mln. eurų vertės investicijas – 10 proc. didesnes, palyginti su šiais metais. Įmonės prioritetais lieka sklandų judėjimą užtikrinanti infrastruktūra, veiklos efektyvinimas ir plėtra bei eismo saugu...
nuotrauka
2021-12-01 13:57
Susisiekimo ministerija, siekdama padidinti viešųjų pirkimų proceso efektyvumą ir skaidrumą, atkreipia dėmesį į būtinybę plėsti nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių ketinamų sudaryti sandorių patikrą ir numatyti galimybę patikrinti ne tik sandorio šalį, bet ir subrangovus.
nuotrauka
2021-12-01 10:56
Lapkritį Vilniuje rezervuota 466 naujibutai ir kotedžai, spalį – 454, rugsėjį ir rugpjūtį, atitinkamai, 437 ir 435. Didesnis skaičius rezervacijų, 633, buvo liepą, birželį skaičius taip pat buvo panašus – 484. Jei tendencija nepasikeis ir gruodį, paskutinis ketvirtis gali būti prastesnis nei pernai ...
nuotrauka
2021-12-01 09:45
Valstybės įmonė Turto bankas kartu su partneriais konsultacijų bendrove „Newsec“ kviečia nekilnojamojo turto rinkos dalyvius į konsultaciją dėl galimos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) būstinės Vilniuje nuomos ar įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-30 16:35
Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo Palangos savivaldybės administracijos skundą ir nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.
nuotrauka
2021-11-30 16:06
Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą.
nuotrauka
2021-11-30 12:02
Lietuvos užimtumo tarnybos duomenimis, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas pastaraisiais metais šalyje tapo kritinis ir išaugo tiek, kad daugiau nei dvigubai viršija nekvalifikuotų darbuotojų paklausą. Šios problemos sprendimo būdų ieškota, įgyvendinant komunikacijos kampaniją „Profesijos, pritaikytos ...
nuotrauka
2021-11-30 11:29
Lietuvos apeliacinis teismas atsižvelgė į Kauno apygardos prokuratūros apeliaciniame skunde išdėstytus argumentus, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje dėl kyšininkavimo nuteistos bankroto administratorės atžvilgiu būtų taikomas išplėstinis turto konfiskavimas. Iš nuteistosios bus ko...
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-30 09:30
Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva per šiuos metus sostinėje atnaujinta 10 ugdymo įstaigų aikštynų. Savivaldybė iš viso skaičiuoja per dvejus metus atnaujinusi 22 stadionus ir planuoja atnaujinti dar 13 kitąmet.
nuotrauka
2021-11-30 09:18
Vėjo energetikai sparčiai plečiantis Europoje, sektoriaus dalyviai imasi veiksmų, kad užtikrintų maksimalų vėjo energetikos žalumą. Nors jau yra perdirbama iki 90 proc. vėjo elektrinių detalių, iššūkį kelia iš kompozitinių medžiagų pagamintos, todėl sunkiau perdirbamos jų mentės. Vėjo energetikos se...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos