2024 balandžio 24 d. trečiadienis, 9:20
Reklama  |  facebook

Tinkamas valgomojo stalas: įvairių formų ir dydžių apžvalga

2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
Nuotrauka: 1a.lt


Šiame straipsnyje apžvelgsime virtuvės baldus, daugiausia dėmesio skirsime įvairioms stalų formoms ir dydžiams bei patarsime, kaip rasti jūsų virtuvei idealiai tinkantį stalą.

Kodėl valgomojo stalas yra svarbus virtuvės akcentas?

Valgomojo stalas – tai svarbi vieta, kur žmonės valgo, bendrauja ir užsiima įvairia veikla. Štai kelios pagrindinės priežastys, kodėl labai svarbu tinkamai pasirinkti virtuvės stalą:

Susirinkimo vieta. Prie valgomojo stalo susirenka visa šeima, čia vyksta prasmingi pokalbiai. Tai yra vieta, kur šeima bendrauja, dalijasi patirtimi ir stiprina tarpusavio ryšius.
Bendravimas ir pramogos. Virtuvės stalas tampa ne tik valgymo, bet ir bendravimo bei svečių vaišinimo vieta. Nesvarbu, ar priimate draugus vakarienei, ar prie kavos puodelio bendraujate su artimaisiais, virtuvės stalas tampa šilto ir malonaus laiko leidimo vieta.
Daugiafunkcė erdvė. Valgomojo stalas yra ne tik valgymo vieta, bet ir universali erdvė įvairiai veiklai. Jis gali tapti vaikų namų darbų atlikimo ar mokymosi vieta, suaugusiųjų darbastaliu arba erdve kūrybiniams projektams.
Poveikis bendrai virtuvės estetikai. Stalas yra svarbus elementas, kuris prisideda prie bendro virtuvės vizualinio patrauklumo ir stiliaus. Kokybiškas valgomojo stalas gali paryškinti patalpos estetiką, papildyti esamą dekorą ir suteikti toną visai erdvei.

Kaip pasirinkti tinkamą valgomojo stalą?

stalas 1a.lt

Nuotrauka: 1a.lt

Nežinote, nuo ko pradėti virtuvės stalo paieškas? Atsižvelgę į valgomojo dydį ir savo asmeninį skonį, išsirinksite tinkamo dydžio ir formos stalą.

Dydis

Renkantis virtuvės stalą, labai svarbu atsižvelgti į turimą virtuvės erdvę. Išmatuokite plotą, kuriame planuojate statyti stalą, ir įsitikinkite, kad stalo matmenys yra proporcingi virtuvės dydžiui. Per didelis stalas gali paversti virtuvę ankšta, o per mažas stalas gali atrodyti nereikalingas.

Jei turite mažą virtuvę, apsvarstykite galimybę įsigyti išskleidžiamą stalą. Šiuos stalus prireikus galima reguliuoti, kad galėtumėte priimti daugiau svečių, o vėliau sulankstyti, kad sutaupytumėte vietos. Tai praktiškas sprendimas, taupantis virtuvėje erdvę.

Išnaudokite virtuvės kampų erdvę, pasirinkdami „L“ formos arba kampinius stalus. Šie stalai yra sukurti taip, kad tilptų kampuose ir maksimaliai išnaudotų erdvę. Tai unikalus ir efektyvus sprendimas, leidžiantis susėsti tose vietose, kurios kitu atveju būtų nenaudingos.

Forma

Stačiakampis. Tai universalus ir populiarus pasirinkimas. Juos galima lengvai pritaikyti įvairių dydžių virtuvėse. Dėl pailgos formos prie jo galima patogiai sutalpinti daugiau žmonių, o jo siauras profilis padidina turimą erdvę nepakenkdamas funkcionalumui.
Apskritimas. Apvalus valgomojo stalas suteikia unikalaus žavesio ir sukuria jaukią atmosferą. Tai idealus pasirinkimas šeimos vakarienėms ir draugiškiems susibūrimams. Jei turite kompaktišką virtuvę, verta apsvarstyti šį sprendimą.
Kvadratinis. Kvadratinis valgomojo stalas sukuria vizualiai subalansuotą vaizdą. Ši forma tinka tiek kambario viduryje, tiek prie sienos.

Kokie kiti virtuvės baldai verti jūsų dėmesio?

valgomojo stalas 1a.lt

Nuotrauka: 1a.lt

Nors valgomojo stalai yra itin svarbi kiekvienos virtuvės detalė, verta pagalvoti ir apie kitus valgomojo baldus. Tad į kokius interjero dizaino akcentus svarbu investuoti?

Virtuvės komplektai

Virtuvės komplektai – suderintas virtuvei skirtų baldų rinkinys. Virtuvės komplektai būna įvairių dydžių, stilių ir medžiagų, todėl galite pasirinkti tokį, kuris atitiktų bendrą virtuvės dizaino stilistiką. Jie pasižymi vientisa ir integruota išvaizda, todėl lengviau sukursite estetišką ir patrauklią virtuvės aplinką.

Virtuvės salelė

Tai universalus baldas, dažniausiai įrengiamas moderniuose butuose bei loftuose. Virtuvės salelę sudaro specialus, tvirtas stalviršis, skirtas maisto gamybai, bei lentynėlės sudėti įvairius daiktus. Be to, salelėje puikiai tilps įmontuota buitinė technika, pavyzdžiui, indaplovė arba orkaitė.

Vežimėliai

Vežimėliai gali palengvinti jūsų kasdienę veiklą. Jei gyvenate mažame bute ir jums nuolat trūksta vietos, šis interjero akcentas taps nepakeičiamu pagalbininku. Vežimėliuose įtaisytos lentynos sutalpins buitinės technikos prietaisus, indus ir maisto produktus. Gaminimo metu prireikė tam tikrų prieskonių? Su specialiu vežimėliu galėsite lengvai pasiekti norimus pagardus.

Laipteliai

Esate mažo ūgio arba turite vaikų? Besisukant virtuvėje neretai prireikia reikmenų, kurie yra pačiame lentynos viršuje – tokiu metu praverčia laipteliai. Rinkitės iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, bambuko, pagamintus baldus, kuriuos galėsite naudoti ne tik pagal paskirtį, bet ir kaip taburetę.

Skersiniai

Paverskite savo virtuvę kiekvieno kulinaro svajone – įsigykite skersinį, ant kurio galėsite pakabinti įvairius įrankius bei rankšluosčius. Įkvėpti profesionalių virtuvių, metaliniai skersiniai padeda atlaisvinti stalviršius ir leidžia sparčiai rasti tai, ko jums reikia.

Valgomojo stalas – interjero dizaino akcentas, be kurio neįsivaizduojama nei viena virtuvė. Įsigiję jūsų asmeninį skonį atitinkančios formos ir dydžio stalą, galėsite džiaugtis jaukiomis vakarienėmis su draugais ir šeima. Be to, tai gali būti puiki vieta vaikų namų darbų ruošai, rankdarbiams ar darbui iš namų.

Esate pasiruošę atnaujinti savo virtuvę? Naujas valgomojo stalas – puiki pradžia. Jei ieškote tinkamiausio pasirinkimo, užsukite į mūsų internetinę parduotuvę 1a.lt ir peržvelkite platų virtuvės baldų asortimentą. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras, BaldaiArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 16:37
Aplinkos ministras patvirtino Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose. Tai sudaro dar palankesnes sąlygas kokybiškai ...
nuotrauka
2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip...
nuotrauka
2024-04-02 14:39
Jau šį savaitgalį – balandžio 5-7 dienomis – visus svajojančius atsinaujinti ar statančius savo namus, norinčius pagyvinti namų interjerą, susikurti jaukias ir patogias lauko erdves ar ieškančius modernių ir stilingų interjero dekoro elementų, į Kauno „Žalgirio" areną apsilankyti pakvies net dvi par...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-26 10:18
Architektai pastebi, kad dėmesys aplinkosaugai jau skiriamas ir įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų. Biocikliniai elektros instaliacijos gaminiai – naujovė tvariems namams, kuri...
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-03-07 20:15
Pasirašyta projektavimo sutartis dėl Kirdiejų rūmų komplekso (pagrindinio pastato, oficinos, vežiminės, kiemo ir tvoros) sutvarkymo bei įveiklinimo. Būtent čia įsikurs Vilniaus miesto muziejus, kuris šiuo metu laikinai veikia Vokiečių gatvėje.
nuotrauka
2024-03-07 09:32
Interjeras yra derinamas prie aplinkos: vienoks jis, kai gyvenama naujos statybos name užmiestyje, kitoks – kai esate įsikūręs miesto centre. Pagaliau, svarbu ir tai, kas matosi pro jūsų būsto langą. Todėl interjero dizaineriai akcentuoja, kad įsikuriantieji istoriniuose senamiesčių pastatuose turėt...
nuotrauka
2024-03-04 10:49
Turto bankas paskelbė Vilniuje, ties Pamėnkalnio ir V. Kudirkos gatvių sankryža esančio, Valstybės kontrolės pastato atnaujinimo architektūrinį konkursą. Jo dalyvių prašoma pateikti interjero ir pastato modernizavimo pasiūlymus. Tai pirmasis tokios apimties konkursas skelbiamas valstybės pastatui.
nuotrauka
2024-03-04 10:42
Vilniuje esančio A. Goštauto kvartalo konversijos tarptautinio architektūrinio-urbanistinio konkurso nugalėtoju išrinktas projektas „Demokratijos uostas“, kurį sukūrė „Studija Archispektras“. Su projekto autoriais bus pradedamos derybos dėl kainos ir kitų sutarties aspektų, sutartį tikimasi pasirašy...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

INSTITA dalyvavo infrastruktūros projekte, kuris keičia sostinės nekilnojamojo turto vystymo kryptis ir mažina taršą

INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsak...