2021 rugpjūčio 3 d. antradienis, 14:41
Reklama  |  facebook

Unikalioje mokymosi programoje – nuosekli pažintis su inžinerija

2017-09-29 09:09
Kriptovaliutų palyginimas, dalijimosi ekonomikos pavyzdžių analizė, cunamiui atsparaus namo projektavimas, vidaus apdailos medžiagų savybių tyrimas, Bluetooth ryšiu valdomų įrenginių konstravimas ir programavimas – tai ne studentų baigiamųjų darbų temos. Tai inžinerinio ugdymo praktikos darbai, kuriuos, ruošdamiesi brandos darbo rengimui, padarė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) inžinerijos licėjaus vienuoliktokai. Tęsdamas sėkmingą praktiką šiemet VGTU inžinerijos licėjus, bendradarbiaudamas su VGTU, startuoja su nauja unikalia Lietuvoje pirminio inžinerinio ugdymo programa.
nuotrauka
VGTU nuotr.


Minimos įmonės
Vilnius Tech / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,

Pasak VGTU Edukacinių kompetencijų grupės Pirminio inžinerinio ugdymo koordinatorės bei VGTU inžinerijos licėjaus direktoriaus pavaduotojos inžineriniam ugdymui Linos Bagdžiūnaitės-Litvinaitienės, būtent 2016–2017 mokslo metais daryti Inžinerinio ugdymo praktikos darbai patvirtino, kad VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pajėgūs įžvelgti, išgryninti problemas bei surasti jiems tinkamus kūrybiškus inžinerinius sprendimus. „Praktika parodė, kad fragmentiškas mokinių supažindinimu su atskiromis inžinerinėmis sritimis nėra pakankamas, todėl atsirado poreikis nuosekliai ir kompleksinei, į bendrą tikslą orientuotai programai. Ją sudarėme taip, kad ji padėtų mokiniui bręsti kaip kūrybingai, kritiškai mąstančiai asmenybei, gebančiai įgyti inžinerines kompetencijas bei jas taikyti pažinimui, kūrybai ir valdymui“, – sako L. Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė.

Paruošė unikalią programą 

Anot jos, sudarant programą buvo orientuojamasi į tai, kad vaikams būtų įdomu. „Mūsų tikslas nėra paruošti tam tikros srities specialistus. Mes norime mokyti vaikus inžinerijos. Išaugęs susidomėjimas mokslais VGTU inžinerijos licėjuje jau parodo, kad tėvai vis labiau supranta, kad inžinerija nėra mados reikalas, tai kasdienybė ir jos ateitis, nes visa tai, ką mes turime aplink save – pradedant telefonais ir baigiant patogiu, komfortabiliu gyvenimu – yra inžinerija. Jie nori, kai vaikai tai suprastų ir eitų tuo keliu“, – atkreipia dėmesį L. Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė.

Ji akcentuoja, kad programa unikali tuo, jog apjungia konkrečius VGTU inžinerijos licėjaus ir VGTU žmogiškuosius bei materialiuosius išteklius ir suteikia galimybę gimnazijos klasių mokiniams su atskiromis inžinerijos sritimis susipažinti nuosekliai ir integruotai. VGTU inžinerijos licėjus ir VGTU yra vienintelės ugdymo įstaigos Lietuvoje turinčios tokią bendrą programą.

VGTU nuotr. 

Pagal naująją programą nuo šių mokslo metų licėjaus pirmų gimnazinių klasių mokiniai pažintį su inžinerija pradės inžinerijos istorija, inžinerijos procesų verslo ir ekonomikos pagrindais bei gilinsis į dizaino sritį. Per pavasario pusmetį šie gebėjimai bus pritaikyti projektuojant. Antroje gimnazinėje klasėje lauks pažintis su biomechanika, medijų ir audiovizualinės inžinerijos pradmenimis, pavasario pusmetyje – programavimu bei chemijos laboratoriniais darbais. Trečių metų gimnazistai rudens pusmetį pradės mechatronikos ir informatikos inžinerija, o metus pabaigs klausydami paskaitų ir atlikdami laboratorinius bei praktikos darbus civilinės, civilinės miestų ir energijos inžinerijos srityse. Vyriausieji licėjaus gimnazistai išbandys savo jėgas statinio informaciniame modeliavime (BIM), t. y. susipažins su funkciniu ir fiziniu objekto atvaizdavimu skaitmeninėje erdvėje bei visus savo įgytus gebėjimus apibendrins ekonomikos inžinerijos samprata.

Informatikos ir inžinerijos mokys ir pradinukus 

Pasak VGTU inžinerijos licėjaus direktorės Reginos Mikalauskienės, 2016 m. pasirašyta VGTU ir VGTU inžinerijos licėjaus jungtinės veiklos sutartis dėl inžinerinio ugdymo programos įgyvendinimo buvo tarsi kertinis akmuo, nuo kurio pradėjo keistis konkrečios veiklos, skirtos inžinerinio ugdymo programai įgyvendinti. „VGTU ir VGTU inžinerijos licėjus dalijasi atsakomybe ir partneryste formaliojo ir neformaliojo inžinerinio ugdymo srityse, mokytojų kvalifikacijos, techninės kūrybos, karjeros planavimo, kultūros, sporto, meno veiklose ir bendruose renginiuose. Didžioji dalis inžinerijos ir projektavimo dalykų pamokų I–IV klasių mokiniams vyksta VGTU auditorijose ir laboratorijose, jas veda mūsų mokytojai kartu su universiteto dėstytojais“, – pasakoja VGTU inžinerijos licėjaus direktorė.

Kad mokiniams būtų sudarytos sąlygos inžineriniais dalykais domėtis ir su projektais dirbti pačioje mokykloje, VGTU inžinerijos licėjus įrenginėja naujas edukacines erdves mokiniams: „Licėjuje dar vis kaukši plaktukai, o po pamokų galima išgirsti ir galingesnes grąžtų „melodijas“ – šiuo metu įrenginėjame dar vieną inžinerijai skirtą edukacinę erdvę, kurioje vienu metu turėtų tilpti iki 50 mokinių. Jau esame įrengę projektavimo kabinetą, kai tik gausime kompiuterinę įrangą, jame galės dirbti 30 mokinių.

Pagrindinė šios erdvės funkcija – projektavimo pamokos gimnazistams. Kadangi laimėjome projektą „Informatika pradiniame ugdyme“, įrengėme ypatingą informatikos klasę pradinukams. Ugdome kūrybingas asmenybes, tai ir planų dar daug turime“, – sako VGTU inžinerijos licėjaus direktorė. 

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-08-02 16:32
Bendrovės „Vilniaus apšvietimas“ direktoriumi paskirtas Andrius Deimantas, šias pareigas kaip laikinasis įmonės vadovas ėjęs nuo šių metų kovo mėnesio. Iki šio paskyrimo A. Deimantas bendrovėje dirbo Finansų tarnybos vadovu.
nuotrauka
2021-08-02 10:54
Užimtumo tarnyba fiksuoja rekordinį kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą, o neseniai atlikta Lietuvos profesinio mokymo įstaigų vadovų apklausa atskleidė, jog mokykloms trūksta sėkmingo bendradarbiavimo su verslo atstovais. Rugpjūtį startuoja Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) inicijuota profe...
nuotrauka
2021-08-02 08:22
Energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d.
nuotrauka
2021-07-31 06:59
Rugsėjo 10 d. Vytautas Mineral Spa, Birštone, įvyks vienas didžiausių ir svarbiausių metų renginių Lietuvos statybų sektoriaus bendruomenei – Statybininkų dienos šventė, organizuojama Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) kartu su Aplinkos ministerija.
nuotrauka
2021-07-30 11:43
Vilniaus vystymo kompanija turi naują vadovą – atvirą konkursą laimėjo Saulius Barauskas. Darbą savivaldybės įmonėje Vilniaus vystymo kompanija jis pradės rugpjūčio 2 d.
nuotrauka
2021-07-30 11:29
Įvyko buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės, esančios prestižiniame sostinės rajone Žvėryne, aukcionas. Jame varžėsi 8 dalyviai, o nugalėtoju paskelbtas dalyvis, už šį kultūros paveldo objektą pasiūlęs 12,1 mln. eurų. Gautos lėšos bus nukreiptos Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pediatrijos ko...
nuotrauka
2021-07-30 07:08
Įmonės, viešos ir privačios įstaigos, organizacijos, norinčios įgyvendinti projektus gamtos ir biologinės įvairovės, žiedinės ekonomikos ir gyvenimo kokybės, klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos bei perėjimo prie švarios energijos srityse, jau gali teikti paraiškas finansavimui iš LIFE...
nuotrauka
2021-07-30 06:40
Užsienio valstybėje registruotam darbdaviui, komandiruojančiam darbuotoją laikinai dirbti Lietuvos Respublikos teritorijoje, reikės teikti mažiau informacijos apie darbuotoją, paprastinamos dokumentų pateikimo procedūros, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
nuotrauka
2021-07-29 10:52
Net 7 iš 10 (69%) apklaustų įmonių trūksta darbuotojų, rodo „ManpowerGroup“ tarptautinis tyrimas. Tai yra 15 metų rekordas. Liepą-rugsėjį Europoje atsigauna pandemijos pristabdytos pramonės šakos, taip pat auga ir specifinių įgūdžių poreikiai, todėl įmonės, siekdamos pritraukti ir išlaikyti kvalifik...
nuotrauka
2021-07-29 10:40
Dėl vieno fizinio asmens ieškinių skundžiant bendrovės „Galio Group“ plėtojamo daugiabučio „Žvėryno parkas“ statybos leidimus, su nepatogumais susiduria šio namo butų pirkėjai – ypač perkantys butus su bankų kreditais, tvirtina „Galio Group“.
nuotrauka
2021-07-29 09:58
Lietuvoje sparčiai populiarėjantys kupoliniai statiniai stebina paskirčių įvairove: kupolas – poilsiui, laisvalaikiui ir pramogoms, kupolinė pirtis ar baseinas, kupolas – šiltnamis. Ieškantiems išskirtinumo, jaukumo, erdvės, norintiems būti gamtoje ar vakarais stebėti žvaigždes neišeinant iš kambari...
nuotrauka
2021-07-29 09:16
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, kaip praneša Lietuvos statistikos departamentas, turėjo 1,8 proc. vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio ir 0,9 proc. statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas.
nuotrauka
2021-07-28 15:53
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir UAB „SRP Projektas“ pasirašė sutartį dėl Atgimimo aikštės rekonstravimo techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo.
nuotrauka
2021-07-28 14:58
Atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie tai, kad bunų statyboms UAB „Tilsta“ naudoja medžiagas, neatitinkančias nurodytas pirkimo dokumentuose, Susisiekimo ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra inicijavo tyrimą.
nuotrauka
2021-07-28 14:52
Trečiadienį, liepos 28 d., Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo patvirtino Aplinkos ministerijos patikslintą Pasiūlymų teikimo dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo tvarką. Tai leis sklandžiai įgyvendinti šiais metais įsigaliojusias Teritorijų planavimo įstatymo pataisas.
nuotrauka
2021-07-28 09:55
Siekiant padėti sklandžiai į Lietuvą persikelti čia investuojančių trečiųjų šalių įmonių darbuotojams, jiems nebereikės mokėti mokesčių už asmeninių daiktų įsivežimą. Vyriausybė svarstys Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyvai atleisti į Lietuvą dirbti atvykstančius asmenis nuo muitų ir imp...
nuotrauka
2021-07-27 16:07
Nelaimingų atsitikimų darbe skaičius, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, sparčiai auga. 2021 m. I pusmečio nelaimingų atsitikimų darbe, ypač žemės ūkyje, yra gerokai daugiau negu 2020 metais.
nuotrauka
2021-07-27 15:53
Su vėjo elektrinių poveikio aplinkai vertinimu (PAV) susijusias problemas padės spręsti patikslintas Planuojamos ūkinės veiklos PAV tvarkos aprašas. Po pakeitimų detalizuoti poveikio kraštovaizdžiui, biologinei įvairovei ir visuomenės sveikatai vertinimo aspektai.
nuotrauka
2021-07-27 15:06
Aplinkos ministerija patikslino Mažareikšmių pažeidimų aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo srityje kriterijų aprašą ir nustatė kriterijus, kokie smulkūs, formalūs pažeidimai laikomi mažareikšmiais. Taps aišku, kas yra reikšmingi ir mažareikšmiai aplinkosaugos pažeidimai.
nuotrauka
2021-07-26 16:30
Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija prasidės jau netrukus – liepos 26 d. pasirašyta sutartis su statybos darbų viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiu rangovu – UAB „Statybos ritmas“. Zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimo projektas turėtų būti užbaigtas 2023 m. viduryje. Jo vertė – 18,3 mln. e...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos