2024 balandžio 16 d. antradienis, 17:26
Reklama  |  facebook

Unikalūs sprendiniai Druskininkuose: baseinas ant stogo ir Čiurlionio paveikslų dėlionės ant fasadų

2024-03-01 15:40
Antrąjį šių metų ketvirtį NT kompanijos „Citus" projekte Druskininkuose, „Nemune by CITUS" planuojama pradėti notarinių sandorių pasirašymo procesą. Projekte pradės kurtis pirmieji apartamentų šeimininkai, o pastatas sparčiai įgauna būsimą išvaizdą. Jame jau parduota arba rezervuota beveik 80 proc. pirmosios (B) dalies apartamentų.
nuotrauka
Kompanijos „Citus" vizualizacija


Minimos įmonės
Citus, UAB
„Nemune by CITUS" sumontuotos visos stogo konstrukcijos, baigiami montuoti langai, suformuoti apartamentai, įrengta ir paleista šildymo bei įrengiamos vėdinimo, elektros ir elektroninių ryšių, gaisro gesinimo sistemos.

„Prieš metus „Nemunas by CITUS" buvo tik seni betoniniai griaučiai. Dabar pastatas tiek viduje, tiek iš išorės atrodo naujas ir modernus. Didžiausią pokytį, žinoma, daro sumontuoti langai, kuriuos liko baigti įrengti laiptinėse. Daugiausia dėmesio šiuo metu skiriame apartamentų paruošimui perduoti naujiems šeimininkams, artimiausiu metu bus pradėta bendrų patalpų, koridorių apdaila. Šiuo metu intensyviai vykdome stogo dangų įrengimo darbus, startavome su aplinkos tvarkymo darbais, o fasado apdailą pradėsime kai tik nusistovės šiems darbams, pagal techninius reikalavimus, reikalingos oro sąlygos", – vardija pranešime cituojamas „Citus" direktorius Mantas Galdikas.

Bendrai į darbus „Nemune by CITUS" jau investuota apie 12,7 mln. Eur (su PVM), o kiekvieną mėnesį ši suma pasipildo dar 0,6–1,2 mln. Eur.

„Medžiagų ir įrangos bei darbų kiekiai tokio dydžio projekte yra milžiniški. Todėl ir sumos – nemenkos. Pavyzdžiui, toks, atrodytų nereikšmingas dalykas, kaip balkonų ir laiptinių turėklai, kurių pastate reikės 2,7 km ilgio ir kurie turės būti ilgaamžiai, patvarūs, kainavo apie 0,9 mln. eurų (su PVM), gaisro gesinimo sistema – dar apie 0,6 mln. eurų. Siekdami projektui suteikti daugiau prestižo, anksčiau numatytą fasado tinko apdailą pakeitėme išskirtinės išvaizdos ir savybių vokiškomis rankų darbo „Caparol" apdailos plytomis, sukurtomis specialiai „Nemunui by CITUS". Vien šis sprendimas atsiėjo 0,4 mln. Eur", – skaičiuoja M. Galdikas.

Didžiausia intriga – atviras baseinas ant stogo

Atvirais baseinais, iškilusiais aukštai, ant pastatų stogų pasižymi populiariausi pasaulio kurortai Singapūre, Brazilijoje, Jungtinėse Amerikos valstijose, Ispanijoje ar Italijoje. Tačiau nei Lietuvoje, nei Baltijos šalyse ar Lenkijoje tokiame aukštyje atviro baseino ant stogo kol kas nėra.

CitusKompanijos „Citus"
nuotr.
 
„Esu įsitikinęs, kad tai bus vienintelis toks baseinas regione, o Druskininkuose antro tokio, tikriausiai, nebus niekad, nes „Nemunas by CITUS" yra unikalus savo aukščiu. Lenkijoje ar Estijoje yra dengtų baseinų ant stogo, tiksliau, jie ir ant stogo, ir po stogu. Lietuvoje yra pirčių ant stogų, bet tokie baseinai daugumai matyti tik egzotiškuose kraštuose, o neretai – tik televizoriaus ekrane", – kalba „Citus" vadovas.

Gal todėl net įsigyti apartamentus atėję klientai ne visada patikėdavo, kad tai taps realybe. Tačiau pagrindinė baseino konstrukcija – daugiau nei 70 tūkst. litrų talpos nerūdijančio plieno „indas" su perteklinio vandens surinkimo talpomis ir filtravimo sistema - jau užkelta ant stogo. Baseino įrangos montavimo ir apdailos darbus tikimasi užbaigti vasaros pradžioje.

Baseinas bus beveik 20 m. ilgio, jo paviršiaus plotas – apie 60 kv. m. Jame bus įrengta plaukimo srovė, o ant terasos baseinui „kompaniją palaikys" sauna, masažinė vonia ir kitos pramogos. Baseinas bus šildomas, o iš jo atsivers Druskininkų panorama.

Baseino įrengimui pasitelkti partneriai – įmonė „Sporto vizija", besispecializuojanti baseinų įrengimo srityje. Jų atrinkti konkurencingiausią pasiūlymą pateikę gamintojai tiesiogiai prižiūrės visą baseino montavimo procesą.

„Tam, kad galėtume įgyvendinti baseino ambiciją, turėjome sumontuoti naujas, tvirtesnes stogo konstrukcijas. Vien tai kainavo apie 1,8 mln. Eur su PVM. Baseinas su įranga kainavo apie 0,36 mln. eurų, o visos stogo terasos, apipavidalinimo ir likusių sprendinių įrengimas sudarys bent dvigubai didesnę sumą", – sako Mantas Galdikas.

Ambicinga vizija – M. K. Čiurlionio paveikslų dėlionė, puošianti fasadus


Vieno žinomiausių ir iškiliausių Lietuvos visų laikų menininko, Druskininkų simbolio M. K. Čiurlionio ir jo darbų integravimas, su studijos „Archas" architektų pagalba, atsirado jau pradinėje „Nemuno by CITUS" vizijoje. Tam pritarė ir miesto savivaldybė, puoselėjanti ir skleidžianti menininko atminimą. Iki vasaros pabaigos ši vizija jau turėtų materializuotis projekte.

„Tai nebus šiaip paveikslų reprodukcijos. Tai bus, tikriausiai, didžiausios M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos pasaulyje, o jų pateikimas bus unikalus. Jis, tarsi dėlionė, bus išbarstytas ant pastato fasado elementų – balkonus atskiriančių plokščių – ir į bendrą vaizdą susijungs tik į pastatą žvelgiant iš tam tikro kampo", – intriguoja M. Galdikas.

CitusKompanijos „Citus"
vizualizacija

Numatoma, kad ant dviejų pastato fasadų, išdėstytų lyg plačiai atverstos knygos viršeliai, iš skirtingų pusių matysis paties menininko portretas ir trijų gerai žinomų jo darbų – „Saulė eina Šaulio ženklu", „Žinia" bei „Ramybė" – fragmentai. Norint pamatyti juos visus reikės būsimame parke atrasti keturis apžvalgos taškus.

„Procesas išties nebuvo lengvas. Rinkomės iš gausybės skirtingų medžiagų, visas jas daugybę laiko testavome įvairiose sąlygose, mėginome skirtingus spaudos perkėlimo būdus. Jos turėjo būti ir lengvos, ir tvirtos, ir atsparios, ir tinkamos spaudai. Galiausiai, išsirinkome brangias, bet kokybiškas, ilgaamžes ir visus reikalavimus atitikusias itališkas aliuminio plokštes. Jau rengiamės jas laminuoti – tokiam kiekiui balkonų vien šis darbas truks apie mėnesį; vėliau specialia technologija ant plokščių bus perkeliami paveikslai. Tikimės išties įspūdingo efekto kai viskas bus baigta", – neabejoja kompanijos vadovas.

Vienų iš projekto partnerių, įgyvendinančių šią idėją, studijos „Pixel Guardian" 3D vizualizacijų kūrėjas Gintautas Gutauskas pritarė, kad procesas buvo ilgas bei kruopštus. Jis pasakoja, kad apžiūros taškų suderinimas pagal „Archas" komandos pateiktas fasadų išklotines, jų testavimas trimatėje aplinkoje, bandymai ir dokumentacijos paruošimas truko apie pusę metų.

„Daug domėjomės, svarstėme, konsultavomės su architektais, kaip metodiškai įgyvendinti šią idėją, kad rezultatas būtų tikslus ir atskleistų M. K. Čiurlionio kūrybos grožį iš norimų apžiūros taškų. Kadangi dirbame 3D programomis ir pastatus iš brėžinių atkuriame itin tiksliai, sukūrėme trimates projekcijas, pagal kurias parengėme instrukcijas, kaip ant konkrečių plokščių perkelti kūrinių fragmentus. Po to sekė daug monotoniško, bet atsakingo darbo paruošiant projektą gamybai. Dažniausiai dirbame kompiuterio ekrane, mūsų vizualizacijos nugula internete, kartais tampa iškabomis ant statomų projektų ir juos pastačius dingsta, o šį kartą būsime simboliškai įsiamžinę projekte „Nemunas by CITUS", todėl esame labai dėkingi „Citus" už drąsias idėjas ir pasitikėjimą mumis", – kalba G. Gutauskas.

Citus

Kompanijos „Citus" vizualizacija

Darbų pabaiga – Druskininkams svarbiais metais

Abu dabartinio pastato korpusus (A ir B) ketinama baigti kitais metais. Iki to laiko planuojamas Druskininkų kultūros ir kongresų centro atidarymas. Tai bus vienu iš svarbių kultūros sostinės, kuria taps kurortas, akcentų. Tikimasi, kad jis taps kultūrinio turizmo traukos centru, čia vyks aukštos klasės renginiai, atvyks žinomi atlikėjai.

„Šie du objektai turėtų sukurti puikią sinergiją: kultūrinės traukos objektas ir paslaugų centras su 370 apartamentų, restoranais, pramogų ir poilsio erdvėmis. Nuosekliai kalbamės ir deramės su restoranų, sveikatinimo verslų atstovais, o norintiems prisijungti siūlome lanksčias sąlygas", – sako „Citus" vadovas Mantas Galdikas. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Apartamentai, ButaiNT projektai

nuotrauka
2024-04-08 15:41
Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms. Apie tai, į ką svarbu atsižvelgti siekiant išsaugoti uždirbto turt...
nuotrauka
2024-04-03 15:38
Naujų apartamentų komplekso „Sanguškų parkas“ Vilniaus senamiestyje vystytoja RELEVEN pasirašė šio objekto generalinės rangos sutartį su statybų bendrove „Naresta“. Iš karto po sutarties pasirašymo pradedami ir daugiau kaip 12 tūkst. kvadratinių metrų ploto „Sanguškų parko“ statybos darbai, kuriuos ...
nuotrauka
2024-03-29 09:54
7 iš 10 žmonių Lietuvoje norėtų gyventi nuosavame name, jeigu turėtų neribotas galimybes. Gyvenimas daugiabutyje patraukliausias atrodo 16 proc. apklaustųjų, o kotedžą rinktųsi 12 proc., rodo SEB banko iniciatyva atlikta gyventojų apklausa.
nuotrauka
2024-03-27 10:50
NT plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotas sostinės gyventojų tyrimas atskleidė, kad pastaruosius kelerius metus skiriami ir planuojami biudžetai būsto įsigijimui reikšmingai augo. Bendrai sudėjus 42 proc. apklaustų vilniečių įsigijo ar planuoja įsigyti būstą, kurio vertė siekia 151 tūkst. ir da...
nuotrauka
2024-03-20 11:44
Nekilnojamojo turto (NT) plėtotoja „Realco“ praneša, kad prestižinės klasės projekto „Algirdo 3“ statybos darbai artėja link pabaigos – šiuo metu tiek pastatų išorėje, tiek viduje montuojama natūralaus akmens fasado apdaila. Bendrovė taip pat informuoja, kad projekto pardavimus planuojama pradėti ba...
nuotrauka
2024-03-15 09:07
Per artimiausius 3-4 metus Vilkpėdėje planuojama pastatyti tiek pat butų, kiek iki šiol buvo pastatyta per 17 metų. Šiuose suplanuotuose ir jau statomuose projektuose galės apsigyventi apie 3 tūkst. gyventojų. Plėtotojų investicijos per pastaruosius dvejus metus iš šiaurinės miesto dalies ėmė labiau...
nuotrauka
2024-03-12 14:21
Vilniuje, Kareivių gatvėje NT projektų ir vietokūros kompanija „Citus“ pradeda naujausią projektą „Mūnai by CITUS“. Penkiais etapais beveik 2 ha teritorijoje bus pasiūlyti 477 įvairaus dydžio prestižinio segmento butai. Statybos darbai jau prasidėjo, o pirmąjį etapą įmonė planuoja užbaigti iki 2025 ...
nuotrauka
2024-03-06 17:01
SBA grupės nekilnojamojo turto vystytoja „SBA Urban“ užbaigė pirmąjį „Nemunaičių“ kvartalo etapą Kaune. Investicijos į projektą kairiajame Nemuno krante siekė 20,5 mln. eurų. Architektūrą projektui kūrė nacionalinės premijos laureato Rolando Paleko studija, o naujuose namuose ant upės kranto gyvento...
nuotrauka
2024-03-01 09:59
Rinkdamiesi būstą Lietuvos gyventojai ypatingą dėmesį skiria ne tik lokacijai ar erdvių išplanavimui, bet ir darniai bei saugiai kvartalo kaimynystei. KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto atliktos didmiesčių gyventojų apklausos duomenys rodo, kad pastarasis aspektas yra svarbus trims ket...
nuotrauka
2024-02-27 13:53
Sostinės Mozūriškių gatvėje, brandaus miško ir Buivydiškių I tvenkinio pašonėje, per kelis artimiausius metus iškils išskirtinis gyvenamasis rajonas, kuris turės šalia įrengtą pliažą ir kitas aktyvaus poilsio zonas. UAB „Rinvest“ antrinei įmonei UAB „RE-SPV-2“ suteiktas statybos leidimas daugiabučių...
nuotrauka
2024-02-22 15:39
Sostinės Paribio gatvėje baigiamame statyti kvartale „Žvėryno City“ jį plėtojanti bendrovė „RE Excellence“ pradeda antrąjį butų bei komercinių patalpų pardavimo etapą. Pirkėjams siūloma 90 butų, 15 loftų ir 13 įvairioms reikmėms pritaikomų komercinių patalpų. „Žvėryno City“, kurio statyba bus visišk...
nuotrauka
2024-02-15 12:16
Vilniuje, Ukmergės gatvėje, pradedamas vystyti naujas projektas „U128“. Pirmo etapo metu jame bus pastatyti du gyvenamieji namai. Planuojama, kad gyventojai į juos galės įsikelti po dvejų metų. Projektą vysto nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ kartu su investicine bendrove „DIFF Finance“.
nuotrauka
2024-02-12 14:38
Statybų bendrovė „YIT Lietuva“ šiame projekte naujakuriams siūlo dar vieną daugiabutį vystomame „Piliamiesčio“ kvartale – šešiaaukštį „Nemuno“ namą. Jis iškilo „Piliamiesčio“ vidiniame „Upių“ kvartale, esančiame arčiausiai Neries ir Kauno pilies bei stebinančiame vaizdingiausiomis senamiesčio panora...
nuotrauka
2024-02-08 10:17
Vilniuje duris atvėręs „ATLAS" – pirmasis ir didžiausias tokio pobūdžio „co-living" apartamentų nuomos projektas Lietuvoje. Klientams čia siūlomos ne tik įprastos mažo ploto studijos, tačiau ir 2-3 kambarių apartamentai su bendruomeniško gyvenimo privalumais.
nuotrauka
2024-02-02 08:55
Vilniaus Žvėryno rajone baigti statyti kotedžai. Lūšių gatvėje išplėtotą projektą sudaro 4 A+ energinės klasės kotedžai, kurių plotas svyruoja nuo 119 kv. m iki 136 kv. m. Kiekvienas kotedžas turi ir savo žemės sklypą. Namus, kiek ilgiau nei metus užtrukusi, pastatė nekilnojamojo turto vystymo bendr...
nuotrauka
2024-02-01 13:56
Buvęs nekilnojamojo turto (NT) agentas Igor Petrenko teigia atradęs neužpildytą nišą būsto nuomos rinkoje. Pasak jo, besikeičianti geopolitika ir pasaulį supurčiusi COVID19 pandemija pakoregavo nuomos įpročius, itin smarkiai išaugino trumpalaikės nuomos paklausą, tačiau esamos nuomos platformos neat...
nuotrauka
2024-01-15 15:01
Netoli prekybos centro „Panorama” naują daugiabučių kvartalą kurianti statybų bendrovė žada per artimiausius metus paversti jį geidžiamiausia lokacija ieškantiems balanso tarp miesto ir gamtos. Vystytojas siekia realizuoti rajono potencialą ir sukurti modernią mažaaukščių butų gyvenvietę.
nuotrauka
2024-01-15 10:09
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Naujamiesčio rajone imasi antrojo „LiveUp“ projekto etapo. Vilniaus miesto savivaldybė suteikė leidimą statyti 7 aukštų gyvenamąjį namą. Darbus įmonė pradės jau netrukus, investicijos į projektą sieks 5,5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-01-12 09:58
Nors, kaip skelbia Lietuvos bankas, per pastaruosius dvylika mėnesių būsto pardavimų skaičius šalyje susitraukė daugiau nei dešimtadaliu, o būsto įperkamumo rodikliai mažiausi per pastaruosius dešimt metų, prognozuojama, kad jau greitu metu rinka turėtų atsigauti. Besikeičianti pirkėjų elgsena koreg...
nuotrauka
2024-01-11 14:29
Prabangaus NT plėtotoja UAB „Unique Properties“ gavo statybą leidžiančius dokumentus gyvenamajam ir administraciniam kompleksui „Vilniaus Džiazas“ Senamiestyje, K. Vanagėlio g. 11 ir 18. Kompleksą sudarys dviejų korpusų daugiabutis su 66 butais ir 11 komercinių patalpų, tvarkomas unikalus tarpukario...

Statybunaujienos.lt » NT projektai