2021 rugsėjo 28 d. antradienis, 13:03
Reklama  |  facebook

Vaikų vonios zona: kur ir kada netinka suaugusiems skirta santechnika ir kokią įtaka ji turi higienos įpročių formavimui?

2021-09-09 09:56
Vandens, higienos ir prausimosi ritualai toli gražu ne visiems vaikams prigyja ir patinka vienodai. Dalis – vandenį vertina kaip pramogą, kiti – būtinus „reikalus“ susitvarko skubotai, o dar kitus užsukti į vonios kambarį kartais tenka ir varu varyti. Štai kodėl tokios erdvės turi būti įrengtos saugiai, apgalvotai ir dar žaismingai.
nuotrauka
„Geberit“ nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB
Apie vaikams draugiškus vonios kambarius ir kaip jie gali prisidėti prie geresnių higienos įpročių formavimo pasakoja ugdymo specialistai ir sanitarinių sistemų gamintojai.

Paaiškino, kada vaikams į vonią nesinori ir kaip to išvengti

Pasak ankstyvojo ugdymo mokyklos „Eureka“ mokytojos Lauros Selenytės, kai kuriems vaikams tinkamas higienos įpročių suformavimas gali tapti nelengvu iššūkiu, kurį lemia daugybė priežasčių.

vaikų vonia„Jeigu vonios kambaryje esantis praustuvas yra sumontuotas netinkamame aukštyje ir vaikas turi pats prisistumti laiptelį, neretai jis šio veiksmo vengia arba bijo. Vaikas taip pat nenoriai plaus rankas, jeigu vandens maišytuvas veikia netinkamai: turi netinkamą šalto ir karšto vandens sureguliavimą, skleidžia bauginančius garsus. Tas pats, beje, galioja, ir klozetui. Jei jis nepatogiame aukštyje arba jo vandens nuleidimas kelia per daug triukšmo, tai sumažins vaiko norą čia sugrįžti“, – cituojama ankstyvojo ugdymo mokytoja Selenytė.

Pasak pedagogės, svarbų vaidmenį šiame etape turi tėvų ir mokytojų priminimai, padrąsinimai, taip pat higienos procesų sužaidybinimas, pavyzdžiui, dainelės ar skaičiuotės plaunant rankas.

„Neabejotinai į rutinines veiklas įtraukus žaidybinius principus, galima vaikams padėti tinkamai suformuoti teisingus higienos įpročius. Siūlyčiau tiek tėvams, tiek pedagogams naudoti kuo įvairesnius būdus, įtraukiančius vaikus plauti rankas. Žinoma, tinkami, vaikams pritaikyti sprendimai vonios kambaryje šiuo atveju yra būtini“, – įsitikinusi L. Selenytė.

Atitikti higienos standartų jau neužtenka

Tuo tarpu mokyklos direktorė Birutė Mačiulienė sako, jog įrenginėjant vonios kambarius ugdymo įstaigose, neapsieinama be iššūkių, tačiau akcentuoja patogumo ir saugumo svarbą.

„Mūsų mokykloje šie kriterijai buvo pagrindiniai. Siekiame, jog visa įranga ir santechnika ergonomiškai atitiktų mažamečių poreikius, būtų itin kokybiška. Patirtis rodo, kad perkant įrangą gali sutaupyti pradžioje, tačiau turi įsivertinti, ar nereikės daugiau investuoti po kelių metų į remontą, o gal net į įrangos keitimą – juk mažieji dar tik ugdo savo įpročius, savarankiškumo, tad šiame procese pasitaiko visko“, – cituojama  Mačiulienė.

vaikų vokia

Su šia nuomone sutinka ir sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ projektų vadovas Vytautas Dinda, teigdamas, jog norinti užtikrinti aukštą kokybę ir komfortą vaikų vonios kambariuose, atitikti keliamų higienos reikalavimų nepakanka – būtina ieškoti išbaigtų, šiuolaikiškų, patogių ir mažųjų vaizduotę žadinančių sprendimų.

Kaip pritaikyti vonios kambarį vaikų poreikiams?

Anot Dindos, šiandien vaikų vonios kambarys gali tapti netgi savotiška žaidimų erdve, tačiau kaip nepasiklysti asortimente ir turėti ne tik patrauklų, saugų, bet ir ilgai tarnausiantį rezultatą?

„Pirmiausiai, patarčiau rinktis įrangą, kuri būtų saugi, neturėtų aštrių briaunų, stačių kampų, kur ugdytiniai galėtų užsigauti. Toliau, žinoma, svarbu tinkamas praustuvų ir WC puodų dydis bei įrengimo aukštis. Jei praustuvas bus sumontuotas per aukštai, vaikams neabejotinai bus nepatogu, kels diskomfortą ir stresą. Tas pats galioja ir standartiniams WC puodams, ant kurių vaikams nepatogu užlipti ir sėdėti, nes kojytės nesiekia grindų. Renkantis sanitarines sistemas tikrai svarbu įvertinti poreikius, apsvarstyti, kiek ir kokių prausimosi zonų numatyta - galbūt reikia ne atskirų praustuvų, o keliaviečių, nes vaikams drauge praustis rankas, paprastai, būna smagiau“, – įmonės pranešime cituojamas  Dinda, pridurdamas, jog rinkoje jau yra atskirų vonios kambario serijų vaikams.

Jo įsitikinimu, vaikams, kurie vis dar pratinasi prie vonios kambario ritualų, nemažiau nei patogūs įrenginiai, svarbus ir jų amžiui pritaikytas dizainas.

„Ne visuomet sterili balta spalva įkvėps su džiaugsmu grįžti į vonios patalpas ar nuteiks džiaugsmingam ir atsakingam higienos procesų išpildymui. Štai kodėl mažųjų vonios kambaryje svarbiais akcentais tampa ir dizaino sprendimai. Pavyzdžiui, „Geberit Bambini“ praustuvo maišytuvas su viena rankenėle nė iš tolo neprimena standartinio maišytuvo – tai sužaidybintas personažas, kurio kepurėlės pagalba galima reguliuoti vandens srovę. Taip pat visuomet atkreipiame dėmesį ir rekomenduojame tinkančius termostatus, kurie apsaugo nuo galimų nusiplikymų“, – atkreipia dėmesį specialistas.

Svarbu, kad sanitariniai įrenginiai, tokie kaip vaikų praustuvai, WC puodai ar vonelės, būtų pagamintos iš kokybiškos medžiagos. Vaikams labiausiai draugiški yra produktai, pagaminti iš mineralinės medžiagos – jie primena šilko švelnumą, yra malonūs liesti ir sumažina slydimą. Be to, pastarieji yra puikiai eksploatuojami ir nereikalauja ypatingos priežiūros.

„Geberit“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-09-28 06:06
VŠĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija būstinės S. Konarskio g. 49, Vilniuje, atviro architektūrinio projekto konkursui pateikti 5 projekto pasiūlymai, kurie bus eksponuojami LRT pagrindinio pastato foje (S. Konarskio g. 49, Vilnius).
nuotrauka
2021-09-27 15:31
Norint, kad Jūsų namai būtų šviesūs, jaukūs, kupini šilumos, labai svarbu sukurti gerą apšvietimą įvairiose namų erdvėse. Šviestuvai turėtų būti tinkamai apgalvoti, ne tik kaip interjero grožio detalė, kuri suteikia elegancijos ir subtilumo, bet ir būtų funkcionali Jūsų namų investicija.
nuotrauka
2021-09-24 10:39
Vykdydami sutartinius įsipareigojimus Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto rengėjai artimiausiu metu kreipsis dėl statybų leidimo išdavimo. Tai paskutinis projektavimo darbų etapas. Tačiau, kaip ir skelbta anksčiau, tolesni veiksmai projekte artimiausiu metu nebus vykd...
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-20 15:04
Susisiekimo ministras Marius Skuodis siūlo sparčiau atnaujinti ir plėtoti Vilniaus oro uosto terminalus, apsisprendžiant ir atsisakant beveik 70 metų senumo ir nemažų išlaikymo sąnaudų reikalaujančio oro uosto atvykimo terminalo senojo pastato. Okupacinę stalinizmo epochą menantį, pagal Rusijos oro ...
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-15 13:53
Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laik...
nuotrauka
2021-09-09 10:47
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė sostinės Lvovo gatvėje planuojamo statyti verslo centro „Hero“ projektiniams pasiūlymams. Juose projektą plėtojanti nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovė „Realco“ atsižvelgė į pirmo svarstymo metu pateiktas pastabas bei atnaujino verslo centro fasado spren...
nuotrauka
2021-09-01 15:06
Nekilnojamojo turto projektų valdytoja ir plėtotoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, Naujamiestyje, Smolensko g. 5 projekto architektūrinę idėją rinko architektūrinio konkurso būdu. Nugalėtoja tapo architektų studija „2 Bricks“.
nuotrauka
2021-08-20 15:20
Vonios kambaryje žmogus statistiškai praleidžia apie 20 minučių per dieną, tačiau galima daryti prielaidą, kad pastarieji karantininiai metai šį laiką dar prailgino. Štai kodėl vonios kambariams – jų įrengimui ar atnaujinimui – skiriama vis daugiau dėmesio.
nuotrauka
2021-08-19 15:05
Link pabaigos artėja teisminiai ginčai dėl naujų pastatų projektų Neries krantinėje, Žygimantų g. Beveik 2 metus trukusio mediacijos proceso metu rastas sprendimas. Taikos sutartimi šalys susitarė, kaip turi būti koreguojami sklypo Žygimantų g. 12 užstatymo sprendimai.
nuotrauka
2021-08-19 11:48
Kuo šviesesni namai – tuo maloniau. Todėl kuriant jaukius namus, svarbu pasirūpinti ne tik estetišku, tačiau funkcionaliu bei tinkamai suplanuotu apšvietimu.
nuotrauka
2021-08-19 10:44
Po ilgų derybų Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti naują LIDL parduotuvę Nemenčinės pl. 15. Sutarus su projekto užsakovu ir architektais, palyginti su pirminiu planu, sumažėjo ir prekybos centro plotas, ir šalinamų medžių skaičius. Sutarta ir dėl gausesnio sklypo apželdinimo.
nuotrauka
2021-08-18 14:22
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ persikėlė į naują beveik 1500 kv. m ploto biurą savo valdomuose Paupio verslo namuose, tiesiai virš vilniečių jau pamėgto „Paupio turgaus“.
nuotrauka
2021-08-11 07:01
Vilnius keičiasi kasdien, o prie miestovaizdžio kūrimo prisideda daugybė talentingų žmonių. Kaip gimsta pokyčiai, vyksta architektūriniai konkursai, geriausių idėjų paieškos ir profesionalus jų vertinimas daugeliui vilniečių vis dar mažai žinoma sritis.
nuotrauka
2021-08-09 07:20
Paskelbti visi Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir viešojo transporto terminalo projekto konkursui pateikti darbai.
nuotrauka
2021-08-03 10:18
Vilniaus centre duris oficialiai atvėrė naujos kartos „Telia Global Services Lithuania“ biuras. Pandemijos metu kurta būstinė yra technologiškai ir funkciškai pritaikyta hibridiniam darbui bei atspindi pasikeitusius darbo modelius ir darbuotojų poreikius.
nuotrauka
2021-07-27 10:09
Didžiausias iššūkis kuriant mažas erdves – efektyviai išnaudoti turimą nedidelį plotą. Juk maža erdvė taip pat gali būti jauki, maloni ir estetiškai patraukli, jei viskas išdėstyta funkcionaliai ir apgalvota iki smulkiausių detalių.
nuotrauka
2021-07-23 10:35
Naujuoju LAS Klaipėdos skyriaus ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) valdybos pirmininku išrinktas Mantas Daukšys. Naujuoju Kauno skyriaus vadovu tapo Nerijus Stanionis.
nuotrauka
2021-07-21 11:49
Klaipėdos centrinio pašto kompleksas gali tapti kelias epochas reprezentuojančiu objektu, pritraukiančiu miestiečius ir turistus savo architektūra, įvairių kultūrų įtakos požymiais bei išskirtiniu objektu – kariljonu. Tokiu akcentu pristatyta Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras