2024 gegužės 28 d. antradienis, 3:30
Reklama  |  facebook

Vaikų vonios zona: kur ir kada netinka suaugusiems skirta santechnika ir kokią įtaka ji turi higienos įpročių formavimui?

2021-09-09 09:56
Vandens, higienos ir prausimosi ritualai toli gražu ne visiems vaikams prigyja ir patinka vienodai. Dalis – vandenį vertina kaip pramogą, kiti – būtinus „reikalus“ susitvarko skubotai, o dar kitus užsukti į vonios kambarį kartais tenka ir varu varyti. Štai kodėl tokios erdvės turi būti įrengtos saugiai, apgalvotai ir dar žaismingai.
nuotrauka
„Geberit“ nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB
Apie vaikams draugiškus vonios kambarius ir kaip jie gali prisidėti prie geresnių higienos įpročių formavimo pasakoja ugdymo specialistai ir sanitarinių sistemų gamintojai.

Paaiškino, kada vaikams į vonią nesinori ir kaip to išvengti

Pasak ankstyvojo ugdymo mokyklos „Eureka“ mokytojos Lauros Selenytės, kai kuriems vaikams tinkamas higienos įpročių suformavimas gali tapti nelengvu iššūkiu, kurį lemia daugybė priežasčių.

vaikų vonia„Jeigu vonios kambaryje esantis praustuvas yra sumontuotas netinkamame aukštyje ir vaikas turi pats prisistumti laiptelį, neretai jis šio veiksmo vengia arba bijo. Vaikas taip pat nenoriai plaus rankas, jeigu vandens maišytuvas veikia netinkamai: turi netinkamą šalto ir karšto vandens sureguliavimą, skleidžia bauginančius garsus. Tas pats, beje, galioja, ir klozetui. Jei jis nepatogiame aukštyje arba jo vandens nuleidimas kelia per daug triukšmo, tai sumažins vaiko norą čia sugrįžti“, – cituojama ankstyvojo ugdymo mokytoja Selenytė.

Pasak pedagogės, svarbų vaidmenį šiame etape turi tėvų ir mokytojų priminimai, padrąsinimai, taip pat higienos procesų sužaidybinimas, pavyzdžiui, dainelės ar skaičiuotės plaunant rankas.

„Neabejotinai į rutinines veiklas įtraukus žaidybinius principus, galima vaikams padėti tinkamai suformuoti teisingus higienos įpročius. Siūlyčiau tiek tėvams, tiek pedagogams naudoti kuo įvairesnius būdus, įtraukiančius vaikus plauti rankas. Žinoma, tinkami, vaikams pritaikyti sprendimai vonios kambaryje šiuo atveju yra būtini“, – įsitikinusi L. Selenytė.

Atitikti higienos standartų jau neužtenka

Tuo tarpu mokyklos direktorė Birutė Mačiulienė sako, jog įrenginėjant vonios kambarius ugdymo įstaigose, neapsieinama be iššūkių, tačiau akcentuoja patogumo ir saugumo svarbą.

„Mūsų mokykloje šie kriterijai buvo pagrindiniai. Siekiame, jog visa įranga ir santechnika ergonomiškai atitiktų mažamečių poreikius, būtų itin kokybiška. Patirtis rodo, kad perkant įrangą gali sutaupyti pradžioje, tačiau turi įsivertinti, ar nereikės daugiau investuoti po kelių metų į remontą, o gal net į įrangos keitimą – juk mažieji dar tik ugdo savo įpročius, savarankiškumo, tad šiame procese pasitaiko visko“, – cituojama  Mačiulienė.

vaikų vokia

Su šia nuomone sutinka ir sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ projektų vadovas Vytautas Dinda, teigdamas, jog norinti užtikrinti aukštą kokybę ir komfortą vaikų vonios kambariuose, atitikti keliamų higienos reikalavimų nepakanka – būtina ieškoti išbaigtų, šiuolaikiškų, patogių ir mažųjų vaizduotę žadinančių sprendimų.

Kaip pritaikyti vonios kambarį vaikų poreikiams?

Anot Dindos, šiandien vaikų vonios kambarys gali tapti netgi savotiška žaidimų erdve, tačiau kaip nepasiklysti asortimente ir turėti ne tik patrauklų, saugų, bet ir ilgai tarnausiantį rezultatą?

„Pirmiausiai, patarčiau rinktis įrangą, kuri būtų saugi, neturėtų aštrių briaunų, stačių kampų, kur ugdytiniai galėtų užsigauti. Toliau, žinoma, svarbu tinkamas praustuvų ir WC puodų dydis bei įrengimo aukštis. Jei praustuvas bus sumontuotas per aukštai, vaikams neabejotinai bus nepatogu, kels diskomfortą ir stresą. Tas pats galioja ir standartiniams WC puodams, ant kurių vaikams nepatogu užlipti ir sėdėti, nes kojytės nesiekia grindų. Renkantis sanitarines sistemas tikrai svarbu įvertinti poreikius, apsvarstyti, kiek ir kokių prausimosi zonų numatyta - galbūt reikia ne atskirų praustuvų, o keliaviečių, nes vaikams drauge praustis rankas, paprastai, būna smagiau“, – įmonės pranešime cituojamas  Dinda, pridurdamas, jog rinkoje jau yra atskirų vonios kambario serijų vaikams.

Jo įsitikinimu, vaikams, kurie vis dar pratinasi prie vonios kambario ritualų, nemažiau nei patogūs įrenginiai, svarbus ir jų amžiui pritaikytas dizainas.

„Ne visuomet sterili balta spalva įkvėps su džiaugsmu grįžti į vonios patalpas ar nuteiks džiaugsmingam ir atsakingam higienos procesų išpildymui. Štai kodėl mažųjų vonios kambaryje svarbiais akcentais tampa ir dizaino sprendimai. Pavyzdžiui, „Geberit Bambini“ praustuvo maišytuvas su viena rankenėle nė iš tolo neprimena standartinio maišytuvo – tai sužaidybintas personažas, kurio kepurėlės pagalba galima reguliuoti vandens srovę. Taip pat visuomet atkreipiame dėmesį ir rekomenduojame tinkančius termostatus, kurie apsaugo nuo galimų nusiplikymų“, – atkreipia dėmesį specialistas.

Svarbu, kad sanitariniai įrenginiai, tokie kaip vaikų praustuvai, WC puodai ar vonelės, būtų pagamintos iš kokybiškos medžiagos. Vaikams labiausiai draugiški yra produktai, pagaminti iš mineralinės medžiagos – jie primena šilko švelnumą, yra malonūs liesti ir sumažina slydimą. Be to, pastarieji yra puikiai eksploatuojami ir nereikalauja ypatingos priežiūros.

„Geberit“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras