2023 gruodžio 8 d. penktadienis, 7:29
Reklama  |  facebook

Vilniaus Senamiestyje iškils naujas gyvenamųjų namų kompleksas: projekto pavadinimas – LDK didikų garbei

2023-09-27 13:10
Istorinėje Vilniaus Senamiesčio dalyje, kiek į rytus nuo „Tamstos“ klubo, Žiupronių gatvėje, 2026 m. iškils du daugiabučiai gyvenamieji namai. Pastatai įsikurs vietoje, kurioje anksčiau stovėjo apleisti garažai, ir papildys nedideles naujų Senamiesčio būstų gretas.
nuotrauka
„Releven“ vizualizacija


Minimos įmonės
Releven, UAB
Pasak projekto vystytojos bendrovės „Releven“, namai bus 7000 kvadratinių metrų ploto, juose bus įrengti 55 butai. Pastatai galės pasigirti pro langus atsiveriančiu panoraminių vaizdu – aplink įsikūrusiais vienuolynais ir Vilniaus Senamiesčio stogais. Naujasis projektas įsilies į istorinę didikų ir vienuolių puoselėtą Senamiesčio dalį ir bus pavadintas šioje vietoje rūmus ir parką turėjusių LDK didikų Sanguškų garbei. Prie namų ilgainiui atsiras ir nedidelis, visiems miestiečiams atviras skveras.

LDK didikų dovana Vilniui

Anot pranešime cituojamo projektą įgyvendinančios bendrovės „Releven“ tvarumo ir inovacijų direktoriaus Guido Wolfo, Žiupronių gatvės teritorija, kurioje iškils daugiabučiai gyvenamieji namai, dešimtmečius buvo apleista, čia dulkėjo seni sandėliai ir garažai.

„Mūsų tikslas – prikelti šią vietą naujam etapui nepamirštant turtingos jos istorijos. Ne tik aplinkinės teritorijos, bet ir vieta, kurioje dabar yra Žiupronių gatvė, turi įdomią praeitį – anksčiau greta tekėjo Žiupronių šaltiniai, iš kurių 1534 m. didysis kunigaikštis leido miestiečiams atsivesti vandenį. Kadangi vieškelis į didžiojo kunigaikščio dvarą ėjo pro Gurius į Žiupronių miestelį, esantį dabartinėje Baltarusijos teritorijoje, taip buvo pavadinti ir šaltiniai, nuo kurių kilo ir dabartinis gatvės pavadinimas 1995 m.“, – detalėmis dalijasi G. Wolfas.

Pasak jo, besidomint vietos bei aplinkinių teritorijų istorija buvo sugalvotas ir projekto pavadinimas.

„Sanguškos (Sanguszko) buvo LDK didikų giminė, šešta pagal turtingumą LDK. Vilniaus vyskupo padėjėjas Jeronimas Sanguška (Hieronim Sanguszko) 1650 m. pietiniame Vilniaus miesto pakraštyje ant kalvos pastatė rūmus ir įrengė parką. Po Jeronimo Sanguškos mirties šie objektai atiteko vienuoliams bernardinams, kurie vėliau teritoriją ir pastatus perleido Radviloms, o šie – misionieriams, kurie 1695 m. pradėjo statyti Misionierių bažnyčią. Kadangi „Sanguškų parkas“ iškils greta šios teritorijos, pavadinome jį šių didikų garbei“, – pasakoja „Releven“ atstovas.

Sanguškų parkas

„Releven“ vizualizacija

Pabrėš istorinės Rasų gatvės ašį

Architektūros studijos „Heima“ architektas Povilas Žakauskas pasakoja, kad projektuojant „Sanguškų parką“ buvo siekiama pabrėžti nutrūkusią istorinės Rasų gatvės dalį.

„Toje vietoje, kurioje po kelerių metų išdygs „Sanguškų parkas“, niekada nebuvo kokių nors ypatingų statinių, aplink vyravo dirbami laukai. Tačiau istoriškai svarbi Rasų gatvės ašis. Ji nėra išlikusi, bet šalia esantys pastatai ją primena. Todėl projektuodami „Sanguškų parką“ nusprendėme šią ašį dar labiau išryškinti su vieno pastatų kampu, kuris atsidurs būtent šioje gatvėje ir tarsi atkartos prarastą istorinės gatvės dalį“, – pabrėžia architektas.

Pasak jo, naujasis projektas darniai įsilies į Senamiesčio aplinką, o pastatų spalvos bus artimos Senamiesčio koloritui.

„Vilniaus Senamiesčiui ir jo bažnyčioms būdingos šiltos, pastelinės spalvos – „Sanguškų parkas“ atlieps šią stilistiką, projekte dominuos ramūs smėlio ir rusvos spalvos atspalviai, – pasakoja P. Žakauskas. – Projekto pastatai turės ir Senamiesčiui būdingus klinkerio ir tinkuotus mūrinius fasadus. Žinoma, stilius bus išlaikomas remiantis šių laikų tendencijomis ir naudojant modernias medžiagas, tačiau visi sprendimai bus kuriami atsižvelgiant į istoriją. Anksčiau pastatus puošdavo karnizo elementai ir langų apvadai – šios detalės bus naudojamos ir „Sanguškų parko“ projekte. Žinoma, jos turės savito, šiems laikams būdingo grožio, nebandysime atkartoti to, kas buvo prieš šimtą ar kelis šimtus metų.“

Būsimus gyventojus pasitiks konsjeržas


Pasak „Releven“ tvarumo ir inovacijų direktoriaus, „Sanguškų parke“ iškils du dviejų ir trijų aukštų pastatai, kuriuose bus įrengti 55 butai nuo 30 iki 224 kvadratinių metrų, taip pat administracinės ir komercinės patalpos pirmuose pastatų aukštuose.

„Žmonės, gyvenantys su šeimomis, pasigenda didesnių butų, todėl atliepsime ir tokių poreikių turinčių gyventojų norus. Viršutiniuose aukštuose įrengtose mansardose bus tik po du butus. Sklypas, kuriame įgyvendiname projektą, yra vaizdingoje Senamiesčio dalyje, šalia Misionierių bažnyčios, todėl projektui keliame itin aukštus reikalavimus. Darome viską, kad būsimi gyventojai galėtų mėgautis patogiu gyvenimu – suteiksime automobilių stovėjimo aikštelę, įvairių dydžių būstų pasirinkimą ir kitus patogumus, tarp jų – ir konsjeržo paslaugas. Konsjeržas užtikrins gyventojų saugumą, padės sutaupyti laiko pasirūpindamas įvairiomis smulkmenomis. Tokios paslaugos Lietuvoje jau nebėra egzotika, jos siūlomos vis dažniau ir pamažu tampa nauju premium klasės būstų standartu“, – pasakoja bendrovės atstovas.

Jo teigimu, projektas atitiks visus aukščiausius šių dienų reikalavimus tiek energiniu, tiek statybiniu atžvilgiu.

Sanguškų parkas

„Releven“ vizualizacija

„Pastatai atitiks A++ energinę klasę, pasižymės gera kaimynyste ir uždara bendruomene. Dėmesį skiriame ne tik naujam kvartalui, bet ir gretimoms teritorijoms, todėl pasirūpinsime ir aplink esančiomis žaliosiomis zonomis, kurių Senamiestyje stinga – bus aptvarkytas Žiupronių gatvės kampe esantis Daukšos parkelis ir K. Vanagėlio gatvėje įrengtas skveras, dabar naudojamas automobiliams statyti“, – teigia G. Wolfas.

„Būsimi gyventojai turės ir privačią požeminę automobilių aikštelę. Automobilių aikštelės Senamiestyje – opi problema, jų trūksta. Tad tai išties didelis pranašumas Senamiesčio gyventojams, – apie šiuo metu vis dar projektuojamą kompleksą pasakoja architektas. – Namų kiemai bus uždari, ir tai leis užtikrinti būsimų gyventojų privatumą, nes pašaliniai žmonės į vidinę teritoriją patekti negalės.“
Statybunaujienos.ltNT projektai

nuotrauka
2023-12-08 06:36
Gyventojams atkreipus dėmesį į skelbimuose vis dažniau pasitaikančius siūlymus pirkti butą negyvenamosios paskirties patalpose, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) įspėja: įsigijus tokį butą ne tik netenkama kai kurių gyvenamajam bū...
nuotrauka
2023-12-07 15:18
Tvarios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė paskutinįjį – ketvirtąjį – gyvenamųjų namų projekto „Matau Vilnių“ etapą. Sostinės centre, šalia Tauro kalno, įsikūrusiame prestižiniame kvartale pastatytas 4 aukštų su antstatu namas. Šiuolaikiškame daugiabutyje – 19 modernių butų, iš kurių daug...
nuotrauka
2023-12-06 10:36
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Verkių gatvėje statys naują gyvenamąjį kvartalą. Projektas bus įgyvendintas pagal architektūrinį konkursą laimėjusį „Eventus pro“ architektų pasiūlymą.
nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-30 13:07
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 30 mln. eurų į dviejų daugybinių pastatų statybas Viršuliškių rajone. Naujos statybos projektas „Newton“ įsikurs Viršuliškių skg. 8 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 233 butais. Šiuo metu jau pradėti statybų darbai.
nuotrauka
2023-11-30 09:14
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstaty...
nuotrauka
2023-11-23 11:05
Šią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą naujam UAB „Eika“ valdomam gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) projektui „Nauji peizažai“ Naujininkuose. 0.55 a ploto teritorijoje pradėti statyti 3 namai su 103 įvairaus išplanavimo butais. Investicijos į naująjį projektą, adresu Kamin...
nuotrauka
2023-11-20 12:58
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą naujam gyvenamojo NT projektui Šnipiškėse, išskirtinėje sostinės vietoje – greta pernai atidaryto Japoniško sodo. Modernios architektūros gyvenamasis pastatas, adresu Linkmenų g. 4, bus pradėtas statyti dar šiais metais.
nuotrauka
2023-11-15 06:05
2025 m. pradžioje Vilniuje, Karoliniškėse, iškils naujas gyvenamasis namas „Sietyno 3”, kurį stato nekilnojamojo turto vystytojas „Lithome“. Netoli Vakarinio aplinkkelio tarp pušų iškilsiančiame 5 aukštų name suprojektuoti 123 butai ir 8 komercinės patalpos. Bendra investicijų suma sudarys daugiau k...
nuotrauka
2023-11-06 13:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Vilniuje, greta 37 ha Jomanto parko, baigė statyti daugiabučių kompleksą, kuriame galima įsigyti ne tik dalinės ar visos apdailos butų, bet ir pilnai gyvenimui paruoštų baldais apstatytų butų.
nuotrauka
2023-10-31 15:00
UAB „Eika“, būdama projekto valdytoja, pradeda gyvenamojo projekto „Saulės namai“ statybas ir pardavimus. Naujas projektas įsikurs UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomo fondo „Eika Development Fund“ (EDF) drauge su AB „SKV-Valda“ įsigytuose sklypuose Pilaitėje, adresu Pilkalnio g. 5 ir 7. Bendro...
nuotrauka
2023-10-26 13:17
Maždaug kas tryliktas, arba apie 8 proc., iš pirminėje sostinės nekilnojamojo turto (NT) rinkoje parduodamų būstų yra prestižinės klasės. NT ekspertų nuomone, poreikis prestižiniam būstui yra vis didesnis, nes galinčių jį įsigyti pirkėjų pastaraisiais metais yra daugiau, tačiau šio būsto segmento au...
nuotrauka
2023-10-25 12:55
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo Vilniaus miesto savivaldybė leidimą sostinės Naujamiesčio rajone statyti naują gyvenamąjį kvartalą. Numatomos investicijos į projektą – 35 mln. eurų.
nuotrauka
2023-10-25 12:42
Vilniaus pašonėje, Riešės gyvenvietėje, kyla naujas uždaras mažaaukštės statybos gyvenamųjų namų kvartalas „Spanguolių takai" su išskirtiniu elementu – nuosavu, specialiai gyventojų reikmėms, kuriamu parku. Planuojama, jog pirmieji naujakuriai galės įsikelti jau 2024 m. II ketvirtyje.
nuotrauka
2023-10-23 10:24
Nors atrodo, kad nuoma Vilniuje tapo nebeįperkama, duomenys rodo, jog šiais metais ji beveik nekito, o kai kuriuose rajonuose netgi mažėjo. Tiesa, tam tikrose vietose dėl buvusios infliacijos būstų savininkai toliau kėlė kainas, todėl nuomininkai turi ieškoti pigesnio varianto ar svarstyti nuosavo b...
nuotrauka
2023-10-09 11:07
Kauno Aleksoto rajone, greta miesto centro ir Nemuno salos, tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė pirmąjį vieno didžiausių plėtros projektų laikinojoje sostinėje – „Matau Kauną“ – etapą.
nuotrauka
2023-10-05 11:21
Rugsėjis už lango buvo rekordiškai šiltas, tačiau nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkos tai nesušildė. Pirmasis rudens mėnuo labiau priminė šalį šiuo metu apgaubusią darganą ir atvėsimą, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2023-10-04 11:15
Esami ar dar tik būsimi nekilnojamojo turto savininkai ar nuomininkai reikalingus darbus Registrų centre galės atlikti dar paprasčiau. Įdiegus naujoves nuo šiol Registrų centro savitarnoje savarankiškai ir neišeinant iš namų galima įregistruoti juridinius faktus apie sudarytas subnuomos sutartis ir ...
nuotrauka
2023-10-03 10:36
Nepaisant pastaraisiais mėnesiais kilusių paskolų palūkanų normų, Lietuvos gyventojai planų įsigyti nuosavą būstą neatsisako. Per artimiausius 3 metus tai padaryti ketina beveik kas ketvirtas (23 proc.) šalies didmiesčių gyventojas. Ši dalis dar didesnė tarp 25-35 metų amžiaus gyventojų, kurių trečd...
nuotrauka
2023-10-02 14:53
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų rugsėjo mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje naujų būstų pardavimai buvo vieni mažiausių šiemet – parduoti 156 būstai, fiksuotas 21 sutarties nutraukimas. Rugsėjį būstų parduota 29 proc. mažiau nei rugpjūtį, kuomet pardavimai siekė ...

Statybunaujienos.lt » NT projektai