2022 liepos 3 d. sekmadienis, 9:03
Reklama  |  facebook

Vonios kambario revoliucija: nuo daiktais perkrautų praustuvo sienelių iki estetiško ir praktiško minimalizmo

2022-04-21 09:42
Vonios kambario zona sulaukia vis daugiau dėmesio tiek iš santechnikos gamintojų, tiek iš interjero dizainerių. Pasak specialistų, pasiekti balansą tarp estetikos ir komforto nėra sudėtinga, mat rinka jau gali pasiūlyti modernius, visiškai integruotus ir kompleksinius sprendimus visam vonios kambariui.
nuotrauka
GEBERIT nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB
Nuo daiktų pertekliaus gelbėja gerai apgalvotos spintelės

Tinkamai sukurta vonios kambario erdvė gali tapti tikru kiekvienų namų SPA, įsitikinusi interjero studijos „DAStudio“ įkūrėja, dizainerė Dovilė Aukštikalnė, pabrėžianti, jog tam ne visuomet reikia ištaigingos vonios ar prabangios dušo kabinos. Daugumai kasdienių vonios procedūrų atlikimui žmonės naudoja praustuvo erdvę, todėl neretai visame kambaryje ji tampa centrine.

GEBERITNuotraukoje –
dizainerė Dovilė Aukštikalnė

„Akcentinė zona vonios kambaryje priklauso nuo bendro išplanavimo ir erdvės, neretai ja tampa ta dalis, kuri yra matoma vos tik atidarius vonios kambario duris. Vis dėlto, projektuojant ergonomiškai bei prisitaikant prie kiekvieno projekto individualiai, akcentine zona tampa būtent praustuvo ansamblis“, – pranešime cituojama interjero studijos „DAStudio“ įkūrėja, dizainerė Dovilė Aukštikalnė.

Pasak jos, kai praustuvo zona atsiduria pirmame plane, svarbiausias uždavinys interjero dizaineriui, o po to ir naudotojui – išlaikyti estetiką, todėl ypač rekomenduoja apgalvoti tas vietas, kuriose bus laikomi kasdien naudojami daiktai, būtiniausios higienos priemonės.

„Jei vonios kambaryje norite turėti vientisą ramybės oazę, be chaotiško, daiktais nukrauto praustuvo su iš spintelių kyšančiais daiktais fone, pravartu visas šioje namų erdvėje esančias nišas užpildyti spintelėmis, skirtomis daiktų laikymui. Spintelę derėtų susiplanuoti patogiai, susiskirstyti segmentais: galbūt vienus skirsite kosmetikai, kituose – paslėpsite kištukinius lizdus, idant kaskart patogiai prijungtumėt barzdaskutę, plaukų džiovintuvą ar kitą reikalingą įrenginį. Gražios erdvės tikrai neverta apkrauti papildomais laidais ar prietaisais“, – pataria dizainerė.

Siūlo neužmiršti erdvės virš praustuvo

Siekiant sukurti išties komfortišką praustuvo zoną, D. Aukštikalnė atkreipia dėmesį ir į virš praustuvo kabantį baldą ar veidrodį.

geberit

Jei numatoma kabinti veidrodį ir juo naudotis, pavyzdžiui, makiažui atlikti, dizainerė pataria iš anksto nusimatyti patogų elektros įvadą ir tinkamą veidrodžio apšvietimą.

Na, o tiems, kam aktualu „po ranka“ sutalpinti kuo daugiau daiktų, virš praustuvo rekomenduoja rinktis gerai apgalvotas ir suprojektuotas spinteles.

„Dažniausia tokioms spintelėms numatomas ant durelių klijuotas veidrodis, kuris atlieka ne tik savo tiesioginę funkciją, bet ir vizualiai padidina erdvę. Šiai dienai tokiose multifunkcinėse spintelėse gamintojai siūlo įvairiausias alternatyvas: nuo integruoto kokybiško apšvietimo, paslėpto muilo dozatoriaus iki rankų rankšluostėlių ir pan. Tokie sprendimai taip pat padeda vizualiai neapkrauti erdvės ir ją išlaikyti tvarkingą, estetišką“, – cituojama dizainerė.

Ką rinktis: atskirus segmentus ar ištisas vonios kambario linijas?

Tadas Ivanauskas, sanitarinių sistemų gamintojos „Geberit“ atstovas, cituojamas pranešime, sako pastebintis, jog pastaraisiais metais gyventojai vonios kambaryje ieško minimalistinio dizaino ir išskirtinio funkcionalumo sinergijos, mat ji garantuoja ne tik visuomet akis pamaloninantį vaizdą, bet ir turi praktinių naudų.

geberit„Dauguma pritars, kad valyti praustuvą ir nuolat nuo purslų kenčiančius šalia esančius paviršius – nėra pats maloniausias darbas. Štai kodėl įrenginėjant vonios praustuvo zoną, ypač jeigu turima ankstesnė patirtis nedžiugina, dauguma tikisi paprastų dalykų: lengvesnio valymo, daugiau laisvos erdvės ir aiškios daiktų organizavimo sistemos. Vertinant šiuos lūkesčius, gamintojai ir dizaineriai surėmė pečius, pristatydami ne tik atskirus produktus, o ištisas linijas, pavyzdžiui, „Geberit ONE“, galinčias patenkinti keliamus reikalavimus ir kartu padėti išlaikyti vientisą vonios kambario interjero vaizdą“, – teigia T. Ivanauskas.

Pasak jo, vientisa vonios kambario linija padeda susikurti visapusiškai komfortišką ir visų naudotojų prausimosi poreikius atitinkančią vietą: nuo praustuvo, praustuvo spintelių ir žemų spintelių iki stalviršių. Be to, ji yra tinkama tiek mažoms vonios kambario erdvėms, tiek didesnėms, nes atskirus elementus iš tos pačios linijos galima lengvai derinti ir modeliuoti tarpusavyje.

Inovatyvūs sprendimai kuria komfortiško kambario pojūtį

T. Ivanausko teigimu, vartotojai ypač palankiai atsiliepia apie galimybę kurti individualų patogumą, mat moduliniai serijos baldai leidžia rinktis reikiamus parametrus ir jų derinius. Dėmesį traukia ir išskirtiniai dizaino sprendimai:

geberit„Pavyzdžiui, ONE gaminių linija ne tik pasižymi plačiu spalvų ir medžiagų pasirinkimu, bet ir tam tikrais kruopščiai apgalvotais buities palengvinimais, pavyzdžiui, integruotomis šviesos juostelėmis stalčiuose ar keletą skirtingo apšvietimo variantų siūlančiomis veidrodinėmis spintelėmis“.

Vis dėlto, bene didžiausias šios serijos elementų privalumas, kaip pastebi ekspertas, tai – sumaniai po siena ar visai greta jos montuojamos santechnikos detalės, stipriai taupančios vietą, leidžiančios džiaugtis papildomomis erdvėmis daiktams bei kuriančios harmonijos pojūtį vonios kambaryje.

Vietą spintelėje „suvalgantys“ praustuvo vamzdynai – praeityje

Kaip pastebi T. Ivanauskas, nors paprastai plika akimi nuotekų sistemos nematome, iš tiesų senesnės kartos praustuvuose būtent jie atima daug vietos, tad net ir didelės praustuvų spintelės tampa mažai vertingos.

„Galiu pasidžiaugti, jog technologijos tobulėja vartotojų naudai. Vienas tokių pavyzdžių – nutekamasis vamzdis, kuris „Geberit ONE“ praustuvų serijoje turi elegantišką keraminį dangtelį su integruotu šukų įdėklu. Visuose modeliuose įdiegta vieta taupanti nutekėjimo technologija, dėl kurios nereikia įprastinės sifono išpjovos spintelėje, o viršutiniame stalčiuje atsiranda papildomos vietos“, – pažymi pranešime cituojamas T. Ivanauskas, pridurdamas, jog papildoma erdvė daiktams yra visų šeimininkų noras, nepriklausomai nuo vonios dydžio.

GEBERIT nuotr.

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.
nuotrauka
2022-06-21 13:48
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ paskelbė uždarą architektūrinį konkursą sostinės verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos konversijai. Naujo, multifunkcinio kvartalo koncepcijai sukurti pakviesta vienuolika patyrusių Lietuvos architektų įmonių.  
nuotrauka
2022-06-20 12:03
Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus regioninės architektų tarybos (VRAT) įvertinimo. Architektų taryba teigiamai įvertino būsimo kvartalo architektūrinius sprendinius ir pat...
nuotrauka
2022-06-17 10:41
Kovojant su klimato kaita ir ieškant tvaresnių statybos sprendimų, Vakarų šalyse statoma vis daugiau medinių daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Dėl savo architektūros ir dizaino sprendimų šie pastatai kasmet susižeria aibę prestižinių apdovanojimų.
nuotrauka
2022-06-15 09:31
Pastaraisiais metais urbanistikoje pastebimai įsitvirtina nauja miestų planavimo paradigma, kuri keliais žodžiais galėtų būti nusakyta kaip miestų tankinimas. Ši tendencija pastebima daugelyje Europos miestų, o taip pat neaplenkia ir Lietuvos. Mintimis apie tai, kuo kompaktiškas miestas yra pranašes...
nuotrauka
2022-06-15 07:26
Pramoninės ir daugelio vilniečių niekad nematytos Vilkpėdės laukia pokyčiai. Apatinėje Neries upės terasoje išsidėstęs rajonas, gamybinės erdvės ir tarp jų įsiterpianti gamta – daug potencialo transformacijoms turinti teritorija.
nuotrauka
2022-06-14 14:52
Vokiečių gatvės atnaujinimo projektiniai pasiūlymai liepos 1 d. bus dar kartą pristatyti pastabų jiems turėjusiems vilniečiams. Autoriai – studijos „IMM architektai" – įvertinę išsakytus lūkesčius pirmo pristatymo metu bei kūrybinėse dirbtuvėse, pagal galimybes koregavo sprendinius.
nuotrauka
2022-06-14 07:10
Savo vizijas, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai formuojama krantinė kruiziniams laivams švartuoti, pateikė 5 autoriai. Visuose projektuose dėmesys skirtas ne tik pačiam pastatui, bet ir viešosioms erdvėms, sukuriant maksimalią prieigą prie vandens. Pateikti pro...
nuotrauka
2022-06-10 07:12
Veidrodis mažame bute yra interjero detalė, padedanti optiškai praplėsti erdves. Tačiau dėl veidrodžio atspindėjimo specifikos reikia žinoti keletą detalių.
nuotrauka
2022-06-09 09:36
Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigami...
nuotrauka
2022-06-08 15:40
Bendrovė „MB projektas“ (antrinė UAB Merko būstas įmonė) organizavo projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Žalgirio g. 131, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-06-03 13:59
Vilniaus savivaldybė pritarė pagal svarstymo metu gautas pastabas patobulintiems Daugiafunkcio sveikatingumo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektinių pasiūlymų principams, kuriuos rengė projekto autoriai JAV architektūros įmonė „Populous" drauge su Lietuvos bendrove „Cloud archi...
nuotrauka
2022-05-30 11:27
Vilniaus centre, tarp Naujamiesčio ir Naujininkų, išsidėsčiusi didžiulė geležinkelių pramonei naudojama teritorija ateityje gali tapti svarbiu vilniečių traukos tašku. Į sostinėje vyksiančias „Eurocities" architektūros dirbtuves susirinkę architektūros, urbanistikos, transporto ir kitų sričių eksper...
nuotrauka
2022-05-28 08:16
Ilgaamžiškumas, natūralumas ir tvarumas – vis dažniau suskamba namus projektuojančių naujakurių lūpose. Kaip pastebi studijos „Habitas“ dizainerė Irena Vanagaitytė-Jankavičienė, interjero dizaino tendencijas, ieškant sprendimų būsto įrengimui, diktuoja ir praūžusi pandemija.
nuotrauka
2022-05-27 09:21
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūros tarybai (VRAT) pristatė daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus. Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo statyti „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai parengti atsižvel...
nuotrauka
2022-05-26 07:02
Ketinantiems įsirengti terasą ar planuojantiems ją atnaujinti, kyla svarbiausias klausimas – kokius lauko baldus pasirinkti?
nuotrauka
2022-05-26 06:39
Nekilnojamo turto (NT) kainoms šokant pasiutpolkę, dažno svajonė apie erdvų nuosavą būstą tampa vis sunkiau įgyvendinama. Šiuo metu rinkoje populiariausi 45–55 kv. m ploto butai ir ekspertų teigimu – tai optimalus plotas, kuriame funkcionaliai išplanavus erdves, bus ne tik lengviau įsikurti ir išdės...
nuotrauka
2022-05-13 07:40
Naujakuriai ar tie, kuriems ant sienų gerai matomose vietose esantys ir dažnai liečiami jungikliai tiesiog morališkai paseno, rinkdamiesi elektros instaliacijos komponentus pirmiausiai turėtų patys sau atsakyti klausimą – o koks gi jų tikslas? Išryškinti, pabrėžti ir gal net suteikti dekoro statusą ...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras