2024 gegužės 28 d. antradienis, 4:59
Reklama  |  facebook

Vonios kambario revoliucija: nuo daiktais perkrautų praustuvo sienelių iki estetiško ir praktiško minimalizmo

2022-04-21 09:42
Vonios kambario zona sulaukia vis daugiau dėmesio tiek iš santechnikos gamintojų, tiek iš interjero dizainerių. Pasak specialistų, pasiekti balansą tarp estetikos ir komforto nėra sudėtinga, mat rinka jau gali pasiūlyti modernius, visiškai integruotus ir kompleksinius sprendimus visam vonios kambariui.
nuotrauka
GEBERIT nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB
Nuo daiktų pertekliaus gelbėja gerai apgalvotos spintelės

Tinkamai sukurta vonios kambario erdvė gali tapti tikru kiekvienų namų SPA, įsitikinusi interjero studijos „DAStudio“ įkūrėja, dizainerė Dovilė Aukštikalnė, pabrėžianti, jog tam ne visuomet reikia ištaigingos vonios ar prabangios dušo kabinos. Daugumai kasdienių vonios procedūrų atlikimui žmonės naudoja praustuvo erdvę, todėl neretai visame kambaryje ji tampa centrine.

GEBERITNuotraukoje –
dizainerė Dovilė Aukštikalnė

„Akcentinė zona vonios kambaryje priklauso nuo bendro išplanavimo ir erdvės, neretai ja tampa ta dalis, kuri yra matoma vos tik atidarius vonios kambario duris. Vis dėlto, projektuojant ergonomiškai bei prisitaikant prie kiekvieno projekto individualiai, akcentine zona tampa būtent praustuvo ansamblis“, – pranešime cituojama interjero studijos „DAStudio“ įkūrėja, dizainerė Dovilė Aukštikalnė.

Pasak jos, kai praustuvo zona atsiduria pirmame plane, svarbiausias uždavinys interjero dizaineriui, o po to ir naudotojui – išlaikyti estetiką, todėl ypač rekomenduoja apgalvoti tas vietas, kuriose bus laikomi kasdien naudojami daiktai, būtiniausios higienos priemonės.

„Jei vonios kambaryje norite turėti vientisą ramybės oazę, be chaotiško, daiktais nukrauto praustuvo su iš spintelių kyšančiais daiktais fone, pravartu visas šioje namų erdvėje esančias nišas užpildyti spintelėmis, skirtomis daiktų laikymui. Spintelę derėtų susiplanuoti patogiai, susiskirstyti segmentais: galbūt vienus skirsite kosmetikai, kituose – paslėpsite kištukinius lizdus, idant kaskart patogiai prijungtumėt barzdaskutę, plaukų džiovintuvą ar kitą reikalingą įrenginį. Gražios erdvės tikrai neverta apkrauti papildomais laidais ar prietaisais“, – pataria dizainerė.

Siūlo neužmiršti erdvės virš praustuvo

Siekiant sukurti išties komfortišką praustuvo zoną, D. Aukštikalnė atkreipia dėmesį ir į virš praustuvo kabantį baldą ar veidrodį.

geberit

Jei numatoma kabinti veidrodį ir juo naudotis, pavyzdžiui, makiažui atlikti, dizainerė pataria iš anksto nusimatyti patogų elektros įvadą ir tinkamą veidrodžio apšvietimą.

Na, o tiems, kam aktualu „po ranka“ sutalpinti kuo daugiau daiktų, virš praustuvo rekomenduoja rinktis gerai apgalvotas ir suprojektuotas spinteles.

„Dažniausia tokioms spintelėms numatomas ant durelių klijuotas veidrodis, kuris atlieka ne tik savo tiesioginę funkciją, bet ir vizualiai padidina erdvę. Šiai dienai tokiose multifunkcinėse spintelėse gamintojai siūlo įvairiausias alternatyvas: nuo integruoto kokybiško apšvietimo, paslėpto muilo dozatoriaus iki rankų rankšluostėlių ir pan. Tokie sprendimai taip pat padeda vizualiai neapkrauti erdvės ir ją išlaikyti tvarkingą, estetišką“, – cituojama dizainerė.

Ką rinktis: atskirus segmentus ar ištisas vonios kambario linijas?

Tadas Ivanauskas, sanitarinių sistemų gamintojos „Geberit“ atstovas, cituojamas pranešime, sako pastebintis, jog pastaraisiais metais gyventojai vonios kambaryje ieško minimalistinio dizaino ir išskirtinio funkcionalumo sinergijos, mat ji garantuoja ne tik visuomet akis pamaloninantį vaizdą, bet ir turi praktinių naudų.

geberit„Dauguma pritars, kad valyti praustuvą ir nuolat nuo purslų kenčiančius šalia esančius paviršius – nėra pats maloniausias darbas. Štai kodėl įrenginėjant vonios praustuvo zoną, ypač jeigu turima ankstesnė patirtis nedžiugina, dauguma tikisi paprastų dalykų: lengvesnio valymo, daugiau laisvos erdvės ir aiškios daiktų organizavimo sistemos. Vertinant šiuos lūkesčius, gamintojai ir dizaineriai surėmė pečius, pristatydami ne tik atskirus produktus, o ištisas linijas, pavyzdžiui, „Geberit ONE“, galinčias patenkinti keliamus reikalavimus ir kartu padėti išlaikyti vientisą vonios kambario interjero vaizdą“, – teigia T. Ivanauskas.

Pasak jo, vientisa vonios kambario linija padeda susikurti visapusiškai komfortišką ir visų naudotojų prausimosi poreikius atitinkančią vietą: nuo praustuvo, praustuvo spintelių ir žemų spintelių iki stalviršių. Be to, ji yra tinkama tiek mažoms vonios kambario erdvėms, tiek didesnėms, nes atskirus elementus iš tos pačios linijos galima lengvai derinti ir modeliuoti tarpusavyje.

Inovatyvūs sprendimai kuria komfortiško kambario pojūtį

T. Ivanausko teigimu, vartotojai ypač palankiai atsiliepia apie galimybę kurti individualų patogumą, mat moduliniai serijos baldai leidžia rinktis reikiamus parametrus ir jų derinius. Dėmesį traukia ir išskirtiniai dizaino sprendimai:

geberit„Pavyzdžiui, ONE gaminių linija ne tik pasižymi plačiu spalvų ir medžiagų pasirinkimu, bet ir tam tikrais kruopščiai apgalvotais buities palengvinimais, pavyzdžiui, integruotomis šviesos juostelėmis stalčiuose ar keletą skirtingo apšvietimo variantų siūlančiomis veidrodinėmis spintelėmis“.

Vis dėlto, bene didžiausias šios serijos elementų privalumas, kaip pastebi ekspertas, tai – sumaniai po siena ar visai greta jos montuojamos santechnikos detalės, stipriai taupančios vietą, leidžiančios džiaugtis papildomomis erdvėmis daiktams bei kuriančios harmonijos pojūtį vonios kambaryje.

Vietą spintelėje „suvalgantys“ praustuvo vamzdynai – praeityje

Kaip pastebi T. Ivanauskas, nors paprastai plika akimi nuotekų sistemos nematome, iš tiesų senesnės kartos praustuvuose būtent jie atima daug vietos, tad net ir didelės praustuvų spintelės tampa mažai vertingos.

„Galiu pasidžiaugti, jog technologijos tobulėja vartotojų naudai. Vienas tokių pavyzdžių – nutekamasis vamzdis, kuris „Geberit ONE“ praustuvų serijoje turi elegantišką keraminį dangtelį su integruotu šukų įdėklu. Visuose modeliuose įdiegta vieta taupanti nutekėjimo technologija, dėl kurios nereikia įprastinės sifono išpjovos spintelėje, o viršutiniame stalčiuje atsiranda papildomos vietos“, – pažymi pranešime cituojamas T. Ivanauskas, pridurdamas, jog papildoma erdvė daiktams yra visų šeimininkų noras, nepriklausomai nuo vonios dydžio.

GEBERIT nuotr.

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras