2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 1:11
Reklama  |  facebook

Žinoma namų tinklaraštininkė svečių namelyje įsirengė naują virtuvę: tokio rezultato iš pradžių nesitikėjo

2023-04-25 13:48
Visos šeimos susibūrimo vieta ir netgi pačių namų vizitinė kortelė, kuriai svarbi estetika, grožis, patogumas bei funkcionalumas. Tokį vaidmenį vienos iš instagramo tinklaraščių autorės ir nuomonės formuotojos Monikos Vilčinskaitės bei jos artimųjų gyvenime vaidina virtuvė. Todėl norėdama šią erdvę įsirengti savo sodybos svečių namelyje, žinoma moteris ieškojo geriausio sprendimo, kuris būtų ir estetiškas, ir atitiktų visus šeimą aplankančių draugų poreikius.
nuotrauka
Nuomonės formuotoja Monika Vilčinskaitė. Tinklaraštininkės nuotr.


Pasitelkė sumanius sprendimus

Virtuvė turi reprezentuoti namus, juos puošti ir būti patogi. Tokius esminius kriterijus šiai erdvei M. Vilčinskaitė išsikėlė pastarąją įrengdama ne tik savo šeimos sodyboje, bet ir šalia esančiame svečių namelyje. Mat būtent čia, pasakoja ji, norėjosi virtuvės, kurioje atvykstantys draugai galėtų patogiai pasigaminti maisto, o pasibuvimams drauge su bičiuliais nieko netruktų.

virtuvės baldaiTinklaraštininkės nuotr.

„Svečių namelyje ji nėra paslėpta, o įrengta atviroje erdvėje. Taigi norėjome, kad virtuvė puoštų, o ne tik būtų funkcionali. Man labai svarbus grožis, stilius, estetika. Todėl virtuvė yra daugiau nei vieta susidėti maistą ar jį gaminti. Norėjosi ir labai gražaus baldo. Žinoma, reikėjo ir visos buitinės technikos, ir funkcionalumo. Draugai, kurie pas mus atvažiuoja, būna svečiuose, tačiau šiame namelyje jie lieka nakvoti, dėl to bičiuliams kuriame privačią erdvę. Ši priežastis lėmė kitus kriterijais, nei pastaraisiais vadovavausi įrengdama tradicinę namų virtuvę“, – cituojama M. Vilčinskaitė.

Kalbėdama apie šioje erdvėje pritaikytus sprendimus, tinklaraštininkė dalinasi, kad daug galvojo apie draugų poreikius. Todėl, pavyzdžiui, į virtuvės spintelę integravo mini šaldytuvą. Jame svečiai galės atsivėsinti gėrimus ir rasti produktų pusryčiams bei pasigaminti sumuštinį, išsivirti kiaušinių ar išsikepti kiaušinienę.

„Norėjosi, kad virtuvė būtų lanksti įvairiems sprendimams. Tad šiandien mini šaldytus atrodo labai reikalingas, bet vėliau jo gali jau nebeprireikti. Taigi spintelė, kurioje dabar integruota buitinė technika, ateityje laisvai funkcionuos ir kaip vieta tik daiktams susidėti. Panašų lankstumą turi ir kaitlentė. Jos neįmontavome į virtuvės stalviršį, bet paslėpėme viename iš stalčių. Todėl kaitlentė tapo mobili. Kai namelyje liks nakvoti svečiai, ją bus galima išimti ir pasigaminti pusryčius. O kasdieniam naudojimui visi šie įrenginiai gražiai slėpsis virtuvės viduje“, – pastebi M. Vilčinskaitė.

Iššūkius pavertė galimybėmis

Užsiminusi apie šios virtuvės stalviršio ypatumus, M. Vilčinskaitė kalba, jog jame neįmontavo ne tik kaitlentės, bet ir kriauklės. Toks sprendimas, anot pašnekovės, taip pat buvo gerai apgalvotas.

„Svečių namelyje kriauklės jau yra dvi. Taigi nusprendėme, kad dar vienos neverta turėti, o verčiau sumaniai panaudoti turimą stalviršio plotą. Dabar ant jo galima ne tik gaminti, bet ir serviruoti užkandžius, jei susirenka didesnė draugų kompanija. Taip stalviršis panaudojamas maksimaliai. Ant jo, pavyzdžiui, galime pasidaryti ir švedišką stalą. Tam turime visą virtuvės plotą“, – pažymi M. Vilčinskaitė.

Visgi dažniausiai tokios svarbios erdvės, kaip virtuvė, įrengimą lydi įvairūs iššūkiai. Paklausta, su kokiais pagrindiniais išbandymais šįkart susidūrė, M. Vilčinskaitė tikina – visi jie buvo paversti galimybėmis.

„Virtuvė turėjo būti įrengta prie gana nestandartinės sienos. Todėl baldų negalėjome tiesiog užsisakyti ir nusipirkti. Mat standartinių spintelių pločiai mums netiko, o pati virtuvė tada būtų arba gerokai mažesnė, arba stipriai išsikišusi. Tai sugriautų visą erdvę. Dėl to labai smagu, kad galėjome pateikti individualų užsakymą ir turėti būtent tokią virtuvę, kuriai namelyje nusimatėme atskirą nišą. Taip pat svarbu paminėti baldų spalvą. Sutapo, kad virtuvę rinkomės labai panašią, kokią turime namuose. O ypač pasiteisinęs sprendimas buvo šviesūs jos fasadai, kurių priežiūra itin lengva. Taigi mano patarimas – nesibaiminti baltos spalvos. Ją pasirinkusi šiam naujam virtuvės projektui, rezultatu esu be galo patenkinta“, – cituojama M. Vilčinskaitė.  
Statybunaujienos.lt
Žymės  BaldaiArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras