2020 rugpjūčio 14 d. penktadienis, 13:07
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Profesinis mokymas naujai: tarp ateities profesijų – ir statybininko

2018-09-03 09:14
Nuolat besiplečiantis, taikantis išmaniąsias technologijas ir atviras naujovėms statybų sektorius diktuoja taisykles darbo rinkai.
nuotrauka
Panevėžio profesinio rengimo centras sulaukia apsisprendusių ir motyvuotų mokinių. PPRC nuotr.


Minimos įmonės
Panevėžio profesinio rengimo centras, VŠĮ
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Kalbėdamas apie šių dienų pokyčius statybų sektoriuje Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula pasidžiaugė, kad jame vis daugiau dėmesio skiriama ne tik bendrų tvarkų ir reglamentų kūrimui bei įgyvendinimui, bet ir specialistų kompetencijų vertinimui.

„Daug prasmingų darbų šioje srityje nuveikė Lietuvos statybininkų asociacija (LSA). Jau paruošti nauji profesijų pavadinimai, kompetencijų aprašai – nuo pagalbinio darbuotojo iki inžinieriaus. Kaip juokaujame su kolegomis, netrukus automechanikai nebesivers namų statyba, nes dabar pasitaiko įvairių atvejų“, – sako B. Sadula.

Ateityje statybininkų reikės dar daugiau

Besirenkančių profesines studijas asmenų poreikiai keičiasi ir anksčiau lydere buvusią automechaniko profesiją jau aplenkė statybinio profilio specialybės.

Bronius Sedula, Panevėio profesinio rengimo centro direktorius. PPRC nuotr.

„Šiemet buvo populiarios apdailininko, statybininko profesinio mokymo programos, jas rinkosi daugiau mokinių nei pernai. Šiemet net padidinome vietų skaičių, lyg nuspėdami, kad taip gali nutikti“, – sakė pašnekovas, pridurdamas, kad jauni žmonės pragmatiškai mąsto apie ateitį.

Individualių namų statybos sektorius dar tik plečiasi, tad ir šiuo darbus galinčių atlikti specialistų paklausa didelė. Manoma, kad ši profesija ateityje tik populiarės. Statybininkas turi mokėti pastatyti individualų namą nuo pamatų iki kamino. Todėl statybininko profesija visuomet buvo viena populiariausių. Anot B. Sadulos, profesiją jaunimas renkasi atsakingai.

„Ir Lietuvoje, ir užsienyje daug statoma, tai suprasdami jauni žmonės įvertina statybininko profesijos privalumus ir paklausą“, – sako jis. Specialybę įgijusių lietuvaičių noro darbuotis svetur centro vadovas nelaiko problema, nes pasimokę ir padirbėję vietoje, vėliau pasidomi, kaip visa atrodo kitose Europos šalyse, tada grįžta ir vėl darbuojasi tėvynėje – toks laikmetis.

Darbo rinkos poreikiai

Panevėžio profesinio rengimo centras sulaukia apsisprendusių ir motyvuotų mokinių. „Nors stojimas į profesines mokyklas jau antrus metus vykdomas centralizuotai, jauni žmonės, kuriems trūksta informacijos apie profesinio mokymo programas, apsilanko pas mus, Centre suteikiame ir visas technines priemones, kurių reikia pateikti stojimo prašymui“, – sakė jis, džiaugdamasis, kad apie 60 proc. baigusių profesinį mokymą iš karto įsilieja į darbo rinką.

Tačiau jauni žmonės neįvertina galimybės mokytis su mechatronika ar robotika susijusių specialybių – Centre yra puiki robotikos mokymosi bazė, bet jaunimas į šią mokymo programą žvelgia atsargiai. Nepopuliarumo priežastimi gali būti ir tai, kad mokymosi metu reiktų gilintis į sudėtingas technologijas, prireiks loginio mąstymo gebėjimų. Jauni žmonės dar neįvertina puikių perspektyvų, kurios laukia sparčiai augant šių specialistų poreikiui darbo rinkoje.

Atsižvelgiant į darbo rinkos pokyčius, koreguojamos ir profesinio mokymo programos. „Kai kurios jų, skirtos jau turintiems brandos atestatą mokiniams, sutrumpintos nuo dviejų iki vienerių metų. Keičiamas ir jų turinys, tikime, kad bendrųjų kompetencijų mokiniai įgijo vidurinėje mokykloje, o mes daugiau dėmesio skiriame praktiniam specialybės mokymui, – aiškino jis. – Profesinio mokymo centrai turi šiuolaikišką įrangą, vien Panevėžio regione į jų atnaujinimą investuota dešimtys milijonų eurų, reikia tik jaunimo noro ateiti ir mokytis.“

Panevėžio profesinio rengimo centras bendradarbiauja ne tik su regiono įmonėmis, bet yra Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Pramonininkų asociacijos bei LSA narys.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-08-14 09:56
Klaipėdos savivaldybė paskelbė tarptautinį konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti. Konkurso sąlygose nurodoma, kad pagrindiniai vasaros koncertų estrados elementai – scena, choristų tribūna su stogine bei žiūrovų amfiteatras turi būti išsaugomi ir modernizuojami, pagr...
nuotrauka
2020-08-14 09:30
2020 m. antrąjį ketvirtį baigti statyti 1 532 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 16,4 proc. mažiau nei 2019 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2020-08-14 09:14
Statistikos departamento duomenimis, 2020 m. antrąjį ketvirtį šalyje atlikta statybos darbų už 814,1 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 15,1 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei 2020 m. pirmąjį ketvirtį (nepašalinus – 36,9 proc. daugiau).
nuotrauka
2020-08-14 08:59
Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kyšininkavimu kaltinamas Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje per itin trumpą laiką atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.
nuotrauka
2020-08-13 15:41
Konkurencijos tarybos nuomone, Panevėžio statybos tresto (PST) pasiūlytas baudos ir palūkanų mokėjimo dalimis grafikas nebuvo pagrįstas įmonės finansiniais dokumentais, o baudos atidėjimas ilgam laikotarpiui neužtikrina viešojo intereso. Tokie ir kiti institucijos argumentai buvo išdėstyti rašte Val...
nuotrauka
2020-08-13 13:27
Kaune iškils pirmasis šalyje mokslo muziejus „Mokslo sala“, o S. Dariaus ir S. Girėno stadione atnaujinamos statybos. Šį trečiadienį, rugpjūčio 12 d., pasirašytos stadiono bei mokslo ir inovacijų centro rangos darbų sutartys. Pasibaigus viešųjų pirkimų procedūroms paaiškėjo, jog 32 mln. ir 24,3 mln....
nuotrauka
2020-08-13 11:19
Pasirašyta sutartis, pagal kurią bus atliekamas antrasis Panevėžio centre esančios Laisvės aikštės atnaujinimo darbų etapas – tvarkomos jos prieigos ir greta esančios gatvės. 1 mln. eurų vertės sutartį, pasibaigus viešajam pirkimui, Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė su AB Panevėžio statybos tres...
nuotrauka
2020-08-13 10:48
Ikiteisminiame tyrime dėl Alytuje 2019 m. spalio 16 d. kilusio gaisro pareikšti galutiniai įtarimai fiziniams ir juridiniams asmenims, pranešė prokuratūra. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Kauno apygardos prokuratūros prokurorai, Kriminalinės policijos biuro pareigūna...
nuotrauka
2020-08-12 15:16
Pagrindinius šalies registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras aktyviai tęsia parengiamuosius naujojo duomenų centro įrengimo darbus. Pagal parengtą veiksmų planą atliekami preliminarūs pastato, esančio Studentų g., Vilniuje, vertinimo ir galimybių analizės darbai.
nuotrauka
2020-08-12 11:27
Rugpjūčio 12 d. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pareigas, laimėjusi Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą, pradėjo eiti Olga Vėbrienė. Dalyvauti konkurse paraiškas pateikė 16 pretendentų, 11 iš jų atitiko reikalavimus, 6 kandidatai dalyvavo vertinimo komisijoj...
nuotrauka
2020-08-11 09:47
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradėjo vykdyti bandomąjį projektą, kuriuo siekiama skirti daugiau dėmesio priverstinio darbo atvejams nustatyti bei kelti darbo inspektorių kompetenciją prekybos žmonėmis darbo išnaudojimo srityje.
nuotrauka
2020-08-11 09:36
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorais išnarpliojo gudrią mokesčių slėpimo schemą, taikytą vienoje uostamiesčio įmonėje. Teismas įmonę ir jos direktorių pripažino kaltais dėl apgaulingo buhalterinės apskait...
nuotrauka
2020-08-07 14:56
Siekdami didinti priežiūros veiklos efektyvumą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) nutarė suvienyti jėgas – organizuos ir vykdys bendrus patikrinimus, keisis informacija dėl patikrinimų rezultatų, organizuos bendrus k...
nuotrauka
2020-08-07 10:02
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, prisidėdamos prie pagalbos nuo COVID-19 nukentėjusiems gyventojams, nuo kovo vidurio iki dabar šalies kredito įstaigos savo klientams atidėjo daugiau kaip 280 mln. eurų vertės būsto paskolų grąžinimą.
nuotrauka
2020-08-07 09:10
Privalomojo karantino metu, per II ketv. apie 33 proc. užimtų gyventojų nedirbo arba dirbo mažiau valandų nei įprastai. Moterys sudarė apie 60 proc. visų mažiau valandų dirbusiųjų. Iš jų apie 25 proc. nedirbo arba dirbo mažiau valandų dėl karantino (tai sudarė apie 8 proc. visų užimtų gyventojų).
nuotrauka
2020-08-07 08:47
Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad UAB „Atliekų rūšiavimo centras“ buvo įteiktas privalomasis nurodymas stabdyti aplinkai kenksmingą veiklą. Privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 d.
nuotrauka
2020-08-06 14:26
Trims jaunuoliams, grafičiais gadinusiems pastatus, pareikšti kaltinimai. Jų padaryta žala vertinama 20 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-08-06 09:15
Liepos mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje – daugiau teigiamų pokyčių. Bendras per mėnesį įregistruotų sandorių skaičius buvo didesnis ne tik už ankstesnį mėnesį, bet ir palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu. Nors bendras šių metų rezultatas vis dar atsilieka nuo pernai per saus...
nuotrauka
2020-08-04 17:27
Šiais metais suplanuotos Klimato kaitos programos lėšos naujoms priemonėms įgyvendinti siekia 170,7 mln. eurų. Dalis paramos, kaip pranešė Aplinkos ministerija, skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui.
nuotrauka
2020-08-04 14:28
Nacionalinė teismų administracija pranešė apie praėjusią savaitę nutrauktą teismų pastato Šeimyniškių g. 28, Vilniuje, statybos rangos darbų konkursą. Priežastis – visų gautų pasiūlymų kainos viršijo numatytą projekto biudžetą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...