2021 sausio 18 d. pirmadienis, 15:33
Reklama  |  facebook

Tarptautinis profesinio mokymo projektas suteiks aukštesnę kokybę, rengiant specialistus statybos pramonei

2017-07-14 08:05
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre įgyvendinamas 2015 metų rugsėjį prasidėjęs Erasmus + strateginių partnerysčių projektas EQVET „Vienoda statybų ir transporto priemonių profesinio mokymo kokybė“.
nuotrauka
Projekto EQVET „Vienoda statybų ir transporto priemonių profesinio mokymo kokybė“. Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro nuotr.


Minimos įmonės
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras,
„Kiekvienas Europos sąjungos profesinio rengimo centras turi parengęs savo programas, sukūręs užduotis, kaip rengti specialistus statybos pramonei, – sako Ričardas Šeštokas, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro direktorius. – Šis projektas subūrė į konsorciumą kelias mokymo įstaigas įvairiose šalyse, kad būtų palyginta mokymo medžiaga, sukurtos užduotys ir, atrinkus geriausius atvejus, sukurta bendra, vientisa mokymo medžiaga, užduotys, perima geroji patirtis.“

Projektą koordinuoja Estija – Kuressaare Ametikool, Kuressaare, o Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, kartu su analogiškomis mokyklomis iš Estijos, Ispanijos, Kroatijos, Danijos bei Nyderlandų yra šio projekto partneriais.

EQVET, kaip sutrumpintai vadinamas šis projektas, siekia išplėsti ankstesnę patirtį ir didinti profesinio rengimo bei mokymo kokybę. Profesijos mokytojai profesinio rengimo mokyklose susiduria su dideliu spaudimu dėl mokymosi rezultatų vertinimo, nors nesulaukia deramos paramos, kurdami metodinę medžiagą. Kaip pastebėta, šalyse partnerėse trūksta kompleksinių mokymo užduočių.

EQVET projektas yra orientuotas į tris pagrindines tikslines grupes. Pirmiausia tai statybos ir transporto priemonių specialybių mokytojai; meistrai, dirbantys statybos ir transporto įmonėse; moksleiviai.

Projektu siekiama dviejų tikslų. Didinant profesinio mokymo pripažinimą ir skaidrumą, kuriami bendri standartai, kurie bus aprašyti ir pateikti naudotis visoms projekte dalyvaujančioms šalims – jau darbuojasi darbo grupės. Šie standartai bus aprašyti ir pateikti Europos profesinio mokymo kreditų sistemoje (ECVET). Antrasis siekis – sukurti problemines, kompleksines mokymo ir vertinimo pratybas. Ši sudėtinga mokymo / mokymosi / vertinimo medžiaga turėtų apimti profesinę kompetenciją kartu su pagrindinėmis kompetencijomis, kaip, pvz.: bendravimas gimtąja ir užsienio kalbomis, matematinė kompetencija ir pagrindinės kompetencijos mokslo bei technologijų srityse, skaitmeninė kompetencija, mokymasis mokytis, socialinės ir pilietinės kompetencijos, iniciatyva ir verslumas bei pan. Šie kompleksiniai pratimai grindžiami problemų formulavimu ir tarpkultūriniais ryšiais bei sudaro sąlygas vertinti daugybę pasiektų rezultatų per vieną pratimą. Šios sudėtingos užduotys būtų prieinamos visomis partnerių kalbomis elektroniniu būdu bei atsisiunčiant. Ši medžiaga gali apimti vaizdo įrašus, elektroninius mokymosi elementus, nuorodas į įvairias programinės įrangos programas ir pan. Jie bus pagrįsti „Moodle“ arba kita interneto ar debesų aplinka. Ši medžiaga bus prieinama visoms šalių partnerių profesinio mokymo įstaigoms.

Kuriant minėtas programas, bus pasitelktas išorinis ekspertas, turintis pedagoginį išsilavinimą ir puikius metodinius gebėjimus.

Įgyvendinant projektą, ECVET pagrindu bus sudaryti septyni standartai ir vertinimo metodai, kuriais naudosis mokymo įstaigos, rengiančios mūrininkus, stalius, gipso kartono klojėjus, dažytojus, tinkuotojus, grindų dangos montuotojus ir plytelių klojėjus. Šie standartai taip pat bus naudingi ir įmonėms, mokytojams, įmonių vadovams, studentams ir mobilumo koordinatoriams visose šalyse partnerėse. Jie bus prieinami interneto svetainėje. Taip pat sukurtos kompleksinės užduotys.

Standartai, juos lyginant, padidins ECVET priemonių supratimą ir leis padidinti judumo kokybę visoje Europoje. Šiuose standartuose sukurtos sudėtingos pratybos padidina bendrai sąveikaujančią profesinio rengimo mokyklų ir įmonių mokymo proceso kokybę (pameistrystė). Rezultatai bus pritaikyti visoms profesinio mokymo įstaigoms ir įmonėms šalyse partnerėse, tačiau taip pat gali būti perduotos šalims, kurios nėra šios partnerystės šalys. Projekto rezultatų sklaida padidins profesinio mokymo sistemos, ECVET, profesinio rengimo mokyklų bendradarbiavimo ir profesinio gyvenimo bei turimų mokymo priemonių supratimą.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.  
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2021-01-18 10:30
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia priemonės „Gatvių apšvietimo modernizavimas“ Nr. 2 kvietimą šalies savivaldybėms ir jų valdomoms įmonėms. Tai jau antrasis kvietimas pagal šią priemonę, kuris skelbiamas pastebėjus didelį pareiškėjų susidomėjimą ir investicijų poreikį.
nuotrauka
2021-01-15 11:40
Mirus asmeniui, palikimą būtina priimti per tris mėnesius, tačiau nuosavybės registravimą galima atidėti iki kovo, kol atpigs registro teikiamos paslaugos, teigia notarai.
nuotrauka
2021-01-15 10:10
Saugomų teritorijų – nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų – direkcijų pastatuose, lankytojų centruose ir pagalbinėse patalpose naudojama iš saulės energijos pagaminta elektra. Saulės elektrinėms įsigyti ir įrengti Vyriausybė valstybinių parkų direkcijoms skyrė 511 tūkst. eurų.
nuotrauka
2021-01-15 10:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pristato naują paslaugą – interneto tinklalapyje viešai galima peržiūrėti po 2021-01-01 savivaldybių sudarytas infrastruktūros plėtros sutartis ir susipažinti su sprendimais dėl tokių sutarčių nut...
nuotrauka
2021-01-14 13:43
Keturios miesto širdyje esančios patalpos išvengė privatizavimo – Vilniaus savivaldybė nusprendė paskirti jas geriausių idėjų įgyvendinimui keturiose srityse: Baltarusijos kultūros puoselėjimo, socialinės, kultūrinės veiklos ir vizualiųjų menų. Savivaldybė skelbia viešus patalpų Senamiestyje ir Nauj...
nuotrauka
2021-01-14 12:39
GEALAN kviečia naujuosius 2021 metus pradėti susitikimu virtualioje erdvėje. Sausio 20–21 dienomis sužinoti paskutines naujienas ir keistis informacija apie statybų ir langų pramonės naujoves galėsite neišeidami iš savo namų ar biuro, nes GEALAN jau tradicija tapusį tarptautinį ATEITIES FORUMĄ pirmą...
nuotrauka
2021-01-14 11:03
Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskirstė papildomą beveik 19 mln. eurų finansavimą Europos Sąjungos fondų priemonių „Eco-inovacijos LT+“ ir „Pramonės skaitmeninimas LT“ rezerviniams projektams.
nuotrauka
2021-01-13 09:25
Statybų sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio sričių, o statybos darbų viešiesiems pirkimams Lietuvoje kasmet išleidžiama net apie 2,5 mlrd. Eur.
nuotrauka
2021-01-12 13:19
Seimas pailgino senaties terminą visuomenės (viešąjį) interesą ginantiems subjektams pareikšti reikalavimus dėl patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų ginčijimo; užtikrinti skaidresnį teritorijų planavimo procesą numatant didesnes visuomenės įtraukties į jį galimybes, tinkamą visuomenės informav...
nuotrauka
2021-01-12 09:35
Praėjusių metų pabaigoje Kultūros paveldo departamentas (KPD) skyrė 4500 Eur baudą už požeminio elektros kabelio tiesimą prieš tai neatlikus archeologinių tyrimų Margių senovės gyvenvietės teritorijoje Dzūkijoje ir 900 Eur baudą už Turčinų, Ročkų piliakalnio sužalojimą Suvalkijoje.
nuotrauka
2021-01-12 09:13
Vieša konsultacija dėl laikinos Lukiškių kalėjimo komplekso nuomos konkurso sąlygų projekto sulaukė didelio rinkos dalyvių susidomėjimo. Turto bankas atsižvelgs į rinkos dalyvių išsakytus pasiūlymus dėl konkurso sąlygų ir jos bus koreguojamos. Patį konkursą planuojama paskelbti vasario mėnesį.
nuotrauka
2021-01-11 15:35
Sausio 7 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas su UAB „VVARFF“ pasirašė teritorijų prie Babrungo upės ir Gandingos hidroelektrinės tvenkinio (vadinamosios Plungės jūros) poilsio ir rekreacijos zonų sukūrimo statybos darbų sutartį, kurios vertė – 2 863 194,81 ...
nuotrauka
2021-01-11 09:33
Praėjusių metų gruodžio pradžia mokslo bendruomenei apkarto – viena didžiausių pasaulyje, tačiau pastaruoju metu vis labiau apleista Puerto Rike įkurta Arecibo observatorija galutinai sugriuvo į radijo bangas atspindinčią lėkštę nukritus virš jos pakabintam radioteleskopui.
nuotrauka
2021-01-11 09:16
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame vienos uostamiesčio įmonės direktorius kaltinamas apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą, o dirbdamas pagal individualios veiklos pažymą – nesumokėjęs per 14 tūkst. eurų mokesčių bei teikęs neteisi...
nuotrauka
2021-01-08 16:11
Kauno rajono savivaldybės administracija, išnagrinėjusi planuojamo žvyro karjero kasimo Virbaliūnų k. (Batniavos sen.) poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programą, sausio 7 d. pateikė UAB „Ekostruktūra“ ir Aplinkos apsaugos agentūrai išvadą.
nuotrauka
2021-01-07 16:49
Konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti paskelbusi Klaipėdos savivaldybė apsisprendė, jog sutartis dėl tolimesnių statinio projektavimo darbų nebus pasirašyta nė su vienu konkurso dalyviu. Tačiau kai kurios architektų pasiūlytos idėjos bus įgyvendintos per artimiausius...
nuotrauka
2021-01-07 15:48
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad ekstremalios situacijos dėl COVID-19 metu įmonės patirtos išlaidos darbuotojams atliktiems testams ir skiepams priskiriamos leidžiamiems atskaitymams. Jos laikomos būtinosios darbo saugos ir darbuotojų apsaugos išlaidomis. Tokiu atveju la...
nuotrauka
2021-01-07 10:32
Kylant pragyvenimo lygiui, sostinėje auga ne tik nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų galimybės, bet ir poreikiai – besirenkantys ekonominės klasės būstą neretai reikalauja prestižiniams projektams būdingų sprendimų. Tai trina ribas tarp būsto klasių, kurias aiškiau identifikuoja nebent kaina.
nuotrauka
2021-01-07 08:41
Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą Skulptūrų parko (senųjų miesto kapinių) sutvarkymo darbams su darbo projekto parengimu pirkti. Jeigu viskas vyks kaip tikimasi, projekto pabaigtuvės 2023 m. įprasmintų reikšmingą uostamiesčiui sukaktį – 100-ąsias Klaipėdos sukilimo 1923 ...
nuotrauka
2021-01-06 14:46
Saugomų kultūros paveldo objektų tvarkymui, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė, šiais metais numatoma skirti daugiau lėšų. Saugomų statinių valdytojai, planuojantys tvarkyti savo turtą, gali pretenduoti į dalinį savivaldybės finansavimą. Bendrai šiai programai 2021 metais ketinama skirti 300 tūkst...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Mūsų svajonių įgyvendinimas yra įkvėpimo šaltinis naujiems mūsų sumanymams“ (Orison Swett Marden)

Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima ž...