2020 liepos 8 d. trečiadienis, 1:29
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Tarptautinis profesinio mokymo projektas suteiks aukštesnę kokybę, rengiant specialistus statybos pramonei

2017-07-14 08:05
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre įgyvendinamas 2015 metų rugsėjį prasidėjęs Erasmus + strateginių partnerysčių projektas EQVET „Vienoda statybų ir transporto priemonių profesinio mokymo kokybė“.
nuotrauka
Projekto EQVET „Vienoda statybų ir transporto priemonių profesinio mokymo kokybė“. Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro nuotr.


Minimos įmonės
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras,
„Kiekvienas Europos sąjungos profesinio rengimo centras turi parengęs savo programas, sukūręs užduotis, kaip rengti specialistus statybos pramonei, – sako Ričardas Šeštokas, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro direktorius. – Šis projektas subūrė į konsorciumą kelias mokymo įstaigas įvairiose šalyse, kad būtų palyginta mokymo medžiaga, sukurtos užduotys ir, atrinkus geriausius atvejus, sukurta bendra, vientisa mokymo medžiaga, užduotys, perima geroji patirtis.“

Projektą koordinuoja Estija – Kuressaare Ametikool, Kuressaare, o Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, kartu su analogiškomis mokyklomis iš Estijos, Ispanijos, Kroatijos, Danijos bei Nyderlandų yra šio projekto partneriais.

EQVET, kaip sutrumpintai vadinamas šis projektas, siekia išplėsti ankstesnę patirtį ir didinti profesinio rengimo bei mokymo kokybę. Profesijos mokytojai profesinio rengimo mokyklose susiduria su dideliu spaudimu dėl mokymosi rezultatų vertinimo, nors nesulaukia deramos paramos, kurdami metodinę medžiagą. Kaip pastebėta, šalyse partnerėse trūksta kompleksinių mokymo užduočių.

EQVET projektas yra orientuotas į tris pagrindines tikslines grupes. Pirmiausia tai statybos ir transporto priemonių specialybių mokytojai; meistrai, dirbantys statybos ir transporto įmonėse; moksleiviai.

Projektu siekiama dviejų tikslų. Didinant profesinio mokymo pripažinimą ir skaidrumą, kuriami bendri standartai, kurie bus aprašyti ir pateikti naudotis visoms projekte dalyvaujančioms šalims – jau darbuojasi darbo grupės. Šie standartai bus aprašyti ir pateikti Europos profesinio mokymo kreditų sistemoje (ECVET). Antrasis siekis – sukurti problemines, kompleksines mokymo ir vertinimo pratybas. Ši sudėtinga mokymo / mokymosi / vertinimo medžiaga turėtų apimti profesinę kompetenciją kartu su pagrindinėmis kompetencijomis, kaip, pvz.: bendravimas gimtąja ir užsienio kalbomis, matematinė kompetencija ir pagrindinės kompetencijos mokslo bei technologijų srityse, skaitmeninė kompetencija, mokymasis mokytis, socialinės ir pilietinės kompetencijos, iniciatyva ir verslumas bei pan. Šie kompleksiniai pratimai grindžiami problemų formulavimu ir tarpkultūriniais ryšiais bei sudaro sąlygas vertinti daugybę pasiektų rezultatų per vieną pratimą. Šios sudėtingos užduotys būtų prieinamos visomis partnerių kalbomis elektroniniu būdu bei atsisiunčiant. Ši medžiaga gali apimti vaizdo įrašus, elektroninius mokymosi elementus, nuorodas į įvairias programinės įrangos programas ir pan. Jie bus pagrįsti „Moodle“ arba kita interneto ar debesų aplinka. Ši medžiaga bus prieinama visoms šalių partnerių profesinio mokymo įstaigoms.

Kuriant minėtas programas, bus pasitelktas išorinis ekspertas, turintis pedagoginį išsilavinimą ir puikius metodinius gebėjimus.

Įgyvendinant projektą, ECVET pagrindu bus sudaryti septyni standartai ir vertinimo metodai, kuriais naudosis mokymo įstaigos, rengiančios mūrininkus, stalius, gipso kartono klojėjus, dažytojus, tinkuotojus, grindų dangos montuotojus ir plytelių klojėjus. Šie standartai taip pat bus naudingi ir įmonėms, mokytojams, įmonių vadovams, studentams ir mobilumo koordinatoriams visose šalyse partnerėse. Jie bus prieinami interneto svetainėje. Taip pat sukurtos kompleksinės užduotys.

Standartai, juos lyginant, padidins ECVET priemonių supratimą ir leis padidinti judumo kokybę visoje Europoje. Šiuose standartuose sukurtos sudėtingos pratybos padidina bendrai sąveikaujančią profesinio rengimo mokyklų ir įmonių mokymo proceso kokybę (pameistrystė). Rezultatai bus pritaikyti visoms profesinio mokymo įstaigoms ir įmonėms šalyse partnerėse, tačiau taip pat gali būti perduotos šalims, kurios nėra šios partnerystės šalys. Projekto rezultatų sklaida padidins profesinio mokymo sistemos, ECVET, profesinio rengimo mokyklų bendradarbiavimo ir profesinio gyvenimo bei turimų mokymo priemonių supratimą.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.  
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-07-07 10:35
Aplinkos ministerija primena, kad 2021 m. sausio 1 d. įsigalios pakeisti reikalavimai nuotekų dumblui tvarkyti ir panaudoti. Žiedinės ekonomikos tikslais nustatyta, kad apdorotą dumblą bus galima naudoti žemės ūkyje, energiniams augalams, žaliavinių medžių ir krūmų plantacijoms ir pan. auginti, paže...
nuotrauka
2020-07-05 13:16
Lietuvos automobilių kelių direkcija, sutarusi su tiekėju Rusnės estakados ir kelio šalia jos rangos darbus vykdyti ilgiau, nei buvo nustatyta jų sudarytoje sutartyje, pažeidė imperatyviąsias viešųjų pirkimų teisės normas, pranešė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).
nuotrauka
2020-07-03 12:54
Iki liepos 31 d. įmonėms ir verslininkams, kurie kreipiasi į finansų tarpininkus dėl nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams, turi būti išmokėtos visos paskolos lėšos. Nuo paskolų teikimo pradžios, kaip praneša...
nuotrauka
2020-07-03 12:18
Visuotiniame Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių susirinkime prezidentu išrinktas organizacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, jis pakeis ilgametį prezidentą Robertą Dargį.
nuotrauka
2020-07-03 09:48
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Viešųjų pirkimų įstatymo ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-07-02 11:21
Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas Civilinio kodekso pataisas, kurios praplečia IT priemonėmis sudaromų įgaliojimų sąrašą ir suteikia teisę tokius įgaliojimus sudaryti ir juridiniams asmenims.
nuotrauka
2020-07-02 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuo šių mokslo metų pradžios planuoja skirti 200 eurų tikslines skatinamąsias stipendijas studentams, pasirinkusiems studijuoti Lietuvos regionų plėtrai aktualius informatikos, matematikos ir inžinerijos mokslus Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionuose veikiančios...
nuotrauka
2020-07-02 10:04
Per pastaruosius penkerius sergamumas profesinės ligomis šalyje mažėja, rodo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) parengta sergamumo profesinėmis ligomis analizė. Tačiau ryškėja naujos profesinių ligų tendencijos.
nuotrauka
2020-07-01 14:23
Šiemet Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) vėl renka 3 GERIAUSIUS STATYBOS INŽINIERIUS (-ES). Ši šventė inžinierių bendruomenei svarbi dar ir todėl, kad bus apdovanoti geriausi statybos inžinieriai, kurie kelia savo profesijos prestižą dirbdami profesionaliai ir laikydamiesi etikos kodekso.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 10:27
Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą Vokiečių gatvės rekonstravimo architektūrinės idėjos konkursą vertinusi komisija baigė diskusijas ir išrinko geriausius iš 18 darbų. Geriausią žinią iš konkurso rengėjų gavo kūrybinė komanda, pateikusi projektą „Strassen-Platz“ – tarptautinė septynių narių žiu...
nuotrauka
2020-07-01 10:01
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. ketverių metų LPK prezidento kadencijai išrinktas Vidmantas Janulevičius. Už tai, kad LPK viceprezidentas ir „BOD Group“ valdybos pirmininkas pakeistų antrąją LPK prezidentavimo kadenciją baigusį Robertą Dargį, balsavo...
nuotrauka
2020-06-30 15:03
Vilniaus apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) darbuotojų papirkimo, sutiko su apeliacinį skundą pateikusio Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro argumentais ir kalt...
nuotrauka
2020-06-30 14:02
Eiti VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktoriaus pareigas laikinai pavesta Konstantinui Iljasevičiui, šios įstaigos Projektų ir gamybos organizavimo skyriaus vedėjui. Jis vadovaus, kol konkurso būdu bus paskirtas naujas direktorius.
nuotrauka
2020-06-30 11:56
Valdysenos, teisės, ekonomikos ekspertai įvardino svarbiausias sritis, kuriose didžiausia geležinkelių grupė Baltijos šalyse „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų koncentruotis naujame veiklos šimtmetyje. Pasak jų, svarbiausia – apsibrėžti aiškią ambiciją ir jos siekti, prie atnaujintos, modernios veiklos...
nuotrauka
2020-06-30 11:00
Birželio pabaigoje pareigas po priesaikos Seime pradėjo eiti naujasis ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.
nuotrauka
2020-06-29 11:10
Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) informuoja, kad baigė UAB „Vilniaus vandenys“ patikrinimą dėl mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių apskaičiavimo, deklaravimo už 2014–2018 m. teisingumo.
nuotrauka
2020-06-29 10:49
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) atidaroma nauja Jėgainės gatvė: 1,4 km ilgio važiuojamosios dalies ir pėsčiųjų šaligatvių su apšvietimu įrengimas užtruko pusantrų metų. Naujoji gatvė tapo dar vienu įvažiavimu į Kauno LEZ teritoriją iš A1 kelio, leidžiančiu į Kauno kogeneracinę jėgainę vyks...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...