2024 balandžio 24 d. trečiadienis, 9:13
Reklama  |  facebook

A. Lydeka: šiandien tikrai neduočiau patarimo susitikime būtinai ryšėti kaklaraištį Fotogalerija Video

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2016-04-29 20:30,      papildyta vaizdo įrašu 2016-05-03 17:30
It nulietas ant kūno gulantis kostiumas, brangūs aksesuarai, nuoširdus bendravimas ir paprastumas – kai viskas prasideda nuo tokio pirmojo įspūdžio, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai reprezentuoti įmonę“, – statybų ir remonto parodoje „RESTA“ pradėdama diskusiją „Įvaizdis, lemiantis verslo sėkmę“ sakė portalo Statybunaujienos.lt redaktorė Genė Drungilienė. Ar jau atėjo metas, kai įvaizdis svarbus ir statybininkui? To paklausėme garsių įmonių vadovų, įvaizdžio konsultantų, viešųjų ryšių guru.
nuotrauka
Diskusija „Įvaizdis, lemiantis verslo sėkmę“. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Hanner, UAB
Paroc, UAB

Įvaizdžio konsultantė bei knygos „Dalykinės išvaizdos vadovas“ autorė Alvyda Jasilionytė teigė, jog vaikščiodama po parodą „RESTA“ įvertino, kaip atrodo darbuotojai įmonių stenduose, kaip jie bendrauja.

„Man šioje parodoje buvo įdomu, kaip atrodo bendrovės atstovai, ar jie spalviškai susiderinę, kaip atrodo įmonės stendas, ar jie kalbina pašnekovą, ar tik statiškai stovi. Kiek daug dalykų galiu pasakyti tik iš šio vaizdo“, – sakė A. Jasilionytė.

Stiliumi ir apranga jau susirūpino ir IT atstovai

Į ją klientai dažniausiai kreipiasi su elementariu klausimu: „Kaip man apsirengti?“ 

 
ALVYDA JASILIONYTĖ
Nuotraukoje –
Alvyda Jasilionytė

„Kalbant apie spalvinę gamą, ji taip pat labai svarbi mūsų gyvenime. Mes intuityviai pasirenkame tinkamas spalvas, tik kartais nemokame jų suderinti. Padedu priklausomai nuo to, ko klientas nori: pradedame nuo išvaizdos, pereiname prie iškalbos, etiketo dalykų“, – savo teikiamą paslaugą apibūdino A. Jasilionytė

Ji pridūrė, jog klientai, su kuriais susitinkate, taip pat turi tam tikrų lūkesčių jūsų išvaizdos klausimu.

„Kiekvienas iš mūsų turime verslo nišą, į kurią orientuojamės. Kiekvienas orientuojamės į tam tikrą klientą. O Jūsų klientas yra susikūręs sau tam tikrą stereotipinį vaizdą, kaip jūs turėtumėte atrodyti. Kuo didesni pinigai, tuo išvaizda yra konstruktyvesnė, organizuotesnė, griežtesnės linijos. Galiu pasakyti – šiandien pagrindiniai mano klientai yra IT sektoriaus žmonės. Jie rengiasi „smart casual“ stiliumi ir investuoja didelius pinigus į savo išvaizdą. Nes šiame sektoriuje sukasi dideli pinigai“, – sakė A. Jasilionytė.

Tuo metu etiketo žinovas, kelių knygų apie etiketą autorius Arminas Lydeka yra rašęs, jog dalykinės aprangos kodo išmanymas Lietuvos verslininkams yra ne pirmoje, o kokioje 18-oje vietoje.

 

ARMINAS LYDEKA
Nuotraukoje –
Arminas Lydeka

„Bėgant laikui pasikeičia požiūris į aprangą ar į etiketo, įvaizdžio detales. Kaip minėjo kolegė Alvyda, netgi IT specialistai šiandien stengiasi apsirengti labiau laikydamiesi aprangos kodo reikalavimų. Aprangos kodai liberalėja, jie kinta. Ir vieni verslininkai žengia koja kojon su laikmečiu, kiti – vejasi laiką. Jei aš pats prieš 15 metų seminaruose aiškindavau, kaip svarbu vyrui susitikimuose būti su kaklaraiščiu, šiandien gink Dieve nebeduočiau tokio patarimo“, – sakė A. Lydeka. 

A. Avulio stiliaus klaida – sandalai verslo susitikime

Paklaustas, su kokiais poreikiais į vienetinius kostiumus siūnantį dizainerį kreipiasi klientai, mados namų „Cantas“ dizaineris Egidijus Sidaras teigė, jog klientai lygiai taip pat ieško patarimo ir profesionalo įžvalgos.

„Dažnas mano klientas laukia patarimo, nori išgirsti mano pasiūlymus. Taip, jis žino, kokio kostiumo nori, tačiau galima pasirinkti spalvą, audinį. Invidualiai siūtas kostiumas visuomet gražiau „gulės“ ant žmogaus“, – sakė mados namų „Cantas“ dizaineris Egidijus Sidaras.

„Vakar buvau seminare, kurį vedė advokatas, vilkėjęs individualiai pasiūtą kostiumą, ir tai iš karto matyti. Ir pamušalas kitoks, ir apvadai kišenių – kitokie, ir jis nebijo rankos įsikiti į kišenę, kad šiek tiek atsiskleistų tas pamušalas. Yra audinys, kritimas ir tai atspindi asmenybę“, – invidualiai pasiūto kostiumo išskirtinumą patvirtino įvaizdžio konsultantė Alvyda Jasilionytė.

Ar iš tiesų apranga – praktikai tokia pat svarbi, kaip ir gebėjimas sudaryti verslo kontraktus? Tokį klausimą diskusijos moderatorė uždavė gerai žinomam verslininkui, bendrovės „Hanner“ valdybos pirminnkui Arvydui Avuliui.

 

EGIDIJUS SIDARASNuotraukoje – 
Egidijus Sidaras

„Mano pradžia dabar, kai prisimenu, buvo labai juokinga. Šūvių pro šalį buvo tikrai daug. Man visiškai nebaisu ir negėda papasakoti kokią nors istoriją apie save – tai parodo, koks aš buvau ir kokį kelią nuėjau. Taigi prisimenu epizodą prieš kokius 20 metų. Tuo metu lankiausi Vokietijoje. Nuėjau į vieną kompaniją. Supratau, kad reikia geriau apsirengti, bet kokius batus apsiauti – tuo metu atrodė nesvarbu. Kadangi buvo vasara – atėjau su sandalais. Pamatęs vokiečio reakciją, aš supratau, kad absoliučiai prašoviau. Tas suvokimas ateina palaipsniui. Šiandien galima pasiskaityti knygų. Anksčiau buvo klaidų-bandymų metodas. Padarai – iš tavęs šiek tiek pasišaipo, tada jau žiūri, kaip elgiasi kiti solidūs verslininkai“, – sakė „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

ARVYDAS AVULISNuotraukoje –
Arvydas Avulis

O kiek dėmesio aprangai bei įvaizdžiui skiriama kitose šalyse? „Hanner“ turi verslus Rumunijoje, Rusijoje, Latvijoje.

„Šalys yra skirtingos ir sritis, kurioje aš dirbu, yra nuo labai aukšto lygio iki labai paprasto lygio. Reikia susitikti ir su bankų vadovais, ir su statybinių kompanijų atstovais. Joms aktualu darbo sąlygos, pinigai – išvaizda nėra prioritetas. Kitas dalykas – šalys irgi yra labai skirtingos. Kalbant apie Ukrainą, ten žmonės atrodo kelis kartus geriau, nei iš tiesų yra. Turiu omenyje, jie atrodo tikrai respektabiliai, gerai, o praėjus tam tikram laikui supranti, kad žmogus nėra visai sąžiningas ir ne toks solidus, kaip atrodo. Gali būti, kad jis važinėja su pasiskolintu mersedesu. Su statybinėmis kompanijom bendraujant, sakyčiau, kad lygis kiek aukštesnis, nei Lietuvos. Tačiau sunku išskirti kokį nors profilį, nes žmonės yra labai skirtingi. Nekilnojamo turto srityje, statybose yra toks mišinys, kad sunku net pasakyti, koks yra tokios srities atstovo įvaizdis“, – svarstė verslininkas A. Avulis.

Daugiau diskusijoje nuskambėjusių minčių skaitykite jau netrukus portale Statybunaujienos.lt

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Įvaizdis, lemiantis verslo sėkmę
Diskusijos

nuotrauka
2023-10-20 11:11
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos (LNTPA) valdybos ir Lietuvos architektų rūmų (LAR) tarybos narių susitikime buvo sutarta apjungti organizacijų jėgas siekiant realių pokyčių valstybės teisėkūriniuose procesuose.
nuotrauka
2023-09-12 15:56
Profesinės statybos inžinierių asociacijos paskelbė apklausą, skirtą visiems inžinieriaus profesijos atstovams, ir kviečia anonimiškai išsakyti savo nuomonę apie profesinę savivaldą ir jos principus.
nuotrauka
2021-02-25 16:13
Vyriausybės, savivaldos, NT vystytojų, statybininkų, architektų, inžinierių bei verslo atstovai sutaria, kad toliau stringant renovacijos programai, o statybų sektoriui susiduriant su našumo problema, būtini reglamentavimo pokyčiai. Išeitis matoma Europos Sąjungos žaliajame kurse ir tvarių statybini...
nuotrauka
2020-05-04 13:37
Kiekviena krizė atveria ir galimybių langą, o Lietuva gali suskubti jį išnaudoti tam, kad įgyvendintų pokyčius, reikalingus šalies klestėjimui, įsitikinę Lietuvos ekonomikos, verslo, pramonės, politikos, mokslo bei kultūros atstovai.
nuotrauka
2019-07-10 15:41
Daugiau kaip šimtmetį Vilniaus centre veikęs Lukiškių kalėjimas uždarytas. Kas galėtų jame įsikurti, kokias veiklas būtų galima plėtoti šiame specifiniame, kultūros paveldo statusą turinčiame komplekse? Apie tai buvo kalbama čia vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo valstybės institucijų, Vilniaus...
nuotrauka
2019-02-18 15:00
„Britų patirtis rodo, kad norint sėkmingai įdiegti skaitmeninės statybos standartą reikia pasirūpinti ne tik įranga, technologijomis, įstatymine baze, bet ir paruošti žmones, įrodyti jiems viso to naudą“, – Kauno technologijos universiteto (KTU) „Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro“ atidarymo...
nuotrauka
2019-02-14 10:50
Apie pramonės revoliuciją 4.0 kasdien girdime vis garsiau ir daugiau, tačiau kaip tai paveiks Lietuvos darbo rinką? Kokios profesijos išnyks, o kurių specialistų poreikis augs? Apie būsimus karjeros sprendimus ir pramonės industrijos iššūkius diskutavo Lietuvos pramonės ir švietimo sistemos atstovai...
nuotrauka
2018-11-28 15:59
Vakar (11 27) Kaune vyko viešojo ir privataus sektoriaus diskusija „Atsparumo korupcijai užtikrinimas vykdant ūkio subjektų priežiūrą statybos srityje“. Diskusiją inicijavo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
nuotrauka
2018-11-19 17:26
Lietuvos architektų rūmai (toliau – Rūmai) surengė viešą diskusiją Architektūros įstatymo įsigaliojimo metinėms pažymėti. Į ją susirinko įvairių organizacijų – bendruomenių, savivaldybės, Seimo, investuotojų, Architektų sąjungos ir rūmų – atstovai. Kaip pažymėjo Rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė, šio...
nuotrauka
2016-11-14 10:55
Viešieji pirkimai turi veikti kaip sinchroninis plaukimas, kurio dalyviai – Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT), tiekėjai ir perkančiosios organizacijos (PO) – turi veikti išvien. Tačiau ar tai įmanoma, kalbant apie teikiamų ir įsigyjamų prekių bei paslaugų kokybę?
nuotrauka
2016-05-01 09:17,      papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
Versle viskas prasideda nuo pirmojo įspūdžio. Jeigu pavyksta jį padaryti, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – stipriai išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai reprezentuoti įmonę“, – statybų ir remonto parodoje „RESTA“ pradė...
nuotrauka
2016-04-21 06:30
Verslininko įvaizdis – tai ne tik jo ar jos batai ar apranga. Asmenybė, kalbėsena yra tokia pati svarbi įvaizdžio dalis. Konkuruoti dėl klientų, bendrauti su partneriais reikia išmokti. Tai ne visada lengva ir ne visiems pavyksta pasiekti. Gerą įvaizdį bei reputaciją susikurti labai sunku, o prarast...
nuotrauka
2016-01-13 15:00
Antrojoje straipsnio „Korozija, moderni antikorozija ir statybos ateitis“ dalyje tęsiame pirmojoje dalyje pradėtą diskusiją apie korozijos sukeltus nuostolius, žalą, kuri Lietuvos ūkiui sudaro 984 mln. € kasmet. Tai tik tiesioginiai nuostoliai, o netiesioginiai, Tarptautinės korozijos organizacijos ...
nuotrauka
2015-12-21 06:01
Nieko nenustebinsime, pasakę, kad metalas, plienas rūdija visur ir visada, – net esantis betone, o ypač sparčiai – atviroje atmosferoje ar vandenyje. Gelbsti, bet tik laikinai, įvairios antikorozinės dangos. Ir daug kas žino, jog sąlygos korozijai kasmet tik stiprėja, nes rūgštėja lietūs, vis stipri...
nuotrauka
2015-11-25 14:36
Šiuo metu portalo www.statybunaujienos.lt redakcijoje vyksta VšĮ „Propagandos ministerija“ organizuota diskusija „VIEŠIEJI PIRKIMAI IR KORUPCIJOS PREVENCIJA (statybos ir sveikatos apsaugos sektoriuose)“.
nuotrauka
2015-05-27 18:42
Būta rangovų, kurie jau seniai pastebėjo, kad reikalavimai rangovams neadekvatūs darbams, šiuo atveju – renovacijos. Tai, ką pastebėjo praktikai, pagaliau pamatė ir ėmėsi keisti ir valdžia. Netrukus, tikimasi, startuos alternatyvus CPO LT katalogas, kurį kuriant dar gali sudalyvauti ir rangovai, adm...
nuotrauka
2015-04-02 08:29
Baigiantis diskusijai „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“ vilnietė Viktorija nusprendė, kad koreguos savo svajonių namo projektą – statys 80 kv. m mažesnį, negu buvo sugalvojusi su savo šeima.
nuotrauka
2015-03-29 22:35
Pirmą namą reikia nugriauti, antrą parduoti, trečiame gali gyventi pats. Šį mitą nuvainikuoja specialistai, primindami, kad nesame tokie turtingai, kad statytume blogus namus, o tuolab – griautume. Diskusijoje „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“, kurią organizavo portalas ww...
nuotrauka
2015-03-25 11:04
Diskusijos „Kaip pastatyti taupų namą“ dalyviai aiškinosi, kaip, naudojant silikatinius blokelius, pastatyti namą šeimai – kad jis būtų ne tik stilingas, jaukus, bet ir taupytų šilumą.
nuotrauka
2015-03-22 10:06
Diskusijoje „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“, kurią organizavo portalas www.statybunaujienos.lt, specialistai paaiškino, ką reikia žinoti apie namo statybą: nuo projekto ir statybininkų pasirinkimo iki medžiagų, iš kurių siūlė statyti sienas ir jas apšiltinti.

Statybunaujienos.lt » Diskusijos

nuotrauka

INSTITA dalyvavo infrastruktūros projekte, kuris keičia sostinės nekilnojamojo turto vystymo kryptis ir mažina taršą

INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsak...