Optimalus šeimos namas turi būti ne didesnis kaip 150-160 kv. metrų ploto
2015-04-02 08:29
Baigiantis diskusijai „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“ vilnietė Viktorija nusprendė, kad koreguos savo svajonių namo projektą – statys 80 kv. m mažesnį, negu buvo sugalvojusi su savo šeima.
Esant 150 kv. m ploto namui, kuriame vaikai turi savo kambarius, pora – savo, svetainę ir virtuvę, jį išlaikyti per metus kainuos tik apie 300 eurų. AB SILIKATAS nuotr.
Filmuose matome namus, kurie griūva vos pūstelėjus stipresniam vėjui. Vadinasi, tai nėra nei namai tvirtovės, nei neperšaunami namai, kokių, pasirodo, prašo mūsų bendrapiliečiai. Diskusijos dalyviai pastebėjo, kad žmonės, prisistatę namų-tvirtovių, kuriose manė gyvensiant suaugusius vaikus, dabar nebežino, ką su savo tvirtovėmis daryti – nei parduoti, nei apšildyti.
Keturių asmenų šeimai siūlo 150-160 kv. metrų namą
Šiuolaikiškas namas, kaip pastebėjo UAB „Roda Architects“ direktorius architektas Rytis Kaminskas, nebėra didelio ploto namas. „Energiškai efektyvus ir šiuolaikiškas namas nebėra didelio ploto. Vokiečiai yra suskaičiavę ploto santykį su jame gyvenančių žmonių skaičiumi. Vienam asmeniui skiriama apie 40 kv. metrų. Kai turime tokį santykį, tada lengva pasiekti komfortą ir kokybę“, – sakė architektas. Tad šiuolaikiškas, taupus keturių asmenų šeimos namas galėtų būti apie 150-160 kv. metrų ploto. Kaip pastebėjo R. Kaminskas, trijų kambarių butas gali būti patogesnis gyventi, negu, tarkim, keturių kambarių butas. Visa lemia projektavimas, apsisprendimas dėl nereikalingų erdvių.
Specialistai nuolat primena, kad negalima akcentuoti vien energinio efektyvumo, nors pas mus kaip tik tokia nuostata ir vyrauja. Lietuvoje taupaus ir ekonomiško namo sinonimu tapo skandinaviškas namas. Tačiau skandinaviška gyvensena, kalbėjo R. Kaminskas, nėra susijusi vien su tuo, kaip nebrangiai namą išlaikyti. Skandinaviška gyvensena yra ir gyvenimo kokybė, komfortas, saugumas.
„Svarbu, kokia oro temperatūra name, kaip jame jaučiasi vaikai, ar nėra didelių temperatūrų skirtumo“, – sako architektas.
Esant 150 kv. m ploto namui, kuriame vaikai turi savo kambarius, pora – savo, svetainę ir virtuvę, jį išlaikyti per metus kainuos tik apie 300 eurų. Išėjus vaikams, nebeliks problemos, kad liekate su žmona vieni dideliame name, pastebėjo R. Kaminskas. Atsibodus gyventi tokiame name, galima bus lengvai jį parduoti. (AB SILIKATAS nuotr.)
Siūlo neprisirišti prie vieno namo
Diskusijos klausęsis architektas Darius nesutinka su kolega R. Kaminsku dėl optimalaus 150 kv. m ploto namo. Jis pastebėjo, kad daug svarbiau – kaip jame jausis visi šeimos nariai.
Darius prabilo apie tai, kad nereikia bijoti keisti namų – svarbiausia, jo žodžiais, konkrečiu gyvenimo etapu turi būti toks namas, kokio reikia tuo metu šeimai. O pasikeitus aplinkybėms, nereikia baimintis keisti. „Mes su žmona auginame keturis vaikus. Šeima yra kintantis organizmas – su savo poreikiais, etapais, tradicijomis. Kol vaikai eina į darželį, yra vieni poreikiai, kai išeina į mokyklą – kiti, kai užauga – treti, vaikai išeina – ketvirti“, – pasakojo Darius. Jo žodžiais, Amerikoje žmonės pakeičia po 7-8 būstus per gyvenimą ir kiekvienas būstas atitinka to laikotarpio gyvenimo poreikius. Nuspėti per daug į priekį, sakė pašnekovas, sunkiai įmanoma, ir nereikia. Jis siūlo nesibaiminti permainų. Komfortas, jo žodžiais yra tuomet, kai būstas atitinka šeimos gyvenimo sąlygas ir šeimos narių poreikius.
„Būsto keitimas būtų labai pozityvus dabarties statyboje, nes priverstų peržiūrėti ir inventorizuoti esamus pastatus, padaryti juos kokybiškais“, – sakė Darius.
Energinis naudingumas – siūlo žvelgti į priekį ir rinktis A plius
Vieno recepto, kaip pastatyti taupų namą, nėra. Tačiau būtina paisyti, kaip pastebėjo specialistai, kelių svarbiausių dalykų.
„Pirmiausia klientas turėtų pasirinkti projektuotojus“, – sakė UAB „Descon“ direktorius, konstruktorius Mindaugas Dagys. Jis įspėjo nesirinkti aklai – siūlė pasidomėti jų patirtimi, kvalifikacija, nes projektavimas yra svarbiausias etapas, nes geras projektas yra aukso vertės.
Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis akcentavo, kad turint gerą projektą, būtina laikytis ir technologinio proceso. „Suprojektuota tinkamai, įgyvendinta tinkamai, pasitikrinu, ar taip gyvenu. Reikia mokėti ir gyventi pastate, kad jo nesugadintum“, – sakė A. Vaičiulis. Jis patarė neskubėti įsigyti B klasės energinio naudingumo sertifikato namui. Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius ragina žiūrėti į ateitį ir siekti tokio efektyvumo, kuris kuria pridėtinę vertę. Tad jeigu statyti sau, tai bent jau A + energinio naudingumo klasės namą. Jeigu statyti, tai kokį namą, kurį parduodami ir vaikai neturėtų jo renovuoti.
Negalima žiūrėti vienos medžiagos, reikia spręsti kompleksiškai
Atsakydamas į klausimą, kaip pastatyti taupų namą, M. Dagys pastebėjo, kad sprendimas turi būti kompleksiškas. Vienam namui reikės 30 cm vatos, kitam – kitoje vietoje stovinčiam, gali užtekti ir 15 centimetrų. Lemia ir langai, ir rekuperacinė sistema, – lemia sudėtinės dalys. „Negalima žiūrėti vienos medžiagos, reikia spręsti kompleksiškai, tada galima pastatyti ekonomišką namą“, – sakė konstruktorius.
Namą pastatyti reikia viso komplekto teisingų sprendimų, tinkamos komandos, kuri turi bendradarbiauti, įsitikinęs statybininkų atstovas, UAB „Verslo ekspresas“ direktorius Andrėjus Kožemiakinas.
UAB „Paroc“ pardavimų direktorius Aurimas Matulionis, pristatydamas bendrovės iniciatyvą Išmintinga investicija, pastebėjo, kad investicija į namą yra ne tik investicija į „mažesnes sąskaitas už šildymą“ ar energinį naudingumą, bet ir į garso izoliavimą, gaisrinę saugą, komfortišką ir sveiką gyvenamąją aplinką.
„Esu už tą vartotoją, kuris yra intelektualus, kuris domisi viskuo, kas susiję su produktu, – sakė Saulius Bakutis, SKV marketingo projektų vadovas, patardamas bendrauti ir diskutuoti su projektuotojais, architektais ir statybininkais. – Jeigu namas yra pastatytas iš ARKO blokų, jame jauku ir gera gyventi.“ SKV atstovas akcentavo, kad jeigu lauko temperatūra yra minusinė, tai ARKO blokų šiluminė inercija ilgai išlaiko namo viduje teigiamą temperatūrą ir priešingai – lauke esant aukštai temperatūrai, viduje yra maloni kūnui temperatūra. Šie blokai lėtai reaguoja į temperatūrų pasikeitimus, todėl namuose visada išlieka jauki šiluma.
Persigalvojo dėl namo ploto
Vilnietė Viktorija, kuri atėjo į diskusiją sužinoti, kas yra namo statyba, nuo ko pradėti šį procesą, kaip įgyvendinti projektą, baigiantis pokalbiui su specialistais, pripažino, kad namuose lauks ilgas pokalbis su vyru, pergalvojant savo namo planus. „Prieš diskusiją maniau, kad reikia 200 kv. metrų namo, o dabar manau, kad gal užteks 120 kv. metrų namo“, – sakė Viktorija, kuriai portalo www.statybunaujienos.lt diskusija padėjo apsispręsti dėl mažesnio namo ploto ir sutaupyti 80 kv. metrų plotą.
„Man komfortas yra turėti visiems po kambarį bei vieną didelę erdvę, kurioje galėtume būti visi kartu“, – kalbėjo vilnietė Viktorija.
Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos (LNTPA) valdybos ir Lietuvos architektų rūmų (LAR) tarybos narių susitikime buvo sutarta apjungti organizacijų jėgas siekiant realių pokyčių valstybės teisėkūriniuose procesuose.
Profesinės statybos inžinierių asociacijos paskelbė apklausą, skirtą visiems inžinieriaus profesijos atstovams, ir kviečia anonimiškai išsakyti savo nuomonę apie profesinę savivaldą ir jos principus.
Vyriausybės, savivaldos, NT vystytojų, statybininkų, architektų, inžinierių bei verslo atstovai sutaria, kad toliau stringant renovacijos programai, o statybų sektoriui susiduriant su našumo problema, būtini reglamentavimo pokyčiai. Išeitis matoma Europos Sąjungos žaliajame kurse ir tvarių statybini...
Kiekviena krizė atveria ir galimybių langą, o Lietuva gali suskubti jį išnaudoti tam, kad įgyvendintų pokyčius, reikalingus šalies klestėjimui, įsitikinę Lietuvos ekonomikos, verslo, pramonės, politikos, mokslo bei kultūros atstovai.
Daugiau kaip šimtmetį Vilniaus centre veikęs Lukiškių kalėjimas uždarytas. Kas galėtų jame įsikurti, kokias veiklas būtų galima plėtoti šiame specifiniame, kultūros paveldo statusą turinčiame komplekse? Apie tai buvo kalbama čia vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo valstybės institucijų, Vilniaus...
„Britų patirtis rodo, kad norint sėkmingai įdiegti skaitmeninės statybos standartą reikia pasirūpinti ne tik įranga, technologijomis, įstatymine baze, bet ir paruošti žmones, įrodyti jiems viso to naudą“, – Kauno technologijos universiteto (KTU) „Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro“ atidarymo...
Apie pramonės revoliuciją 4.0 kasdien girdime vis garsiau ir daugiau, tačiau kaip tai paveiks Lietuvos darbo rinką? Kokios profesijos išnyks, o kurių specialistų poreikis augs? Apie būsimus karjeros sprendimus ir pramonės industrijos iššūkius diskutavo Lietuvos pramonės ir švietimo sistemos atstovai...
Vakar (11 27) Kaune vyko viešojo ir privataus sektoriaus diskusija „Atsparumo korupcijai užtikrinimas vykdant ūkio subjektų priežiūrą statybos srityje“. Diskusiją inicijavo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Lietuvos architektų rūmai (toliau – Rūmai) surengė viešą diskusiją Architektūros įstatymo įsigaliojimo metinėms pažymėti. Į ją susirinko įvairių organizacijų – bendruomenių, savivaldybės, Seimo, investuotojų, Architektų sąjungos ir rūmų – atstovai. Kaip pažymėjo Rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė, šio...
Viešieji pirkimai turi veikti kaip sinchroninis plaukimas, kurio dalyviai – Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT), tiekėjai ir perkančiosios organizacijos (PO) – turi veikti išvien. Tačiau ar tai įmanoma, kalbant apie teikiamų ir įsigyjamų prekių bei paslaugų kokybę?
2016-05-01 09:17, papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
Versle viskas prasideda nuo pirmojo įspūdžio. Jeigu pavyksta jį padaryti, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – stipriai išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai reprezentuoti įmonę“, – statybų ir remonto parodoje „RESTA“ pradė...
2016-04-29 20:30, papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
It nulietas ant kūno gulantis kostiumas, brangūs aksesuarai, nuoširdus bendravimas ir paprastumas – kai viskas prasideda nuo tokio pirmojo įspūdžio, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai...
Verslininko įvaizdis – tai ne tik jo ar jos batai ar apranga. Asmenybė, kalbėsena yra tokia pati svarbi įvaizdžio dalis. Konkuruoti dėl klientų, bendrauti su partneriais reikia išmokti. Tai ne visada lengva ir ne visiems pavyksta pasiekti. Gerą įvaizdį bei reputaciją susikurti labai sunku, o prarast...
Antrojoje straipsnio „Korozija, moderni antikorozija ir statybos ateitis“ dalyje tęsiame pirmojoje dalyje pradėtą diskusiją apie korozijos sukeltus nuostolius, žalą, kuri Lietuvos ūkiui sudaro 984 mln. € kasmet. Tai tik tiesioginiai nuostoliai, o netiesioginiai, Tarptautinės korozijos organizacijos ...
Nieko nenustebinsime, pasakę, kad metalas, plienas rūdija visur ir visada, – net esantis betone, o ypač sparčiai – atviroje atmosferoje ar vandenyje. Gelbsti, bet tik laikinai, įvairios antikorozinės dangos. Ir daug kas žino, jog sąlygos korozijai kasmet tik stiprėja, nes rūgštėja lietūs, vis stipri...
Šiuo metu portalo www.statybunaujienos.lt redakcijoje vyksta VšĮ „Propagandos ministerija“ organizuota diskusija „VIEŠIEJI PIRKIMAI IR KORUPCIJOS PREVENCIJA (statybos ir sveikatos apsaugos sektoriuose)“.
Būta rangovų, kurie jau seniai pastebėjo, kad reikalavimai rangovams neadekvatūs darbams, šiuo atveju – renovacijos. Tai, ką pastebėjo praktikai, pagaliau pamatė ir ėmėsi keisti ir valdžia. Netrukus, tikimasi, startuos alternatyvus CPO LT katalogas, kurį kuriant dar gali sudalyvauti ir rangovai, adm...
Pirmą namą reikia nugriauti, antrą parduoti, trečiame gali gyventi pats. Šį mitą nuvainikuoja specialistai, primindami, kad nesame tokie turtingai, kad statytume blogus namus, o tuolab – griautume. Diskusijoje „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“, kurią organizavo portalas ww...
Diskusijos „Kaip pastatyti taupų namą“ dalyviai aiškinosi, kaip, naudojant silikatinius blokelius, pastatyti namą šeimai – kad jis būtų ne tik stilingas, jaukus, bet ir taupytų šilumą.
Diskusijoje „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“, kurią organizavo portalas www.statybunaujienos.lt, specialistai paaiškino, ką reikia žinoti apie namo statybą: nuo projekto ir statybininkų pasirinkimo iki medžiagų, iš kurių siūlė statyti sienas ir jas apšiltinti.