2022 rugpjūčio 12 d. penktadienis, 15:04
Reklama  |  facebook

Brokeriai įvardijo TOP klaidas, kurias daro būsto pirkėjai ir pardavėjai

2020-12-15 11:25
Ar žinote, kodėl prieš aprodant savo parduodamą būstą pirkėjams svarbu apgalvoti pusryčių meniu? O ar esate girdėję, jog prieš pradedant pardavinėti būstą jau svarbu aiškiai žinoti, kokie daiktai iškeliaus kartu su jumis? Į šiuos ir dar daugiau pirkėjams ir pardavėjams aktualių klausimų internetinėje laidoje „NT tiesiogiai“ atsako biuro „Capital Smart“ brokeriai Justas Pranskaitis, Mantas Sladkevičius, Arūnas Pranevičius.
nuotrauka
„Capital Smart“ brokeriai Justas Pranskaitis, Mantas Sladkevičius, Arūnas Pranevičius. „Capital Smart“ nuotr.


Minimos įmonės
Capital Smart, UAB
„Kaip advokatas paruošia savo klientus prieš teismo posėdį, taip brokeris paruošia savo klientus pardavimo arba pirkimo procesui. Kvalifikuoto brokerio pagalba padeda tiek perkantiems, tiek parduodantiems išvengti klaidų, kurios vėliau kainuoja daug laiko, pinigų ir emocijų“, – sako NT ekspertai.

Dažniausios pardavėjų klaidos:

Objekto paruošimas pardavimui.

Kaip pastebi brokeriai, dauguma NT objektus parduodančių žmonių patys ne visada geba tinkamai paruošti savo nekilnojamą turtą pardavimui bei netinkamai pasiruošia jo apžiūroms. Tokios detalės, kaip net ir nedidelė netvarka namuose, jūsų gardžiais blynais kvepiantys namai, dažnai kelia neigiamą emociją pirkėjams ir gali trukdyti sėkmingam sandorio įgyvendinimui. Patyrę brokeriai visuomet pasirūpina objeko paruošimu apžiūrai, duoda naudingų, praktiškų patarimų prieš įleidžiant pirkėjus į parduodamą ar nuomojamą objektą.

Savininko dalyvavimas apžiūrose.

Pasak brokerių, pirkėjai labiau atsipalaiduoja, jaučiasi laisviau, užduoda daugiau klausimų apie norimą įsigyti objektą apžiūrose dalyvaudami be parduodamo objekto savininko. Savininko nedalyvavimas dažnai leidžia užtikrinti ir išlaikyti norimą kainos lygį. Pasitaiko, kad užkluptas emocijų ir pirkėjų susidomėjimo, norėdamas paspartinti pardavimą, pardavėjas neretai nuleidžia per didelę sumą. Prisimenant realius atvejus, yra pasitaikę, kai gerų norų vedinas pardavėjas akimirksniu nuleido ir 5000 eurų. Be to, savininkai būdami pernelyg subjektyvūs savo būsto atžvilgiu kartais gali imti erzinti pirkėją.

Preliminarios sutarties nepasirašymas.

Preliminari sutartis skirta tam, kad sandoris tikrai būtų įgyvendintas toks, koks buvo sutartas. Ir žodinis sutarimas čia nebūtinai galios. Kaip pasakoja brokeriai, karjeroje yra nutikę ir taip, kad pirkėjas tieisog nepasirodo sandorio akimirką notaro kabinete. Įprastas preliminarios sutarties terminas, kuris numato ėjimo pas notarą datą, yra vienas mėnuo.

Parduodamų daiktų sąrašas.

Preliminarioje sutartyje svarbu apsibrėžti, kokie baldai, buitinė technika, interjero detalės bus palikti bute ar name, o kas iškeliaus iš jų. Kuo daugiau ir tiksliau tai bus aptarta sutartyje, tuo mažiau nemalonių dalybų lauks išsikraustymo dieną – svarbūs ir kilimai, paveikslai ir kiti daiktai.

Per žema arba per aukšta kaina.

Brokeris gali padėti nustatyti tiksliausią kainą. Ypač neskubant parduoti objekto nereikia skubėti suteikinėti nuolaidų. Svarbu ir nepamesti galvos ją keliant. Taip pat svarbu turėti omenyje, kad mėnesį-du trunkantis objekto pardavimas – normalus ir įprastas laiko terminas, kurio rėžiuose kainos korekcijų daryti dar nebūtina.

Brokerio pasirinkimas.

Remkitės rekomendacijomis, rinkitės profesionalus tik iš patikimų ir žinomų bendrovių. Tada nekils dvejonių dėl teikiamos paslaugos kokybės, o sandoris – ar tai pardavimo, ar įsigijimo – jums suteiks didžiausią galimą vertę. Nesvarbu, ar tai gautas uždarbis, ar išsirinkti svajonių namai – liksite patenkinti.

Klaidos būsto keitimo procese.

Nebijokite su pirkėju susitarti logiškus išsikėlimo terminus. Šiame procese tikrai gali padėti brokeris, kuris išsiaiškinęs abiejų pusių norus ir poreikius gali sudėlioti sklandų procesą, atitinkantį abiejų pusių interesus. Tuomet nereikės sukti galvos dėl trumpalaikės nuomos ar daiktų sandėliavimo galimybių.

Dažniausios pirkėjų klaidos

Daugybę klaidų daro ir nekilnojamojo turto pirkėjai. Kaip dažniausiai pasitaikančias, brokeriai įvardina šias:

Skepticizmas ir kritika perkamam objektui arba didelis susižavėjimas juo.

Kaip pataria ekspertai, svarbu nekritikuoti perkamo objekto, gerbti kito žmogaus asmeninę erdvę, kurioje lankomasi. Bet taip pat svarbu nepradėti reikšti didžiulio susižavėjimo. Apžiūros metu patariama elgtis neutraliau. Nebent aplanko jausmas, kad apžiūrimas objektas – tikrai jūsų svajonių namai. Tuomet pateisinami ir nuoširdesni šūksniai.

Nesnausti, nedelsti, elgtis ryžtingai.

Dažnu atveju pirkimo procese laimi tas, kuris pirmasis sumoka avansą. Todėl, einant apžiūrėti buto, verta būti pasiruošus tiek preliminarią sutartį, tiek avansui reikalingą sumą. Aptikus gerą ir konkurencingą NT objektą, pusdienis pasvarstymo gali lemti jo praradimą. Todėl eidami į apžvalgą visada būkite pasiruošę „žemam startui“ ir nelaukite, kol jį apžiūrės dar šeši pirkėjai.

Lūkesčių nesuvaldymas.

Brokeriai iš savo patirties prisimena ir tokių atvejų, kai atvykę pirkėjai nustemba, jog 1450 EUR už kvadratinį metrą kainuojančiam būstui ant sostinės Naujamiesčio-Senamiesčio ribos gali reikėti remonto. Domėjimasis rinka, jos bazinis suvokimas padeda sutaupyti tiek savo, tiek pardavėjų laiko ir išvengti nusivylimo paieškose.

Būti nusiteikus pasivaržyti.

Kartais kova dėl perkamo NT objekto gali būti tokia įtempta, kad gali tekti surengti nedidelį aukcioną. Mažėjant patrauklių objektų NT rinkoje ir augant jų pirkėjų skaičiui, tokios situacijos gali tapti vis dažnesnės. Nors brokeriai teigia patys nemėgstantys tokių atvejų, tačiau kartais atstovaujant pardavėjo poreikius tenka imtis ir tokių veiksmų.

NT ekspertai primena, jog svarbu nebijoti konsultuotis, nes nauji namai – tai vienas didžiausių gyvenime pirkinių, todėl sprendimai turi būti apgalvoti ir racionalūs, o procesas keliantis tik gerus prisiminimus. 
ntnaujienos.lt
Žymės  NT rinka, Brokeris
NT projektai

nuotrauka
2022-08-11 12:02
Vasarai įpusėjus šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje nešyla - šiemet parduotų NT objektų skaičius yra maždaug 17 proc. mažesnis nei analogišku laikotarpiu prieš metus. Įtaka tokiam NT rinkos lėtėjimui turi ženkliai išaugusios pirmojo būtinumo prekių kainos, staigus nekilnojamojo turto k...
nuotrauka
2022-08-10 13:19
Kunigiškėse, vos 250 m nuo jūros kranto, įpusėjo 70-ties apartamentų kvartalo „Hill Garden“ statybos. Tai arčiausiai jūros kopų esantis projektas, kurį šiuo metu galima įsigyti. Į jį kurorto specifiką išmanantis vystytojas sudėjo visą savo patirtį ir entuziazmą ieškodamas unikalumo, todėl daugybę pa...
nuotrauka
2022-08-02 11:27
Nepaisant augančių būsto kainų, lietuviai žvalgosi naujų butų ir planuoja jų įsigijimą. Kaip rodo „Citadele" banko iniciatyva bendrovės „Norstat" atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa, beveik pusę (46 proc.) lietuvių dominta nauji būsto projektai, o 11 proc. butą viename iš jų norėtų įsigyti nie...
nuotrauka
2022-08-02 09:44
Sklando mitas, kad bankai yra linkę neišduoti būsto paskolų vyresniems asmenims dėl baimės neišsimokėti paskolos pensijoje. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pabrėžia, kad amžiaus riba, iki kurios būtų galima pasiimti paskolą, – neegzistuoja, viskas priklauso nuo pajamų tvaru...
nuotrauka
2022-07-27 09:58
Svarstydami įsigyti nuosavą būstą ir planuodami skolintis pinigų iš banko, stengiamės kuo tiksliau įvertinti savo finansines galimybes, tačiau neretai pamirštame suskaičiuoti ne tik būsto paskolos dydį, bet ir papildomas išlaidas, su kuriomis teks susidurti įsigyjant nekilnojamąjį turtą. Tam, kad vė...
nuotrauka
2022-07-27 09:31
Vilniaus m. savivaldybei išdavus statybos leidimą, NT vystytojas „Lithome“ sostinės dešiniajame Neries krante pradeda projekto „Šnipiškių perspektyvos“ II etapo statybas. Į 46 butus ir komercines patalpas turintį daugiabutį „Lithome“ investuos 5,2 mln. Eur, o statybas planuoja pabaigti iki 2023 m. I...
nuotrauka
2022-07-26 09:22
Įsigyti nuosavą būstą norėtų dauguma lietuvių, o kasmet tai padaryti lig šiol pavykdavo vis didesnei daliai žmonių. Lietuvos statistikos biuro duomenimis, pastarąjį dešimtmetį nuosavų butų ir namų mūsų šalyje daugėja, populiariausi – dviejų kambarių butai.
nuotrauka
2022-07-21 09:46
Lietuviai pirmąjį būstą tikisi įsigyti arba įsigyja gerokai jaunesni nei Europos vidurkis: 39 proc. lietuvių tai padarė arba tikisi padaryti būdami 26-35 metų, atskleidė šių metų birželio mėnesį atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa. Tuo tarpu „Statista" duomenimis, Europoje tokiame amžiuje pir...
nuotrauka
2022-07-21 09:29
Įsigyti būstą norintys asmenys dažnai pasirenka savo svajonę finansuoti būsto paskola. Tačiau šis finansinis įsipareigojimas reikalauja atsakingumo ir atidaus savo mėnesinių pajamų įsivertinimo. Kaip tai padaryti kritiškai ir kiek savo pajamų galima skirti būsto paskolai, pasakoja „Luminor“ banko bū...
nuotrauka
2022-07-19 11:29
Prognozuojamas palūkanų normų didėjimas skatina dalį gyventojų apsvarstyti paskolos grąžinimo galimybę anksčiau termino. Nors skolinantis trumpesniam laikui sumokama mažiau palūkanų, finansų specialistai ragina gerai apsvarstyti, nes toks sprendimas vėliau gali virsti finansine našta.
nuotrauka
2022-07-19 10:09
Antrasis 2022 m. ketvirtis atskleidė skirtingą naujo būsto įperkamumą Kaune ir Vilniuje. Kaune, kitaip nei Vilniuje, nesant tokio pasiūlos trūkumo, konkurencinė aplinka prilaikė kainų didėjimą, ir kauniečiai pajuto mažesnį perkamosios galios apribojimą bei galėjo laisviau rinktis naują būstą.
nuotrauka
2022-07-18 11:06
UAB „Eika“ būdama projekto valdytoja pradeda gyvenamojo projekto „Metų laikai“ statybas ir pardavimus. Naujasis projektas kursis 2.579 hektarų teritorijoje, „Eika Development Fund“ įsigytame žemės sklype, adresu Visorių g. 27, Vilnius. Pirmasis statybų etapas truks nuo 2022 m. II ketvirčio iki 2023 ...
nuotrauka
2022-07-14 10:43
NT plėtros bendrovių grupė „Omberg group“ Pilaitėje pradėjo mažaaukščių daugiabučių projekto „Vyšnios“ pirmojo etapo statybas. Keturiuose pastatuose bus įrengta 180 A++ energinės klasės butų ir komercinės patalpos.
nuotrauka
2022-07-14 10:20
Vis daugiau lietuvių vertina toliau nuo didmiesčių centrų esančius rajonus ar net užmiestį. Tai parodė „YIT Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas. Labiausiai iš centro išsikelti nori vyresnio amžiaus respondentai, tuo tarpu centre gyventi linkę aukštesnes pajamas gaunantys žmonės.
nuotrauka
2022-07-14 09:06
Nekilnojamojo turto rinka dėl geopolitinio neapibrėžtumo ir prastų ekonominių prognozių kiek sulėtėjo, o būsto pirkėjai vis dažniau atsigręžia į pigesnį senesnės statybos būstą. Specialistai pataria, į ką atsižvelgti perkant tokį būstą, kad įsigytas turtas vėliau nepareikalautų didelių investicijų.
nuotrauka
2022-07-11 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros įmonės „EIKA“ nuo 2014 m. plėtojamame projekte „Bajorų alėjos“ pradedami II etapo antrajame kvartale statybos ir pardavimai. Šis etapas naujo būsto pasiūlą Vilniuje papildys 97 butais. Investicijos į šį etapą sieks 12 mln. Eur.
nuotrauka
2022-07-08 09:11
Nekilnojamo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ ekspertės teigimu, įsigydamos pirmąjį savo būstą jaunos šeimos nebegalvoja, kad jame gyvens amžinai. Be to, toks būstas vis dažniau vadinamas alternatyviu pasirinkimu žengiant svajonių namų link. Viena to priežasčių – vis kylančios NT kainos ir infli...
nuotrauka
2022-07-07 11:24
Jeigu dabar kraustytųsi gyventi į naują vietą, 66 proc. lietuvių svarbiausias pasirinkimo kriterijus būtų būsto energinis efektyvumas. Penktadalis gyventojų svarsto ir apie investicijas į turimo būsto energinį efektyvumą – efektyvesnę šildymo sistemą, atsinaujinančią energetiką, energiją taupančius ...
nuotrauka
2022-07-07 11:10
NT plėtros bendrovių grupė „Omberg group“ baigė statyti antrąjį projekto „Bajorų lajos“ etapą sostinėje. Trijuose A+ energinės klasės daugiabučiuose įrengta ir jau parduota 147 vieno - keturių kambarių butai.
nuotrauka
2022-07-05 13:45
Nekilnojamojo turto plėtotojai pastebi, kad pastaruoju metu ėmė keistis pagrindiniai naujo būsto pirkėjai Kaune. Jei anksčiau aktyvesnės buvo moterys, dabar didesnis susidomėjimas šioje srityje jaučiamas iš jaunų vyrų. Nemažą dalį besidominčiųjų būstais Kaune sudaro vilniečiai.

Statybunaujienos.lt » NT projektai