2023 gruodžio 4 d. pirmadienis, 22:36
Reklama  |  facebook

Būsto pirkimas: kaip garantuoti, kad ateityje jo vertė augs

2023-06-30 10:15
Nepriklausomai nuo to būstą perkate sau ar investicijai, svarbu įvertinti, ar ateityje šio turto vertė augs ir ar turėsite galimybę jį parduoti brangiau nei pirkote. Į kokius aspektus atsižvelgti renkantis ateityje paklausų būstą, pasakoja „Omberg group“ pardavimų ir klientų patirčių ekspertė Edita Gudauskienė.
nuotrauka
Edita GUDAUSKIENĖ, „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė


Minimos įmonės
Omberg group, UAB

Nors būsto kainą ateityje lemia ir bendri ekonomikos bei rinkos svyravimai, netikėti išoriniai veiksniai, tačiau atkreipus dėmesį į kelis svarbius aspektus galima pamatyti, kiek ilgai jis išliks vertingas. Visų pirma, galvojant apie ilgalaikę būsto vertę, svarbu pasidomėti, kokios yra rajono, kuriame planuojamas įsigyti būstas, perspektyvos, teigia E. Gudauskienė.

„Matome, kaip sparčiai keičiasi Lietuvos didmiesčiai, vyksta įvairios konversijos, biurų migracija iš centro į kitus rajonus. Pavyzdžiui, dar prieš kokius 10–15 metų Viršuliškėse praktiškai vieninteliai biurai buvo Spaudos rūmuose, o dabar čia turime visą modernių biurų miestelį. Tad, natūralu, kad gyvenamojo būsto paklausa šiame rajone taip pat išaugo, atsiradus norinčių gyventi netoliese darbo vietos“, – sako „Omberg group“ pardavimų ir klientų patirčių ekspertė.

Renkantis būstą, taip pat labai svarbu apsvarstyti ir esamą bei planuojamą infrastruktūrą – aplink esančias pagrindines miesto transporto arterijas, viešojo transporto stoteles, parduotuves, mokymo bei gydymo įstaigas ir kt.

„Jeigu renkatės naujos statybos būstą, pasidomėkite, kiek NT plėtotojai ir savivaldybė investuos papildomai į aplinkinę infrastruktūrą: kelių, pėsčiųjų ir dviračių takų, parkų, skverų atnaujinimą ar įrengimą. Augant investicijoms į šiuos objektus, auga ir viso projekto vertė. Vystydami naujus projektus mes ne tik pasirūpiname būtinąja infrastruktūra, pavyzdžiui pėsčiųjų takais ar apšvietimu, bet ir stengiamės sukurti būsimiems gyventojams širdžiai mielas laisvalaikio ir poilsio erdves“, – sako E. Gudauskienė.

Kokie pokyčiai suplanuoti rajone, galima sužinoti pasidomint savivaldybės ir NT plėtotojų planais. Taip pat internete galima rasti ir įvairius interaktyvius žemėlapius, kuriuose matosi būsimi projektai.

Svarbu ne amžius, o kokybė

Nekilnojamasis turtas, kaip ir dauguma kasdien naudojamų daiktų, laikui bėgant dėvisi ir nuvertėja. Geriau turto vertę išlaikys tas būstas, kuris yra kokybiškame pastate, pastatytas ir įrengtas iš ilgaamžių medžiagų bei laikui bėgant nereikalaus išlaidų remontui.

„Dauguma pirkėjų pirkdami naujos statybos būstą tikisi, kad jo kaina ateityje bus aukštesnė nei būsto esančio senos statybos pastate. Tačiau tai nėra šimtaprocentinė taisyklė. Svarbiausia, kaip kokybiškai yra pastatytas pastatas. Juk XIX a. pabaigos kokybiškos statybos būstas aukštomis lubomis įprastai bus vertingesnis už šalia esantį jaunesnį XX a. vidurio statybos būstą“, – teigia „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

Ji pabrėžia, kad šiandieniniame statybų sektoriuje vis dar pasitaiko būsto projektų, į kuriuos vos įsikėlę gyventojai susiduria su įvairiomis problemomis, kurių laikui bėgant gali tik daugėti. O tai, kaip taisyklė, reiškia ir daugiau investicijų į būsto priežiūrą.

„Jeigu norite, kad būsto vertė ateityje augtų, būtinai išsiaiškinkite, kokios medžiagos ir kokie sprendimai buvo naudojami statant projektą, kokia garantija yra suteikiama matomiems ar nematomiems statybų darbams, apdailos medžiagoms. Kalbant apie daugiabučius, ypač dažnai tenka matyti greitai senstančią ir byrančią išorinių sienų apdailą“, – sako E. Gudauskienė.

Informaciją apie konkretaus daugiabučių projekto techninius sprendimus dažniausiai galima rasti internete, arba tiesiog paklausus pardavėjų.

Energinis efektyvumas

Projekto techninių sprendimų dokumente taip pat pateikiama informacija apie pastato energinį efektyvumą. Kuo aukštesnė daugiabučio pastato energinio naudingumo klasė, tuo tvaresnis yra butas ir tuo mažesnis jo energijos poreikis bei poveikis gamtai, pažymi E. Gudauskienė.

Pasak NT ekspertės, būste įdiegtos efektyvios šildymo ir vėdinimo sistemos užtikrina gyvenimo kokybę ir komfortą, o brangstant energijai – ir mažesnes sąskaitas. Ilgalaikės vertės prideda ir saulės elektrinės – kai kurie plėtotojai jas įrengia ant pastatų, kiti – suteikia galimybę kartu su būstu gauti dalį nutolusios elektrinės.

„Ateityje neišvengiamai susidomėjimas tvarumu tik didės, tad ir tvarūs būstai bus tik paklausesni. Todėl mums svarbu, kad plėtojamų projektų naujakuriai gyventų ne tik kuo patogiau, bet ir tvariai, tausodami aplinką“, – teigia E.Gudauskienė.

Papildomi vertės taškai – unikaliam būstui

NT ekspertė atkreipia dėmesį, kad nemažą įtaką buto pardavimo ateityje galimybėms daro ir paties būsto unikalumas. Projekto išskirtinumai, pavyzdžiui tokie kaip architektūra, terasa ant stogo ar įdomus kiemas, gali išauginti būsto vertę.

„Mūsų regione žmonės itin trokšta išskirtinio būsto – juk esame pavargę nuo per kelis rajonus besitęsiančių vienodų daugiabučių. Deja, kai kurie šiuolaikiniai projektai irgi primena šaltas pilkas „dėžutes“. Tad nesvarbu, ar rinktumėtės senos ar naujos statybos būstą, apsvarstykite, ar jam pridėtinės vertės sukuria jo architektūra, aplink suplanuotas gerbūvis ir kiti panašūs aspektai. Taip ateityje galite tikėtis parduoti jį už patrauklią kainą“, – pataria E. Gudauskienė.  
Statybunaujienos.ltNT projektai

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-30 13:07
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 30 mln. eurų į dviejų daugybinių pastatų statybas Viršuliškių rajone. Naujos statybos projektas „Newton“ įsikurs Viršuliškių skg. 8 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 233 butais. Šiuo metu jau pradėti statybų darbai.
nuotrauka
2023-11-30 09:14
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstaty...
nuotrauka
2023-11-27 11:57
Valstybė kasmet paveldi iki 400 nekilnojamojo turto objektų, kurių neišreiškia noro perimti velionio įpėdiniai arba tokių nėra. Tokių objektų Turto bankas kasmet parduota už 2-3 mln. eurų, tačiau paveldėto turto administravimo kaštai dengiami iš valstybės biudžeto. Pasak Turto banko atstovų, Lietuvo...
nuotrauka
2023-11-23 11:05
Šią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą naujam UAB „Eika“ valdomam gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) projektui „Nauji peizažai“ Naujininkuose. 0.55 a ploto teritorijoje pradėti statyti 3 namai su 103 įvairaus išplanavimo butais. Investicijos į naująjį projektą, adresu Kamin...
nuotrauka
2023-11-20 12:58
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą naujam gyvenamojo NT projektui Šnipiškėse, išskirtinėje sostinės vietoje – greta pernai atidaryto Japoniško sodo. Modernios architektūros gyvenamasis pastatas, adresu Linkmenų g. 4, bus pradėtas statyti dar šiais metais.
nuotrauka
2023-11-15 06:05
2025 m. pradžioje Vilniuje, Karoliniškėse, iškils naujas gyvenamasis namas „Sietyno 3”, kurį stato nekilnojamojo turto vystytojas „Lithome“. Netoli Vakarinio aplinkkelio tarp pušų iškilsiančiame 5 aukštų name suprojektuoti 123 butai ir 8 komercinės patalpos. Bendra investicijų suma sudarys daugiau k...
nuotrauka
2023-11-06 13:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Vilniuje, greta 37 ha Jomanto parko, baigė statyti daugiabučių kompleksą, kuriame galima įsigyti ne tik dalinės ar visos apdailos butų, bet ir pilnai gyvenimui paruoštų baldais apstatytų butų.
nuotrauka
2023-10-31 15:00
UAB „Eika“, būdama projekto valdytoja, pradeda gyvenamojo projekto „Saulės namai“ statybas ir pardavimus. Naujas projektas įsikurs UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomo fondo „Eika Development Fund“ (EDF) drauge su AB „SKV-Valda“ įsigytuose sklypuose Pilaitėje, adresu Pilkalnio g. 5 ir 7. Bendro...
nuotrauka
2023-10-26 13:17
Maždaug kas tryliktas, arba apie 8 proc., iš pirminėje sostinės nekilnojamojo turto (NT) rinkoje parduodamų būstų yra prestižinės klasės. NT ekspertų nuomone, poreikis prestižiniam būstui yra vis didesnis, nes galinčių jį įsigyti pirkėjų pastaraisiais metais yra daugiau, tačiau šio būsto segmento au...
nuotrauka
2023-10-25 12:55
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo Vilniaus miesto savivaldybė leidimą sostinės Naujamiesčio rajone statyti naują gyvenamąjį kvartalą. Numatomos investicijos į projektą – 35 mln. eurų.
nuotrauka
2023-10-25 12:42
Vilniaus pašonėje, Riešės gyvenvietėje, kyla naujas uždaras mažaaukštės statybos gyvenamųjų namų kvartalas „Spanguolių takai" su išskirtiniu elementu – nuosavu, specialiai gyventojų reikmėms, kuriamu parku. Planuojama, jog pirmieji naujakuriai galės įsikelti jau 2024 m. II ketvirtyje.
nuotrauka
2023-10-23 10:24
Nors atrodo, kad nuoma Vilniuje tapo nebeįperkama, duomenys rodo, jog šiais metais ji beveik nekito, o kai kuriuose rajonuose netgi mažėjo. Tiesa, tam tikrose vietose dėl buvusios infliacijos būstų savininkai toliau kėlė kainas, todėl nuomininkai turi ieškoti pigesnio varianto ar svarstyti nuosavo b...
nuotrauka
2023-10-09 11:07
Kauno Aleksoto rajone, greta miesto centro ir Nemuno salos, tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė pirmąjį vieno didžiausių plėtros projektų laikinojoje sostinėje – „Matau Kauną“ – etapą.
nuotrauka
2023-10-05 11:21
Rugsėjis už lango buvo rekordiškai šiltas, tačiau nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkos tai nesušildė. Pirmasis rudens mėnuo labiau priminė šalį šiuo metu apgaubusią darganą ir atvėsimą, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2023-10-04 11:15
Esami ar dar tik būsimi nekilnojamojo turto savininkai ar nuomininkai reikalingus darbus Registrų centre galės atlikti dar paprasčiau. Įdiegus naujoves nuo šiol Registrų centro savitarnoje savarankiškai ir neišeinant iš namų galima įregistruoti juridinius faktus apie sudarytas subnuomos sutartis ir ...
nuotrauka
2023-10-03 10:36
Nepaisant pastaraisiais mėnesiais kilusių paskolų palūkanų normų, Lietuvos gyventojai planų įsigyti nuosavą būstą neatsisako. Per artimiausius 3 metus tai padaryti ketina beveik kas ketvirtas (23 proc.) šalies didmiesčių gyventojas. Ši dalis dar didesnė tarp 25-35 metų amžiaus gyventojų, kurių trečd...
nuotrauka
2023-10-02 14:53
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų rugsėjo mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje naujų būstų pardavimai buvo vieni mažiausių šiemet – parduoti 156 būstai, fiksuotas 21 sutarties nutraukimas. Rugsėjį būstų parduota 29 proc. mažiau nei rugpjūtį, kuomet pardavimai siekė ...
nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 11:23
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Naujamiesčio rajone planuoja pradėti naujo gyvenamojo kvartalo statybas. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktas prašymas 4 korpusų pastato statybų leidimui gauti. Numatomos kompanijos investicijos į šį projektą – 35 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » NT projektai