2024 liepos 13 d. šeštadienis, 0:57
Reklama  |  facebook

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre – dėmesys informacinėms technologijoms

2018-10-23 09:03
Noras įgyti paklausią specialybę ir įsilieti į dinamišką šių dienų darbo rinką – tokių tikslų šiandien siekia profesinį mokymą besirenkantis jaunimas. Tokiems – smalsiems, naujovėmis besižavintiems – daug darbo rinkoje paklausių specialybių siūlo Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras.
nuotrauka
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras siekia koja kojon žengti su naujausiomis technologijomis ir jas integruoti į įvairius mokymo proceso lygius ir sritis. Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro nuotr.


Minimos įmonės
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras,
„Šiemet tarp populiariausių profesijų, kurias rinkosi stojantieji, buvo suvirintojo, santechniko, apdailininko, pastatų restauratoriaus ir statybos verslo paslaugų tiekėjo specialybės. Deja, kiek mažiau nei ankstesniais metais stojantieji rinkosi paklausią mūrininko specialybę“, – apie naujausias profesinių studijų pasirinkimo tendencijas kalbėjo centro vadovas Ričardas Šeštokas.

Nuotraukoje – centro vadovas Ričardas Šeštokas

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre šiuo metu vyksta itin svarbūs pokyčiai – pereinama prie modulinio mokymo. „Dirbame su aštuoniomis modulinio mokymo programomis. Peržiūrėjome siūlytas programas, jas atnaujinome ir pritaikome moduliniam mokymui“, – aiškino pašnekovas, sakydamas, kad modulinio mokymo taikymas suteikia daug daugiau galimybių ir leidžia lanksčiau planuoti mokymo procesą.

Darbdavių nuomonė svarbi

R. Šeštoko teigimu, net ir jau turintys patirties darbo rinkoje darbuotojai vis dažniau sugrįžta į mokymo centrą pasisemti profesinių žinių. „Tie žmonės, kurie senokai įsigijo aukštojo mokslo diplomą, supranta, kad vien, pavyzdžiui, sunkiai apibrėžiamos vadybininko kvalifikacijos neužtenka, o specialybę reikia turėti“, – dalijasi patirtimi jis. Centro vadovas neslepia, kad mūsų šalyje paruošti specialistai lengvai randa darbą užsienio šalyse.

Į klausimą, ar prie kvalifikuotų darbuotojų rengimo prisideda ir darbdaviai, pašnekovas atsakė, kad, rengiant naujas profesinio mokymo programas, visuomet stengiamasi įsiklausyti į darbdavių poreikius. „Domimės, kokių kompetencijų darbuotojų reikia šių dienų darbo rinkai ir į išsakytą nuomonę stengiamės atsižvelgti sudarydami mokymo programą. Užsienyje įmonės labai aktyviai prisideda prie profesinio mokymo programų kūrimo, Lietuvoje deja, tai nėra populiaru, matyt, dar teks palaukti“, – svarstė pašnekovas.

Kalbėdamas apie darbo rinkos tendencijas ir iššūkius, su kuriais tenka susidurti, R. Šeštokas atkreipė dėmesį, kad kiekviena įmonė stengiasi pačiais įvairiausiais būdais apsirūpinti kvalifikuotais darbuotojais, o nemažai savotiškos sumaišties įneša ir vis populiarėjanti personalo paieškos paslauga ir darbuotojų nuoma. Tai trukdo megztis tiesioginiams kontaktams tarp profesinio rengimo įstaigų ir konkrečia veikla užsiimančių įmonių.

„Jei patys darbdaviai kreiptųsi bent kiek anksčiau ir kalbėtų su mumis apie savo būsimus poreikius, galėtume rekomenduoti ir pasiūlyti itin pažangių ir motyvuotų profesiškai tobulėti darbuotojų“, – kalbėjo centro vadovas ir pridūrė, kad, žinodamos darbdavių lūkesčius, profesinio rengimo įstaigos galėtų su jais tikslingai bendradarbiauti.

Dėmesys naujoms technologijoms

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras siekia koja kojon žengti su naujausiomis technologijomis ir jas integruoti į įvairius mokymo proceso lygius ir sritis.

„Siekiame į mokymo procesą kaip galima aktyviau integruoti informacines technologijas. Norime, kad ateityje mūsų darbuotojai vaikštinėtų po statybų aikštelę ne su popieriaus lapu ar brėžiniu, o visą reikiamą informaciją turėtų planšetiniame kompiuteryje. Šiuo metu sparčiai populiarėja skaitmeninė statyba, tai ir mūsų siekis yra neatsilikti nuo šių procesų ir sėkmingai į juos įsilieti. Mūsų tikslas – ruošti specialistus, kurie būtų laukiami darbo rinkoje“, – kalbėjo R. Šeštokas.

Centro vadovas džiaugėsi, kad jau anksčiau pavyko užmegzti glaudžius ryšius su užsienyje veikiančiais profesinio mokymo centrais. Šiemet Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mokiniai ir mokytojai lankėsi vienoje iš Italijos įmonių, kur domėjosi dažų pramonės technologinėmis naujovėmis. 

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro nuotr. 

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-11 13:35
Klaipėdos uostui centrinėje miesto dalyje rengiantis statyti naują kruizinių laivų terminalą, baigtos galimo poveikio aplinkai vertinimo atrankos procedūros. Aplinkos apsaugos agentūros sprendimu poveikio aplinkai vertinimas šiems darbams neprivalomas. Šiuo metu vykdomos rangos darbų pirkimo procedū...
nuotrauka
2024-07-11 09:38
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė virš 13 tūkst. gyventojų paraiškų. Iš Energetikos ministerijos skirtų 40 mln. eurų, jau rezervuot...
nuotrauka
2024-07-11 08:02
Kauno technologijos universitetas (KTU) nuolat siekia gerinti architektūros studijų kokybę, investuodamas į modernią infrastruktūrą, auditorijas ir siekdamas tobulinti studentų patirtį. 2024 metais Statybos ir architektūros fakultete (SAF) buvo įrengta unikali virtualios realybės auditorija.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 11:18
Energinis efektyvumas Lietuvos gyventojams vis dar yra svarbiausia tvaraus pastato savybė – šį aspektą kaip svarbiausią nurodo kas antras šalies gyventojas (54 proc.), rodo reprezentatyvi „Spinter tyrimai" apklausa. Tuo tarpu pastato neutralumas klimatui, bioįvairovės apsauga ar turimi tarptautiniai...
nuotrauka
2024-07-09 10:56
Paskelbtas konkursas Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) direktoriaus pareigoms užimti. Kandidatai prašymus ir dokumentus gali pateikti iki liepos 23 d.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...
nuotrauka
2024-07-08 09:34
Dar šiemet planuojama atnaujinti valstybinių profesinių mokymo įstaigų mokinių bendrabučius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija penkiems mokinių bendrabučiams atnaujinti iš savo asignavimų skyrė beveik 1,5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-07-08 08:02
Plėsdama centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninio katalogo asortimentą, nacionalinė centrinė perkančioji organizacija CPO LT į jį įtraukė visoms Lietuvos savivaldybėms ir kitoms įstaigoms reikalingas paslaugas. Dar šiemet el. kataloge jos galės įsigyti būtiniausius kelių, gatvių ir vamzdynų tinklų...
nuotrauka
2024-07-05 14:27
Liepos 4 d. Aukščiausiajame Teisme išnagrinėta byla, kurioje buvo sprendžiama dėl daugiabučio namo administratoriaus atsakomybės už žalą, atsiradusią netinkamai vykdant daugiabučio namo priežiūrą, taip pat dėl draudimo teismui nagrinėjant bylą spręsti klausimus dėl neįtrauktų dalyvauti byloje asmenų...
nuotrauka
2024-07-05 08:37
Šiandien Kauno technologijos universitete (KTU) prasideda antrasis priėmimo į magistrantūros studijas etapas. Pirmojo etapo metu prašymus studijuoti magistrantūroje pateikė per 800 stojančiųjų. Šiais metais daugiausiai dėmesio sulaukė informatikos mokslų, inžinerijos – elektronikos, elektros, gamybo...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-04 14:53
Išskirtiniame Turto banko aukcione už beveik 500 tūkst. eurų parduoti gyvenamosios ir ūkinės paskirties pastatai Balsio ežero pakrantėje Vilniuje. Bendras statinių plotas sudaro 250 kv. m.
nuotrauka
2024-07-04 13:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūra ir Aplinkos projektų valdymų agentūra kviečia įmones ir toliau konsultuotis dėl naujų finansavimo priemonių investicijoms į atsinaujinančių energijos išteklių bei švaresnės gamybos, energijos vartojimo efektyvumo technologijų diegimo pr...
nuotrauka
2024-07-04 09:20
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo liepos 4 d. kviečia įmones, turinčias jau veikiančią elektrinę ar dar tik ketinančias jas vystyti, teikti paraiškas paramai gauti, įsirengiant kaupimo įrenginius. Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui numatyta skirti 48 mln. eurų.
nuotrauka
2024-07-03 14:50
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos pakeitimams, kurie numato, kad rūsio patalpų pritaikymas priedangai būtų įtraukiamas į pastato atnaujinimo priemonių, finansuojamų suteikiant lengvatinį kreditą, sąrašą.
nuotrauka
2024-07-03 13:43
Prasideda kasmetinės meno rėmimo programos „Kuriu Vilnių" paraiškų teikimo etapas. Menininkai yra kviečiami iki rugsėjo 16 d. siūlyti kūrinių idėjas iš anksto parinktoms Vilniaus erdvėms papuošti.
nuotrauka
2024-07-03 09:20
Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas antradienį lankėsi Alytuje, kur apžiūrėjo vystomą Lietuvos kariuomenės Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono infrastruktūrą – rekonstruotas kareivines ir naująsias pėstininkų kovos mašinų remonto dirbtu...
nuotrauka
2024-07-02 15:04
Vilniaus miesto savivaldybė pristato sostinės gynybos politikos planą, kurį sudaro dvi pagrindinės – civilinės saugos stiprinimo ir paramos gynybai – dalys. Planuojama įsigyti kontrmobilumo priemonių, įrengti treniruočių erdvę dronams, plėsti priedangų tinklą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.