2024 vasario 25 d. sekmadienis, 1:37
Reklama  |  facebook

Kuriuose Vilniaus mikrorajonuose būsto nuomos kainos augo labiausiai?

2023-10-23 10:24
Nors atrodo, kad nuoma Vilniuje tapo nebeįperkama, duomenys rodo, jog šiais metais ji beveik nekito, o kai kuriuose rajonuose netgi mažėjo. Tiesa, tam tikrose vietose dėl buvusios infliacijos būstų savininkai toliau kėlė kainas, todėl nuomininkai turi ieškoti pigesnio varianto ar svarstyti nuosavo būsto įsigijimo galimybę. Kur sostinėje būstą pirkti apsimoka labiau nei jį nuomotis?
nuotrauka
Ieva Genevičienė, „Omberg group" nuotr.


Minimos įmonės
Omberg group, UAB
Remiantis nekilnojamojo turto (NT) plėtojimo bendrovės „Omberg group" duomenimis, daugiausiai nuo šių metų pradžios būsto nuomos kainos pakito sostinės Senamiestyje – padidėjo beveik 7,81 proc. Tam įtakos galėjo turėti ankstesnis parduodamų būstų kainų augimas, kadangi kainų dinamika nuomos rinkoje pradeda veikti vėliau nei pardavimuose.

Taip pat kainos augo Rasose – 7,05 proc. Pasak pranešime cituojamos Ievos Genevičienės, „Omberg group" Plėtros ir inovacijų vadovės, tam įtakos galėjo turėti naujo butų projekto pasiūla bei mikrorajono konversija į vis patrauklesnę vietą gyventi. Šnipiškėse nuomos kaina kilo 6,7 proc. – ši vieta pastaraisiais metais sparčiai atsinaujina, kuriami parkai, statomi nauji būstai, netoli yra centrinis Vilniaus verslo rajonas bei Senamiestis.

Kitose Vilniaus lokacijose nuomos kainos augo mažiau: Pilaitėje – 4,92 proc. Vilkpėdėje – 4,27 proc. Pašilaičiuose – 3,76 proc., Žirmūnuose – 2,03 proc., Fabijoniškėse – 1,46 proc. Naujamiestyje bei Viršuliškėse – mažiau nei 1 proc. Mažiausias nuomos kainos pokytis matomas Justiniškėse – čia būsto nuoma padidėjo – vos 0,27 proc.

„Rajonuose, kuriuose yra daugiau senesnės statybos namų nei naujos statybos namų (iki 2000 metų), nuomos kainos išlieka gana stabilios. Tokio būsto savininkai kainų nekelia arba kelia neženkliai žmonėms, kurie pasirašė standartinę 1 metų sutartį su galimybe prasitęsti. Manome, kad ateityje, kai pilnai išsiplėtos Viršuliškių ir Justiniškių infrastruktūra ir pasibaigs naujų projektų statyba, tie rajonai taps dar patrauklesni bei nuomotojai bus pasiryžę mokėti didesnę sumą", – teigia I. Genevičienė.

Šį laikotarpį nuomos kaina mažėjo Lazdynuose – 0,64 proc., Antakalnyje – 0,76 proc.., Verkiuose – 1,24 proc., Karoliniškėse – 2,11 proc., Žvėryne – 3,87 proc. bei Bajoruose – 4,76 proc. Pastarajame mikrorajone nuomojamų būstų pasiūla yra nedidelė, jų tarpe daugiau senų butų, kas gali būti reikšminga priežastis kainų kitimui.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad šis kainų pokytis apima ir senos, ir naujos statybos namus. Tai gali reikšti, kad metų pradžioje kai kuriuose rajonuose, pavyzdžiui, Žvėryne, nuomai buvo siūloma daugiau naujos statybos namų, o rugpjūčio pabaigoje jų buvo mažiau, todėl tai galėjo lemti butų nuomos kainų kritimą", – pastebi „Omberg group" Plėtros ir inovacijų vadovė.

Kokiuose Vilniaus rajonuose dabar labiausiai apsimoka pirkti būstą?

Pakilus kainoms ir EURIBOR palūkanų normai daug žmonių laužo galvas, ar vis dar apsimoka pirkti nuosavą būstą. Ieva Genevičienė pastebi, kad vienas iš rodiklių, padedantis investuotojams orientuotis rinkoje bei apsispręsti pirkti ar nuomoti būstą, yra nuomojamo buto kv. m kainos ir parduodamo buto kv. m kainos santykis. Taip įsivertinti, ar apsimoka pirkti, gali ir gyventojai.

Jei nuomos grąža (gaunama kv. m nuomos kainą padalinus iš kv. m pardavimo kainos) didesnė už dabartinės rinkos vidurkį, kuris 2023-aisiais yra apie 0,41 proc., reiškia, kad šiuo momentu labiau verta būstą pirkti, o ne nuomotis. Tuo metu, kai santykis yra mažesnis nei 0,41 proc. – labiau apsimoka butą nuomotis.

„Pagal šį santykį, jei nuoma Senamiestyje kainuoja apie 18 Eur/kv. m, o parduodamo buto kaina yra apie 5000 Eur/ kv. m, tai nuomos grąža yra tik 0,36 proc., o tai mažiau nei dabartinis vidurkis – 0,41 proc. Žinoma, tai gana reliatyvus rodiklis, nes apima tik 2023 metus, pavyzdžiui, skaičiuojant nuo 2018 metų spalio mėn. iki šio momento, nuomos grąžos vidurkis būtų maždaug 0,46 proc. ir reikštų, kad butą verta pirkti tik Bajoruose (0,48 proc.) ir Pilaitėje (0,53 proc.), tačiau svarbu nepamiršti įvertinti ir kitų veiksnių", – atkreipia dėmesį „Omberg group" Plėtros ir inovacijų vadovė.

Šiuo metu nuomos grąža didžiausia yra Pilaitėje, o už vidurkį aukštesnė šiuose mikrorajonuose: Bajoruose, Rasose, Šnipiškėse, Vilkpėdėje, Antakalnyje, Verkiuose ir Naujamiestyje. Žemesnė už vidurkį nuomos grąža šiuo metu yra Senamiestyje, Fabijoniškėse, Lazdynuose, Karoliniškėse bei Žvėryne.

„Omberg group" Plėtros ir inovacijų vadovė I. Genevičienė priduria, kad svarstantiems įsigyti būstą, reikia nepamiršti kitų prielaidų, tokių kaip paskolos įmokos ar palūkanos. Taip pat vertėtų išsirinkti kelis variantus, apžiūrėti vietoves, patikrinti jų nuomos kainas bei pardavimų kainas, pasidomėti, kaip mikrorajonas bus vystomas ateityje, kokios perspektyvos jo laukia, ar yra visa reikalinga infrastruktūra, pavyzdžiui, darželiai, mokyklos ir panašiai.

Taip pat svarbu įvertinti dabartinę makroekonomikos situaciją, EURIBOR lygį, būsto kylimo procentus, bei įsivertinti savo namų ūkio grynąsias pajamas.
Statybunaujienos.lt



NT projektai

nuotrauka
2024-02-22 15:39
Sostinės Paribio gatvėje baigiamame statyti kvartale „Žvėryno City“ jį plėtojanti bendrovė „RE Excellence“ pradeda antrąjį butų bei komercinių patalpų pardavimo etapą. Pirkėjams siūloma 90 butų, 15 loftų ir 13 įvairioms reikmėms pritaikomų komercinių patalpų. „Žvėryno City“, kurio statyba bus visišk...
nuotrauka
2024-02-15 12:16
Vilniuje, Ukmergės gatvėje, pradedamas vystyti naujas projektas „U128“. Pirmo etapo metu jame bus pastatyti du gyvenamieji namai. Planuojama, kad gyventojai į juos galės įsikelti po dvejų metų. Projektą vysto nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ kartu su investicine bendrove „DIFF Finance“.
nuotrauka
2024-02-12 14:38
Statybų bendrovė „YIT Lietuva“ šiame projekte naujakuriams siūlo dar vieną daugiabutį vystomame „Piliamiesčio“ kvartale – šešiaaukštį „Nemuno“ namą. Jis iškilo „Piliamiesčio“ vidiniame „Upių“ kvartale, esančiame arčiausiai Neries ir Kauno pilies bei stebinančiame vaizdingiausiomis senamiesčio panora...
nuotrauka
2024-02-08 10:17
Vilniuje duris atvėręs „ATLAS" – pirmasis ir didžiausias tokio pobūdžio „co-living" apartamentų nuomos projektas Lietuvoje. Klientams čia siūlomos ne tik įprastos mažo ploto studijos, tačiau ir 2-3 kambarių apartamentai su bendruomeniško gyvenimo privalumais.
nuotrauka
2024-02-02 08:55
Vilniaus Žvėryno rajone baigti statyti kotedžai. Lūšių gatvėje išplėtotą projektą sudaro 4 A+ energinės klasės kotedžai, kurių plotas svyruoja nuo 119 kv. m iki 136 kv. m. Kiekvienas kotedžas turi ir savo žemės sklypą. Namus, kiek ilgiau nei metus užtrukusi, pastatė nekilnojamojo turto vystymo bendr...
nuotrauka
2024-02-01 13:56
Buvęs nekilnojamojo turto (NT) agentas Igor Petrenko teigia atradęs neužpildytą nišą būsto nuomos rinkoje. Pasak jo, besikeičianti geopolitika ir pasaulį supurčiusi COVID19 pandemija pakoregavo nuomos įpročius, itin smarkiai išaugino trumpalaikės nuomos paklausą, tačiau esamos nuomos platformos neat...
nuotrauka
2024-01-15 15:01
Netoli prekybos centro „Panorama” naują daugiabučių kvartalą kurianti statybų bendrovė žada per artimiausius metus paversti jį geidžiamiausia lokacija ieškantiems balanso tarp miesto ir gamtos. Vystytojas siekia realizuoti rajono potencialą ir sukurti modernią mažaaukščių butų gyvenvietę.
nuotrauka
2024-01-15 10:09
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Naujamiesčio rajone imasi antrojo „LiveUp“ projekto etapo. Vilniaus miesto savivaldybė suteikė leidimą statyti 7 aukštų gyvenamąjį namą. Darbus įmonė pradės jau netrukus, investicijos į projektą sieks 5,5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-01-12 09:58
Nors, kaip skelbia Lietuvos bankas, per pastaruosius dvylika mėnesių būsto pardavimų skaičius šalyje susitraukė daugiau nei dešimtadaliu, o būsto įperkamumo rodikliai mažiausi per pastaruosius dešimt metų, prognozuojama, kad jau greitu metu rinka turėtų atsigauti. Besikeičianti pirkėjų elgsena koreg...
nuotrauka
2024-01-11 14:29
Prabangaus NT plėtotoja UAB „Unique Properties“ gavo statybą leidžiančius dokumentus gyvenamajam ir administraciniam kompleksui „Vilniaus Džiazas“ Senamiestyje, K. Vanagėlio g. 11 ir 18. Kompleksą sudarys dviejų korpusų daugiabutis su 66 butais ir 11 komercinių patalpų, tvarkomas unikalus tarpukario...
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...
nuotrauka
2024-01-09 09:54
Europoje tarp jaunų specialistų ir studentų populiarus bendruomeniško būsto konceptas „co-living" populiarėja ir Lietuvoje, kur pastaraisiais metais įgyvendintas jau ne vienas panašus projektas. Studentų akademiniame miestelyje, Vilniaus Saulėtekio rajone, esančius senus pastatus paversti šiuolaikiš...
nuotrauka
2024-01-02 12:47
Nekilnojamojo turto plėtotoja „RE Excellence" pradeda 54 butų, modernios architektūros pastato Neries pakrantėje Vilniuje statybą. Išraiškingas pastatas ir šalia jo planuojama medžių alėja keis pakrantės atkarpos ties Žaliuoju tiltu vaizdą.
nuotrauka
2023-12-22 14:04
Vienas naujausių Vilniaus Senamiestyje plėtojamų statybos projektų – dviejų prabangių namų kompleksas „Sanguškų parkas" – gavo statybos leidimą. Žiupronių gatvėje, šalia Misionierių bažnyčios ir Subačiaus bei M. Daukšos gatvių, 2026 m. bus įrengti 55 butai, 11 poilsio ir 13 komercinės bei administra...
nuotrauka
2023-12-20 10:11
Dėl smarkiai išaugusių Euribor palūkanų ir pabrangusio finansavimo nukrito įperkamumas bei sulėtėjo naujų būstų pardavimų greitis, o rinkoje pasipylė akcijos. Reikšmingo kainų kritimo, panašu, pirkėjai jau nebesitiki, tačiau dabar medžioja pasiūlymus, o į kitus kriterijus kreipia mažiau dėmesio, rod...
nuotrauka
2023-12-14 10:43
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco" įsigijo du žemės sklypus Ispanijos Kosta del Solio pakrantėje, viename brangiausių Marbeljos rajonų, kur vystys du prabangių vilų projektus.
nuotrauka
2023-12-12 12:41
Nekilnojamojo turto plėtotojai teigia, kad naujų būstų rinkoje jaučiami atsigavimo ženklai. Nors investiciniai projektai dar šiek tiek stagnuoja, naujus būstus jau aktyviau perka jaunos poros, šeimos.
nuotrauka
2023-12-11 10:07
Nors kartais bandoma lyginti nekilnojamojo turto (NT) rinką su „amerikietiškais kalneliais“ – kainos ne tik kyla, bet ir krenta, o jos dalyviai nuo 2010 metų išgyveno ne vieną krizę – ekspertai ragina remtis oficialia statistika. Anot skandinavų kapitalo bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovo Remigijaus ...
nuotrauka
2023-12-08 06:36
Gyventojams atkreipus dėmesį į skelbimuose vis dažniau pasitaikančius siūlymus pirkti butą negyvenamosios paskirties patalpose, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) įspėja: įsigijus tokį butą ne tik netenkama kai kurių gyvenamajam bū...
nuotrauka
2023-12-07 15:18
Tvarios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė paskutinįjį – ketvirtąjį – gyvenamųjų namų projekto „Matau Vilnių“ etapą. Sostinės centre, šalia Tauro kalno, įsikūrusiame prestižiniame kvartale pastatytas 4 aukštų su antstatu namas. Šiuolaikiškame daugiabutyje – 19 modernių butų, iš kurių daug...

Statybunaujienos.lt » NT projektai