2022 liepos 3 d. sekmadienis, 8:02
Reklama  |  facebook

Mokytis konkrečių statybos darbų Jeruzalės mokymo centrą renkasi net turintys aukštąjį išsilavinimą

2021-11-03 07:28
Modernią šiandienos statybos rinką atspindi naujoviški pastatai, atitinkantys aukštus energinio efektyvumo reikalavimus. Jiems statyti ir įrengti reikalingi naujos kartos specialistai, gebantys dirbti su šiuolaikine įranga. Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras išsiskiria koncentruotomis programomis, padedančiomis efektyviai ir per kuo trumpesnį laiką įgyti konkrečiam darbui reikalingų žinių ir įgūdžių.
nuotrauka
Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centro nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras, VŠĮ

Dėl statomų pastatų įvairovės ir nuolat augančių lūkesčių mokymo įstaigos parengtiems specialistams, Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras modernią rinką atitinkančias programas ruošia įtraukdami ir socialinius partnerius. Vienas iš paskutinių sėkmingų pavyzdžių – šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemų montuotojo mokymo programa. Rengiant šią mokymo programą, dalyvavo ir Lietuvos statybininkų asociacijos atstovai, daug prisidėjo Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacija.

Mokymo centras, panaudodamas sukauptą patirtį ir mokymo bazę, paruošia ne tik mokymo planą, bet ir reikalingą infrastruktūrą, skirtą šiai programai įgyvendinti. Šiuolaikišką šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojo profesiją noriai renkasi tiek specialistai su aukštuoju išsilavinimu, tiek jaunuoliai, ką tik baigę vidurinę mokyklą. Labai paklausi specialybė suteikia galimybę rasti gerai apmokamą darbą statybų sektoriuje.

Bendradarbiauja su įrangos gamintojais, technologijų kūrėjais

„Mūsų tikslas yra paruošti žmones kryptingai, koncentruotai bei efektyviai per kuo trumpesnį laiką. Tuo mes skiriamės nuo profesinių mokyklų. Mokome realių darbų, įgūdžių, kurie reikalingi atliekant konkretų darbą, tad turime labai įvairių mokinių – didelė dalis stojančiųjų yra su aukštuoju išsilavinimu. Jie ateina būtent dėl tų įgūdžių, kuriuos suteikiame. Visos programos paremtos praktiniu mokymu,“ – atskleidžia praktinio ugdymo privalumus mokymo centro direktorius Mindaugas Černius. 

Vilniaus JDRMC

Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras išsiskiria koncentruotomis programomis, padedančiomis efektyviai ir per kuo trumpesnį laiką įgyti konkrečiam darbui reikalingų žinių ir įgūdžių.

Vadovas atkreipia dėmesį, kad stengiamasi reaguoti į rinką. Jeruzalės mokymo centras stebi, kokias programas renkasi žmonės, seka besimokančių kiekybinius pokyčius, reaguoja į darbdavių ir mokinių atsiliepimus, pageidavimus. Kad laiku identifikuotų rinkos poreikius ir juos atlieptų, mokymo centras remiasi viešais pasiekiamais barometrais ir įvairiais kitais rodikliais, savarankiškai atlieka rinkos analizę (viešai prieinama dažnai remiasi praeities statistika arba orientuota į labai tolimą perspektyvą). Be to, produktyviai bendradarbiaujama su įvairiomis įmonėmis, asociacijomis, kurios taip pat seka vyraujančias tendencijas ir perspektyvas.

Mokymo centras dirba su įvairių medžiagų, įrangos ir technologijų gamintojais, kūrėjais. Daug informacijos apie naujoves, planuojamus pokyčius ir specialistų poreikį suteikia partneriai. Pavyzdžiui, jei užsakovai pasirenka moderniai suprojektuotus pastatus arba naujausius įrenginius, suprantama, kad tokiems pastatams statyti ir išmaniesiems įrenginiams sumontuoti reikės gerai parengtų žmonių. Bendraudamas, dalindamasis patirtimi su bendraminčiais, įsigilindamas į jų poreikius, centras gali paruošti naujas mokymo programas, atitinkančias naujausias statybos sektoriaus tendencijas.

Mokiniai supažindinami su žalios statybos principais

Kokios kompetencijos ir asmeninės savybės lemia tai, ar darbuotojas bus sėkmingas darbo rinkoje – vienas iš klausimų, neprarandančių aktualumo. M.Černiaus nuomone, sėkmingas specialistas turi atitikti rinkos poreikius, didele dalimi sėkmė priklauso nuo žmogaus gebėjimo prisitaikyti, bendrauti, atitinkamai elgtis darbinėje aplinkoje. Taip pat labai svarbu, kad profesinio mokymo sistemoje įgyti gebėjimai atitiktų asmens profesiją, pareigas, veiklą, būtų šiuolaikiški. Mokymo centro direktorius pabrėžia, kad labai svarbus ir dirbančiojo gebėjimas kritiškai vertinti savo galimybes, darbo kokybę. Tai padeda suprasti, kada laikas mokytis, kokias kompetencijas verta stiprinti, be to, padeda nesustoti tobulėti.

Mindaugas Černius, Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centrasNuotraukoje –
Vilniaus Jeruzalės
darbo rinkos mokymo centro
direktorius Mindaugas Černius

Jau keletą metų Jeruzalės mokymo centras skiria daug dėmesio žaliosios statybos temai. Nors žalioji statyba dar nėra tradicinė statyba, įstaiga stebi tendencijas ir ruošia ateičiai specialistus, kurie turėtų žinių apie tvarumą. Vykdomi ES finansuojami projektai, taip pat įgyvendinamos ir paties mokymo centro iniciatyvos.

„Su Lietuvos statybininkų asociacija esame parengę „Tvarios statybos ir aplinką tausojančio darbo kursą“, gaires, kurios jau nebėra tik mūsų vidinis dokumentas. Idėjos skleidžiamos ir plačiau – įvairioms organizacijoms, mokymo įstaigoms. Pagal tvarios statybos gaires papildėme jau vykdomas mokymo programas. Beveik visi mūsų mokiniai, kurie siekia įgyti kvalifikaciją, gauna žinių apie žaliąjį kursą, tvarią statybą ir įgyja pamatinių žinių apie statybų tvarumą. Mokiniai, baigiantys mokymo centrą, ne tik žino šių žodžių reikšmę, bet ir suvokia jų kuriamą naudą“, – apie mokyklos dėmesį žaliajai, tvariai statybai pasakoja direktorius.

Moko praktinių įgūdžių konkrečiam darbui

Į mokymo programas integruotas ir asmeninių žmogaus gebėjimų stiprinimas. Skatinamas kritinis mąstymas, ugdomi komandinio darbo, itin svarbūs statybų srityje, kuris neįmanomas be brigadiniame darbo, įgūdžiai. Ugdymo procese ne tik pedagogai ar praktikos vadovai vertina žmogaus pasiekimus, bet ir pats mokinys įtraukiamas, mokomas įvertinti savo atliktą darbą. Mokymo metu asmenys dažnai suskirstomi mažomis grupelėmis, mokomi montuoti įrenginius komandoje ir ieškoti bendrų sprendimų.

Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centrasDar viena įstaigos stiprybė – lankstus, pritaikytas prie darbdavių, dažnai netgi individualizuotas mokymas. Mokymai vyksta tiek dienomis, tiek vakarais, tad lengvai gali mokytis, kelti kvalifikaciją jau dirbantys asmenys. Galima pasirinkti ne visą programą, o atskirą modulį. Mokymasis intensyvus, atsakingas, nes nuolat vyksta pasiekimų arba turimų gebėjimų vertinimas. Tuomet centro atstovai gali pasakyti, ar žmogus turi mokytis, ką turi mokytis, prireikus argumentuotai pataria, nukreipia kiekvieną, kuris nori atsakingai mokytis ir tapti savo srities profesionalu.

Pasak M.Černiaus, komanda kaupia patirtį, kad galėtų, kilus poreikiui, pritaikyti mokymo programas ir mokymo aplinką prie ateities rinkos.

„Galvojame apie ateitį stebėdami tai, kas vyksta. Planuodami savo mokymo programas, medžiagą bei priemones, kuriame įvairias mokymo formas, tam, kad prireikus jas galėtume prisitaikyti prie ateities iššūkių“, – apie planus ir pasirengimą prisitaikyti prie besikeičiančių modernios rinkos poreikių kalba Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centro vadovas Mindaugas Černius.

 Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centro nuotr. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-07-01 15:00
Atnaujinant Klaipėdos senamiesčio gatves – pirmasis finišas. Darbai baigiami Sukilėlių gatvėje, ji bus atverta jau ateinantį pirmadienį.
nuotrauka
2022-07-01 14:18
Vilniaus naujo būsto rinka traukiasi jau ketvirtą ketvirtį iš eilės: vien per I šių metų pusmetį būsto buvo parduota 64% mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai (1526 butai lyginant su 4225). Tai vyksta dėl visos puokštės besikaupiančių priežasčių.
nuotrauka
2022-07-01 08:53
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti trijų teisės aktų pakeitimų paketą, kuris reguliuoja automatizuotų sandėliavimo sistemų statinių projektavimą ir statybą. Atsižvelgus į tai, kad šiuose sandėliuose nedirba žmonės, visus procesus atlieka kompiuterizuoti įrenginiai, liftai ir robotai, siū...
nuotrauka
2022-06-30 15:38
Šiemet Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) registruoti jau du mirtini nelaimingi atsitikimai darbe: abiem atvejais darbuotojai žuvo, statybvietėse kritę iš aukščio. Net 5 iš 10 darbuotojai, statybvietėse kritę iš aukštai, susižalojo.
nuotrauka
2022-06-30 09:11
Panevėžio apylinkės teismas, išnagrinėjęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos pareiškimą dėl turto pripažinimo bešeimininkiu, jį tenkino – pripažino Linkavičių dvaro sodybos rūmus, ofisinas, svirną, tvartą, kumetyną, Ramygalos miestelyje esantį ūkinį pastatą bei Paįstrio ir Gegužinės k. va...
nuotrauka
2022-06-30 08:34
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo patikrinimą dėl Kauno mieste galimai vykdomų aplinkosaugos pažeidimų.
nuotrauka
2022-06-30 08:19
Manoma, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių: nereguliuojamos dalies, dėl kurios sutariama su savo tiekėju, ir iš valstybės reguliuojamos dalies,...
nuotrauka
2022-06-29 14:01
Vyriausybė suteikė startą įmonių konversijos projektams – persiorientuoti iš taršaus iškastinio kuro naudojimo į atsinaujinančius energijos išteklius. Finansų ministerijos teikiamu Vyriausybės nutarimu šiandien, birželio 29 d., skirti pirmieji 5 mln. eurų iš bendro 90 mln. eurų krepšelio tokiems pro...
nuotrauka
2022-06-29 13:49
Nuo liepos 1 d., nustačius nelegalų darbą arba nedeklaruotą savarankišką veiklą, bus naikinamas bedarbio statusas. Tokiu atveju nustos galioti visos socialinės privilegijos, o įmokas, kurias už darbo ieškantįjį sumoka valstybė, teks mokėti patiems.
nuotrauka
2022-06-29 13:38
Vilniaus miesto taryba priėmė sprendimą dėl žemės mokesčio tarifų, pakeitusį anksčiau galiojusią dviprasmišką tvarką, kai žemės mokesčio lengvata galėjo naudotis ir apleistų, neprižiūrimų žemės sklypų savininkai.
nuotrauka
2022-06-29 10:13
Paskelbtas antrasis Tauragės daugiafunkcio sporto ir kultūros centro (arenos) statybos darbų konkursas, kuriuo statybos bendrovės kviečiamos pasiūlymus teikti iki liepos 21 dienos. Pirmasis arenos statybos darbų konkursas, skelbtas 2021 m. lapkričio mėn., neįvyko rangovams nepateikus reikalingų doku...
nuotrauka
2022-06-29 09:50
Darbo rinkos rodikliai birželį pajuto neigiamas geopolitinių pokyčių pasekmes. Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo ir Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkos pagrindinis rodiklis, palyginti su geguže, nukrito 1,3 balo ir šiuo metu siekia 102,9. Nepaisant šio nuosmukio, tendencijos išlie...
nuotrauka
2022-06-29 09:18
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, praneša Statistikos departamentas, turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc. bei vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio, mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas po 0,5 proc.
nuotrauka
2022-06-29 07:34
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2022-06-28 10:04
Pastarąjį pusmetį lietuvių skolos vėl pradėjo augti, nors 2021 m. antrąjį pusmetį buvo užfiksuotas skolų mažėjimas, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" atlikta analizė. Palyginęs gyventojų įsiskolinimo rodiklius pernai birželį, gruodį ir šių metų birželį, kredito biuras nustatė daugelio rodiklių...
nuotrauka
2022-06-28 09:49
Baltijos šalių gyventojams svarbu gyventi nuosavame būste, o ketvirtadalis jų ketina būsto nekeisti visą gyvenimą. „Luminor“ banko užsakymu atliktos apklausos duomenimis, Latvijos ir Lietuvos gyventojai norėtų gyvenamąją vietą keisti kuo rečiau, o estai šiuo klausimu šiek tiek lankstesni. Tačiau vis...
nuotrauka
2022-06-28 09:33
Lietuvos Respublikos 2021 m. visuotinio gyventojų ir būstų surašymo rezultatai rodo: nors gyventojų skaičius šalyje mažėja, būstų – priešingai – daugėja, ypač vieno buto namų. Lietuviai iš daugiabučių keliasi į vienbučius nuosavus namus. Surašymas parodė, kad gyvename erdviau ir patogiau. Naudingasi...
nuotrauka
2022-06-27 16:51
Lietuvos ekonomikai artimiausiu metu iškils daugiau grėsmių, todėl jos rizikingumas auga, konstatuoja tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“. Naujausiame ekonominiame tyrime* „Barometer Q2 2022“ teigiama, kad užsitęsęs Rusijos karas prieš Ukrainą daugeliui Europos šalių ūkių sukels naujų iššū...
nuotrauka
2022-06-27 08:32
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbta nutartis civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinį 4 atsakovams (Šiaulių m. savivaldybė ir savivaldybės administracija bei dvi bendrovės) dėl statybos leidimo išdavimo teisėtumo, Šiaulių miesto...
nuotrauka
2022-06-27 08:23
Prisitaikyti prie kintančių darbo rinkos poreikių bus paprasčiau – Užimtumo įstatymo pakeitimuose numatyta daugiau tikslinių grupių ir mokymosi formų. Pagrindinė naujovė – neformalusis suaugusiųjų švietimas. Taip pat bus sudaromos sąlygos mokytis valstybinės kalbos užsieniečiams.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos