2024 balandžio 16 d. antradienis, 16:14
Reklama  |  facebook

Naujai suburtas VILNIUS TECH ir verslo konsorciumas ieškos tvarių sprendimų statybos sektoriui

2023-12-21 14:10
Inovacijų agentūra pasirašė bendradarbiavimo sutartis su trimis Lietuvos universitetų suburtais konsorciumais. Jie įgyvendins misijomis grįstas mokslo ir inovacijų programas, kurios svariai prisidės prie aktualių visuomenės problemų sprendimo. Bendra trijų projektų vertė siekia 94,7 mln. eurų, didžioji dalis šios sumos – 88,46 mln. eurų – bus finansuojama Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano bei LR biudžeto lėšomis.
nuotrauka
Romualda Stragienė, Inovacijų agentūros nuotr.


Minimos įmonės
Inovacijų agentūra, VŠĮ
Kauno technologijos universitetas (KTU),
VILNIUS TECH / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,
Kelių priežiūra, AB
Arginta, UAB
CPVA (Centrinė projektų valdymo agentūra), VŠĮ
Steigs kompetencijų centrus ir kurs unikalius produktus

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijuotų misijomis grįstų mokslo ir inovacijų programų įgyvendinimo partneriais liepą buvo atrinkti Vilniaus Universiteto (VU), Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech") ir Kauno technologijos universiteto (KTU) suburti konsorciumai. Juos sudaro įvairios įmonės, verslo asociacijos ir kiti partneriai.

Gruodį šie konsorciumai su Inovacijų agentūra pasirašė sutartis dėl bendradarbiavimo įgyvendinant programų projektus. Šią savaitę ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasirašė įsakymą dėl finansavimo skyrimo.

„Mokslo ir verslo atstovų bendradarbiavimas bei mokslo žinių komercializacija atveria naujas galimybes šalies ekonomikos augimui. Stiprūs konsorciumai įgyvendins visuomenei reikšmingus projektus: iš viso bus įkurti 3 kompetencijų centrai, įgyvendinta daugiau kaip 20 mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų, sukurta apie 30 unikalių produktų bei įkurtos 22 atžalinės įmonės. Taip sukursime daugiau galimybių Lietuvai ir jos žmonėms", – sako pranešime cituojama A. Armonaitė.

VU su partneriais stiprins inovacijas sveikatai, prie sumaniosios ir klimatui neutralios Lietuvos augimo prisidės „Vilnius Tech" sutelktas konsorciumas, KTU kartu su partneriais spręs saugios ir įtraukios e. visuomenės iššūkius.

„Tikiu, kad šios programos paskatinti kurtis konsorciumai bus pagrindas tvarioms partnerystėms, o įgyvendinti projektai taps sektinais sėkmingo mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžiais", – teigė pranešime pacituotas švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

Projektų įgyvendinimui – 88,46 mln. eurų finansavimas

VU atstovaujamas konsorciumas planuoja įkurti transliacinį genų technologijos centrą, numatoma projekto vertė – 32,9 mln. eurų. „Vilnius Tech" sutelkto konsorciumo veiklos bus orientuotos į šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų mažinimo technologijų vystymą, tvarių sprendimų statybų sektoriuje kūrimą, nuotekų valymo procesų tobulinimą bei kitų aplinkosaugos problemų sprendimą, tam planuojama skirti 31,5 mln. eurų. KTU atstovaujamas konsorciumas įgyvendins projektą, susijusį su skaitmenine gynyba ir visuomenės saugumo bei atsparumo didinimu, jam numatoma 24,07 mln. eurų.

„Bendram tikslui susitelkusios mokslo įstaigos, pažangius sprendimus vystančios įmonės ir asociacijos kartu gali pasiekti didelių laimėjimų. Konsorciumų veikla suteikia galimybę sustiprinti, apjungti žinias ir kompetencijas, o svarbiausia – greičiau paversti jas visuomenei naudingais ir aukštą vertę kuriančiais sprendimais. Prie to reikšmingai prisidės projektams skiriamas 88,46 mln. eurų finansavimas", – komentavo pranešime pacituota Inovacijų agentūros vadovė Romualda Stragienė.

Iki šių metų pabaigos Inovacijų agentūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) pasirašys sutartį dėl konsorciumų projektų finansavimo. Projektuose numatytos veiklos turi būti įgyvendintos iki 2026 m. balandžio mėnesio.

Konsorciumų nariai


Sumanios ir klimatui neutralios Lietuvos tema projektą įgyvendins konsorciumas, sudarytas iš 14 narių: „Vilnius Tech", KTU, UAB „SG dujos Auto", UAB „Arginta", , UAB „3D Creative", UAB „Ekobazė", UAB „Provectus redivivus", AB „Kelių priežiūra", UAB „Soli Tek R&D", UAB „Nanoversa", Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko, Kauno mokslo ir technologijų parko, Lietuvos inovacijų centro.

Saugios ir įtraukios e. visuomenės tema projektą įgyvendins konsorciumas, kurį sudaro 12 narių: KTU, „Vilnius Tech", Mykolo Romerio universitetas, UAB „Devslate Group", UAB „Elsis PRO", UAB „Transcendent Group Baltics", UAB „Getweb", UAB „Acrux cyber services", UAB „NRD CS" (NRD Cyber Security), VšĮ „Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centras", asociacija „Infobalt", VšĮ „Baltijos pažangių technologijų institutas".
Statybunaujienos.ltŽaliasis kursas

nuotrauka
2024-04-11 10:29
„Orientuokimės į tai, kad mūsų vaikai neprisimintų tokio reiškinio kaip sąvartynas. Į Europos Sąjungą prieš 20 metų Lietuva įstojo prižiūrėdama šalyje 850 sąvartynų, šiuo metu yra tik 11 jų, o ateityje jų turėtų iš viso nebelikti“, – teigė pranešime cituojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas tr...
nuotrauka
2024-04-11 10:09
2023 m. vasarį Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėtos gerai žinomos pasaulyje dviračių gamintojos „Pon.Bike" gamyklos statybos pasiekė finišo tiesiąją. Beveik 40 tūkst. kv. metrų ploto pastatą per vienerius metus užbaigė tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva".
nuotrauka
2024-04-05 09:39
Turto bankas atidarė saulės parkus, kurie elektra aprūpina įmonės valdomus visuomeninės paskirties pastatus. Skaičiuojama, kad 2,21 MW suminės galios saulės parkai per 25 metų eksploatacijos laikotarpį CO2 emisiją sumažins kone 7 tūkst. tonų ir padengs didžiąją dalį elektros energijos poreikio pasta...
nuotrauka
2024-04-03 15:05
Balandžio 2d. baigėsi kvietimas norintiems atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą ir padidinti energinio naudingumo klasę. Mėnesį laiko trukęs kvietimas sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo – gauta arti 2 000 paraiškų už daugiau nei 16 mln. eurų. Aktyviausiai namų modernizavimo galimybėmis do...
nuotrauka
2024-04-03 13:28
Trečdalis visų į aplinką išskiriamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų – tokį kiekį Europos Sąjungoje generuoja pastatai, kuriuose gyvename ir dirbame. Skaičiuojama, kad šiuo metu net 75 proc. visų pastatų yra energetiškai neefektyvūs. Vis dėlto, augantis susidomėjimas „žaliaisiais“ pastatais situaci...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-27 10:56
Besirūpinantiems savo individualaus gyvenamojo namo energiniu efektyvumu verta suskubti. Iki balandžio 2d. 17h. gyventojai, norintys atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą, padidinti energinio naudingumo klasę ir tuo pačiu pagerinti savo gyvenimo sąlygas, gali kreiptis į Aplinkos projektų valdy...
nuotrauka
2024-03-26 10:18
Architektai pastebi, kad dėmesys aplinkosaugai jau skiriamas ir įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų. Biocikliniai elektros instaliacijos gaminiai – naujovė tvariems namams, kuri...
nuotrauka
2024-03-26 09:51
Lietuvoje žaliąją elektros energiją jau perka daugiau nei kas dešimtas Lietuvos gyventojas. Labiausiai tarp jų išsiskiria 26-25 m. gyventojai, bendrai jie sudaro daugiau nei trečdalį (35,5 proc.) perkančiųjų žalią elektros energiją.
nuotrauka
2024-03-22 12:53
Iki šiol viešojoje Lietuvos geležinkelių infrastruktūroje buvo naudojamos tokios garsą atspindinčios ir jį sugeriančios sienelės, kurios negeneruoja papildomos pridėtinės vertės, tik nuolatines sąnaudas. Tačiau tai pakeis šalyje vykdomas analogų neturintis pilotinis projektas – jo kūrėjai pasiūlė in...
nuotrauka
2024-03-21 13:52
Daugiau nei pusė maisto atliekoms rūšiavimui skirtų priemonių atsiėmusių sostinės gyventojų ėmėsi rūšiuoti maisto atliekas. Tai atskleidė naujausias Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) atliktas tyrimas. Kaip teigia VAATC direktorius, džiugina ne tik rūšiuojančių žmonių skaičius, bet ...
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-15 09:28
Aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice" investuoja 18 mln. eurų į nuo gaisro nukentėjusio Gariūnų rūšiavimo centro atstatymą ir infrastruktūros gerinimą. Pastatuose projektuojamos moderniausios gaisro aptikimo bei automatinės gaisro gesinimo sistemos. Projektą planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos.
nuotrauka
2024-03-13 09:16
Antradienį Europos Parlamentas patvirtino teisiškai įpareigojantį planą dėl pastatų sektoriuje suvartojamos energijos ir išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo.
nuotrauka
2024-03-12 14:32
Turto bankas užbaigė Kauno teritorinės muitinės ir Muitinės departamento pastato atnaujinimo projektą. Pastatas ne tik tapo šiuolaikiškesnis ir itin taupus, bet ir pats apsirūpins atsinaujinančia saulės energija. Negana to, čia esančių pastatų komplekso stogai ateityje tarnaus kaip nuotolinis saulės...
nuotrauka
2024-03-12 09:22
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas dalyvavo Paryžiuje vykusiame Pastatų ir klimato kaitos pasauliniame forume, kuriame su kitų valstybių atstovais aptarė pastangas didinti statybų sektoriaus dekarbonizaciją ir atsparumą klimato kaitai.
nuotrauka
2024-03-08 13:06
Turto bankas paskelbė BREEAM vertinimo ir konsultavimo paslaugų pirkimą, ekspertai dirbs prie A.Goštauto kvartalo konversijos. Siekiama, kad visi projekto etapai atitiktų keliamus tvarumo reikalavimus, o pastatų kompleksas gautų aukščiausią „Išskirtinis“ (angl. – „Outstanding“) sertifikatą.
nuotrauka
2024-03-08 12:55
Gyventojai, siekiantys atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą, nuo kovo 1d. visą mėnesį gali kreiptis į APVA ir pasinaudoti finansine parama. Per pirmąją kvietimo savaitę jau sulaukta beveik 600 paraiškų. Aktyviausi šį kartą Vilniaus, Kauno ir Alytaus rajonų gyventojai, norintys padidinti savo ...
nuotrauka
2024-03-07 13:16
Didžiausios šalyje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys" ekspertai kartu su Lietuvos mokslininkais ketina plėtoti technologiją, kuri iš nuotekų gamintų elektrą. Mokslininkų komanda jau eksperimentuoja su kuro elementais, kurie pasitelkdami mieles gamina energiją iš biologinėse atliekose esanči...
nuotrauka
2024-03-05 16:21
Pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse iš gyventojų surenkamos mišrios komunalinės atliekos panaudojamos cemento pramonėje. Atliekos tampa alternatyviu kuru, kuris naudojamas cemento gamybai – taip mažinamas iškastinio kuro naudojimas, į atmosferą išsiskiriančių šiltnamio efektą sukeliančių dujų i...

Statybunaujienos.lt » Žaliasis kursas