2025 m. liepos 2 d. trečiadienis, 6:03:32
Reklama  |  facebook

Nuotoliniam susitikimui ruoškitės kaip gyvam – netapkime „memais“

2020-11-18 15:55
Paskelbus antrąjį karantiną, jį sutikome ramiau: iš vienos pusės, pavasarį išmokome su tuo gyventi, iš kitos – supratome, kad reikia situaciją vertinti rimtai ir negalima su ja žaisti. Tai reiškia, kad matėme, kokios pasekmės bus, jei gyvenimas sustos – o to nenorime niekas. Todėl turime prisitaikyti prie aplinkybių ir gyventi tokiu greičiu, kokį jos leidžia, tačiau nuolat judėti į priekį.
nuotrauka
Andželika KERŠYTĖ, „Citus“ pardavimų vadovė


Minimos įmonės
Citus, UAB

O to mokytis irgi pradėjome ankstesniojo karantino metu. Vienas svarbiausių aspektų – akivaizdžiai daugiau nuotolinio bendravimo. Jo atsirado visur ir visokio: dažniau nuotoliniu būdu perkame maistą, dirbame taip pat iš namų, susitikimuose dalyvaujame virtualiai. Nuotolinio bendravimo galimybės ir jų įvaldymas tapo viena iš sąlygų, leidusių gyvenimui toliau vykti.

Nuotolinis bendravimas, gerai jam pasiruošus, gali būti ne mažiau efektyvus ir produktyvus nei gyvas susitikimas. Taip, nuotoliniu būdu galima išsirinkti ir naujus namus! Pavyzdžiui Amerikoje, be jokio tiesioginio kontakto pavasarį sėkmingai vyko sandoriai, kai pirkėjai vienoje žemyno pakrantėje pirko turtą kitoje JAV pusėje – nukeliauti į vietą lėktuvu tuo metu galimybių nebuvo.

Aš nerekomenduoju visiškai visko atlikti tik virtualiai, tačiau mūsų komanda turėjo jau apie 100 nuotolinių susitikimų ir išgrynino penkis bazinius žingsnius, kuriuos atlikus būsto įsigijimas maksimaliai įdarbinant nuotolinio bendravimo įrankius, taps ne įmanoma misija, bet ir patogiu ir net maloniu procesu.

1. Įsivertinkite poreikius ir galimybes

Senokai praėjo laikai, kai būstą pirkdavome visam gyvenimui. Dabar tai darome susiklosčius tam tikroms aplinkybėms – t. y. pasikeitus poreikiams. Dažniausiai tai susiję su šeimos sudėties pasikeitimu: jos pagausėjimu ar sumažėjimu (tarkim, išleidus vaikus į savarankišką gyvenimą).

Tai leidžia rinktis būstą, geriausiai atitinkantį šiuos poreikius, tačiau kartais tai įvyksta neplanuotai. Jei tai prireikė daryti dabar, pirmiausia įsivertinkite savo poreikius ir galimybes. Kaip visada, būstą reikia pirkti tokio dydžio, koks yra būtinas – nebūtini ar neišnaudoti kvadratiniai metrai ar kambarys „ateičiai“ taps visiškai nepageidaujamu balastu.

Taip pat įvertinkite savo finansines galimybes ir paieškokite alternatyvų. Bankai kartais net per daug smulkmeniškai vertina klientus ir gali dvejoti dėl finansavimo suteikimo, tačiau rinkoje yra ir alternatyvų, kuriomis verta pasidomėti (pvz., išperkamosios nuomos paslauga).
Bet kuriuo atveju, nepamirškite vertinti visų planuojamų išlaidų: vertinkite ne tik pradinį įnašą, paskolos sumą, lėšas reikalingas įsirengimui, bet ir, pavyzdžiui, potencialias kuro sąnaudas, jei pakeitėte gyvenamąją vietą ir nuo šiol toliau reikės važiuoti į darbą ar vežti vaikus į mokyklas bei darželius.

2. Atlikite namų darbus

Tik identifikavę savo poreikius ir lūkesčius bei surinkę reikalingą informaciją apie dominantį projektą būsite kokybiškai pasiruošę susitikimams ir deryboms.

Pirmiausia, nuspręskite, kiek laiko planuojate gyventi naujame būste. Priklausomai nuo etapo, žmonės būsto keitimui „pribręsta“ po 3–5 metų. Todėl galvokite apie tokį būstą, kuris būtų likvidus ir jį galėtumėte lengvai ir nenuostolingai parduoti, kai prisireiks tai daryti.

Taip pat apsvarstykite, kokio dydžio ir kelių kambarių būsto norėtumėte, kokiomis kryptimis turėtų būti jo langai, kuriame aukšte. Pastaruoju metu vis svarbiau tampa namie esantis balkonas, terasa ar kiemelis, kuriame būtų bent kiek gamtos. Žinoma, būstas arti pačios gamtos būtų dar geriau.

Galų gale, nuspręskite kokį biudžetą galite skirti būstui ir įvertinkite, kaip minėta, visas išlaidas kompleksiškai. Tada patikrinkite, ar išsirinkto būsto kaina yra adekvati ir ne per didelė. Gretimų būstų buvusius sandorius ir jų dydžius už nedidelę kainą galite rasti specializuotoje interneto svetainėje NTsandoriai.lt.

3. Turėkite produktyvų pirmąjį susitikimą

Čia prasideda sudėtingoji dalis. Du ankstesni žingsniai visiškai nepriklauso nuo tokių aplinkybių kaip karantinas – jie svarbūs visada. Tačiau dažnai žmonės nuvertina būtent nuotolinio susitikimo svarbą ir jo rezultatas būna prastas.

Pirmasis susitikimas su būsto pardavėju yra skirtas tam, kad susipažintumėte ir papasakotumėte apie savo poreikius bei lūkesčius, o pardavėjas identifikuotų ir pasiūlytų patį tinkamiausią sprendimą. Tam svarbūs žingsniai, atlikti anksčiau, bet nepakankamas dėmesys tolimesniems gali sugadinti visus reikalus.

Pirmiausia, paskirkite pakankamai laiko nuotoliniams susitikimui – ne mažiau nei valandą. Kartais būsto ieškantys pirkėjai mano, kad pirmajam susitikimui pakaks 10 ar 15 min., bendrauja nesusikaupę, neatidžiai ir skuba kur nors, kas suplanuota po šio susitikimo. Tokiu atveju, visas susitikimas nueina perniek ir būna bevertis.

Pasiruoškite tinkamą įrangą: patikimu ryšiu prijungtą kompiuterį ir programinę įrangą. Telefonas tam ne ypač tinka, nes vaizdas niekada nebus toks kokybiškas kaip kompiuterio ekrane – jis šiek tiek iškreiptas, todėl atrodysite ne taip gražiai. Be to, reikės peržiūrėti brėžinius, planus, tikėtina, kad būsto pardavėjas aprodys projektą, o tai daryti telefone – ne ypač patogu.

Idealu būtų turėti dedikuotą kamerą ir mikrofoną. Mobilusis internetas taip pat kartais gali būti šiek tiek mažiau patikimas. Gerai pasirengę visiškai sumažinsite skirtumą tarp gyvo ir virtualaus susitikimo.

Atkreipkite dėmesį ir į programinę įrangą. Variantų yra daug ir visi jie, iš esmės, tinkami: tai ZOOM, Google Meet, Skype ir kitos, bet daugiausiai galimybių turi ir labiausiai pritaikyta tokio pobūdžio susitikimams yra Microsoft Teams. Joje, tarkim, galima žymėtis užrašus, susieti su darbiniu kalendoriumi ir pan. Be to, ji nemokama.

Beje, susitikime gali dalyvauti keletas žmonių iš skirtingų vietų – tarkime, su partneriu ar partnere. Tik informuokite apie tai likusius susitikimo dalyvius ir viskas bus gerai.
 
Bet visų svarbiausias yra nusiteikimas. Vėlgi: nuotolinis susitikimas, pirmiausia, yra susitikimas, o ne skambutis. Šio „žanro“ etika reikalauja jam pasirengti taip pat, kaip gyvam susitikimui, nes kamera bus būtina. Todėl kviečiu netapti interneto „memais“ ir virtualiuose susitikimuose nedalyvauti su pižama, plaukų suktukais ar tarp puodų.

4. Antrąjį susitikimą vykite gyvai arba apžiūrėkite
 
Kadangi būstas – bene brangiausias pirkinys gyvenime, jį išsirinkti reikia labai atidžiai. Visapusiškai įvertinti projekto aplinką, vietovės specifiką nematant savomis akimis gali būti sudėtinga. Kadangi karantino apribojimai leidžia palikti savo namus, nuvykti ir pasivaikščioti tikrai galite.

Yra galimybė ir gyvai susitikti su būsto pardavėju – tarkim, pasivaikščiojimui lauke ir projekto apžiūrėjimui. Lauke dviem ar trims žmonėms susitikti laikantis saugumo reikalavimų, galima – bet projektą gyvai apžiūrėti labai pravers.
 
Bet kuriuo atveju, jei sutarsite dėl gyvo susitikimo, prašykite, kad visi jo dalyviai būtų su apsauginėmis kaukėmis, mūvėtų vienkartines pirštines ir laikytųsi atstumo. Jei lankysitės patalpoje, stenkitės joje būti kuo trumpiau ir prašykite, kad ji būtų išvėdinta prieš susitikimui prasidedant, o visi paviršiai joje – dezinfekuoti. Sveikata – visų svarbiausia!

5. Sutarties detales derinkite nuotoliniu būdu

Trečiasis etapas, kurio prireiks, jei praeisite kitus ir liks tik suderinti bei pasirašyti sutartį, bus tikrai paprastas. Ir dėl sveikatos, ir dėl laiko taupymo rekomenduoju tai taip pat atlikti nuotoliniu būdu: sutartį, kaip ir visą kitą medžiagą galėsite gauti elektroniniu formatu, ją perskaityti ir aptarti patogu telefonu.

O viską suderinus pasirašyti ją galima elektroniniu būdu – tereikia turėti elektroninį ar mobilųjį parašą.
Statybunaujienos.lt



Komentaras

nuotrauka
2025-06-30 16:02
LR Seimas pakoregavo Statybos įstatymą – nuo šiol statybos leidimas bus išduodamas, kai yra patvirtinti projektiniai pasiūlymai, o techninio darbo projekto institucijos nebetikrins, nes už jo tikslumą bus atsakingi patys projektuotojai. Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) pritaria siekiui mažinti...
nuotrauka
2025-06-26 15:25
Pastaraisiais metais pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama tvarumui. Statybų sektorius – ne išimtis. Jo pokyčių būtinybė tampa vis akivaizdesnė. Statybų metu sunaudojama daug energijos, labai išauga atliekų apimtis, o statybinės medžiagos dažnu atveju daro neigiamą poveikį ne tik gamtai, bet ir žmo...
nuotrauka
2025-06-26 10:12
Geopolitinės įtampos pasaulyje auga, o kartu su jomis ir tarptautinių sankcijų grėsmė verslui. Vis dažniau į sankcijų sąrašus patenka ne tik pavieniai asmenys ar įmonės, bet ir ištisi sektoriai. Advokatų profesinės bendrijos LAWCORPUS bendraįkūrėjas ir advokatas Rokas Venslauskas teigia – šiandien s...
nuotrauka
2025-06-23 12:46
Ant daugiabučių laiptinių sienų ir savo pašto dėžutėje dažnas randa pasiūlymą – „Pirkčiau butą jūsų name". Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti kaip patraukli galimybė greitai parduoti būstą, tačiau, pasak nekilnojamojo turto (NT) specialisto Tado Meiliūno, už šių skrajučių dažnai slypi visai kiti t...
nuotrauka
2025-06-19 11:15
Nors 25 tūkstančiai šalies įmonių turi paskolų kredito įstaigose, tačiau bendras verslo kreditavimo lygis išlieka vienas žemiausių Europos Sąjungoje (ES). Ekspertai pastebi, kad daugeliui įmonių nepavyksta peržengti net pirmojo laiptelio norint gauti paskolą – pateikta kreditavimo paraiška dažnai yr...
nuotrauka
2025-06-17 15:47
Sukaupti pinigų būstui įsigyti yra vienas populiariausių tikslų, kuriuos sau kelia taupantis jaunimas. O kad Lietuvos jaunimas taupo, rodo naujausia apklausa: 77 proc. 18–29 metų gyventojų nurodė turintys santaupų. Dalis jų santaupas laiko indėliuose arba investuoja, siekdami savo tikslą pasiekti gr...
nuotrauka
2025-06-12 12:20
Ketvirtadienį Seime svarstant pelno mokesčio tarifo didinimą iki 17 proc., Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) prezidentė Elena Leontjeva sako, kad politikai neatsižvelgė į ekonomistų bei verslo raginimus išmintingai atsverti vykstantį kapitalo nutekėjimą iš Lietuvos.
nuotrauka
2025-06-09 08:43
Šiandien tvarumas tapo žodžiu, kuris vieniems kelia viltį, o kitiems – akių vartymą. ESG, arba trys žodžiai – aplinkosauga, socialinė atsakomybė ir valdysena – šiandien skamba visur: prezentacijose, strategijose, ant kavos puodelių ir „Slack'ų“ statusuose. Bet kai įsigilini, pasimeti. Kiek iš to – t...
nuotrauka
2025-06-06 09:43
Šiltuoju metų laiku, kai vaikai leidžia vasaros atostogas, ne visi tėvai gali turėti tiek laisvo laiko, kiek jų atžalos. Primename, kad Lietuvos Respublikos darbo kodeksas įtvirtina galimybes tėvams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus.
nuotrauka
2025-06-03 11:59
Klausimų apie atostogas darbo teisėje pagausėja kiekvieną vasarą, o pastaruoju metu atsiranda ir nauja tema – ar darbdavys gali vienu ypu atostogų išleisti visą kolektyvą? Ar grupinių atostogų planavimas neprasilenkia su Darbo kodekso nuostatomis? Ir ar toks sprendimas darbuotojams tikrai naudingesn...
nuotrauka
2025-05-28 15:32
Nors pastaraisiais metais daugėja įmonių, sakančių, kad darbuotojų kaita yra vienas didžiausių darbo rinkos iššūkių, tačiau žmonių noras ieškoti vis naujų darboviečių jau mažai ką stebina. Daugėja ir norinčių vienu metu dirbti per dvi ar kelias darbovietes. Darbo teisė gyventojams tokią galimybę sut...
nuotrauka
2025-05-26 15:48
Skirtinguose Lietuvos regionuose gyvenantys žmonės turi skirtingus prioritetus, kai renkasi, kur gyventi – tai parodė naujausias „Luminor“ banko užsakymu atliktas „Norstat“ tyrimas. Nors visiems aktualūs panašūs aspektai – kaina, ramybė, paslaugų pasiekiamumas – jų svarba skiriasi priklausomai nuo r...
nuotrauka
2025-05-19 11:36
Lietuva šiandien stovi ties fiskalinio pasirinkimo riba: NT mokesčio reforma gali tapti ilgalaikės biudžetinės disciplinos pagrindu – arba dar viena neišbaigta reforma, kurios esmė – ne sprendimas, o atsakomybės išvengimas.
nuotrauka
2025-05-19 11:30
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinka šiemet demonstruoja įspūdingą gyvybingumą – per pirmus keturis šių metų mėnesius fiksuojamas NT įsigijimo sandorių aktyvumo šuolis, o būsto kainos vėl pradėjo kopti į viršų. Jei šios tendencijos tęsis – šiais metais gali būti šturmuojamos Lietuvos gyvenamojo b...
nuotrauka
2025-05-19 11:25
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) šių metų nutartyje civilinėje byloje suformavo naują praktiką, kuri gali turėti reikšmingų pasekmių tūkstančiams aukštos kvalifikacijos darbuotojų ir jų darbdavių. Teismas pateikė išaiškinimus dėl interesų konflikto sampratos, jos santykio su nekonkuravimo princ...
nuotrauka
2025-05-16 13:40
Lietuvoje daugiau nei du mėnesius valdžios institucijos, politikai, asociacijos bei kitos grupės diskutuoja, ginčijasi ir net kelia mitingus dėl atskirų siūlomos mokesčių reformos dalių. Vyriausybei pritarus paskutinėmis minutėmis taisytam jos variantui, siūlomi pakeitimai artimiausiu metu turėtų bū...
nuotrauka
2025-05-15 16:30
Daugiabučių namų savininkai, įgyvendindami bendrosios dalinės nuosavybės teisę ir turėdami teisėtą poreikį naudotis kieme esančia parkavimo aikštele, net jei ji priklauso kitam savininkui, gali reikalauti nustatyti tokiai aikštelei naudojimosi tvarką ir mokėtiną kompensaciją. Tai 2025 metų gegužės...
nuotrauka
2025-05-13 13:23
Dirbtinio intelekto (DI) sprendimai vis aktyviau skinasi kelią į darbo aplinką: nuo automatizuotų atrankos sistemų, personalizuotų mokymų iki klientų aptarnavimo analizės ar net emocijų atpažinimo. Kartu su pažanga, kaip pažymi advokatų kontoros „TGS Baltic“ partneris, Technologijų industrijos grupė...
nuotrauka
2025-05-08 14:56
Siekdami įsigyti naują būstą žmonės įprastai pradeda nuo klausimo, kaip susitaupyti pradiniam įnašui. Dažnu atveju ši suma atrodo nemenka ir tampa pagrindine kliūtimi įsigyti būstą, tačiau tikslą pasiekti padeda aiškus planas, įpročių peržiūra ir keli praktiški sprendimai. Kokie jie, pasakoja „Lumin...
nuotrauka
2025-04-30 09:40
Įsivaizduokite – samdėte rangovą, tikėdamiesi kokybiško rezultato, tačiau galiausiai patys likote su brokuotu darbu, papildomomis išlaidomis ir neišspręsta problema. Rangovas trūkumų nešalina, o jums nelieka nieko kito, kaip tik gelbėtis savo jėgomis. Ar galima tokioje situacijoje atgauti pinigus – ...

Statybunaujienos.lt » Komentaras