2021 gegužės 14 d. penktadienis, 12:16
Reklama  |  facebook

Pilaitės bumas – pardavimai didžiausi per kelerius metus

2021-03-04 10:38
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „HOMA“ Vilniaus Pilaitės mikrorajone vystomuose naujuose projekto „Gilužio rivjera“ etapuose per tris mėnesius pardavė pusę, 51 proc., viso naujo būsto asortimento.
nuotrauka
„HOMA“ iliustr.


Minimos įmonės
Homa, UAB
Projekto 4 ir 5 etapų statybų pabaiga planuojama 2021 m. rudenį.
 
Šalia Gilužės ežero vystomoje gyvenvietėje suplanuoti nauji trijų aukštų namai. A+ energetinės klasės butai bus 1,5–3 kambarių, 29-67 kv. m ploto. Vilniaus mieste tai vienintelė gyvenvietė įkurta ant ežero kranto.

Pilaitė – vienas sėkmingiausiai augančių rajonų sostinėje

Vykdomoji „HOMA“ direktorė Jurgita Kveselaitė pastebi, kad sėkmingi pardavimai susiję ne tik su projekto išskirtinumu, bet ir augančiu viso Pilaitės rajono populiarumu bei verte. Ankstesni trys „Gilužio rivjera“ etapai buvo sėkmingai išparduoti per nepilnus pusantrų metų.

mažaaukštė statyba butai

„Mūsų duomenimis, šių metų sausio ir vasario mėnesiais pardavimai Pilaitėje – vieni didžiausių sostinėje per pastaruosius kelerius metus. Praeityje laikytas ekonominio būsto rajonu šiandien Pilaitė su labai aiškia pretenzija žengia į vidutinės klasės būsto rinką. Gyventojai įvertina šio rajono pridėtines vertes: gamtos artumą ir miesto privalumus“, - cituojama J. Kveselaitė.

Pasak ekspertės, dar prieš keletą metų vystytojai Pilaitėje statė tik ekonominį būstą, kai kv.m. kaina siekdavo 1500-1700 eur/kv.m. Šiandien NT bendrovės drąsiai žvelgia į šio rajono augimo potencialą, vysto kur kas vertingesnius, vidutinei klasei priskiriamus projektus, kur kv.m. kaina siekia 2000 eur/kv.m. ir daugiau.

Konkurencija tarp vystytojų padeda pirkėjams

NT analizės platformos „CityNow“ įkūrėjas ir NT analitikas Vilius Visockas pastebi, kad Pilaitėje šiuo metu yra bene didžiausia naujų projektų pasiūla sostinėje. Gyventojai šiuo metu būstą čia gali rinktis iš 14 vystomų naujų projektų.

„Didelė konkurencija rajone be abejonės sumažina galimybę nepagrįstam kainų kilimui. Matome, kad šioje miesto vietoje būsto ieško labai įvairūs pirkėjai: tiek šeimos ar pirmo būsto pirkėjai, kuriems patrauklesnis ekonomiškas variantas, tiek ir aukštesnės, vidutinės klasės pirkėjų segmentas. Be to, šiame rajone nemažai projektų yra arti statybų pabaigos. Tai irgi tampa vis svarbesniu kriterijumi renkantis būstą“, – aiškino V. Visockas.

Kitas svarus rajono privalumas – tai planuojama moderni ugdymo įstaiga rajone. „Būsima Tolminkiemio gimnazija yra itin vertingas traukos objektas šeimoms. Planuojama keturių aukštų, 12 000 kv. m. ploto, pritaikyta 1000 moksleivių poreikiams mokykla turėtų pakelti kartelę ne tik Vilniaus ugdymo įstaigų, bet ir visos Lietuvos ar net regiono kontekste“, - cituojamas V. Visockas.

Pandemija atskleidė Pilaitės privalumus

V. Visockas pastebi, kad maždaug prieš 5 metus Pilaitės mikrorajonas buvo populiarus savo kotedžų gyvenviečių pasiūla. Šiandien pasirinkimo spektras rajone – kur kas įvairesnis: gausi daugiabučių, kotedžų, mažaaukščių namų projektų įvairovė. Taip pat ir skirtingų kainų lygių pasirinkimas: tiek ekonominės klasės būsto, tiek ir vidutinės klasės mažaaukštės statybos projektų prie rekreacinių erdvių.

Pasak jo, su būsto pasiūla Pilaitėje šiuo metu sostinėje konkuruoti gali nebent tik Šnipiškės. „Prieš kelis metus pradėjome stebėti didesnį gyventojų norą keltis į mažesnio ploto būstą, bet arčiau miesto centro. Karantino metu galima stebėti savotišką Pilaitės atgimimą: gyvenimas erdvesniame būste tapo svarbesniu prioritetu negu gyvenimas arti centro. Žmonės atrado šio rajono gamtos privalumus bei būsto pasiūlos įvairovę už vieną geriausių kainų lygį sostinėje“, - pastebi analitikas. 

„HOMA“ iliustr.

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2021-05-13 13:44
„Baltic Asset Management“ užbaigė pirmąjį loftų projektą Karoliniškėse „Cosmo lofts“. Pabaigus statybos darbus projekte jau parduota beveik 90 proc. loftų.
nuotrauka
2021-05-12 12:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir investicijų bendroves valdanti „Omberg group“ Vilniaus Pilaitės rajone įsigijo beveik 10 ha sklypą, kuriame planuoja vystyti mažaaukščius gyvenamojo būsto projektus su rekreacinėmis lauko erdvėmis.
nuotrauka
2021-05-07 10:45
Praėjusį mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičius toliau augo, aktyvūs išliko butų, gyvenamųjų namų ir žemės sklypų pirkėjai. Įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojantys Registrų centro analitikai pastebi, kad pastarųjų kelių mėnesių rezultatai viršija iki pandemijos matytus skaičius.
nuotrauka
2021-05-04 11:45
Kaune, dešiniajame Neries krante, toliau kuriasi modernus Piliamiesčio kvartalas. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ kitapus laikinosios sostinės senamiesčio pradeda XI Piliamiesčio plėtros etapą, kurio metu bus pastatytas šiuolaikiškas 6 aukštų gyvenamasis namas su 23 butais i...
nuotrauka
2021-05-04 11:05
Panevėžio vakarinėje dalyje, Kniaudiškių rajone pradedamas vystyti didžiausias per pastarąjį dešimtmetį šiame mieste daugiabučių namų projektas „Ainių namai“.
nuotrauka
2021-04-29 14:01
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Horekus“ sostinės Mūrinės Vokės rajone pradeda gyvenamųjų namų kvartalo „Vokeriai“ statybas. Kvartalą sudaro 44 vienaukščiai, dviaukščiai namai ir kotedžai – iš viso į projektą numatoma investuoti 3,5 mln. eurų.
nuotrauka
2021-04-22 11:31
Naujas prekės ženklas „Chapters“ bus pirmasis bendro gyvenimo (co-living) projektas Vilniuje, siūlantis gyvenamąsias erdves centrinėje mieto dalyje. „Chapters“ apjungs Naujamiestyje ir Konstitucijos pr. verslo centrų zonoje įsikursiančius co-living projektus. Pastarajame projekte taip pat bus teikia...
nuotrauka
2021-04-19 10:09
Metai Vilniaus biurų rinkoje prasidėjo pozityviai – sudarytų nuomos sutarčių plotas per pirmąjį ketvirtį pasiekė 31 tūkst. kv. m. Kaip skelbiama tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Newsec“ parengtoje Vilniaus biurų rinkos 2021 m. I ketvirčio apžvalgoje, dėl pandemijos sukel...
nuotrauka
2021-04-14 10:14
UAB „Eika“ pradeda kvartalo ,,Mėlyni vilkai“ pirmojo etapo, esančio Skroblų g. 14, statybas ir pardavimus. Projektas bus plėtojamas dviem etapais – pirmajame iki 2022 m. IV ketv. planuojama pastatyti 2 daugiabučius namus.
nuotrauka
2021-04-12 11:53
Būstą ar kitą savo nekilnojamo turto objektą parduoti nutarę žmonės susiduria su klausimu: pardavinėti pačiam ar kreiptis į profesionalą? Dažnas, pasirinkęs būstą parduoti savo jėgomis, tikisi tai atlikti greitai, be vargo ir sutaupyti mokestį, kurį už paslaugas sumokėtų brokeriui.
nuotrauka
2021-04-09 09:33
Nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje pirmasis šių metų ketvirtis išliko aktyvus - bendras įregistruotų NT sandorių skaičius buvo penktadaliu didesnis nei per praėjusius metus, augo visų pagrindinių NT objektų kategorijų pardavimai, skelbia įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojantis Regist...
nuotrauka
2021-04-07 11:16
Nekilnojamo turto plėtros bendrovė „HOMA“ tęsia gyvenamo būsto sostinės Lazdynų mikrorajone plėtrą, vystys 5 ir 6 projekto „Lazdynėlių vingis“ etapus. Naujieji projekto etapai rinkai pasiūlys 160 vidutinės klasės butų, apsuptų gamtos ir miesto patogumų.
nuotrauka
2021-03-25 11:27
„Citus“ pernai rudenį anonsuotame projekte „Link Ten“ prasideda statybos darbai – šią savaitę miesto savivaldybė patvirtino statybas leidžiantį dokumentą. Vilniuje, Šnipiškėse iškilsiančiam projektui prireiks apie 9 mln. eurų investicijų. Projekto 80 proc. statybos baigtumą pasiekti planuojama per m...
nuotrauka
2021-03-25 11:03
Būsto rinkai šalies didmiesčiuose nemažinant apsukų vis daugiau gyventojų siekia įsigyti savo svajonių namus. Visgi nusipirkti būstą – tai ne tas pats, kas naujus batus ar televizorių. Dėl to tokį pirkinį planuojantiems gyventojams paprastai kyla nemažai klausimų ar sunkumų.
nuotrauka
2021-03-18 12:47
NT plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šiemet iki kovo vidurio sostinėje parduota 1630 butų, o tai yra 13 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Bendrovės „Realco“ atlikta parduotų butų analizė atskleidžia, ko ieško vilniečiai – greičiausiai išgraibstomi butai su gražiu vaizdu pro langą...
nuotrauka
2021-03-18 09:42
Sostinės Baltupiuose pradeda kilti naujas daugiabutis namas – „Didlaukio 3“, kurį stato NT vystytojas „Lithome“. 5 aukštų, A+ energinės klasės daugiabutyje iš viso bus 57 butai – 1–4 kambarių. Vieno kvadratinio metro kaina prasidės nuo 1900 Eur.
nuotrauka
2021-03-12 10:38
Per pandemiją trijų Baltijos šalių gyventojai būstus perka itin aktyviai, tačiau kauniečiai, klaipėdiečiai ir Rygos gyventojai su pavydu žiūri į Vilnių ir Taliną, kur naujos statybos butų nuperkama kelis kartus daugiau.
nuotrauka
2021-03-10 10:32
„Baltic Asset Management“ užbaigė privačios gyvenvietės projektą Tarandėje „Skandinavijos alėja“ ir skelbia pardavusi visus suprojektuotus sklypus.
nuotrauka
2021-03-09 10:35
Šiaulių bankas suteikė finansavimą nekilnojamojo turto bendrovės „HOMA“ projektams „Gilužio rivjera" ir „Lazdynėlių vingis". Šių projektų plėtrai skirtų paskolų suma siekia 14 mln. eurų.
nuotrauka
2021-03-09 09:42
Nors viešojoje erdvėje vis dažniau kalbama apie tai, kad vilniečiai mieliau renkasi butus sostinės centriniuose rajonuose, pastarųjų 12 mėn. pardavimų statistika rodo, kad daugiausia būstų vis dar parduodama toliau nuo centro esančiuose ramesniuose rajonuose, rodo NT plėtros bendrovės „Omberg“ duome...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Stotelėse saugesnė judėjimo galimybė riboto judumo asmenims

Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotel...