2023 gruodžio 8 d. penktadienis, 8:19
Reklama  |  facebook

„Realco“ apie sostinės pirminę NT rinką: vyrauja laukimo nuotaikos

2023-10-02 14:53
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų rugsėjo mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje naujų būstų pardavimai buvo vieni mažiausių šiemet – parduoti 156 būstai, fiksuotas 21 sutarties nutraukimas. Rugsėjį būstų parduota 29 proc. mažiau nei rugpjūtį, kuomet pardavimai siekė 221 būstą.
nuotrauka
„Realco“ nuotr.


Minimos įmonės
Realco, UAB

„Šiemet rinka kol kas nerodė didesnio aktyvumo, juo labiau – augimo ženklų. Galima sakyti, kad visus apėmusios laukimo nuotaikos. EURIBOR 6-ių mėnesių palūkanų normai perkopus 4 proc. ribą ir prognozuojant, jog tai ne paskutinis didinimas, pirkėjai laukia palankesnių finansavimo sąlygų ir būstų kainų. Vystytojai delsia statyti naujus projektus, nes laukia aktyvesnės ir stabilesnės rinkos bei statybų kaštų mažėjimo“, – komentuoja bendrovės „Realco“ pranešime cituojamas pardavimų direktorius Marijonas Chmieliauskas.

Įsigyta daugiau naujų būstų nei pernai

Šių metų trečio ketvirčio būstų pardavimai buvo 77 proc. didesni nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – pernai parduoti 305, šiemet – 540 būstų. M. Chmieliauskas sako, kad pernai NT rinkoje buvo didesnis štilis, sukeltas įtemptos geopolitinės situacijos Europoje bei ankstesnio NT kainų šuolio.

Iš viso per 2023 metų devynis mėnesius sostinėje parduoti 1876 nauji būstai. Aktyviausiai rugsėjį, kaip ir visą trečią ketvirtį, pirminėje NT rinkoje buvo perkami ekonominės klasės būstai pastatytuose arba baigiamuose statyti projektuose. Iš 156-ių rugsėjį parduotų būstų 79 buvo ekonominio, 68 – vidutinio ir 9 prestižinio segmento.

Pasak eksperto, pirkėjų domėjimasis tiek pastatytais būstais, tiek būsimais projektais išlieka, tačiau pastaruoju metu jau susiduriama su atvejais, kai pirkėjai negauna planuotos banko paskolos norimam būstui įsigyti ir tuomet kreipiasi į vystytojus, ieškodami kitokių variantų. Taip pat pirkėjai aktyviau domisi nuolaidomis būstui. „Rinkoje pasitaiko atvejų, kai siūlomos nuolaidos ar papildomos vertės, tačiau tai yra labiau pardavimus skatinanti priemonė, naudota ir anksčiau mažiau likvidiems būstams parduoti“, – sako jis.

 Marijonas Chmieliauskas

Marijonas Chmieliauskas, „Realco“ nuotr.

Mažėjantis būstų sandėlis veikia nuomos rinką

M. Chmieliauskas pastebi, kad ir toliau būstų sandėlis neauga. Ši tendencija laikosi nuo balandžio, kai sandėlis buvo didžiausias šiemet ir siekė 3959 būstus. Rugsėjį Vilniaus pirminės NT rinkos būstų sandėlis siekė 3667 būstus, per mėnesį buvo pristatyti 2 nauji projektai, kurie sandėlį papildė 186 būstais.

„Priežastys išlieka tos pačios, kaip ir ankstesniais mėnesiais – išaugę statybų kaštai ir sumažėję pardavimai. Kadangi pasiūla mažėja, pirkėjams vis sudėtingiau rasti jų poreikius labiausiai atitinkantį variantą, gali tekti kiek nuleisti poreikių kartelę. Savo ruožtu vystytojams, tikėtina, gali būti paprasčiau parduoti ir mažiau likvidžius butus“, – svarsto „Realco“ atstovas.

Per 2023 m. trečią ketvirtį būstų sandėlis susitraukė nuo 3764 būstų liepą iki 3667 būstų rugsėjį, šiuo laikotarpiu rinką papildė 9 nauji projektai su 446 būstais. Tuo metu 2022 m. trečią ketvirtį būstų sandėlis judėjo priešinga kryptimi – nuo 2986 liepą iki 3350 rugsėjį, rinką papildžius 15 naujų projektų su 852 būstais.

Pasak M. Chmieliausko, nepaisant nedidėjančios pasiūlos, būsto poreikis Vilniuje išlieka, tad netrukus galime pamatyti ryškesnių pokyčių nuomos rinkoje.
„Nuomos rinka labai stipriai susijusi su pardavimais. Kuo mažiau būstų nuperkama, tuo mažiau auga ir nuomos pasiūla. Kita vertus, dalis gyventojų, negaudami paskolos būstui įsigyti, ieško nuomojamo būsto, tad paklausa didėja. Ilgainiui rinkoje gali atsirasti disbalansas tarp pasiūlos ir paklausos, tikėtina, auginsiantis nuomos kainą, tuomet naujo būsto įsigijimas investicijai gali tapti patrauklesnis ir susidarys prielaidos pardavimų augimui“, – sako jis. 
Statybunaujienos.ltNT projektai

nuotrauka
2023-12-08 06:36
Gyventojams atkreipus dėmesį į skelbimuose vis dažniau pasitaikančius siūlymus pirkti butą negyvenamosios paskirties patalpose, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) įspėja: įsigijus tokį butą ne tik netenkama kai kurių gyvenamajam bū...
nuotrauka
2023-12-07 15:18
Tvarios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė paskutinįjį – ketvirtąjį – gyvenamųjų namų projekto „Matau Vilnių“ etapą. Sostinės centre, šalia Tauro kalno, įsikūrusiame prestižiniame kvartale pastatytas 4 aukštų su antstatu namas. Šiuolaikiškame daugiabutyje – 19 modernių butų, iš kurių daug...
nuotrauka
2023-12-06 10:36
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Verkių gatvėje statys naują gyvenamąjį kvartalą. Projektas bus įgyvendintas pagal architektūrinį konkursą laimėjusį „Eventus pro“ architektų pasiūlymą.
nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-30 13:07
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 30 mln. eurų į dviejų daugybinių pastatų statybas Viršuliškių rajone. Naujos statybos projektas „Newton“ įsikurs Viršuliškių skg. 8 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 233 butais. Šiuo metu jau pradėti statybų darbai.
nuotrauka
2023-11-30 09:14
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstaty...
nuotrauka
2023-11-23 11:05
Šią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą naujam UAB „Eika“ valdomam gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) projektui „Nauji peizažai“ Naujininkuose. 0.55 a ploto teritorijoje pradėti statyti 3 namai su 103 įvairaus išplanavimo butais. Investicijos į naująjį projektą, adresu Kamin...
nuotrauka
2023-11-20 12:58
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą naujam gyvenamojo NT projektui Šnipiškėse, išskirtinėje sostinės vietoje – greta pernai atidaryto Japoniško sodo. Modernios architektūros gyvenamasis pastatas, adresu Linkmenų g. 4, bus pradėtas statyti dar šiais metais.
nuotrauka
2023-11-15 06:05
2025 m. pradžioje Vilniuje, Karoliniškėse, iškils naujas gyvenamasis namas „Sietyno 3”, kurį stato nekilnojamojo turto vystytojas „Lithome“. Netoli Vakarinio aplinkkelio tarp pušų iškilsiančiame 5 aukštų name suprojektuoti 123 butai ir 8 komercinės patalpos. Bendra investicijų suma sudarys daugiau k...
nuotrauka
2023-11-06 13:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Vilniuje, greta 37 ha Jomanto parko, baigė statyti daugiabučių kompleksą, kuriame galima įsigyti ne tik dalinės ar visos apdailos butų, bet ir pilnai gyvenimui paruoštų baldais apstatytų butų.
nuotrauka
2023-10-31 15:00
UAB „Eika“, būdama projekto valdytoja, pradeda gyvenamojo projekto „Saulės namai“ statybas ir pardavimus. Naujas projektas įsikurs UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomo fondo „Eika Development Fund“ (EDF) drauge su AB „SKV-Valda“ įsigytuose sklypuose Pilaitėje, adresu Pilkalnio g. 5 ir 7. Bendro...
nuotrauka
2023-10-26 13:17
Maždaug kas tryliktas, arba apie 8 proc., iš pirminėje sostinės nekilnojamojo turto (NT) rinkoje parduodamų būstų yra prestižinės klasės. NT ekspertų nuomone, poreikis prestižiniam būstui yra vis didesnis, nes galinčių jį įsigyti pirkėjų pastaraisiais metais yra daugiau, tačiau šio būsto segmento au...
nuotrauka
2023-10-25 12:55
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo Vilniaus miesto savivaldybė leidimą sostinės Naujamiesčio rajone statyti naują gyvenamąjį kvartalą. Numatomos investicijos į projektą – 35 mln. eurų.
nuotrauka
2023-10-25 12:42
Vilniaus pašonėje, Riešės gyvenvietėje, kyla naujas uždaras mažaaukštės statybos gyvenamųjų namų kvartalas „Spanguolių takai" su išskirtiniu elementu – nuosavu, specialiai gyventojų reikmėms, kuriamu parku. Planuojama, jog pirmieji naujakuriai galės įsikelti jau 2024 m. II ketvirtyje.
nuotrauka
2023-10-23 10:24
Nors atrodo, kad nuoma Vilniuje tapo nebeįperkama, duomenys rodo, jog šiais metais ji beveik nekito, o kai kuriuose rajonuose netgi mažėjo. Tiesa, tam tikrose vietose dėl buvusios infliacijos būstų savininkai toliau kėlė kainas, todėl nuomininkai turi ieškoti pigesnio varianto ar svarstyti nuosavo b...
nuotrauka
2023-10-09 11:07
Kauno Aleksoto rajone, greta miesto centro ir Nemuno salos, tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė pirmąjį vieno didžiausių plėtros projektų laikinojoje sostinėje – „Matau Kauną“ – etapą.
nuotrauka
2023-10-05 11:21
Rugsėjis už lango buvo rekordiškai šiltas, tačiau nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkos tai nesušildė. Pirmasis rudens mėnuo labiau priminė šalį šiuo metu apgaubusią darganą ir atvėsimą, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2023-10-04 11:15
Esami ar dar tik būsimi nekilnojamojo turto savininkai ar nuomininkai reikalingus darbus Registrų centre galės atlikti dar paprasčiau. Įdiegus naujoves nuo šiol Registrų centro savitarnoje savarankiškai ir neišeinant iš namų galima įregistruoti juridinius faktus apie sudarytas subnuomos sutartis ir ...
nuotrauka
2023-10-03 10:36
Nepaisant pastaraisiais mėnesiais kilusių paskolų palūkanų normų, Lietuvos gyventojai planų įsigyti nuosavą būstą neatsisako. Per artimiausius 3 metus tai padaryti ketina beveik kas ketvirtas (23 proc.) šalies didmiesčių gyventojas. Ši dalis dar didesnė tarp 25-35 metų amžiaus gyventojų, kurių trečd...
nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...

Statybunaujienos.lt » NT projektai