2021 spalio 27 d. trečiadienis, 19:49
Reklama  |  facebook

„Realco“: augo ir parduotų būstų skaičius, ir jų plotas

2021-10-05 11:23
Trečiasis metų ketvirtis Vilniaus nekilnojamo turto (NT) rinkoje buvo kiek vangesnis, tačiau tai nesutrukdė naujiems rekordams. „Realco“ duomenimis, šių metų 3-jų ketvirčių rezultatai jau viršijo visų pandeminių 2020 m. būsto pardavimus pirminėje rinkoje.
nuotrauka
REALCO nuotr.


Minimos įmonės
Realco, UAB

Rekordinius rezultatus šiemet skaičiuoja ir „Realco“ – per tris metų ketvirčius bendrovė pardavė 433 būstus Vilniuje ir Šventojoje – 2,6 karto daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai (164 vnt.) ir maždaug 1,5 karto daugiau nei per visus 2020 m.

Metus bendrovė pradėjo turėdama didžiausią naujų būstų sandėlį sostinėje – iš viso per 800 būstų, iš kurių likę 372 būstai.

Renkasi erdvesnius būstus

„Šiemet jau pardavėme apie 21.400 kv. metrų būstų ploto. Prognozuojame, kad iki metų galo pasieksime bendrovės visų laikų rekordą. Juolab, kad rugsėjį, lyginant su vasaros mėnesiais, stebėjome didesnį pirkėjų aktyvumą – rugsėjį savo projektuose pardavėme 33 būstus“, – skaičiuoja „Realco“ finansų direktorius Lukas Cicėnas.

Pasak pašnekovo, prie sėkmės prisidėjo pasiteisinęs išskirtinių, didesnio ploto būstų siūlymas klientams – vis daugiau NT pirkėjų, dalijasi „Realco“, yra linkę rinktis didesnius nei rinkoje įsitvirtinusius ir standartu laikomus 2 kambarių butus, kurių plotas svyruoja apie 45 kv. metrus. Vidutinis „Realco“ parduoto būsto plotas šiemet buvo 49,42 kv. metrai, tai yra 6 proc. didesnis nei pernai (46,53 kv. m) ar užpernai (46,49 kv. m).

„Vertindami NT pirkėjo galimybes Lietuvoje, matome, kad žmonės ir daugiau uždirba, ir turi daugiau santaupų. Šalies gyventojų indėliai bankuose trečiąjį šių metų ketvirtį viršijo 19 mlrd. eurų, o nedarbo lygis antrąjį ketvirtį siekė 7,6 proc. ir lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2020 m. buvo mažesnis 1,1 proc. Iš to darome prielaidą, kad priežasčių atsisakyti minčių apie būsto įsigijimą žvelgiant iš šiandieninės perspektyvos beveik nėra, priešingai – daugiau pirkėjų gali sau leisti dairytis erdvesnio būsto“, – cituojamas L. Cicėnas.

Optimizmas neblėsta

„Realco“ duomenimis, pirmąjį rudens mėnesį buvo susitarta dėl 389 butų pardavimo, iš jų – 205 ekonominiame, 153 – vidutiniame ir 30 – prestižiniame segmente. Apskritai, šių metų vieno mėnesio pardavimų vidurkis yra 624 būstai ir tai yra gerokai daugiau nei 2019 ar 2020 m., tačiau pardavimų intensyvumas skirtingais šių metų ketvirčiais skiriasi.

„Trečiasis šių metų ketvirtis pardavimų prasme NT rinkoje buvo skurdesnis, parduoti 1353 naujos statybos būstai, tačiau tai nesutrukdė siekti gerų metinių rezultatų. Jau dabar matome, kad šių metų būsto pardavimai viršija pandeminius 2020 m., kai buvo parduota apie 5000 būstų. Į paskutinį metų ketvirtį NT plėtotojai įžengia su 5619 būstų pardavimais ir labai tikėtina, kad iki metų pabaigos bus pralenkti rekordiniai 2019 m. rezultatai, kai gyventojai per metus nupirko 5800 naujos statybos butų“, – komentuoja „Realco“ ekspertas.

Šalies gyventojų nusiteikimą pirkti būstą rodo ne tik gerėjantys ekonominiai rodikliai, bet ir NT vystytojų veiksmai – vien per trečiąjį metų ketvirtį Vilniaus miesto savivaldybėje paviešinti 29 naujų daugiabučių projektų projektiniai pasiūlymai, kurie per ateinančius metus į rinką turėtų įlieti daugiau nei 3000 butų.

„Realco“ šiuo metu Vilniaus rinkai siūlo būstus trijuose projektuose: Pašilaičiuose vystomame projekte „7 vakarai“, kur pirkėjai jau gali realiai apžiūrėti norimą įsigyti butą, taip pat šalia „Ozo parko“ sparčiai kylančiame „Go Life“ ir Markučiuose plėtojamame „Prie Vilnelės“. Bendrovė taip pat parduoda paskutinius apartamentus projekte pajūryje – „Šventosios vartai“.

Pasisako už nuoseklų rinkos augimą

Pasak L. Cicėno, metų pradžioje įsisukusią pardavimų spiralę ir kartu augančias kainas galima vadinti pirmaisiais netvarumo ženklais NT rinkoje, tačiau Lietuvos banko įvesti nauji apsaugos mechanizmai turėtų sumažinti spekuliacinius veiksmus ir prisidėti prie jos tvarumo.

„Palaikome Lietuvos banko žingsnius pažaboti spekuliantų aktyvumą, nors manome, kad jie yra kiek pavėluoti. Tiek pirkėjams, tiek NT plėtotojams yra palankesnė stabili ir nuosekliai auganti rinka nei eksponentiški pardavimų ir kainų šuoliai, po kurių kritimai, nors dažnai tik trumpalaikiai, yra neišvengiami. Rinkos stabilumas lemia nuoseklesnį turto vertės augimą, iš kurio išlošia pirkėjai“, – komentuoja „Realco“ finansų direktorius.

Per paskutinius 7-erius metus vidutinė pirminėje rinkoje parduodamų butų kaina Vilniaus mieste išaugo nuo 1443 eurų už kv. metrą iki 2305 eurų už kv. metrą. L. Cicėnas skaičiuoja, kad butų kainos sostinėje kasmet vidutiniškai augo po 7 proc., todėl nuosekliai augančioje rinkoje iš investicijų į gyvenamąjį NT vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu prieaugio tikėtis galima praktiškai visuomet.

Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
NT projektai

nuotrauka
2021-10-27 07:07
Kai dalinė būsto apdaila jau atlikta, atrodo, kad jau čia pat bus galimybė įsikelti į savo nuosavus namus. Bet taip tik atrodo. Lemiamo būsto apdailos etapo metu prireikia ir nemažai kantrybės, ir laiko, ir svarbių sprendimų, ir detalaus investicijų apskaičiavimo.
nuotrauka
2021-10-26 15:51
Naujos statybos būstas su pilna apdaila – vis dažnesnis nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų pasirinkimas. „Realco“ skaičiuoja, kad apie trečdalis būsimų naujakurių pastaruoju metu renkasi vidutinės ar ekonominės klasės butą su pilna apdaila.
nuotrauka
2021-10-26 14:21
Panašu, kad pandemijai atsitraukus biurai gali išgyventi savotišką renesansą, bet, ekspertų teigimu, tam šiandieniniai biurai neišvengiamai turės prisitaikyti prie naujų darbo organizavimo modelių ir kintančių įmonių poreikių.
nuotrauka
2021-10-21 14:04
Per pastaruosius penkerius metus Vilniaus mieste augo ne tik pastatytų ir parduotų butų skaičius, tačiau ir jų kainos. Butai sostinėje tapo patrauklia investicija, vis daugiau žmonių ieškojo ir įsigijo antrąjį ar trečiąjį būstą, o reaguodami į paklausą nekilnojamojo turto (NT) vystytojai rinkai pate...
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-18 11:55
Naujų būstų paklausai pasiekus piką vis daugiau gyventojų butus įsigyja dar brėžinių stadijoje, todėl dažnai atrodo, jog perkama skubant ir nesidomint pirkiniu. Statytojai sutinka, jog tokių atvejų pasitaiko, bet dauguma pirkėjų visgi nenori katės maiše ir pasidomi projekto išskirtinumais ar butų iš...
nuotrauka
2021-10-15 20:55
Krašto apsaugos ministerija ir NT vystymo bendrovė „Olfin“ skelbiamų derybų būdu sudarė administracinių patalpų nuomos sandorį dėl Gynybos resursų agentūros, Infrastruktūros valdymo agentūros ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos patalpų.
nuotrauka
2021-10-14 09:54
Asmeniui, pardavusiam nekilnojamąjį turtą (NT), neišlaikius jo 10 metų, atsiranda prievolė deklaruoti už jį gautas pajamas ir sumokėti valstybei gyventojų pajamų mokestį, skaičiuojamą nuo skirtumo tarp gautų pajamų ir su to turto pardavimu susijusių patirtų išlaidų.
nuotrauka
2021-10-13 13:19
„Citus“ visai netoli rugsėjį anonsuoto daugiafnkcio planuoja dar vieną būsto projektą. Jis numatytas taip pat ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje – Kareivių g. 2E, urbanistinio „Ogmios miesto“ ir Ozo parko kaimynystėje. Investicijos į projektą sieks apie 13 mln....
nuotrauka
2021-10-04 11:37
Išankstiniais „Citus“ analitikų duomenimis, Vilniuje per tris ketvirčius rezervuotų butų ir kotedžų skaičius jau viršijo sėkmingiausių iki 2019–ųjų rezultatą, kai per visus metus šis skaičius siekė 6 178. Per devynis šių metų mėnesius sostinėje plėtotojai susitarė dėl 6 334 būstų (butų ir kotedžų), ...
nuotrauka
2021-09-28 10:31
Dideliame 5 hektarų plote Klaipėdos rajone, vos 5 km nuo Klaipėdos centro, Angelavos ir Bruožaičių gatvių sankirtoje, MKF su partneriais vysto naują 111 A+ klasės namų gyvenvietę „Angelavos vilos“.
nuotrauka
2021-09-27 11:17
Bendrovė Merko būstas tęsia investicijas Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje ir pradeda trečiąjį gyvenamųjų namų kvartalo „Vilnelės skverai“ statybos etapą.
nuotrauka
2021-09-22 18:31
Išskirtinių būsto projektų valdymo įmonė „Citus“ planuoja projektą, kuris iškils Vilniuje, teritorijoje šalia „Unideco“ apdailos centro – Kareivių g. 5. Ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje, urbanistinio „Ogmios miesto“ kaimynystėje planuojamas daugiafunkcinis pr...
nuotrauka
2021-09-17 09:57
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta...
nuotrauka
2021-09-13 10:59
Lietuvių santaupoms perkopus rekordinę 19 mlrd. eurų ribą, išaugo susidomėjimas investavimu į nekilnojamąjį turtą (NT). Nors įprastai dairomasi progų investuoti į būstą, kurį būtų galima nuomoti, nauja tendencija – auganti paklausa sandėliukams ir garažams – atveria galimybę investuoti į NT ir turin...
nuotrauka
2021-09-09 08:26
Vilniaus Naujamiestyje NT vystytojas „Lithome“ planuoja naują projektą „Algirdo promenada“. Modernų prabangių būstų kompleksą, įsikursiantį adresu Algirdo g. 48C, sudarys 4 pastatai, kuriuose bus įrengti 127 butai ir 11 komercinių patalpų. Bendra investicijų suma į 10,5 tūkst. kv. m objektą sieks 14...
nuotrauka
2021-09-08 17:23
Augant industrinio nekilnojamojo turto (NT) segmento aktualumui, o gamintojams ir toliau siekiant trumpinti tiekimo grandines, Europos šalys intensyviai kovoja dėl tarptautinių investuotojų pritraukimo.
nuotrauka
2021-09-08 16:40
Šių metų pirmąjį pusmetį vidutinė būsto paskolos suma Baltijos šalyse buvo didžiausia Estijoje ir sudarė apie 120 tūkst. EUR, rodo „Luminor“ banko duomenys. Tuo tarpu lietuviai ir latviai būsto įsigijimui skolinosi po vidutiniškai 83 tūkst. EUR.
nuotrauka
2021-09-06 14:39
Paskutinysis šių metų vasaros mėnuo nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje pasižymėjo mažesniu aktyvumu nei iki tol buvę du vasaros mėnesiai. Tam įtakos galėjo turėti ir atostogų sezonas, ir šiek tiek priblėsę pirkėjų lūkesčiai dėl ateities, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantys Regis...
nuotrauka
2021-08-24 09:26
Kaip rodo darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva atlikta šalies gyventojų apklausa, daugelis gyventojų įsigyti būstą „iš brėžinio“ yra linkę tik tuomet, jei jo vystytojas yra patikimas.

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žali...