2024 liepos 19 d. penktadienis, 14:11
Reklama  |  facebook

Statant sieną iš ARKO blokelių, sudėtinga ją pastatyti blogai, bet reikia naudoti tam skirtus įrankius Fotogalerija Video

Lijana CIBULSKIENĖ      2015-03-25 11:04
Diskusijos „Kaip pastatyti taupų namą“ dalyviai aiškinosi, kaip, naudojant silikatinius blokelius, pastatyti namą šeimai – kad jis būtų ne tik stilingas, jaukus, bet ir taupytų šilumą.
nuotrauka
Statant sieną iš ARKO blokelių, sudėtinga sieną pastatyti blogai, su plyšiais, nesandarią, sako statybininkai. AB "Silikatas" nuotr.


Minimos įmonės
Silikatas, AB
Descon, UAB
Paroc, UAB

Svarbiausia – namo sandarumas

Viktorija, kurios šeima rengiasi statyti šeimos namą, įsitikinusi, kad šykštus moka du kartus, todėl ji nelinkusi taupyti šilumos ir garso izoliacijai. Pasak UAB „Descon“ direktoriaus konstruktoriaus Mindaugo Dagio, individualus namas nėra labai sudėtingas statinys, todėl sienos gali būti iš bet kokių konstrukcijų – medinių, mūrinių, gelžbetoninių.

„Atkreipčiau dėmesį į svarbiausią dalyką – tai namo sandarumas. Jeigu pasirinktume medinį ar karkasinį namą, sandarumo taip pat galime pasiekti, bet tai daugiau kainuos ir reikės labai aukštos kvalifikacijos statybininkų, – sako M. Dagys. – Jei tai būtų mūras, blokeliai, tai išspręsti šiuos klausimus būtų paprasčiau“.

Silikato blokeliai – ekologiška ir tvirta medžiaga

Atsižvelgiant į profesionalų nuomonę, diskusijoje dalyvavusiai Viktorijai pasirinkta namą statyti iš AB „Silikatas“ blokelių ir apšiltinti „Paroc“ akmens vata. Tokį pasirinkimą lėmė ARKO blokų savybės ir 60 metų bendrovės „Silikato“ veikla rinkoje. UAB „Paroc“, gaminančios mineralinę vatą, pagrindinė įmonė veikia Suomijoje, o suomiškas namas yra tapęs taupaus, šilto ir jaukaus namo sinonimu. 

Vytautas Česnauskas 

Pasak AB „Silikatas“ direktoriaus Vytauto Česnausko (nuotraukoje), silikatiniai blokeliai ARKO gaminami iš vietinių ekologiškų medžiagų – smėlio, kalkių ir vandens. Silikatiniai gaminiai formuojami presais, naudojant 15–20 MPa slėgį, o kietinami autoklavuose, naudojant 0,8–1,3 MPa slėgį, sočiųjų garų aplinkoje. Kietinimo ciklas užtrunka 10–14 valandų. Esant hidroterminėms sąlygoms autoklave, smėlis reaguoja su kalkėmis, sudarydamas didelio stiprio cementuojančią medžiagą – kalcio hidrosilikatus. Susidarę kalcio hidrosilikatai suriša smėlio grūdelius į monolitą.

„Mes gaminame įvairaus 12, 15, 18, 24 cm pločio blokelius, kurie skirti ne tik pramoninių ar daugiaaukščių pastatų sienoms, bet ir pertvarinėms sienoms“, – kalbėjo V. Česnauskas.

Naudojant blokelius, taupomas laikas ir medžiagos

Paprastai užsakovui yra aktualus statybos greitis, nes kuo statyba trunka ilgiau, tuo ji kainuoja daugiau. Šiuo požiūriu, silikato blokeliai yra nepakeičiami, nes, užuot naudojus keturias ar penkias plytas, užtenka vieno blokelio.

„Kita vertus, jei plytas tik mūrijame, tai blokelius paprastai klijuojame plonasluoksniu skiediniu. Blokeliai yra labai tikslių matmenų, todėl galime naudoti plonasluoksnį skiedinį, kurio siūlė siekia 2 mm, tuo tarpu plytų mūro siūlė yra 10-12 mm. Tai reiškia, kad naudojama daugiau skiedinio ir pats procesas užima daugiau laiko, susidaro daugiau šiukšlių, reikalingos maišyklės, – kalbėjo V. Česnauskas. – Mūrijant plytas skiediniu užpildomos horizontalios ir vertikalios siūlės, tuo tarpu ant ARKO blokelio dedame 2 mm storio skiedinį tik ant horizontalių siūlių, nes vertikalių siūlių užpildyti skiediniu nereikia. Tai turi teigiamos įtakos namo sandarumui ir statybos proceso greičiui. Juk kuo didesnės siūlės, tarpai, tuo sandarumas labiau pažeidžiamas“.

Visi ARKO blokų matmenys atitinka leidžiamuosius matmenų nuokrypius gaminiams, skirtiems mūrui su siūle iš plonasluoksnio skiedinio, matmenų nuokrypiai siekia apie 1 milimetrą. Esant lygiai sienai, paprasčiau ir pigiau ją tinkuoti. „Blokelis yra tvirtas, pranašesnis už plytas ar paprastą mūrą“, – diskusijoje kalbėjo bendrovės „Silikatas“ direktorius V. Česnauskas.

Pasak V. Česnausko, bendrovė gali sukomplektuoti užsakovui ne tik reikiamus statybai ARKO blokelius, bet ir papildomas priemones, kaip, antai: blokeliams skirtus MITTO klijus ar plonasluoksnio skiedinio klojimo dėžutes skirtingo pločio blokams. Visa tai komplektuojama tiesiog bendrovės „Silikatas“ gamykloje.

Garso izoliaciją gerina ir blokelių klijai

Užsakovams aktuali ne tik šilumos, bet ir garso izoliacija. Kaip sakė diskusijos pašnekovas AB „Silikatas“ direktorius V. Česnauskas, silikatiniai ARKO blokeliai yra didelio tankio – 1310-1500 kg/kub. m. „Kuo didesnis tankis, tuo didesnė šiluminė inercija, tuo mažiau kambario temperatūra priklauso nuo lauko temperatūros pokyčių: žiemą – kambariuose palaikoma šiluma, o vasarą sienos neleidžia įkaitinti kambarių iki lauko temperatūros, pavyzdžiui, 30 laipsnių“, – sakė V. Česnauskas.

Didelis blokelių tankis turi įtakos ir geram garso izoliavimui. „Silikato“ gaminamas 24 cm pločio blokelis izoliuoja 56 decibelų garsą. Tai puikus rezultatas. Tačiau blokelis konstrukcijoje naudojamas ne vienas, o su apšiltinimo medžiaga – iš išorės, tinkuojama – iš vidaus, tankis didėja, tad pasiekiama ir aukščiausia garso izoliacija.

Silikatiniai blokeliai yra ne tik ypač tvirti, bet ir visiškai nedegūs. Namų gyventojams tai turėtų būti svarbu, nes ištikus gaisrui jie turi pakankamai laiko ne tik patys išeiti, bet ir spėti pasiimti būtinus daiktus. Tyrimais nustatyta, kad mūrinio namo gyventojai turi nuo 120 minučių iki 240 minučių laiko – sienos atlaikys. Atsparumas ugniai yra laikas, kiek, kilus gaisrui, sienos išlaiko tvirtumą. Tai yra laikas, per kurį gyventojai turi išeiti iš pastato.

Lavos plaušai – sukurta gamtos, padaryta žmogaus

Lietuvoje skandinaviško stiliaus namas tapo stilingo, taupaus ir jaukaus namo sinonimu. Bendrovės „Paroc“, kurios pagrindinė būstinė yra Suomijoje, pardavimų direktorius Aurimas Matulionis (nuotraukoje) pripažįsta, kad suomiai ir lietuviai turi daug bendro – jiems visiems patinka estetiški, nedideli namai, tačiau iš esmės kaip vartotojai jie skiriasi.

„Skandinavai, statydami namą, žiūri, iš ko jis pastatytas, tik po to jiems aktuali vidinė apdaila. Tuo tarpu mums nėra svarbu sienos, nes gi jos nesimato, svarbu, kad būtų paauksuoti čiaupai ir viskas būtų gražu. Skandinavai yra praktiški žmonės, dėl šalto klimato jie žiūri, kad tai būtų taupus namas, naudotų mažai energijos, kad būtų naudojamos natūralios, nedegios medžiagos. Todėl ir vertina mūsų medžiagas [akmens vatą, red. past.], kurios yra visiškai nedegios A1 klasės, natūralios, pagamintos iš akmens. Sukurta gamtos, tačiau pagaminta žmogaus – tai akmens lavos plaušai arba išsilydęs akmuo. Jos puikiai tarnauja kaip šilumos ir garso izoliacija, – kalbėjo A. Matulionis. – Vatą naudoti su blokeliais – tai labai puikus sprendimas“.

Statant sieną iš blokelių, sudėtinga ją pastatyti blogai

Kalbėdamas apie darbo su blokeliai specifiką ir atsakydamas į klausytojų klausimus, statybų bendrovės „Verslo ekspresas“ direktorius Andrėjus Kožemiakinas (nuotraukoje) pastebėjo, kad, statant sieną iš ARKO blokelių, sudėtinga sieną pastatyti blogai, su plyšiais, nesandarią.

„Svarbu yra tinkamai padaryti pirmąsias eiles. Kadangi siūlė tarp blokelių yra maža, ji nesitraukia“, – dalijosi savo patirtimi statybininkų atstovas. A. Kožemiakinas akcentavo pirmųjų blokelių eilių svarbą. Nuo to, kaip bus sumūryti pirmieji blokeliai, priklausys ir visos sienos kokybė. Dirbant su blokais, statybininkams svarbu turėti tinkamus įrankius, kad darbas vyktų greičiau ir kokybiškiau.

„Pas mus pirkdami blokelius galite nusipirkti specialias dėžutes ir įrankius, kurie padės kokybiškai padaryti ir labai pagreitins darbo procesą. Parduodami produktą, siūlome priemones, kuriomis galima pasiekti gerą rezultatą – tai ne vien dėžutės, blokelių klijai ir tinkai. AB „Silikatas“ siūlo klientams kartu su blokeliais sukomplektuoti visą reikiamą asortimentą“, – siūlė sprendimo būdus ir kokybės garantą V. Česnauskas. Pritardamas gamintojų atstovui, A. Kožemiakinas akcentavo, kad statybininkas, dirbdamas su viena ar kita medžiaga, turi naudoti ir tinkamus tam produktui įrankius. Šie įrankiai, dalijosi statybų bendrovės vadovas, ne tik spartina darbą, bet ir tolygiai paskirsto medžiagas – blogai padaryti tampa sudėtinga. 
 

Portalo nuotraukos

Apie diskusiją taip pat skaitykite:

Kaip rinktis svajonių namą ir kodėl specialistai svajoklius nuleidžia ant žemės

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?
Diskusijos

nuotrauka
2023-10-20 11:11
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos (LNTPA) valdybos ir Lietuvos architektų rūmų (LAR) tarybos narių susitikime buvo sutarta apjungti organizacijų jėgas siekiant realių pokyčių valstybės teisėkūriniuose procesuose.
nuotrauka
2023-09-12 15:56
Profesinės statybos inžinierių asociacijos paskelbė apklausą, skirtą visiems inžinieriaus profesijos atstovams, ir kviečia anonimiškai išsakyti savo nuomonę apie profesinę savivaldą ir jos principus.
nuotrauka
2021-02-25 16:13
Vyriausybės, savivaldos, NT vystytojų, statybininkų, architektų, inžinierių bei verslo atstovai sutaria, kad toliau stringant renovacijos programai, o statybų sektoriui susiduriant su našumo problema, būtini reglamentavimo pokyčiai. Išeitis matoma Europos Sąjungos žaliajame kurse ir tvarių statybini...
nuotrauka
2020-05-04 13:37
Kiekviena krizė atveria ir galimybių langą, o Lietuva gali suskubti jį išnaudoti tam, kad įgyvendintų pokyčius, reikalingus šalies klestėjimui, įsitikinę Lietuvos ekonomikos, verslo, pramonės, politikos, mokslo bei kultūros atstovai.
nuotrauka
2019-07-10 15:41
Daugiau kaip šimtmetį Vilniaus centre veikęs Lukiškių kalėjimas uždarytas. Kas galėtų jame įsikurti, kokias veiklas būtų galima plėtoti šiame specifiniame, kultūros paveldo statusą turinčiame komplekse? Apie tai buvo kalbama čia vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo valstybės institucijų, Vilniaus...
nuotrauka
2019-02-18 15:00
„Britų patirtis rodo, kad norint sėkmingai įdiegti skaitmeninės statybos standartą reikia pasirūpinti ne tik įranga, technologijomis, įstatymine baze, bet ir paruošti žmones, įrodyti jiems viso to naudą“, – Kauno technologijos universiteto (KTU) „Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro“ atidarymo...
nuotrauka
2019-02-14 10:50
Apie pramonės revoliuciją 4.0 kasdien girdime vis garsiau ir daugiau, tačiau kaip tai paveiks Lietuvos darbo rinką? Kokios profesijos išnyks, o kurių specialistų poreikis augs? Apie būsimus karjeros sprendimus ir pramonės industrijos iššūkius diskutavo Lietuvos pramonės ir švietimo sistemos atstovai...
nuotrauka
2018-11-28 15:59
Vakar (11 27) Kaune vyko viešojo ir privataus sektoriaus diskusija „Atsparumo korupcijai užtikrinimas vykdant ūkio subjektų priežiūrą statybos srityje“. Diskusiją inicijavo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
nuotrauka
2018-11-19 17:26
Lietuvos architektų rūmai (toliau – Rūmai) surengė viešą diskusiją Architektūros įstatymo įsigaliojimo metinėms pažymėti. Į ją susirinko įvairių organizacijų – bendruomenių, savivaldybės, Seimo, investuotojų, Architektų sąjungos ir rūmų – atstovai. Kaip pažymėjo Rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė, šio...
nuotrauka
2016-11-14 10:55
Viešieji pirkimai turi veikti kaip sinchroninis plaukimas, kurio dalyviai – Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT), tiekėjai ir perkančiosios organizacijos (PO) – turi veikti išvien. Tačiau ar tai įmanoma, kalbant apie teikiamų ir įsigyjamų prekių bei paslaugų kokybę?
nuotrauka
2016-05-01 09:17,      papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
Versle viskas prasideda nuo pirmojo įspūdžio. Jeigu pavyksta jį padaryti, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – stipriai išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai reprezentuoti įmonę“, – statybų ir remonto parodoje „RESTA“ pradė...
nuotrauka
2016-04-29 20:30,      papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
It nulietas ant kūno gulantis kostiumas, brangūs aksesuarai, nuoširdus bendravimas ir paprastumas – kai viskas prasideda nuo tokio pirmojo įspūdžio, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai...
nuotrauka
2016-04-21 06:30
Verslininko įvaizdis – tai ne tik jo ar jos batai ar apranga. Asmenybė, kalbėsena yra tokia pati svarbi įvaizdžio dalis. Konkuruoti dėl klientų, bendrauti su partneriais reikia išmokti. Tai ne visada lengva ir ne visiems pavyksta pasiekti. Gerą įvaizdį bei reputaciją susikurti labai sunku, o prarast...
nuotrauka
2016-01-13 15:00
Antrojoje straipsnio „Korozija, moderni antikorozija ir statybos ateitis“ dalyje tęsiame pirmojoje dalyje pradėtą diskusiją apie korozijos sukeltus nuostolius, žalą, kuri Lietuvos ūkiui sudaro 984 mln. € kasmet. Tai tik tiesioginiai nuostoliai, o netiesioginiai, Tarptautinės korozijos organizacijos ...
nuotrauka
2015-12-21 06:01
Nieko nenustebinsime, pasakę, kad metalas, plienas rūdija visur ir visada, – net esantis betone, o ypač sparčiai – atviroje atmosferoje ar vandenyje. Gelbsti, bet tik laikinai, įvairios antikorozinės dangos. Ir daug kas žino, jog sąlygos korozijai kasmet tik stiprėja, nes rūgštėja lietūs, vis stipri...
nuotrauka
2015-11-25 14:36
Šiuo metu portalo www.statybunaujienos.lt redakcijoje vyksta VšĮ „Propagandos ministerija“ organizuota diskusija „VIEŠIEJI PIRKIMAI IR KORUPCIJOS PREVENCIJA (statybos ir sveikatos apsaugos sektoriuose)“.
nuotrauka
2015-05-27 18:42
Būta rangovų, kurie jau seniai pastebėjo, kad reikalavimai rangovams neadekvatūs darbams, šiuo atveju – renovacijos. Tai, ką pastebėjo praktikai, pagaliau pamatė ir ėmėsi keisti ir valdžia. Netrukus, tikimasi, startuos alternatyvus CPO LT katalogas, kurį kuriant dar gali sudalyvauti ir rangovai, adm...
nuotrauka
2015-04-02 08:29
Baigiantis diskusijai „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“ vilnietė Viktorija nusprendė, kad koreguos savo svajonių namo projektą – statys 80 kv. m mažesnį, negu buvo sugalvojusi su savo šeima.
nuotrauka
2015-03-29 22:35
Pirmą namą reikia nugriauti, antrą parduoti, trečiame gali gyventi pats. Šį mitą nuvainikuoja specialistai, primindami, kad nesame tokie turtingai, kad statytume blogus namus, o tuolab – griautume. Diskusijoje „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“, kurią organizavo portalas ww...
nuotrauka
2015-03-22 10:06
Diskusijoje „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“, kurią organizavo portalas www.statybunaujienos.lt, specialistai paaiškino, ką reikia žinoti apie namo statybą: nuo projekto ir statybininkų pasirinkimo iki medžiagų, iš kurių siūlė statyti sienas ir jas apšiltinti.

Statybunaujienos.lt » Diskusijos