Tarptautinės kėlimo platformų federacijos IPAF mokymai nuo šiol bus vykdomi ir Lietuvoje

IPAF (angl. The International Powered Access Federation) yra ne pelno siekianti organizacija, kuri skatina saugiai ir efektyviai naudoti darbines kėlimo platformas, įgyvendina darbo saugos iniciatyvas, daro įtaką priimant teisės aktus bei standartus. Jos nariai gamina iki 85 % rinkoje esančių MDKP bei valdo didžiąją dalį platformų nuomos parko visame pasaulyje.
Valstybinės darbo inspekcijos turimi statistiniai duomenys rodo, kad daugiausiai mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe įvyksta transportavimo, saugojimo, statybos, gamybos bei miškininkystės sektoriuose, kur didelė dalis darbų yra atliekama aukštyje.
Bendrovės „Verslo Aljansas“ generalinis direktorius Genadijus Laškovas pažymi, kad kėlimo platformų operatoriaus gebėjimas saugiai dirbti aukštyje yra pagrindinė prevencinė priemonė norint išvengti nelaimingų atsitikimų darbe: „Tai gali išgelbėti ne tik dirbančio aukštyje operatoriaus gyvybę, bet ir užtikrinti aplink dirbančių žmonių saugumą. Teorinius ir praktinius mokymus praėjęs operatorius gali įvertinti riziką, numatyti galimus pavojus ir, atsitikus nelaimingam įvykiui, efektyviai įgyvendinti gelbėjimo planą“.
Augantis mokymų poreikis regione
Nuolat augantis kėlimo platformų operatorių mokymų poreikis Šiaurės ir Baltijos šalių regione yra susijęs su stambiais tarptautiniais rangovais, statybvietėse ir objektuose taikančiais reikalavimą turėti galiojančią IPAF PAL (angl. Powered Access Licence) kortelę.
„Viena iš priežasčių, kodėl rangovai reikalauja IPAF PAL kortelės, yra ta, kad mokymų programa yra sertifikuota vadovaujantis standartu ISO 18878, kuris patvirtina mokymų nuoseklumą bet kurioje pasaulio vietoje, kur tokie mokymai yra organizuojami. Parengti standartą padėjo IPAF nariai, aktyviai dalyvaujantys standarto įgyvendinimo ir peržiūros procesuose. Tai įrodo IPAF kompetenciją organizuoti kokybiškus mobiliųjų kėlimo platformų mokymus, įvertintus ir pripažintus pasauliniu mastu – daugiau kaip 750 akredituotų mokymų centrų visame pasaulyje ir du milijonai išduotų bei 800 000 šiuo metu naudojamų IPAF PAL kortelių. Nuo pat mano darbo IPAF pradžios 2016-aisiais metais, iki šiol stebime nuolat augantį mokymų poreikį regione“, – teigia IPAF atstovas Šiaurės ir Baltijos šalių regione Kent Boström.
„Atsižvelgdami į šiuolaikinės darbo rinkos mobilumą Lietuvoje, kontaktinius operatorių mokymus ir praktinių įgūdžių vertinimą galime pasiūlyti lietuvių, anglų ir rusų kalbomis“, – sako „Verslo Aljanso“ vadovas Genadijus Laškovas.
Aukščiausi kvalifikacijos reikalavimai„Ypatingai rizikingų darbų sektorių pasitinka permainos darbuotojų saugos ir sveikatos srityje – atsiranda vis daugiau įmonių, kurioms saugios darbo aplinkos kūrimas yra prioritetinė atsakingo verslo sritis. Darbo saugos standartas turi kilti, o tai prasideda nuo mokymo įstaigų, kur žmonės įgyja kvalifikaciją. Įkūrę pirmąjį IPAF mokymo centrą Baltijos šalyse, tikimės, kad vis daugiau įmonių investuos į darbuotojų švietimą ir aukštus saugaus darbo standartus“, – teigia G. Laškovas.
Tarptautinės kėlimo platformų federacijos ir UAB „Verslo Aljansas“ informacija