2022 spalio 7 d. penktadienis, 0:39
Reklama  |  facebook

Tyrimas: auga didmiesčių rajonų patrauklumas, o jaunimas nori erdvesnių būstų

2022-07-14 10:20
Vis daugiau lietuvių vertina toliau nuo didmiesčių centrų esančius rajonus ar net užmiestį. Tai parodė „YIT Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas. Labiausiai iš centro išsikelti nori vyresnio amžiaus respondentai, tuo tarpu centre gyventi linkę aukštesnes pajamas gaunantys žmonės.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
YIT, Suomijos statybos kompanija,

Apie tolimesnius rajonus svarstoma ir planuojant įsigyti naują būstą. Tam įtakos turi žalumos poreikis bei nekilnojamojo turto kainos. „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas nesistebi tokiais lietuvių poreikiais: „Pandemija parodė, kad žmonėms norisi daugiau gamtos, žalumos ir mažiau triukšmo. Auginantiems vaikus išauga poreikis daugiau laiko praleisti gamtoje su šeima. Apklausos rodo, kad pagal žalumos aplink namus norą esame panašūs į kitų Europos šalių gyventojus, visiems norisi išsaugoti artimesnį ryšį su gamta“.

Tyrimo duomenimis, geidžiamiausia NT projektų vieta – kiek toliau nuo miesto centro. Beveik pusė (44 proc.) respondentų naują būstą rinktųsi kiek toliau nuo miesto centro esančiuose rajonuose. Tai – populiariausias pasirinkimas per visas sociodemografines kategorijas. 25-44 m. amžiaus grupė kiek labiau linkusi gyventi centre nei užmiestyje, lyginant su 45-65 metų, kurie mieliau rinktųsi priemiestį ar užmiestį. Centre gyventi rinktųsi aukštesnes (daugiau nei 1500 Eur) pajamas gaunantys respondentai (44 proc.).

Norintiems gyventi centre pagrindiniai privalumai yra viešoji infrastruktūra, transportas ir turto likvidumas ateityje. Jaunesni lietuviai labiau vertina viešosios infrastruktūros privalumus nei vyresni. Nors lengviau prieinamos pramogos nepatenka į pagrindinius kriterijus, tačiau jos aktualesnės jaunesnei Vilniaus auditorijai.

Svarbiausia – aplinkos ramybė, o jaunimas pasigenda erdvių būstų

Kaip svarbiausius kriterijus gyventi rajone ramybę pasirinko 82 proc., o žalesnes erdves – 76 proc. respondentų, norinčių gyventi toliau nuo miesto centro. Vyrai ir ypač jaunesni (25-34 m.), teikė daugiau svarbos kainai ir kvadratūrai nei moterys ar vyresnė auditorija. Kainą, kaip svarbų kriterijų renkantis atokiau esantį būstą, įvardijo statistiškai reikšmingai daugiau vyrų (56 proc.) nei moterų (47 proc.), o taip pat jaunesnių respondentų grupė (63 proc.).

YIT LIETUVA nuotr. 

Tyrimas taip pat atskleidė, jog jauniausia apklausta auditorijos dalis labiausiai nori didesnės kvadratūros būsto. Anot K. Vanago, tai – svarbus signalas vystytojams, kurie linkę siūlyti atvirkščiai – jaunoms šeimoms statydami mažiau erdvius butus.

„NT sektoriuje stebime tendenciją, kuomet jauniems žmonėms ir šeimoms siūlomi mažos kvadratūros būstai. Tai, mūsų vertinimu, nėra visuomet teisinga, nes ši auditorija aiškiai sako, jog itin pasigenda erdvumo. Tai numanydami ir anksčiau dirbtinai neskirstėme projektų į mažos ar didelės kvadratūros, o atliktas tyrimas tik patvirtino, jog komfortas neturėtų būti prabangos atributas. Tai yra aktualu visiems, todėl kiekviename projekte turėtų būti galimybė rinktis tiek iš erdvesnių, tiek iš kompaktiškesnių išplanavimų būstų“ – rezultatus apžvelgia „YIT Lietuva“ vadovas.

Dauguma respondentų prioritetą teikia erdviam, mažaaukščiam aplinkos užstatymui. 76 proc. apklausos dalyvių nurodė erdviai išplanuotus ir netankiai užstatytus kvartalus su mažais gyvenamaisiais namais ir daug bendrų didesnių erdvių bei parduotuvių kaip labiausiai atitinkančius jų lūkesčius. Tankiai užstatyti kvartalai, kuriuose suderinama daugiaaukščių ir mažaaukščių pastatų statyba priimtinesnė jaunesnei (25-34 m.) auditorijai.

Absoliuti dauguma respondentų (86 proc.) nurodė, kad kvartalo bendruomeniškumas bei darni ir saugi kaimynystė, dažniau pasitaikanti užmiestyje, negu miesto centre yra labai svarbu arba svarbu. Darnią ir saugią kaimynystę kaip labai svarbią statistiškai reikšmingai vertino moterys.

Suomius taip pat traukia gamta

2021-aisiais Suomijoje „YIT“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad šios šalies gyventojai taip pat labiau mėgsta erdvesnius bei žalesnius rajonus. 37 proc. jų rinktųsi tankiai užstatytą rajoną, kuriame dera daugiaaukščiai ir žaluma, o parduotuvės, paslaugos ir biurai yra netoli namų. Užpernai tokių buvo 40 proc., tai reiškia, kad norinčių gyventi centre skaičius – mažėja.

Tačiau daugėja ieškančių namų rajonuose ar užmiestyje. 47 proc. rinktųsi laisvai užstatytus rajonus, kuriuose vyrauja žemi gyvenamieji pastatai ir daug bendro naudojimo erdvių, o parduotuvės ir paslaugos įrengtos toliau nuo gyvenamojo rajono. Užpernai taip atsakė 46 proc. suomių. Tiesa, Suomijos viešojo susisiekimo infrastruktūra išvystyta taip puikiai, kad prisitaiko prie augančių pirkėjų poreikių, tad gyventojams kur kas paprasčiau pasiekti norimas vietas, net gyvenant tolimesniuose rajonuose.

36 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų svarstė galimybę įsigyti būstą rečiau užstatytoje savivaldybėje šalia didmiesčio. Svarstymas apie persikėlimą buvo ypač dažnas šeimų su vaikais, šunų savininkų ir dideles pajamas gaunančių žmonių grupėse. Miesto centrų gyventojai labiausiai vertina šalia esančias parduotuves ir paslaugas, o užmiestyje – saugumą ir buvimą šalia gamtos. 

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2022-10-06 18:27
Nekilnojamo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ pradeda naujo gyvenamojo projekto Antakalnyje statybas ir pardavimus. Nedidelis aukštesnės klasės projektas „Vileišio 27“ iškils ant Neries upės kranto. Planuojama, kad statybos truks apie pusantrų metų. Į projektą „Realco“ investuos 12 mln. eurų.
nuotrauka
2022-10-03 11:49
UAB „Eika“ būdama projekto valdytoja pradeda kvartalo „Mėlyni vilkai“ antrojo etapo, esančio Skroblų g. 12, butų pardavimus. Antruoju etapu planuojama pastatyti du daugiabučius namus ir pilnai užbaigti projektą Vilkpėdėje. Projektas yra antroji „Eika Asset Management“ valdomo fondo „Eika Residential...
nuotrauka
2022-09-30 11:14
Pandemijos įkarštyje sukurta EIKA finansinio saugumo programa šiuo metu NT rinkoje, kur vyrauja būsto įsigijimo sprendimų atidėjimas, vėl tampa aktualia. Naujas programos pasiūlymas „Pakitusio sprendimo garantija“, pagal kurį klientas spalio-lapkričio mėnesiais sudaręs preliminarią būsto pirkimo sut...
nuotrauka
2022-09-29 10:00
Nerimo sutrikimai yra dažniausia psichinės sveikatos liga Europos Sąjungoje, nuo kurios kenčia apie 25 milijonai gyventojų. Kaip su tuo gyventi ir kovoti, informacijos yra gausu, tačiau retas kalba ir žino, kad nerimo sutrikimams, jų prevencijai ir mažinimui įtaką gali daryti tai, kokiuose namuose g...
nuotrauka
2022-09-29 08:42
UAB Merko statyba baigė statyti projekto „Vilnelės skverai“ pirmo etapo namus. Manufaktūrų gatvėje naujakuriai jau kuriasi šešiuose gyvenamuosiuose namuose.
nuotrauka
2022-09-26 11:32
Vilniaus pakraštyje plytintys Bajorai laikomi vienu iš šiuo metu neįvertintų sostinės rajonų. Prognozuojama, kad plečiantis infrastruktūrai minėta teritorija sulauks daugiau dėmesio ne tik tarp nekilnojamojo turto plėtotojų, tačiau ir tarp pirkėjų, ypač jaunų šeimų.
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 10:39
Nekilnojamojo turto projektų plėtotoja ir valdytoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, užbaigė gyvenamojo projekto „Ramu Du“ statybas Naujininkuose. Investicijos siekė 4 mln. eurų, visi 56 butai šiame projekte parduoti.
nuotrauka
2022-09-20 06:31
Vykstant pokyčiams nekilnojamojo turto rinkoje ir kylant nekilnojamojo turto kainoms, daugėja atvejų, kuomet nekilnojamojo turto pardavėjai ar vystytojai nusprendžia vienašališkai nutraukti preliminariąsias pirkimo-pardavimo sutartis ir turtą parduoti tretiesiems asmenims nauja, t. y., ženkliai dide...
nuotrauka
2022-09-19 19:52
Nekilnojamojo turto projektų valdymo kompanija „Citus“ nuo 2019 metų plėtojamame projekte „Miško ardai“ pradėjo III etapo statybos darbus ir pardavimus. Šis, paskutinysis kvartalo etapas naujo būsto pasiūlą Vilniuje, Burbiškių miško slėnyje papildė 62 butais. Vertinant sostinės pasiūlos situaciją, s...
nuotrauka
2022-09-15 09:31
Priėmus sprendimą įsigyti nuosavus namus, būsto paskolas imantiems žmonėms neretai iškyla neaiškumų dėl įvairiausių niuansų. Ekspertai tikina, kad tuos pačius klausimus nuolat užduoda didelė dalis klientų, o mažiausių smulkmenų išsiaiškinimas – natūrali šio proceso dalis. Vis dėlto siekiant užbėgti ...
nuotrauka
2022-09-14 13:19
Pastaraisiais metais butų nuomos kaina šovė į neregėtas aukštumas. Nekilnojamo turto (NT) rinkos ekspertai ir ekonomistai vertina, kad šiuo metu, kol nuomos kainos auga sparčiau nei būstų kainos, įsigyti naują būstą su paskola vis dar yra racionaliau, nei nuomotis. Perkantys būstą išlošia ne tik kai...
nuotrauka
2022-09-08 11:54
Nekilnojamo turto (NT) kainoms sostinėje šokant pasiutpolkę, dažnas pirkėjas nežino arba nesusimąsto, kad pardavėjo nurodyta kaina už trokštamą būstą gali būti visai ne ta, kuri pasimatys notarinėje pirkimo-pardavimo sutartyje.
nuotrauka
2022-09-05 19:36
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ baigė statyti gyvenamąjį projektą „Namai-Kintai“ Vilniaus Šnipiškių rajone. Investicijos į keturių aukštų daugiabučio namo ir dvylikos mažaaukščių sublokuotų namų kompleksą siekė 14,5 mln. eurų su PVM.
nuotrauka
2022-09-05 09:48
Aukcionas Lietuvoje yra vis dar naujas, bet pamažu atrandamas būdas parduoti prabangų būstą pirminėje nekilnojamo turto (NT) rinkoje. Iki šiol buvo įprasta tokiu būdu parduoti privatų ar valstybei priklausantį turtą, tačiau aukcionų veidas Lietuvoje keičiasi – juos išbando NT vystytojai, apie aukcio...
nuotrauka
2022-08-31 10:59
Būsto paskolos ėmimas ir nuosavų namų įsigijimas – reikšmingas žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime, tad svarbu jam tinkamai pasiruošti. Vis dėlto, tam sukliudyti gali įvairūs klaidingi įsitikinimai, iškreipiantys realų šio proceso vaizdą. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pan...
nuotrauka
2022-08-26 10:30
Artėjant rugsėjui tūkstančiai studijuoti pradėsiančių jaunų žmonių pajudės į didmiesčius, o jiems bei jų tėvams jau kyla dilema: nuomoti ar įsigyti būstą? Specialistų vertinimai rodo, kad šiuo metu finansiškai naudingiau yra studentui tinkamą būstą įsigyti imant paskolą, o ne nuomotis.
nuotrauka
2022-08-24 13:14
Įmonė „KTG Asset Management“ Kaune, už santakos ant Nemuno kranto pradeda dviejų prestižinės klasės daugiabučių komplekso „Upės apartamentai“ statybas. Dviejuose 7 ir 8 aukštų namuose Raudondvario pl. 107 bus įrengta 40 didesnio ploto (51–163 kv. m) apartamentų.
nuotrauka
2022-08-17 09:28
Būsto paskolą planuojantys imti gyventojai visada skatinami kruopščiai pasiruošti laukiančioms procedūroms, tarp jų – ir atitinkamų formų pildymui bei reikiamų dokumentų pateikimui. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pasakoja, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis imti būst...
nuotrauka
2022-08-17 08:59
Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido po...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„Gerbūvio projektai“ darbams „Teltonikos“ Technologijų centre Molėtuose pasitelkė modernias technologijas ir išsaugojo senuosius medžius

„Teltonikos“ Technologijų centro Molėtuose įkurtuvės planuojamos netrukus – vykdomi paskutinieji pastato aplinkos tvarkymo darbai. Technologijų centro gerbūvis turės tenkinti pusės tūkstanči...
nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...