2024 gegužės 31 d. penktadienis, 1:28
Reklama  |  facebook

Verslas ir profesinio mokymo įstaigos sutaria: norint profesionaliai parengti statybininkus, būtinas aktyvus abipusis veikimas

2024-04-18 08:42
Klaipėdoje pirmą kartą įvyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Statybininkas 2024“. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre būsimieji statybininkai iš 7 mokyklų rungėsi mūrydami, apšiltindami ir tinkuodami sienas. Tačiau konkursas pateikė pamokų ir verslui, ir profesinio rengimo įstaigoms.
nuotrauka
Tarptautinio profesinio meistriškumo konkurso „Statybininkas 2024“ laimėtojai su komisijos nariais ir mokytojais. Pirmąją vietą pelnė svečiai iš Estijos, Viljandi profesinio mokymo centro, antroji atiteko Telšių regioninio profesinio mokymo centro mokiniams, o trečioji – Kauno technologijų mokymo centrui. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras,
HENKEL (Ceresit), UAB
Ejot Baltic, UAB
Bauroc, UAB
Finnfoam, UAB
Telšių regioninis profesinio mokymo centras, VŠĮ
Kauno technologijų mokymo centras (Kautech), VŠĮ

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre įvyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Statybininkas 2024“, kuriame rungėsi gabiausi profesinių mokyklų mokiniai iš Lietuvos ir Estijos. Tarptautiniame renginyje dalyviai turėjo atskleisti savo sugebėjimus skirtinguose statybų etapuose: akytojo betono blokelių mūrijimo, cokolio ir išorinės sienos apšiltinimo darbų ir armuojamojo sluoksnio įrengimo bei dekoratyvinio tinko uždėjimo procesuose.

„Dalyvavimas profesinio meistriškumo konkursuose būsimiesiems statybininkams ne tik suteikia puikią galimybę praktiškai pritaikyti savo žinias ir įgūdžius, bet ir leidžia siekti aukščiausių standartų, sudaro sąlygas įgūdžiams tobulinti, padeda suvokti savo profesinį identitetą ir tapatumą, – renginio naudos privalumus vardija Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė. – Tokie konkursai leidžia itin gerai suvokti, kokia svarbi ir vertinga yra jų profesija.“

Profesinio meistriškumo konkursą inicijavo verslo įmonės

Tarptautinis būsimųjų statybininkų meistriškumo konkursas Klaipėdoje buvo surengtas verslo – „Henkel Balti“ OU, UAB „EJOT Baltic“, UAB „Bauroc“, UAB „Finnfoam“ – iniciatyva. Kęstutis Navickas, „Henkel Balti“ OÜ įmonės techninis konsultantas ir konkurso komisijos pirmininkas, išreiškė lūkestį, kad šis konkursas, surengtas uostamiestyje, paskatins ir kitas įmones remti regiono profesinio mokymo iniciatyvas, nes tai yra bendras verslo ir profesinio mokymo interesas.

„Statybos įmonėms trūksta apdailininkų, fasadininkų, mūrininkų, o profesinėms mokykloms – šias programas besirenkančių mokinių. Nors šių profesijų žmonės gauna gerus atlyginimus, bet mažai kas nori dirbti fizinį darbą, – pastebi K.Navickas. – Prie išvardintų profesijų populiarinimo, viešinimo turi prisidėti visi – valstybė, verslas, mokyklos, nes šios profesijos labai reikalingos. Lietuva siekia naudoti tvarias medžiagas, koks, pvz., yra medis, bet mūras yra tradicinis statybos būdas; ir dabar, ir ateityje statybose bus naudojami įvairūs blokeliai, tad šių profesijų poreikis yra ir bus didžiulis.“

Kodėl konkursą laimėjo estai ir ko reikia lietuviams

Geriausius rezultatus konkurse pademonstravo estai. Kaip pastebi komisijos pirmininkas K.Navickas, jie profesinio mokymo ir mokymo bazių atnaujinimą pradėjo anksčiau už mus, todėl Lietuvos mokyklų profesijos mokytojams dar reikia sukaupti būtinos patirties. Tačiau šalies profesinio mokymo įstaigos kasmet tobulėja: jeigu ankstesniuose konkursuose užduočių atlikti nespėdavo kone pusė komandų, tai šįkart laiko neužteko tik vienai. Tai rodo, kad mokyklos kasmet įsigyja vis aukštesnio lygio, modernesnius įrankius, įrangą, naudoja modernias technologijas, kurios spartina darbą.

Dalia Martišauskienė

Klaipėdos Ernesto Galvanausko
profesinio mokymo centro
direktorė dr. D.Martišauskienė
 

„Tik glaudus kontaktas su verslo įmonėmis sudaro sąlygas pasiekti gerų mokymo ir mokymosi rezultatų, įgyti praktinių įgūdžių. Džiaugiamės bendryste su statybos sektoriaus įmonėmis, o šis konkursas yra vienas iš tokio bendradarbiavimo pavyzdžių. Tačiau tokios verslo iniciatyvos, kaip šis tarptautinis renginys, nėra dažnas reiškinys mūsų švietimo sistemoje“, – sako Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. D.Martišauskienė.

Centro vadovei pritaria ir „Henkel Balti“ OÜ atstovas K.Navickas, akcentuodamas, kad verslas turi veikti kartu su profesinio mokymo įstaigomis, padėdamas mokytojams atnaujinti žinias, suteikdamas savo medžiagų, mokymo priemonių, steigdamas stipendijas mokiniams, dalyvaudamas mokymo procesuose. Kaip pastebi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius Julius Jakučinskas, Vakarų Europoje tokia bendrystė turi gilias tradicijas: verslas teikia ekspertinę pagalbą, tampa profesinio mokymo įstaigų mecenatais. Užsienio kompanijos šią tradiciją atneša ir į Lietuvą, vis daugiau ir vietos verslų ieško kontaktų su mokyklomis.

Galvanausko profesinio mokymo centras

Iš kairės: (viršuje) „Henkel Balti“ OÜ atstovas ir komisijos pirmininkas Kęstutis Navickas; Klaipėdos miesto savivaldybės vicemerė Vaida Raugelė; Klaipėdos universiteto prorektorius dr. Benediktas Petrauskas; ŠMSM Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius Julius Jakučinskas

„Būsimųjų statybininkų paruošimas yra bendras reikalas, todėl verslo indėlis yra itin svarbus. Kuo daugiau dėmesio profesiniam parengimui skirs verslas, tuo lengviau bus visiems – moksleiviams pasiruošti, o verslui turėti darbuotojų“, – sako dr. D.Martišauskienė.

Lietuvos siekis – kad kuo daugiau mokinių vidurinį išsilavinimą įgytų besimokydami profesijos

Klaipėdoje įvykęs renginys – jau trečias tarptautinis konkursas, kurį inicijuoja verslas. Uostamiesčio profesinio mokymo įstaiga pasirinkta neatsitiktinai – tai vienintelė tokia bazė Klaipėdos regione: čia veikia modernus Statybos sektorinis praktinio mokymo centras (SPMC) su specialia įranga, atnaujintos ir rekonstruotos Centro patalpos. Tarptautinis konkursas yra gera proga ir profesijos mokytojams, ir mokiniams: tai ir galimybė pabendrauti, užmegzti ryšius, ir puikios sąlygos pasisemti patirties – nors visos mokyklos dirba pagal tą pačią programą, bet taiko skirtingus metodus. Kol moksleiviai skubėjo tinkamai atlikti konkurso užduotis, mokytojams buvo surengtas seminaras.

Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras„Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centrą matome kaip nuolat stiprėjantį, auginantį savo kokybę. Jis matomas Lietuvos mastu, aktyviai veikia ne tik rengiant statybininkus, prie jo prijungta ir Kretingos profesinė mokykla“, – sakė ŠMSM atstovas J.Jakučinskas ir pabrėžė, kaip svarbu didinti skaičių mokinių, kurie vidurinį išsilavinimą įgytų besimokydami profesinėse mokyklose. Lietuvoje šis rodiklis siekia apie ketvirtadalį visų baigusiųjų vidurinę mokyklą ir tai yra žemiau ES vidurkio. Todėl tokie centrai, koks yra Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras, leidžia tikėtis, kad baigti vidurinę mokyklą ir kartu įgyti profesiją taps sąmoningu mokinių pasirinkimu, kad čia ateis ir vis daugiau suaugusių, kurie siekia persikvalifikuoti, įgyti papildomų kompetencijų.

Tarptautinio statybininkų meistriškumo konkurso pamokos

Sveikindama konkurso dalyvius, Klaipėdos miesto savivaldybės vicemerė Vaida Raugelė pabrėžė, kad miesto, šalies vystymasis, ekonominė plėtra neįmanoma be statybos sektoriaus. Ir tam reikia kokybiškai parengtų statybininkų, kurie, Klaipėdos universiteto Infrastruktūros ir plėtros prorektoriaus dr. Benedikto Petrausko žodžiais, statytų ne prasčiau už tuos italų meistrus, kurie daugiau nei prieš šimtmetį pastatė iki šiol puikiai išsilaikiusias kareivines, kuriose dabar įsikūręs Klaipėdos universitetas.

Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras

„Modernioje rinkoje statybos sektoriaus darbuotojui reikia plačių kompetencijų, specifinių žinių. Šis konkursas dar kartą aiškiai parodė, koks svarbus yra verslo ir profesinio mokymo įtaigų sinerginis veikimas, kurį akcentuoja tiek Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tiek šį konkursą inicijavusios įmonės. Tai kasdien matome ir mes patys“, – apibendrindama konkursą ir įvardindama pridėtinę jo vertę, gautas pamokas, sakė Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. D.Martišauskienė.

Pirmąją vietą konkurse šiemet pelnė svečiai iš Estijos, Viljandi profesinio mokymo centro, antroji atiteko Telšių regioninio profesinio mokymo centro mokiniams, o trečioji – Kauno technologijų mokymo centrui. Nugalėtojams atiteko vertingi prizai, kuriuos įsteigė konkurso rėmėjai: „Henkel Balti“ OU, UAB „EJOT Baltic“, UAB „Bauroc“, UAB „Finnfoam“ įmonės.

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro nuotr.

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-05-30 14:52
Nekilnojamo turto (NT) skelbimų portalų statistika rodo, kad lietuviai aktyviausiai būstų ieškoti pradeda pavasarį. Tačiau aukštos bankinės palūkanos lietuvių elgseną koreguoja – šių metų kovo mėnesio metinis naujų būsto paskolų apimčių kritimas Lietuvoje buvo didžiausias nuo 2023 m. gegužės mėnesio...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 09:52
Tikslieji mokslai, tokie kaip matematika ar fizika, nemažai daliai Lietuvos moksleivių yra tapę galvos skausmu, o tai daro įtaką ne tik patikrinimų ar egzaminų rezultatams, bet ir būsimiems profesiniams pasirinkimams. Darbdavių atstovai pastebi, kad moksleiviai retai supranta, kaip šiuos mokslus pri...
nuotrauka
2024-05-30 09:33
Šią savaitę Vilniaus Gedimino prospekte nukritęs balkonas dar kartą priminė apie prastos būklės balkonų keliamas grėsmes tiek praeiviams, tiek daugiabučių gyventojams. Daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai" statinių techninės priežiūros specialistas Povilas Lysiukas pe...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-29 09:45
Stiprindama Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos (NŽT) prižiūrimų ūkio subjektų kontrolę NŽT nustatė galimus matininko dokumentų klastojimo atvejus ir dėl jų kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą.
nuotrauka
2024-05-28 10:55
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma t...
nuotrauka
2024-05-28 10:35
Valstybės kontrolės Europos Sąjungos (ES) investicijų audito departamentas atliko 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos įgyvendinimui sukurtos valdymo ir kontrolės sistemos veikimo, sąskaitose pateiktos informacijos ir 2022 m. liepos 1 d. - 2023 m. birželio 30 d. laikotar...
nuotrauka
2024-05-28 10:22
Europos Sąjunga didina kovos su klimato kaita apsukas. Dar 2023 m. priimta nauja Energijos vartojimo efektyvumo direktyvos (ENEF) versija gerokai išplečia šios taikymo ribas, taip pat kelia ambicingesnius tikslus dėl energetinių išteklių nešvaistymo. Įgyvendinti reikalavimus lieka ne tiek ir daug la...
nuotrauka
2024-05-28 09:37
Netrukus prasidės naujos irklavimo bazės Neries krantinėje projektavimo darbai. Šiuolaikiškos ir modernios irklavimo bazės projektavimo darbų sutartis pasirašyta su bendrove „Aketuri architektai“. Naujoji sportinė ir neformaliojo ugdymo erdvė iškils buvusios irklavimo bazės vietoje, netoli Olimpieči...
nuotrauka
2024-05-27 10:34
Praėjusią savaitę „Via Lietuva" pasirašė sutartį dėl paskutiniosios kelio „Via Baltica" nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpos rekonstrukcijos darbų atlikimo. Planuojama, kad intensyvūs modernizavimo darbai šiame kelio ruože turėtų prasidėti jau birželio pradžioje, baigtis – kitų metų antroje...
nuotrauka
2024-05-27 10:04
Aplinkos ministerija informavo vandentvarkos įmones, kad nuo š. m. liepos 1 d. jos galės priimti nuotekas iš nuotekų vežėjų tik jeigu bus pateikti duomenys Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS).
nuotrauka
2024-05-24 16:57
Ketvirtadienį Vilniuje INVEGOS iniciatyva surengta konferencija „Daugiabučių namų modernizavimo fondo ateitis". Joje, be kitų šios srities ekspertų, dalyvavo ir Europos Komisijos atstovas Andreas von Busch, pabrėžęs, kad iki 2030 m. bus siekiama padvigubinti pastatų renovacijos apimtis, ženklias inv...
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-24 11:08
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo bandymo papirkti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) darbuotoją. Įtarimai šiuo metu pareikšti vienam asmeniui.
nuotrauka
2024-05-23 15:43
Vienuoliktajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime gegužės 23 d. antrajai ketverių metų LPK prezidento kadencijai išrinktas Vidmantas Janulevičius.
nuotrauka
2024-05-23 10:55
Kaip pranešė Finansų ministerija, VĮ Turto bankas, centralizuotai valdantis administracinės paskirties valstybės nekilnojamąjį turtą, turi naują vadovą. Nuo šių metų gegužės 22 d., laimėjęs Finansų ministerijos paskelbtą konkursą, VĮ Turto banko generalinio direktoriaus pareigas pradeda eiti Gintara...
nuotrauka
2024-05-23 10:39
Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais e...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos