2020 spalio 27 d. antradienis, 11:57
Reklama  |  facebook

Darbo vieta namuose – nauja būtinybė, kuri keičia ir NT rinką

2020-08-25 11:48
Jokių kelionių į biurą ir streso kelyje, daugiau laiko sau – šiuos ir kitus privalumus vardija Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino namuose įpratę dirbti žmonės. Dalis jų toliau naudojasi galimybėmis kartais pailsėti nuo biuro šurmulio, o kiti susimąsto, ar vis garsiau kalbant apie antrą pandemijos bangą neteks vėl prisiminti šių privalumų ir pakeisti darbo aplinkos iš biuro į namų.
nuotrauka
„Bonava Lietuva“ iliustr.


Minimos įmonės
Bonava Lietuva, UAB
Archimes, UAB

Susiformavus naujai realybei, architektai ir nekilnojamo turto (NT) plėtotojai sutaria, kad nepriklausomai nuo buto ploto ar piniginės storio, kiekviename būste turi atsirasti vietelė darbui su kompiuteriu.

Ieško patogumo

Karantinas ir darbas namuose pakeitė ne tik dalies žmonių įpročius ir supratimą apie darbo aplinką, bet ir NT rinką, ypač Vilniuje, pastebi NT plėtros bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovas Remigijus Pleteras. Jo teigimu, naujo būsto besižvalgantys žmonės vystytojams pradėjo užduoti iki tol nedažnai girdėtą klausimą – ar būsto plane numatyta erdvė, kurioje būtų galima įrengti darbo vietą?

„Tendencija renkantis būstą iš anksto atsižvelgti, ar, ir jei taip, tai kur bus galima įrengti darbo kampelį, įgauna pagreitį. Žinoma, pagrinde tai siejama su COVID-19 pandemija ir galimybe turėti saugią darbo aplinką karantino metu, bet tuo pačiu pastebime, kad įsirengti darbo vietą namuose nori vis daugiau žmonių, ypač tarp jaunimo, kurio darbo specifika nereikalauja fiziškai būti biure“, – pranešime cituojamas R. Pleteras.

NT eksperto teigimu, tuo pačiu keičiasi ir vilniečių požiūris į gyvenamąją vietą. Jei anksčiau buvo populiaru įsigyti būstą kuo arčiau centro, šiemet pastebima tendencija rinktis labiau ekonominės klasės būstą, pavyzdžiui, Pašilaičių mikrorajone, ir, pageidautina, iškart su pilna apdaila. Tokios tendencijos, kaip rašoma pranešime, lengvai paaiškinamos – jei vilniečiui nereikia kasdien keliauti į biurą miesto centre, alternatyva šiomis dienomis įsigyti būstą pigiau ir greičiau tampa tikrai patrauklesne. 

Kokybiška darbo vieta – ir nedideliame bute

Kaip teigia architektūros studijos „Archimes“ architektas Vytautas Jazepčikas, norint įrengti kokybišką darbo vietą, visiškai pakanka ir 50 kv. m dydžio būsto, kas šiandien yra vienas populiariausių pasirinkimų tarp naujakurių. Tam tiesiog reikalingas funkcionaliai išplanuotas būsto planas, taip pat gerai apgalvoti interjero sprendimai.

„Administracinėse patalpose darbo vietai reikalaujama skirti 6 kv. m, tad jei gyvenate didesniame bute, įsirengti ją nebus jokių problemų. Atskiras kambarys tam nebūtinas, svarbiau yra tinkamai pritaikyti ir išreikšti darbo vietą, kad būtumėte produktyvesni ir jaustumėtės patogiai“, – cituojamas architektas.

Dirbant patogioje darbo vietoje, o ne, pavyzdžiui, gulint lovoje ar susilenkus prie žurnalinio staliuko, saugoma ir sveikata. Tačiau didžiausiam komfortui užtikrinti būtina atsižvelgti į keletą svarbių aspektų.

„Būtinai pasirinkite patogią ir reguliuojamą darbo kėdę, nepagailėkite tam išleisti daugiau. Jei yra galimybė, įsirenkite reguliuojamo aukščio stalą. Jei norite dirbti prie lango, įvertinkite, kad saulė nešviestų tiesiai į kompiuterio ekraną ar jums į akis. Būtinai įsirenkite dirbtinį apšvietimo šaltinį“, – pataria V. Jazepčikas.

Kaip teigia architektas, dažniausiai darbo vietą galima įsirengti be radikalių būsto išplanavimo pakeitimų. Tuomet reikia tiesiog protingai pertvarkyti erdves, perstumdyti ar pakeisti baldus. 

„Kartais darbo vieta namuose gali būti nepastebima. Žmonės dažnai renkasi integruojamus ir transformuojamus baldus, kuriuose vyrauja užlenkiamos ir atlenkiamos, „išvažiuojančios“ detalės. Taip pat darbo vietą galima paprasčiausiai įsirengti pasirenkant prailgintus stalviršius, prie kurių pastatoma patogi kėdė“, – aiškina ekspertas ir teigia, kad dažnai visus įrengimo darbus galima paprasčiausiai derinti su vystytoju, kuris ir pastatė namą, ir daro pilną apdailą jūsų būstui. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2020-10-21 11:51
Po neapibrėžtumo kupino karantino laikotarpio nekilnojamojo turto rinkos dalyviai pasijautė daug lengviau. Šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvos būsto rinka nedvejodama pradėjo kopti aukštyn ir didžiąja dalimi kompensavo 2020 metų antrojo ketvirčio praradimus, skelbiama „Ober-Haus“ 2020 metų trečiojo ...
nuotrauka
2020-10-16 07:27
„Laikas tarp 2019 m. ir 2020 m. Statybininkų dienos mūsų įmonei primena vadinamuosius amerikietiškus kalnelius. Ir ne tik dėl pandemijos, kuri mus pasivijo net tolimojoje Pietų Afrikoje“, – sako Tomas Šidlauskas, įmonės „Alvora“ generalinis direktorius, neslėpdamas, kad tokių iššūkių, kokius patyrė ...
nuotrauka
2020-10-14 11:38
Didžiulės apimties valstybių pagalbos paketai ir skatinamoji pinigų politika sušvelnino didžiausią per bemaž šimtmetį pasaulio ekonomikos nuosmukį, kurį lėmė COVID-19 sukelta pandemija. Tačiau atsigavimas tebėra trapus ir netolygus, todėl būtina ieškoti būdų, kaip užtikrinti tvarų ir koordinuotą pas...
nuotrauka
2020-10-14 11:27
Kodėl pirksime didesnius butus ir būsime pasirengę mokėti ne tik už kvadratiniais metrais išreiškiamą plotą? Ar gyvensime miesto centre, ar užmiestyje? Kokių būstų ieškosime ir kaip apskritai atrodys postkovidinis miestas?
nuotrauka
2020-10-08 11:34
Veiklą pradeda Pagalbos verslui fondas (toliau – Fondas), jis padės užtikrinti vidutinių ir didelių įmonių likvidumą, galimybes joms gauti finansavimą ir verslui greičiau atsigauti po krizės.
nuotrauka
2020-10-08 08:38
Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę koronaviruso (COVID-19) situaciją, Vyriausybė skelbia karantiną Raseinių rajono savivaldybėje. Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. spalio 9 d. 00:00 val. iki 2020 m. spalio 23 d. 24:00 val.
nuotrauka
2020-10-07 16:43
COVID-19 pandemija davė stiprų impulsą pokyčiams darbo vietoje – poveikį pajuto visa biurų rinka. Paskelbus karantiną, verslo centrai ištuštėjo, o jų valdytojai ir vystytojai susidūrė su nežinomybe dėl biurų paklausos ateityje. „Newsec“ tyrimas rodo, kad dalis apklaustų kompanijų tiki darbo iš namų ...
nuotrauka
2020-10-06 09:44
Dėl popandeminiame pasaulyje atsiradusio neapibrėžtumo verslininkams dar svarbiau tapo pasitikrinti, ar būsimas jų verslo partneris yra patikimas. Teisininkų teigimu, nuo šiol būtina ne tik išsinagrinėti visas informacines sistemas bei teisinę bazę, bet ir atsižvelgti į tai, kokią įtaką galimam vers...
nuotrauka
2020-10-05 08:09
Energetikos ministerija skyrė 10 mln. eurų skirstomųjų tinklų modernizavimo projektams atlikti, tad jau artimiausiu metu visoje Lietuvoje prasidės elektros tinklų atnaujinimo darbai. Ši priemonė parengta įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo p...
nuotrauka
2020-10-02 11:10
Koronaviruso pandemija gerokai pakoregavo nekilnojamojo turto (NT) rinkos dalyvių lūkesčius dėl komercinio NT, būsto kainų ir nuomos perspektyvų – jos vertinamos kur kas atsargiau nei metų pradžioje, rodo naujausia Lietuvos banko NT rinkos dalyvių apklausa.
nuotrauka
2020-09-29 11:16
Nuo rugsėjo 25 d. įsigaliojo atnaujintas nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) įgyvendinamos priemonės „Dalinis nuomos mokesčio kompensavimas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ aprašas.
nuotrauka
2020-09-23 13:39
Pandemijos kontekste įsigyti nuosavą būstą Lietuvos gyventojus labiausiai paskatintų žemesnės būsto paskolos palūkanos bei pasiūlymas laikinai padengti paskolos įmokas darbo netekimo atveju. Tuo tarpu didžiausia kliūtis, atbaidanti nuo būsto pirkimo šiuo metu, yra nerimas dėl galimo pajamų netekimo,...
nuotrauka
2020-09-18 11:01
Valstybinė darbo inspekcija (VDI), užbaigusi neplaninių patikrinimų akciją, ar darbdavių skelbiamos prastovos nėra fiktyvios, daugiausia pažeidimų nustatė dėl įmonėse paskelbtų dalinių prastovų.
nuotrauka
2020-09-17 11:45
Dėl COVID-19 pandemijos vis dar sunkiai išgyvenantis apgyvendinimo paslaugų verslas sulauks Kauno miesto pagalbos. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius, Kauno taryba patvirtino lengvatą mieste veikiantiems viešbučiams perpus sumažinant mokesčius už nekilnojamąjį turtą, žemę ir valstybinės...
nuotrauka
2020-09-10 10:50
Didžiausia azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamintoja Baltijos šalyse „Achema“ šį mėnesį užbaigs daugumą planinių remonto darbų: antrojo amoniako cecho, kalcio amonio salietros ir amonio salietros cechų remontą ir atnaujins jų gamybos procesus. Spalį, suremontavus antrąjį azoto rūgšt...
nuotrauka
2020-09-07 09:29
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) po karantino, atnaujinus daugelio sektorių veiklą, aktyviai tikrino įmones dėl nelegalaus (neteisėto) darbo. Dažniausiai tikrinti statybų, viešojo maitinimo ir apgyvendinimo, transporto ir apdirbamosios pramonės sektoriai, kuriuose nelegalus darbas labiausiai paplit...
nuotrauka
2020-09-04 18:43
Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) statybvietėje dirbančių rangovų darbuotojams nustatyta COVID-19 infekcija. Kaip rugsėjo 4 d. pranešė VKJ, „statybvietėje kiek įmanoma laikomasi visų būtinų priemonių saugumui užtikrinti ir reaguojama į susidariusią situaciją“.
nuotrauka
2020-09-02 17:24
Iš Ekonomikos skatinimo plano priemonėms numatytų papildomų 4,9 mlrd. eurų lėšų, rugpjūčio 28 d. duomenimis, panaudota 1,018 mlrd. eurų, arba 20,7 proc.
nuotrauka
2020-09-01 11:45
Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama, kad Lietuvos įmonių darbuotojai įgytų reikiamą kompetenciją ir sudarydama sąlygas šiems darbuotojams geriau prisitaikyti prie COVID–19 pandemijos paveiktos darbo rinkos, skelbia antrąjį kvietimą pasinaudoti galimybe įgyvendinti projektus pagal 2014–2020...
nuotrauka
2020-08-28 18:08
Reaguodama į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją, kad šalyje fiksuojamas užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiaus didėjimas, o nauji atvejai siejami su židiniais, tarp kurių yra ir įmonės, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena apie parengtas rekomendacijas darbdaviams kaip apsaugoti riziką susi...

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...