2020 rugsėjo 23 d. trečiadienis, 7:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Dažniausiai užduodami klausimai dėl nuomos mokesčio kompensacijos

2020-05-13 07:43
Paraiškas dėl nuomos mokesčio kompensavimo galima teikti jau nuo gegužės 4 d., tačiau vis dar sulaukiama daug teorinių bei praktinių klausimų dėl galimybės pasinaudoti šia kompensacija. Komentuoja Šiaurės ir Baltijos šalių teisininkų įmonės „Fondia“ specialistai Lietuvoje.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Fondia Lietuva, UAB

Kam skiriama kompensacija?

Nuomininkams – įmonėms ir verslininkams, kurių pagrindinė vykdoma veikla yra įtraukta į draudžiamų vykdyti veiklų sąrašą. Nuomininkas, kurio pagrindinė veikla nebuvo uždrausta karantino laikotarpiu, negali gauti kompensacijos.

Pagrindinės veiklos draudimas karantino laikotarpiu yra būtina sąlyga, norint pretenduoti į nuomos mokesčio kompensaciją.

Kas yra kompensuojama?

Subsidijos objektas yra nuomos mokestis ir su nuoma susijusios išlaidos pvz. komunalinės išlaidos, apyvartos, marketingo ar panašaus tipo mokesčiai nuomotojui.

Kokio dydžio yra nuomos mokesčio kompensacija?

Maksimali kompensacija - 50 proc. 2020 m. vasario mėn. taikyto nuomos mokesčio dydžio.

Už kokį laikotarpį skiriama nuomos mokesčio kompensacija?

Nuo 2020 m. kovo 16 d. – iki karantino pabaigos + 60 k. d. (bet ne ilgiau nei 2020 m. gruodžio 31 d.). 

Kokie dokumentai reikalingi?

- Registrų centrui pateiktos finansinės ataskaitos už 2019 m.
- Registrų centre registruota nuomos sutartis
- Sąskaitos ar kiti mokėjimo už nuomą dokumentai
- SVV deklaracija
- Susitarimas tarp nuomotojo ir nuomininko dėl nuolaidos nuomos mokesčiui

Į ką atkreipti dėmesį susitarime su nuomotoju dėl nuolaidos?

- Susitarimas turi būti rašytinis
- Susitarimas neprivalo būti registruotas Registrų centre
- Susitarime rekomenduojame aiškiai nurodyti, kokiems mokesčiams taikoma nuolaida (nuomos, marketingo, apyvartos ir pan.)
- Rekomenduojame nuolaidos taikymo terminą nusirodyti aplinkybėmis, ne konkrečiomis datomis, pvz. karantino pabaiga + 60 k. d.

Kokios pagrindinės sąlygos nuomos mokesčio kompensavimui:

- Nuomotojas po karantino paskelbimo datos yra sumažinęs nuomos mokestį pareiškėjui ne mažiau kaip 30 proc.
Nuomos mokesčio sumažinimas ne mažiau kaip 30 proc. yra būtina sąlyga, norint gauti kompensaciją, tad nuomininkas ir nuomotojas turi derėtis. Jeigu nuomotojas nesideri/nesutinka, nuomininkas gali imtis (jeigu yra atitinkami sutartyje ar Civiliniam kodekse numatyti pagrindai) teisinių priemonių nuomos mokesčio sumažinimui.
- Nuomos sutartis, kuri pasirašyta ne vėliau kaip 2020 m. kovo 15 d., paraiškos pateikimo metu turi būti galiojanti ir įregistruota VĮ Registrų centre
- Nuomotojo išrašytos PVM sąskaitos–faktūros, pagal kurias skaičiuojama kompensacija, yra pateiktos į VMI i.MAS
- Nuomininko vykdoma pagrindinė veikla atitinka veiklas, kurios karantino laikotarpiu buvo arba yra uždraustos ir kurių draudimo laikotarpiu jis nevykdė
- Nuomininkas ir nuomotojas nepriklauso tai pačiai įmonių grupei
- Nuomininko metinės pajamos 2019 m. neviršijo 50 mln. EUR arba turto balansinė vertė 2019 m. gruodžio 31 d. neviršijo 43 mln. EUR.

Pritaikius karantino švelninimo priemones veikla nebebuvo ribojama, ar galima pretenduoti į nuomos mokesčio kompensaciją?

Taip, aplinkybė, kad tam tikra veikla karantino laikotarpio pradžioje buvo uždrausta, tačiau švelninant karantiną tapo leidžiama, neturi įtakos nuomos mokesčio kompensacijos skyrimui ir mokėjimui, jeigu nuomininkas tokios veiklos jos draudimo laikotarpiu nevykdė.

Karantino metu buvo uždrausta pagrindinė veikla, tačiau buvo vykdoma ne pagrindinė veikla, ar galima pretenduoti į nuomos mokesčio kompensaciją?

Taip. Nuomos mokesčio kompensacijos skyrimui ir mokėjimui įtakos neturi aplinkybė, kad nuomininkas nevykdydamas karantino laikotarpiu uždraustos savo pagrindinės veiklos, vykdė nepagrindinę karantino metu neuždraustą veiklą.

Ar INVEGA priima kreditines sąskaitas?

Ne.

Kur pildyti paraišką?

https://nuoma.invega.lt/login

Paraišką privalo pildyti nuomininko vadovas.

Ar informacija apie išmokėtą kompensaciją bus vieša?

Taip, teikdamas paraišką nuomininkas sutinka, jog išmokėta kompensacijos suma bei įmonės pavadinimas būtų skelbiamas INVEGOS interneto svetainėje.

Kokie papildomi įpareigojimai nuomininkui?

- Nuomininkas, gavęs dalinio nuomos mokesčio kompensaciją, sumoka nuomotojui nuomos mokestį ne vėliau kaip per 5 darbo dienas (jei sąskaita faktūra nėra apmokėta)
- Nuomininkas įsipareigoja saugoti su nuomos mokesčio skaičiavimu, sumokėjimu bei daliniu jo kompensavimu susijusius dokumentus ne trumpiau kaip 5 kalendorinius metus.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2020-09-18 11:01
Valstybinė darbo inspekcija (VDI), užbaigusi neplaninių patikrinimų akciją, ar darbdavių skelbiamos prastovos nėra fiktyvios, daugiausia pažeidimų nustatė dėl įmonėse paskelbtų dalinių prastovų.
nuotrauka
2020-09-17 11:45
Dėl COVID-19 pandemijos vis dar sunkiai išgyvenantis apgyvendinimo paslaugų verslas sulauks Kauno miesto pagalbos. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius, Kauno taryba patvirtino lengvatą mieste veikiantiems viešbučiams perpus sumažinant mokesčius už nekilnojamąjį turtą, žemę ir valstybinės...
nuotrauka
2020-09-10 10:50
Didžiausia azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamintoja Baltijos šalyse „Achema“ šį mėnesį užbaigs daugumą planinių remonto darbų: antrojo amoniako cecho, kalcio amonio salietros ir amonio salietros cechų remontą ir atnaujins jų gamybos procesus. Spalį, suremontavus antrąjį azoto rūgšt...
nuotrauka
2020-09-07 09:29
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) po karantino, atnaujinus daugelio sektorių veiklą, aktyviai tikrino įmones dėl nelegalaus (neteisėto) darbo. Dažniausiai tikrinti statybų, viešojo maitinimo ir apgyvendinimo, transporto ir apdirbamosios pramonės sektoriai, kuriuose nelegalus darbas labiausiai paplit...
nuotrauka
2020-09-04 18:43
Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) statybvietėje dirbančių rangovų darbuotojams nustatyta COVID-19 infekcija. Kaip rugsėjo 4 d. pranešė VKJ, „statybvietėje kiek įmanoma laikomasi visų būtinų priemonių saugumui užtikrinti ir reaguojama į susidariusią situaciją“.
nuotrauka
2020-09-02 17:24
Iš Ekonomikos skatinimo plano priemonėms numatytų papildomų 4,9 mlrd. eurų lėšų, rugpjūčio 28 d. duomenimis, panaudota 1,018 mlrd. eurų, arba 20,7 proc.
nuotrauka
2020-09-01 11:45
Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama, kad Lietuvos įmonių darbuotojai įgytų reikiamą kompetenciją ir sudarydama sąlygas šiems darbuotojams geriau prisitaikyti prie COVID–19 pandemijos paveiktos darbo rinkos, skelbia antrąjį kvietimą pasinaudoti galimybe įgyvendinti projektus pagal 2014–2020...
nuotrauka
2020-08-28 18:08
Reaguodama į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją, kad šalyje fiksuojamas užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiaus didėjimas, o nauji atvejai siejami su židiniais, tarp kurių yra ir įmonės, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena apie parengtas rekomendacijas darbdaviams kaip apsaugoti riziką susi...
nuotrauka
2020-08-28 07:51
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad verslininkams, kurių veikla buvo paveikta COVID-19 pandemijos, 30 proc. būtų sumažinti nuomos už valstybinę žemę, žemės ir nekilnojamojo turto mokesčiai.
nuotrauka
2020-08-27 10:33
Dėl koronaviruso neigiamo poveikio sumažėjus vartojimo paklausai, krito dažnos Lietuvos įmonės pelnas, sumenko gamybos apimtis ir daugumai įmonių, kol pasieks iki COVID-19 pandemijos buvusį savo finansinės būklės lygį, tai gali užtrukti mažiausiai metus. Taip teigė daugiau kaip pusė Lietuvos banko u...
nuotrauka
2020-08-27 10:23
Šių metų antrąjį ketvirtį buvo galima plika akimi matyti su kokiais iššūkiais susiduria visas prekybos ir prekybinių patalpų sektorius Lietuvoje. Iš esmės pilnai uždaryti didieji prekybos centrai, ištuštėjusios miestų gatvės ir duris užvėrę smulkieji prekybininkai. Buvo išties keista stebėti, kaip d...
nuotrauka
2020-08-27 08:09
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad nuomos subsidiją galėtų gauti ir įmonės, kurios karantino metu negalėjo vykdyti savo nepagrindinių veiklų.
nuotrauka
2020-08-25 12:02
Europos Komisija (EK) siūlo Tarybai pritarti lengvatinių paskolų suteikimui šalims narėms, siekiant pagelbėti nuo koronaviruso (COVID-19) krizės nukentėjusiems darbuotojams bei išsaugoti jų darbo vietas. 81,4 mlrd. eurų paskolų pretenduoja gauti 15 šalių, o Lietuvai numatyta 602 mln. eurų.
nuotrauka
2020-08-25 11:48
Jokių kelionių į biurą ir streso kelyje, daugiau laiko sau – šiuos ir kitus privalumus vardija Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino namuose įpratę dirbti žmonės. Dalis jų toliau naudojasi galimybėmis kartais pailsėti nuo biuro šurmulio, o kiti susimąsto, ar vis garsiau kalbant apie ant...
nuotrauka
2020-08-20 11:51
Pavasarį Baltijos šalis pasiekus pirmajai COVID-19 viruso bangai, biurų pastatai ištuštėjo. Tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovės CBRE Vidurio ir Rytų Europoje po karantino atliktos apklausos duomenimis, Baltijos šalyse 86 proc. biurų nuomininkų rinkosi nuotolinį darbą, o dabar di...
nuotrauka
2020-08-19 14:22
Nuotolinis darbas, o tiksliau, darbas iš namų, užgriuvo kaip viesulas kovo mėnesį šalyje paskelbus karantiną. Matome, kad nuotolinis darbas išliks daug populiaresnis nei buvo prieš metus. Tiek pasikeitus įpročiams, tiek ruošiantis ateinančiai COVID-19 bangai, itin palankus metas pagalvoti, ką galėtu...
nuotrauka
2020-08-18 09:01
Nors statybininkų darbas karantino laikotarpiu nesustojo ir buvo vykdomi darbai iš ankstesniais metais suformuoto užsakymų portfelio, tačiau pandemija itin paveikė vieną svarbiausių šalies ūkio šakų, o atlaikyti antrąją COVID-19 bangą jau gali būti gerokai sudėtingiau.
nuotrauka
2020-08-17 10:23
Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ savo patalpose įsikūrusioms smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, kurių veikla dėl koronaviruso buvo sustabdyta, karantino laikotarpiu suteikė 1,007 mln. eurų nuolaidų nuomos mokesčiui. Nuolaidos taikomos ir pasibaigus karantinui. Viso iki rugpjūčio galo bus sut...
nuotrauka
2020-08-10 10:28
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų liepos mėnesio reikšmė išaugo 0,1% (2020 metų birželį buvo fiksuojamas 0,2% augimas). Bendras butų kainų lygi...
nuotrauka
2020-08-07 11:14
Pirmosios COVID-19 pandemijos bangos metų įmonių įgyta patirtis, Vyriausybės komunikacijoje atsargiai minima antrosios bangos tikimybė ir augantis nuotolinio darbo poreikis pastebimai keičia situaciją biurų nuomos rinkoje. Kadangi dalis nuomojamų biurų plotų šiuo laikotarpiu yra menkai naudojami, vi...

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai

nuotrauka

„Grinda“ išaugo Vilniaus rūbą

Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukš...