2021 sausio 24 d. sekmadienis, 21:38
Reklama  |  facebook

Gesindamas pandemijos gaisrą, verslas imasi subnuomos: išlošia visos pusės

2020-08-07 11:14
Pirmosios COVID-19 pandemijos bangos metų įmonių įgyta patirtis, Vyriausybės komunikacijoje atsargiai minima antrosios bangos tikimybė ir augantis nuotolinio darbo poreikis pastebimai keičia situaciją biurų nuomos rinkoje. Kadangi dalis nuomojamų biurų plotų šiuo laikotarpiu yra menkai naudojami, vis daugiau bendrovių svarsto dalį perteklinėmis tapusių patalpų subnuomoti.
nuotrauka
Aurimas ASTRAMSKAS, „Solid Real Advisors“ partneris


Minimos įmonės
Solid Real Advisors, UAB

Tokiuose sandoriuose naudą mato abi šalys: nuomininkams tai leidžia bent laikinai sumažinti fiksuotas išlaidas, o subnuomininkai įsikeldami į kokybiškai įrengtas patalpas randa greitą ir daugeliu atvejų „lankstesnį“ sprendimą plėtros potencialo įgyvendinimui, nei nuomodamiesi biurą naujai plėtojamame verslo centre, teigia NT konsultacijų bendrovės „Solid Real Advisors“ partneris Aurimas Astramskas.

Pastebi poreikio augimą

Verslui, skubančiam atsitiesti po pirmosios COVID-19 bangos ir pasiruošti antrosios tikimybei, subnuoma gali būti tinkama išeitis. Tačiau apie tai kalbantis A. Astramskas priduria: absoliuti biurų nuomos sutarčių dauguma numato, kad subnuomos sandoriams yra būtinas turto valdytojo pritarimas. Todėl NT ekspertas pataria peržiūrėti turimą sutartį – jei subnuomos sąlyga į ją nėra įtraukta, reikėtų pasirašyti sutarties priedą ar gauti kitą rašytinį leidimą.

„Karantino metu ženkliai išaugo nuotolinio darbo svarba: darbuotojai įgudo naudotis tokią darbo formą įgalinančiais įrankiai, o daugelis su nuotoliniu darbu susijusių stereotipų buvo paneigti. Todėl fizinis biuras kai kurioms įmonėms tampa vis mažiau reikalingas. Įmonių vadovų motyvacija paprasta – laikinai turimą nuomojamo ploto perteklių perleidus naudotis kitai kompanijai būtų mažinami fiksuoti įsipareigojimai turto savininkams. Reiktų pabrėžti, kad subnuomos sandoriai rinkoje vyksta pakankamai retai. Tačiau per pastaruosius du mėnesius tokia galybe domėjosi domėjosi 10-15 proc. biuro nuomos klausimais besikreipusių klientų“, – apie išeitį iš esamos situacijos kalba A. Astramskas.

NT eksperto teigimu, rinkoje šiuo metu vyrauja 3-5 metų trukmės nuomos sutartys, o didžiajai daliai į naujus verslo centrus įsikraustančių nuomininkų patalpos pritaikomos pagal jų išreikštus poreikius.

„Todėl, pasikeitus nuomininko situacijai ir jam ketinant nutraukti sutartį anksčiau termino, turto nuomotojas turi teisę prašyti padengti bent dalinį į patalpų įrengimą atliktų investicijų. Stebėdami, jog šiuo metu biuro poreikis yra mažesnis nei buvo sudarant nuomos sutartį, nuomininkai gręžiasi į laikiną sprendimą – dalies ar net visos darbo erdvės ploto subnuomą“, – sako pašnekovas.

Nauda – trišalė

Paklaustas, kokios yra teigiamosios subnuomos pusės, A. Astramskas teigia, kad patalpų pernuomojimas naudingas visoms trims šalims – nuomotojui, subnuomotojui ir subnuomininkui.

„Pirmiesiems, sudariusiems nuomos sutartis su įmonėmis, kurios nebegali arba nebenori vykdyti savo įsipareigojimų, atsiranda papildomas saugiklis, jog suplanuotas pajamų srautas keisis mažiau. Be to, jei subnuomininkas bus patenkintas pernuomojamomis patalpomis, verslo centru ir nuomotojo teikiamomis paslaugomis – didelė tikimybė, kad ateityje jis taps tiesioginiu nuomininku“, – įsitikinęs A. Astramskas.

Pašnekovas papildo – toks sandoris subnuomotojui leidžia rasti laikiną sprendimą išlaidoms mažinti, o subnuomininkas atsikrausto į kokybiškas patalpas, sutartį pasirašydamas ypač lanksčiomis sąlygomis – metų ar dvejų įsipareigojimu, palankesniu išankstiniu nutraukimu: „Patalpų pernuomojimas labiausiai tinka atviriems biurams. Todėl į subnuomojamus biurus vis dažniau dairosi taip dirbantys ir per pandemiją pozicijas sustiprinę verslo sektoriai – e. prekyba bei IT bendrovės“.

Pasiryš vis daugiau

Kalbant apie subnuomos teigiamas puses, pasak A. Astramsko, verta paminėti ir tai, jog pernuomodamos biurą, įmonės gali lengviau pritaikyti turimą darbo erdvę, kai darbuotojai dirba nuotoliniu būdu. Taip ne tik taupoma, bet ir biuras lieka toje pačioje vietoje, o išsikraustyti būtinybės nebėra.

NT eksperto teigimu, kaštai mažėja ir subnuomotojui, kuriam nereikia pirkti įrangos ar baldų: viskuo naudotis galima pernuomojamose patalpose. Be to, nemaža tikimybė, jog pasirašant tokį sandorį, nuomos mokestis bus mažesnis.

„Nors tokio tipo sandorių skaičius vis dar nėra didelis, matome ženklų, leidžiančių manyti, jog artimiausioje ateityje jis galėtų augti“, – reziumuoja A. Astramskas. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2021-01-22 08:39
Kas yra savarankiška ir nesavarankiška verslo įmonė, kaip kiekvienos grupės subjektas turi pildyti paraiškas, siekiant gauti subsidiją nuo COVID-19 finansiškai nukentėjusioms įmonėms, kokius duomenis ir kaip pateikti, kaip paraiškos bus vertinamos, atliekamos pareiškėjų atitikimo Vyriausybės nustaty...
nuotrauka
2021-01-20 09:14
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog nuo šiandien, sausio 20 d., savarankiškos įmonės gali teikti paraišką vienkartinei negrąžintinai subsidijai gauti.
nuotrauka
2021-01-20 08:22
Nuo trečiadienio, sausio 20 d., verslas jau gali teikti paraiškas gauti subsidijas ir lengvatines paskolas. Pirmąjį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengto pagalbos verslui paketą sudaro 180 mln. eurų – 150 mln. eurų skiriama subsidijoms, 30 mln. eurų – paskoloms.
nuotrauka
2021-01-19 15:59
Tęsiantis karantinui ir ekstremaliajai situacijai, darbdaviai toliau gali skelbti prastovas darbuotojams. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, galiojančias prastovas yra paskelbusios daugiau nei 14 tūkst. įmonių.
nuotrauka
2021-01-18 10:29
Prie sparčiai augančios ir besikeičiančios šalies sostinės prisideda ir nekilnojamojo turto plėtotojai, kurie nuolatos stato ir siūlo gyventojams įsigyti naują būstą. Ne išimtis ir 2020 m., kurie nepaisant užklupusios pandemijos, pasižymėjo tikrai įspūdingu pastatytų butų skaičiumi.
nuotrauka
2021-01-18 07:20
Nei pandemija ir su ja atsiradę gausūs suvaržymai, nei niūrokos ekonomistų prognozės nenuslopino lietuvių verslumo – pernai įmonių šalyje ir vėl buvo įsteigta daugiau, nei užsidarė.
nuotrauka
2021-01-12 09:19
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pastaruoju metu gauna daugiau paklausimų, susijusių su rizikomis kilti COVID-19 protrūkiams darbovietėse. Darbuotojai susirūpinę saugių darbo sąlygų užtikrinimu: ne tik dėl darbdavių taikomų prevencinių priemonių, bet ir dėl kolegų elgesio.
nuotrauka
2021-01-08 15:38
Koronaviruso sukelta pandemija paženklinti jau praėję 2020-ieji metai skaudžiai palietė Lietuvą, o valstybė ir visuomenė gana stipriai nukentėjo nuo tiesioginių ir netiesioginių pandemijos pasekmių, ypač vadinamosios antrosios pandemijos bangos, prasidėjusios 2020 m. rudenį, metu.
nuotrauka
2021-01-08 13:26
Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir šiuo metu su socialiniais partneriais ir valstybinėmis institucijomis analizuoja ir derina antrojo paramos verslui paketo koncepciją, skirtą padėti labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiems verslams.
nuotrauka
2021-01-08 09:18
2021 m. sausio 1 d. duomenimis, Lietuvoje veikė 108 258 ūkio subjektai (be fizinių asmenų, užsiimančių ekonomine veikla), jie sudarė 43 proc. visų Juridinių asmenų registre įregistruotų ūkio subjektų. Veikiančių ūkio subjektų skaičius, palyginti su 2020 m. pradžia, padidėjo 0,7 proc.
nuotrauka
2020-12-31 14:01
Pandemijai tęsiantis darbdaviai, darbuotojai, nepasiturintys gyventojai, būtinybei atsiradus mažus ar negalią turinčius vaikus namuose prižiūrintys tėvai ir kitais metais galės naudotis valstybės pagalbos priemonėmis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokios valstybės paramos nuo pan...
nuotrauka
2020-12-31 08:58
Vyriausybės pasitarime buvo pritarta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktai patikslintai subsidijų nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms koncepcijai ir kriterijams. Numatyta, kad paramą dėl antrosios pandemijos bangos neigiamo poveikio verslui galės gauti ir tos įmonės, kurių darbuotojų skaiči...
nuotrauka
2020-12-23 13:36
Seimas priėmė Užimtumo įstatymo pataisas, pagal kurias nuo kitų metų pusantro karto didės subsidijos prastovų metu, o darbdaviams neliks pareigos prie darbuotojo atlyginimo prisidėti savo lėšomis. Tokiu būdu siekiama smarkiau padėti verslui ir gyventojams, susidūrusiems su neigiamu COVID-19 plitimo ...
nuotrauka
2020-12-23 09:16
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF), sudarė pirmąjį sandorį – 7 milijonų eurų finansavimą mišriais instrumentais skyrė UAB „Enerstena“, kuri projektuoja, gamina ir įrenginėja biomasės katilines.
nuotrauka
2020-12-22 14:36
Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje suburta Verslo sąlygų karantino metu darbo grupė, kuri aiškiau, paprasčiau ir detaliau pateiks verslui informaciją ir rekomendacijas dėl apribojimų antrojo karantino metu.
nuotrauka
2020-12-21 12:26
Lietuvos statybos įmonės vis labiau jaučia ryškų pandemijos poveikį: skaičiuoja ženkliai sumažėjusias darbų apimtis ir neigiamus pokyčius finansiniuose veiklos rezultatuose, susiduria su iššūkiais dėl saugaus darbo organizavimo ir galimybės pasinaudoti pagalbos verslui priemonėmis, rodo Lietuvos sta...
nuotrauka
2020-12-21 09:26
Nuo kitų metų dvigubai didėja subsidijos prastovų metu, darbdaviams nelieka pareigos prie darbuotojo atlyginimo prisidėti savo lėšomis. Šie pakeitimai darbdaviams padės išlaikyti darbo vietas, o darbuotojams – neprarasti pajamų. Tai ypač aktualu nuo pandemijos stipriai nukentėjusiam verslui: viešbuč...
nuotrauka
2020-12-18 10:42
Pasaulio ekonomikos forumo konkurencingumo ataskaita šiemet kitokia – tradiciškai joje būna pateikiamas šalių konkurencingumo indeksas, reitinguojantis valstybes pagal tai, kaip jų instituciniai „rėmai“ skatina arba varžo verslą didinti produktyvumą. Šiais metais, atsižvelgiant į išskirtinę situacij...
nuotrauka
2020-12-17 13:13
2020–uosius dar ilgai prisiminsime kaip nepaprastai sunkius įprastą rutiną sutrikdžiusius ir daugumą mūsų dukart namuose įkalinusius metus. Tačiau kai kurie pokyčiai leido atrasti naujas galimybes, padėjo išvengti visiškos gyvenimo ir ekonomikos stagnacijos, sako nekilnojamojo turto (NT) projektų va...
nuotrauka
2020-12-16 13:27
Šiemet viešieji pirkimai buvo linksniuojami itin dažnai. Vienais atvejais dėl to, kad dabartinis reglamentavimas apsunkina pandemijai suvaldyti būtinų priemonių įsigijimą, kitais – dėl skubių įstatymo pakeitimų. Ekspertų vertinimu, viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų keitimas atsižvelg...

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai

nuotrauka

„Mūsų svajonių įgyvendinimas yra įkvėpimo šaltinis naujiems mūsų sumanymams“ (Orison Swett Marden)

Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima ž...