2020 balandžio 4 d. šeštadienis, 11:20
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

KVK Technologijų fakulteto dekanė J. Vaitekonienė: Sinerginis veikimas kuria darbo rinkos pokyčių prielaidas  1

2020-02-10 08:30
„Lietuvos verslas susidūrė su dideliu iššūkiu – darbuotojų trūkumu. Ne mažesnis iššūkis ir kelių, kaip konkuruoti globalioje rinkoje, paieškos. Ir tai yra ne tik verslo aktualijos. Mokymo įstaigos, taip pat ir Klaipėdos valstybinė kolegija, turi įnešti savo indėlį ne tik rengdami paklausių specialybių darbuotojus, bet ir darbuotojus, kurie generuotų pridėtinę vertę verslui, realizuotų savo gebėjimus, naudodamiesi moderniu, Ketvirtąją pramonės revoliuciją atliepiančiu kontekstu“, – sako Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) Technologijų fakulteto dekanė Jūratė Vaitekonienė.
nuotrauka
KVK Verslo, Sveikatos mokslų ir Technologijų fakultetuose studijuoja daugiau nei 2,5 tūkst. jaunuolių. KVK nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos valstybinė kolegija,
Klaipėdos valstybinėje kolegijoje veikia Verslo, Sveikatos mokslų ir Technologijų fakultetai. Juose 26-ias studijų programas pasirinko ir studijuoja daugiau nei 2,5 tūkst. jaunuolių. Antrą dešimtmetį veikianti KVK savo studijų programas grindžia aukštosiomis technologijomis ir eksperimentine veikla. Technologijų fakulteto dėstytojai šiuolaikiškose laboratorijose bei kompetencijų centruose studentams padeda įgyti praktinių įgūdžių, reikalingų šiuolaikinei darbo rinkai, todėl studentai dirba su moderniausia įranga, atlieka praktinius eksperimentus. Tai yra reikšmingas bagažas, kurį atsinešė KVK, tapdama Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) nare.

Kolegijoje specialistai rengiami naudojant moderniausią įrangą

Kolegijoje įrengtos modernios statybos inžinerijos, skaitmeninės geodezijos, mechanikos, informatikos bei informatikos inžinerijos, elektros inžinerijos, transporto inžinerijos, maisto technologijų laboratorijos, kuriose atliekami tyrimai bei eksperimentai, studentams ir dėstytojams ne kartą pelnę tarptautinį pripažinimą. Geoinformacinių sistemų kompetencijų centre dirbama su didžiaisiais duomenimis, gaunamais taikant lazerinį LIDAR skenavimą, rengiami skaitmeniniai 3D modeliai. Didžiųjų duomenų kiekiai yra milžiniški, ir juos apdoroti gali tik aukštą kvalifikaciją turintys žmonės. KVK žengia koja kojon su laiku. Moderniausi tyrimai yra susiję su tokiais svarbiais regiono poreikiais: Kuršių Nerijos nacionalinio parko rekreacinės digresijos vertinimas taikant GIS technologijas; Baltijos jūros kranto kaitos tyrimas nuo šiaurinio molo iki Girulių; Minijos krantų terasų technogeninės kilmės tyrimas; NT objektų monitoringo sistemos kūrimas bei deformacijų tyrimas, taikant nuotolines matavimo technologijas bei kt.

„Lietuvos verslas susidūrė su dideliu iššūkiu – darbuotojų trūkumu. Ne mažesnis iššūkis ir kelių, kaip konkuruoti globalioje rinkoje, paieškos. Ir tai yra ne tik verslo aktualijos. Mokymo įstaigos, taip pat ir Klaipėdos valstybinė kolegija, turi įnešti savo indėlį ne tik rengdami paklausių specialybių darbuotojus, bet ir darbuotojus, kurie generuotų pridėtinę vertę verslui, realizuotų savo gebėjimus, naudodamiesi moderniu, Ketvirtąją pramonės revoliuciją atliepiančiu kontekstu“, – sako Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) Technologijų fakulteto dekanė Jūratė VAITEKONIENĖ.

 

 

 

Už sukurtus gaminius auštosios mokyklos dėstytojai su studentais yra pelnę aukso medalius tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt“ (2016 m. už liofilizuotus gaminius „Lašišos trapučiai“ ir 2018 m. už keksiukus be pridėtinio cukraus „Rudenėlis“). Elektros ir automatikos bei Informatikos inžinerijos studijų programoms suteiktas specialus „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas, liudijantis, kad šios programos atitinka verslo atstovų lūkesčius.

2018-aisiais gavus beveik 700 tūkst. eurų ES finansavimą projektui „Interreg LAT-LIT“, KVK įsirengė geoinformacinių sistemų kompetencijų centrą, įsigijo darbo stočių – kompiuterių, 3D spausdintuvų, keletą naujos kartos programinės įrangos paketų. Didžiausio ne tik studentų, bet ir profesionalų dėmesio sulaukia milžiniškas bepilotis orlaivis bei lazerinio skenavimo sistema LIDAR. Jį skraidinant per kelias minutes galima nuskenuoti ir skaitmenizuoti dideles teritorijas, pastatus ar kultūros paveldo objektus, o duomenis perkeliant į darbo stotis, sukuriami skaitmeniniai 3D modeliai. Kompetencijų centre dirbama su didžiaisiais duomenimis, kurie aktualūs Ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkiams spręsti.

„Taigi mūsų mokymo bazės pamatas – moderni įranga, kuria naudotis gali skaitmeninės geodezijos, statybos inžinerijos, transporto logistikos, turizmo verslo, elektros inžinerijos studijų programų studentai“, – pasakoja Technologijų fakulteto dekanė J. Vaitekonienė.

Tendencijos: poreikis didėja, norinčių ir galinčių studijuoti mažėja


KVK Technologijų fakultete jau 60 metų rengiami inžinerijos specialistai. Tačiau pastarojo laikmečio tendencijos, susijusios su techninėmis specialybėmis, kelia nerimą.

„Fakultete su Klaipėdos regiono darbdaviais vyko diskusija, kuri tik patvirtino tai, apie ką jau keletą metų kalba Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija, Lietuvos darbdavių konfederacija, „Investuok Lietuvoje“, Užimtumo tarnyba, savivaldybių atstovai bei Klaipėdos regiono pramonės įmonės, – pasakoja fakulteto dekanė J. Vaitekonienė. – Nepaisant didžiulės inžinierių paklausos ir augančio deficito, jų rengimas Lietuvoje, o ypač Klaipėdos regione, vis labiau prasilenkia su darbo rinkos poreikiais. Situacijos nekeičia ir beveik dvigubai šalies darbo užmokesčio vidurkį viršijantys atlyginimai, valstybės finansuojamos studijų vietos ir įmonių mokamos stipendijos. Inžinerinių studijų rinktis tiesiog nėra kam, todėl aiškėja rimta problema: poreikis didėja, norinčių ir galinčių studijuoti mažėja. Ši problema darosi vis aštresnė ir skatina visas suinteresuotas šalis – verslo, švietimo įstaigų ir valdžios atstovus – ieškoti sprendimo.“

Statybos inžinerijos studentai. KVK nuotr. 

Darbuotojų trūksta daugelyje sričių – elektros inžinerijos, transporto, automatikos, statybos inžinerijos, skaitmeninės geodezijos ir mechanikos. Tačiau, kaip pastebi dekanė, galimybės gauti gerai apmokamą darbą nepatraukia jaunimo dažniau rinktis šias specialybes. J. Vaitekonienė dalijasi neramia prognoze, kad artimiausiu metu situacija nesikeis į gera – tai rodo šių metų abiturientų valstybinių brandos egzaminų pasirinkimas.

Aukštos kvalifikacijos, reikiamų specialybių darbuotojų parengimas nebėra problema: tam sukurta šiuolaikiška infrastruktūra, dirba kompetentingi dėstytojai. Lietuva nėra vienintelė šalis, susidurianti su techninių specialybių darbuotojų trūkumu, todėl problema turi būti sprendžiama kompleksiškai, į procesą įsijungus visoms suinteresuotoms pusėms.

„Tai yra viena iš priežasčių, kodėl mes tapome LSA nariais, kodėl bendradarbiaujame su verslais, darbdaviais – paprastos bendrystės neužtenka, tai turi būti sinerginis veikimas, kuris kurtų būtinus pokyčius“, – sako KVK Technologijų fakulteto dekanė J. Vaitekonienė.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Studentas
2020-02-12 11:19
Naujausia įranga ir "kompetetingi" dėstytojai, tačiau darbo priemonių tokių kaip vienkartinės pirštinės, veido kaukės ir panašiai, kolegija studentams gaili ir meluojama, jog mėnesiais negaunama siunta su priemonėmis :)))) rekomenduoju norint išsitampyti nervus ir patirti ką reiškia "aukštasis mokslas"

Aktualijos

nuotrauka
2020-04-03 12:44
Nuo šiandien sunkumų dėl COVID-19 patiriantys smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai gali teikti paraiškas INVEGAI dėl atidėtų paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimų palūkanų kompensavimo. Finansų įstaigai atidėjus paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimą, paskolų gavėjams bus kompe...
nuotrauka
2020-04-03 11:49
Artimiausiu metu stebėsime, kaip pasaulyje siaučianti koronaviruso pandemija pamažu keičia ne tik ekonominę situaciją, bet ir socialinius mūsų įpročius, taip pat ir nekilnojamojo turto (NT) rinką. Ekspertai aptaria jau pastebimas tendencijas ir apžvelgia NT situaciją Baltijos šalyse bei Ukrainoje – ...
nuotrauka
2020-04-03 08:39
Ekonominės krizės reikėjo tikėtis, nes jos kartojasi kas 10–12 metų. Tad ir ši krizė ne pirma ir ne paskutinė. Tačiau tai, kas buvo blogai, žmogus linkęs pamiršti. Krizių žmonijos istorijoje būta ir žiauresnių, kai ligų protrūkis sutapdavo su nederliaus metais.
nuotrauka
2020-04-03 08:25
Vilniaus miesto savivaldybė grįžta prie visam miestui svarbios užduoties – Sapiegų parko atnaujinimo. Siekdama išrinkti geriausią sprendimą šiai jautriai urbanistinei istorinei aplinkai, savivaldybė inicijavo Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dal...
nuotrauka
2020-04-03 07:48
10 tūkst. eurų. Tiek COVID-19 pasekmių mažinimo fondui paaukojo bendrovė „Alvora“. Kaip sako įmonės akcininkas Nikolaj Kolesnik, visi įmonės darbuotojai bent kol kas yra sveiki, o auka yra būdas padėti tiems, kam pagalbos šiuo metu reikia labiausiai.
nuotrauka
2020-04-02 16:24
Seimui antradienį, kovo 30 d., atidėjus sprendimus dėl subsidijų darbo užmokesčiui prastovos metu ir kriterijų dirbantiems savarankiškai, darbdaviai ir dirbantys savarankiškai toliau kviečiami dėl pagalbos iš valstybės į Užimtumo tarnybą kreiptis nuo balandžio 5 dienos.
nuotrauka
2020-04-02 15:44
Dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbus karantiną, statybų sektorius susiduria su iššūkiais – statybinių medžiagų vėlavimu, darbo jėgos iš užsienio pasitraukimu, vietinių darbuotojų saugumo užtikrinimu ir, svarbiausia, užsakymų krepšelio mažėjimu.
nuotrauka
2020-04-02 15:15
Vyriausybė ir INVEGA šią savaitę pristatė priemonių paketą, kuris padės įmonėms spręsti likvidumo ir finansines problemas, kylančias dėl COVID-19. Viena jų – paskolų garantijos per INVEGA. Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) teigia, kad Vyriausybės siūloma paramos schema verslui turi geresnę alte...
nuotrauka
2020-04-02 12:48
Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane numatytos mokestinės (mokesčių administravimo) paramos priemonės sunkumus dėl koronaviruso patiriantiems mokesčių mokėtojams.
nuotrauka
2020-04-01 15:44
Siekdama mažinti pandemijos COVID-19 padarinius ekonomikai, užtikrinti Lietuvoje veikiančių bendrovių likvidumą ir skatinti verslo plėtrą, Vyriausybė šiandien, balandžio 1 d., nusprendė įsteigti fondą, skirtą investuoti į sunkumus dėl COVID-19 patiriantį verslą.
nuotrauka
2020-04-01 13:28
Aplinkos ministerija inicijavo teisės aktų pakeitimus, skirtus statybos sektoriui prisitaikyti prie karantino, paskelbto šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės, sąlygų, ir išplatino parengtas rekomendacijas visuomenei ir skirtinguose sektoriuose veikiantiems subjektams, ypač skatindama naudotis šiu...
nuotrauka
2020-04-01 13:17
Dėl COVID-19 plėtros sukeltų ekonominių ir finansinių iššūkių, įmonėms tenka priimti įvairius sudėtingus sprendimus. Ką daryti verslininkui, susidūrusiam su finansiniais sunkumais ir tapus nemokiu? Kaip elgtis tokiu atveju? Ar nemokumas būtinai reiškia bankrotą?
nuotrauka
2020-04-01 07:50
Civilizacija suteikia ne tik galimybių, bet kelia ir grėsmių, kurių viena – grunto tarša pavojingomis atliekomis. Problema dažnai sprendžiama paprastuoju būdu: užterštą gruntą išveža, naują atveža. Tačiau tai nedera su tvarumu, prieštarauja žiedinės ekonomikos principui, reikalauja papildomų sąnaudų...
nuotrauka
2020-03-31 09:25
Sąvoka „ūkio subjektai, kurių pajėgumais remiamasi“ Viešųjų pirkimų įstatyme atsirado 2017 metais, tačiau praėjus beveik 3 metams, vis dar dažnai ji yra klaidingai traktuojama, painiojama su „subrangovo“ sąvoka, primena Viešųjų pirkimų tarnyba.
nuotrauka
2020-03-31 09:13
Ekonominių vertinimų rodiklis, t. y. bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika, 2020 m. kovą, palyginti su vasariu, sumažėjo 7 procentiniais punktais ir sudarė 1 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Tam įtakos turėjo susidarius...
nuotrauka
2020-03-31 07:41
Šiuolaikiškas ir funkcionalus požiūris į profesinį mokymą atveria naujas galimybes siekiantiems įgyti paklausią profesiją. Darbo rinkos poreikius nuspėjantys profesinio mokymo centrai žengia koja kojon su permainom ir „rytojaus“ specialistus darbdaviui gali pasiūlyti jau šiandien.
nuotrauka
2020-03-30 15:41
Darbdaviams, kurių ūkinė veikla dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino turi būti stabdyta, sudaryta galimybė nuomoti savo darbuotojus gaunant laikinojo įdarbinimo įmonės statusą.
nuotrauka
2020-03-30 15:36
Lietuvoje sparčiai augant bedarbių skaičiui, Vyriausybė skubos tvarka priėmė sprendimą dėl sąlygų paprastinimo darbdaviams „nuomotis“ darbuotojus iš įmonių, kurios dėl paskelbto karantino savo veiklą privalėjo sustabdyti.
nuotrauka
2020-03-30 14:04
Lietuvos statybos įmonės vis dar stengiasi neprarasti optimizmo, tačiau jau ruošiasi blogiausiam scenarijui. Statybos sektorius, sudarantis beveik 10% šalies BVP, nuo karantino paskelbimo pradžios susiduria su iššūkiais tiekimo grandinėje, jaučia grėsmę dėl pasirašytų sutarčių įgyvendinimo ir laukia...
nuotrauka
2020-03-30 13:39
KLAUSIMAS. Kaimo vietovėje yra 50 aru namų valdos sklypas. Skaitytojas teiraujasi, kokiomis sąlygomis gali statyti pagalbines (be komunikacijų) 40 kv. m patalpas, kurių aukštis – apie 3,5 m. Ar reikia leidimų?

Statybunaujienos.lt » Aktualijos