2020 rugpjūčio 4 d. antradienis, 0:22
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Nuotoliniai sostinės plėtros projektų pristatymai – sklandesni ir su daugiau dalyvių

2020-05-04 13:11
Vilniaus Naugarduko gatvės humanizavimo projektas, Šv. Jokūbo ligoninės konversijos projektas, Šnipiškių skvero Kintų ir Giedraičių gatvių sankryžoje projektas, Tauro kalno aplinkos tvarkymo projektas – dešimtys ne tik savivaldybės, bet ir privačių vystytojų projektų visuomenei buvo pristatyti nuotoliniu būdu – per „Zoom“, „Youtube“ platformas – ir jau sėkmingai keliauja į tolesnius derinimų etapus.
nuotrauka
Vilniaus m. sav. (Sauliaus Žiūros) nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Nuo karantino paskelbimo dienos nuotoliniu būdu jau įvyko 77 projektinių pasiūlymų svarstymai su visuomene, suskaičiavo Vilniaus miesto savivaldybė. Po viešų pristatymų projektiniai pasiūlymai buvo teikiami tvirtinti Vilniaus savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyriui, o sulaukus pritarimo grįžo į projektuotojų rankas, kad detalizavus virstų techniniais projektais. Šiuo metu visuomenei savivaldybės tinklapyje vilnius.lt pristatomi ir jos dėmesio laukia 34 paskelbti projektiniai pasiūlymai, kurių svarstymas irgi vyks per vaizdo transliacijas.

Pirmas viešas projektinių pasiūlymų svarstymas elektroninėje erdvėje įvyko jau pirmą karantino dieną ir, pasak M. Pakalnio, davė gerą toną – daugiabučių Baltupiuose projekto pristatymas įvyko užtikrinus tinkamą dalyvių registraciją, gerą vaizdo kokybę, galimybę paklausti, išgirsti atsakymą ir padiskutuoti.

„Per pirmą karantino mėnesį įvyko dešimtys pristatymų, kartais per dieną – po kelis. Daugeliu atvejų juose dalyvavo keliskart daugiau žmonių, nei būtų dalyvavę rengiant pristatymus gyvai. Kiek pačiam teko matyti, pristatymai vyko konstruktyviau, efektyviau, racionaliau ir kultūringiau, – sakė M. Pakalnis. – Iš pradžių girdėjome pavienių balsų, kad viešus svarstymus reikia atidėti iki karantino pabaigos, bet nenorėjome dar labiau gilinti karantino pasekmių ir problemų, užuot pasinaudoję galimybe prisitaikyti prie situacijos."

Vakarais po darbo valandų ar prieš pat darbo pabaigą vykusius pristatymus namuose „nuo sofos“ kompiuteryje ne kartą įsijungė daugiau nei 100 suinteresuotų žiūrovų. Ne vienas išsakė ir lūkestį, kad nuotoliniai projektų pristatymai vyktų ir pasibaigus ekstremaliai situacijai – tai leidžia sutaupyti laiko ir dažniau, nei pavykdavo iki tol, susipažinti su dominančiais projektais. Ir tai viena priežasčių, kodėl Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo architekto skyriuje kalbama apie tai, kad virtualius svarstymus racionalu rengti ir ateityje. Dėl tokios galimybės įteisinimo norminiais aktais jau kreiptasi ir į Aplinkos ministeriją. Kol kas ministerija yra pakoregavusi Statybos techninį reglamentą, bet nuostatas leisti rengti nuotolinius pristatymus šiuo metu galioja tik iki ekstremalios situacijos pabaigos.

„Vis dėlto pozityvu yra tai, kad tokie pristatymai pritraukia daugiau miesto plėtra besidominčių vilniečių – ne tik tuos keliolika ar keliasdešimt, kuriuos nuolat matome visų projektų pristatymuose. Išaugusi įsitraukusių ir pokyčiais besidominčių žmonių bendruomenė sudaro didesnę galimybę gauti objektyvią reakciją iš platesnio vilniečių nuomonių lauko. O platesnė diskusija garantuoja tiek aukštesnę kokybę, tiek ir didesnę bendrystę", – pranešime cituojamas M. Pakalnis. Jis pažymėjo, kad vienintelis per visą laiką gautas nusiskundimas – dėl prekybos centro Antakalnyje projekto pristatymo, kurį tikimasi išsiaiškinti išnagrinėjus projekto rengėjų pateiktą vaizdo medžiagą.

Vyriausiasis miesto architektas svarsto, kad nuotoliniai viešieji pristatymai ypač skatintini tais atvejais, kai savivaldybėje turi būti pristatomi tik artimiausiems kaimynams aktualūs klausimai – pavyzdžiui, kepyklėlės pirmame daugiabučio aukšte virsmas odontologiniu kabinetu. „Jei būriui ar tik penkiems kaimynams dėl pristatymo nereikės vykti į miesto centrą, pavyzdžiui, iš Naujosios Vilnios, jei jie galės išsiaiškinti pozicijas surengę transliaciją iš ten, kur gyvena, sutaupys laiko visi, o ir kaimynų prie diskusijų prisijungs daugiau, nei jų rastų laiko atvykti į Konstitucijos prospektą, kur yra miesto savivaldybė, – sakė M. Pakalnis. – Neabejoju, kad užtikrinsime vaizdo transliacijas iš projektų viešinimo ir ateityje – tai bent jau liks vienas iš jų pristatymo būdų."

Kitos didžiosios šalies savivaldybės įvedus karantiną nutraukė paskelbtus viešus projektinių pasiūlymų svarstymus arba informacijos apie paskelbtus viešinimus neatnaujino, o aktyvų visuomenės informavimą apie parengtus projektinius pasiūlymus pradėjo po Aplinkos ministerijos išplatintų rekomendacijų arba Statybos techninio reglamento pakeitimo.

Vilniuje viešiems projektų pristatymams besiruošiančios įmonės buvo iškart informuotos, kad, norint atlikti projektinių pasiūlymų svarstymą karantino laikotarpiu, viešasis svarstymas turi būti užtikrinamas vaizdo transliacijos būdu, sudarant galimybes visuomenei dalyvauti, teikti pasiūlymus, gauti atsakymus nuotoliniu būdu, o nuoroda į vaizdo transliaciją iki viešo svarstymo privalo būti patalpinta viešo susirinkimo skelbime. Jeigu užtikrinti deramos vaizdo transliacijos projekto rengėjas neturi galimybių, projektinių pasiūlymų viešasis svarstymas atšaukiamas iki karantino pabaigos – kai vieši susirinkimai vėl galės vykti įprastai.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


KARANTINO iššūkiai

nuotrauka
2020-08-03 09:46
Darbo ginčų komisijos (DGK) prie Valstybinės darbo inspekcijos per 2020 m. I pusmetį gavo beveik 4000 prašymų nagrinėti darbo ginčus. Juose dominuoja reikalavimai dėl darbo užmokesčio, atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu, darbo sutarties sąlygų pakeitimo. Tam įtakos turėjo karantinas, stipriai ...
nuotrauka
2020-07-31 10:23
Lietuvos ekonomika, paveikta pandemijos sukeltų pasekmių, antrąjį ketvirtį susitraukė 5,1 proc. Naujausi ekonominiai rodikliai liudija, kad šalies ūkis jau atsigauna, nors ir labai netolygiai.
nuotrauka
2020-07-27 09:34
Nors pasaulį įsiūbavusi Covid-19 pandemija rimsta, visi gerai suprantame, jog jis pasikeitė ir, turbūt, jau niekada nebegyvensime taip, kaip gyvenome. Įsivyravę nauji socialinės distancijos standartai, kasdiene bendravimo norma tapę nuotolinio komunikavimo būdai, pasikeitę vartojimo, darbo ir laisva...
nuotrauka
2020-07-23 10:40
COVID-19 pandemijos daroma įtaka keičia verslo sektorių ir jo ekonominę elgseną, pranešime dalijasi VIlniaus Gedimino technikos universitetas. Tai nulemia ir reikšmingas modifikacijas darbo rinkoje, nes nuo jų priklauso ir socialinės sferos raida. 2020 m. kovo mėn. Lietuvos užimtumo tarnyboje regist...
nuotrauka
2020-07-23 10:02
Šiuo metu skelbiami naujausi tarptautinių kompanijų duomenys ir apklausos rodo, skelbia „Ober-Haus“, kad pandemijos akivaizdoje komercinio nekilnojamojo turto (NT) investicinių sandorių rinkos globaliu mastu patiria didesnius ar mažesnius neigiamus pokyčius.
nuotrauka
2020-07-13 11:34
Siekdama patikrinti, ar darbdavių skelbiamos prastovos nėra fiktyvios, bandant pasipelnyti iš valstybės teikiamos paramos, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradeda neplaninių patikrinimų akciją.
nuotrauka
2020-07-03 12:54
Iki liepos 31 d. įmonėms ir verslininkams, kurie kreipiasi į finansų tarpininkus dėl nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams, turi būti išmokėtos visos paskolos lėšos. Nuo paskolų teikimo pradžios, kaip praneša...
nuotrauka
2020-07-01 13:17
Paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams populiarumas muša rekordus. Iš viso pagal šią INVEGA finansuojamą priemonę įmonėms jau išmokėta 115 mln. eurų. Remiantis viešais duomenimis, programos kriterijus galėjo atitikti apie 10 tūkst. labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių, iš viso šalyj...
nuotrauka
2020-06-29 09:48
Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), įvertinusi beveik 3 tūkst. paraiškų, pateiktų dėl palūkanų kompensavimo, primena, į ką reikia atkreipti dėmesį, kad procesas būtų sklandus, o paraiška – sėkmingai patvirtinta.
nuotrauka
2020-06-18 10:44
Pasibaigus karantinui aktyvią veiklą stabdo ir finansų ministro Viliaus Šapokos įkurtas COVID-19 pasekmių mažinimo fondas. Per tris veiklos mėnesius gyventojai ir įmonės fondui skyrė beveik 822 tūkst. eurų, už kuriuos šalies ligoninėms, nevyriausybinėms organizacijoms nupirkta asmens apsaugos priemo...
nuotrauka
2020-06-16 16:00
Trečiadienio naktį šalyje baigiasi tris mėnesius trukęs karantinas. Nuo birželio 17 d. įsigalioja valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimas. Jo metu bus taikomi tam tikri apribojimai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.
nuotrauka
2020-06-16 08:49
Artėjant tris mėnesius trukusio karantino pabaigai, Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) parengta pirmoji mėnesinė apžvalga rodo, kad švelninant karantino sąlygas sektoriai atsigauna, tačiau netolygiai.
nuotrauka
2020-06-15 08:54
Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad nuo birželio 12 d. įsigaliojo priemonės „Dalinis nuomos mokesčio kompensavimas“ pakeitimai. Atsižvelgiant į verslo atstovų siūlymus ir sprendžiant kylančias problemas gerinamos šios priemonės sąlygos pareiškėjams.
nuotrauka
2020-06-10 12:04
Lietuvos ir Estijos valdžios sprendimų lyginimas jau yra tapęs tautosaka. Nors estai ir laikomi lėtapėdžiais, tačiau pasaulinės pandemijos metu Estija veikė ne tik greičiau, o kartais ir dosniau. Estai teikė pagalbą kur kas platesniam skaičiui verslo sektorių, sumažino socialinius mokesčius, akcizus...
nuotrauka
2020-06-08 15:49
KOG instituto atlikto tyrimo duomenimis, daugiau kaip pusė smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) atstovų mano, kad Vyriausybė skyrė per mažai dėmesio verslo situacijai, o skiriama parama yra per maža normaliam verslo funkcionavimui.
nuotrauka
2020-05-28 07:58
Vyriausybė pratęsė karantino režimą iki birželio 16 dienos 24 val., tačiau sušvelnino karantino sąlygas. Numatyta, kad artimiausiu metu bus didinamas leistinas žiūrovų ir dalyvių skaičių renginiuose bei ilginamas restoranų, kavinių ir kitų maitinimo įstaigų darbo laikas.
nuotrauka
2020-05-27 12:52
Dabartinė vadovų karta mokosi veikti karo sąlygomis. Karantinas apvertė daugumos įmonių veiklą ir privertė griebtis žinių, kuriomis iki šiol rėmėsi kariuomenės atstovai. Pandemijos sąlygomis, siekiant patirti kuo mažesnių nuostolių ar nugalėti konkurencinėje kovoje, įmonių vadovams pravers „Karo kam...
nuotrauka
2020-05-27 08:26
Naujausi duomenys, kuriais dalijasi LR Vyriausybė, rodo, kad šalies ekonominė situacija išlieka stabili, pastebimas karantino atpalaidavimo efektas.
nuotrauka
2020-05-26 13:00
Įmonėms, kurios dėl pandemijos buvo priverstos stabdyti veiklą, valstybė kompensuoja dalį karantino laikotarpiu patirtų patalpų nuomos išlaidų. Kompensacijas gauti gali tiek smulkusis ir vidutinis verslas, tiek ir kai kurios didelės įmonės. Paraiškų nuomai kompensacijoms gauti pildymui įsibėgėjus, v...
nuotrauka
2020-05-26 10:50
Dviračių ir pėsčiųjų takams tiesti ir rekonstruoti bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti šiemet skirta beveik 14,7 mln. eurų. Šios investicijos suteikiamos iš Vyriausybės skirtų 150 mln. eurų valstybinės ir vietinės reikšmės kelių infrastruktūrai.

Statybunaujienos.lt » KARANTINO iššūkiai

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...