2020 gruodžio 3 d. ketvirtadienis, 22:37
Reklama  |  facebook

Nuotoliniai sostinės plėtros projektų pristatymai – sklandesni ir su daugiau dalyvių

2020-05-04 13:11
Vilniaus Naugarduko gatvės humanizavimo projektas, Šv. Jokūbo ligoninės konversijos projektas, Šnipiškių skvero Kintų ir Giedraičių gatvių sankryžoje projektas, Tauro kalno aplinkos tvarkymo projektas – dešimtys ne tik savivaldybės, bet ir privačių vystytojų projektų visuomenei buvo pristatyti nuotoliniu būdu – per „Zoom“, „Youtube“ platformas – ir jau sėkmingai keliauja į tolesnius derinimų etapus.
nuotrauka
Vilniaus m. sav. (Sauliaus Žiūros) nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Nuo karantino paskelbimo dienos nuotoliniu būdu jau įvyko 77 projektinių pasiūlymų svarstymai su visuomene, suskaičiavo Vilniaus miesto savivaldybė. Po viešų pristatymų projektiniai pasiūlymai buvo teikiami tvirtinti Vilniaus savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyriui, o sulaukus pritarimo grįžo į projektuotojų rankas, kad detalizavus virstų techniniais projektais. Šiuo metu visuomenei savivaldybės tinklapyje vilnius.lt pristatomi ir jos dėmesio laukia 34 paskelbti projektiniai pasiūlymai, kurių svarstymas irgi vyks per vaizdo transliacijas.

Pirmas viešas projektinių pasiūlymų svarstymas elektroninėje erdvėje įvyko jau pirmą karantino dieną ir, pasak M. Pakalnio, davė gerą toną – daugiabučių Baltupiuose projekto pristatymas įvyko užtikrinus tinkamą dalyvių registraciją, gerą vaizdo kokybę, galimybę paklausti, išgirsti atsakymą ir padiskutuoti.

„Per pirmą karantino mėnesį įvyko dešimtys pristatymų, kartais per dieną – po kelis. Daugeliu atvejų juose dalyvavo keliskart daugiau žmonių, nei būtų dalyvavę rengiant pristatymus gyvai. Kiek pačiam teko matyti, pristatymai vyko konstruktyviau, efektyviau, racionaliau ir kultūringiau, – sakė M. Pakalnis. – Iš pradžių girdėjome pavienių balsų, kad viešus svarstymus reikia atidėti iki karantino pabaigos, bet nenorėjome dar labiau gilinti karantino pasekmių ir problemų, užuot pasinaudoję galimybe prisitaikyti prie situacijos."

Vakarais po darbo valandų ar prieš pat darbo pabaigą vykusius pristatymus namuose „nuo sofos“ kompiuteryje ne kartą įsijungė daugiau nei 100 suinteresuotų žiūrovų. Ne vienas išsakė ir lūkestį, kad nuotoliniai projektų pristatymai vyktų ir pasibaigus ekstremaliai situacijai – tai leidžia sutaupyti laiko ir dažniau, nei pavykdavo iki tol, susipažinti su dominančiais projektais. Ir tai viena priežasčių, kodėl Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo architekto skyriuje kalbama apie tai, kad virtualius svarstymus racionalu rengti ir ateityje. Dėl tokios galimybės įteisinimo norminiais aktais jau kreiptasi ir į Aplinkos ministeriją. Kol kas ministerija yra pakoregavusi Statybos techninį reglamentą, bet nuostatas leisti rengti nuotolinius pristatymus šiuo metu galioja tik iki ekstremalios situacijos pabaigos.

„Vis dėlto pozityvu yra tai, kad tokie pristatymai pritraukia daugiau miesto plėtra besidominčių vilniečių – ne tik tuos keliolika ar keliasdešimt, kuriuos nuolat matome visų projektų pristatymuose. Išaugusi įsitraukusių ir pokyčiais besidominčių žmonių bendruomenė sudaro didesnę galimybę gauti objektyvią reakciją iš platesnio vilniečių nuomonių lauko. O platesnė diskusija garantuoja tiek aukštesnę kokybę, tiek ir didesnę bendrystę", – pranešime cituojamas M. Pakalnis. Jis pažymėjo, kad vienintelis per visą laiką gautas nusiskundimas – dėl prekybos centro Antakalnyje projekto pristatymo, kurį tikimasi išsiaiškinti išnagrinėjus projekto rengėjų pateiktą vaizdo medžiagą.

Vyriausiasis miesto architektas svarsto, kad nuotoliniai viešieji pristatymai ypač skatintini tais atvejais, kai savivaldybėje turi būti pristatomi tik artimiausiems kaimynams aktualūs klausimai – pavyzdžiui, kepyklėlės pirmame daugiabučio aukšte virsmas odontologiniu kabinetu. „Jei būriui ar tik penkiems kaimynams dėl pristatymo nereikės vykti į miesto centrą, pavyzdžiui, iš Naujosios Vilnios, jei jie galės išsiaiškinti pozicijas surengę transliaciją iš ten, kur gyvena, sutaupys laiko visi, o ir kaimynų prie diskusijų prisijungs daugiau, nei jų rastų laiko atvykti į Konstitucijos prospektą, kur yra miesto savivaldybė, – sakė M. Pakalnis. – Neabejoju, kad užtikrinsime vaizdo transliacijas iš projektų viešinimo ir ateityje – tai bent jau liks vienas iš jų pristatymo būdų."

Kitos didžiosios šalies savivaldybės įvedus karantiną nutraukė paskelbtus viešus projektinių pasiūlymų svarstymus arba informacijos apie paskelbtus viešinimus neatnaujino, o aktyvų visuomenės informavimą apie parengtus projektinius pasiūlymus pradėjo po Aplinkos ministerijos išplatintų rekomendacijų arba Statybos techninio reglamento pakeitimo.

Vilniuje viešiems projektų pristatymams besiruošiančios įmonės buvo iškart informuotos, kad, norint atlikti projektinių pasiūlymų svarstymą karantino laikotarpiu, viešasis svarstymas turi būti užtikrinamas vaizdo transliacijos būdu, sudarant galimybes visuomenei dalyvauti, teikti pasiūlymus, gauti atsakymus nuotoliniu būdu, o nuoroda į vaizdo transliaciją iki viešo svarstymo privalo būti patalpinta viešo susirinkimo skelbime. Jeigu užtikrinti deramos vaizdo transliacijos projekto rengėjas neturi galimybių, projektinių pasiūlymų viešasis svarstymas atšaukiamas iki karantino pabaigos – kai vieši susirinkimai vėl galės vykti įprastai.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2020-12-02 07:43
Paskelbus antrąjį koronaviruso iššauktą karantiną rinka penktadaliu smuktelėjo, tačiau efektas toli gražu nebuvo toks stiprus kaip pavasarį, o pirminės rinkos rezultatas išliko aukštas, tvirtina „Citus“ analitikai.
nuotrauka
2020-11-26 15:13
Jei per pastaruosius metus teko važiuoti keliu Kaunas - Jurbarkas, neabejotinai dėmesį patraukė nedideli mediniai nameliai, sustatyti Raudondvario pašonėje. Turbūt nedaugelis atspėjo, kad šie nameliai tapo biuru gamtoje.
nuotrauka
2020-11-26 13:24
Lapkritį paskelbta, kad vidutinis darbo užmokestis prieš mokesčius Lietuvoje trečią ketvirtį buvo 1455 eurai, arba net 10,4 proc. didesnis negu prieš metus, dalijasi SEB. Darbo užmokestis po mokesčių per metus išaugo 11,2 procentais – iki 928 eurų. Tokie darbo užmokesčio pokyčiai šalyje šiemet gerok...
nuotrauka
2020-11-25 11:17
Nekilnojamojo turto (NT) ir statybos rinka kol kas tebėra atspari koronaviruso pandemijos poveikiui, nors atskirų rinkos segmentų būklė yra skirtinga. Po pirminio išgąsčio pavasarį būsto rinka pastaruoju metu yra istoriškai aktyvi. Tačiau numatomas neužimtų biurų dalies augimas rodo, kad komercinio ...
nuotrauka
2020-11-23 07:46
Bendrovė „Storent“, šių metų balandžio mėnesį klientams Lietuvoje pasiūliusi statybų įrangą nuomotis internetu, jau skaičiuoja pirmuosius šio sprendimo vaisius. Per kiek daugiau nei pusmetį šia galimybe pasinaudojusių klientų skaičius artėja prie1 tūkstančio, o atliktų sandorių skaičius perkopė 3,5 ...
nuotrauka
2020-11-20 11:25
Įvedus antrąjį karantiną Lietuvoje, viešbučiams beveik nebeliko būdų išgyventi. Verslo viešbučiai vasaros periodu galėjo priimti konferencijas bei restorano svečius: drastiškai sumažėjus turistų, renginių bei maitinimo pajamos buvo gyvybiškai svarbios. Tuščias erdves viešbučiai stengiasi užpildyti n...
nuotrauka
2020-11-18 15:08
Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė subsidijų schemą nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiam verslui gelbėti. Ministerija yra linkusi kreiptis į Europos Komisiją, kad būtų suderinti visi subsidijoms išmokėti reikalingi dokumentai.
nuotrauka
2020-11-18 12:00
Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) primena, jog, atsižvelgiant į valstybės finansinės pagalbos priemonių įgyvendinimą nustatančius teisės aktų reikalavimus, iki š.m. gruodžio 31 d. galiojančiomis priemonėmis norinčios pasinaudoti smulkiojo ir vidutinio v...
nuotrauka
2020-11-14 09:49
Kauno valstybinio lėlių teatro darbuotojus MB „Virmalda“ per antrąjį karantiną vaišina pietumis, kuriuos, jų užsakymu, kasdien ruošia UAB „Miesto sodas“.
nuotrauka
2020-11-13 10:25
Įvedus visuotinį karantiną šalyje, vis daugiau įmonių skelbia prastovas. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, šiuo metu prastovas darbuotojams yra paskelbusios 3846 įmonės. Galiojančiose prastovose yra per 30 tūkst. darbuotojų.
nuotrauka
2020-11-12 09:12
Praėjusį šeštadienį šalyje prasidėjo antras per metus nacionalinis karantinas dėl kurio padėtis darbo rinkoje vėl komplikuojasi. Trečiadienį prastova jau buvo paskelbta 26 tūkst. darbuotojų, ir skaičius artimiausiomis dienomis toliau augs bent iki 50 tūkstančių.
nuotrauka
2020-11-11 08:26
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Užimtumo ir Valstybinio socialinio draudimo įstatymų pataisoms, kuriomis numatoma atnaujinti ir tikslingiau pritaikyti paramos priemones savarankiškai dirbantiems asmenims bei įmokas atidėti siekiančioms įmonėms ekstremaliosios situacijos ir karantino metu...
nuotrauka
2020-11-11 07:49
Spalio mėnesį įsteigtas Pagalbos verslui fondas (PVF) jau sulaukė beveik pusšimčio įmonių susidomėjimo. Šiuo metu pagalba verslui labiausiai domisi tiesiogiai nuo COVID-19 nukentėję sektoriai: turizmo, aviacijos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų bei gamybos ir prekybos įmonės. Fondo paslaugomis s...
nuotrauka
2020-11-10 10:44
COVID–19 tempo nestabdo: Europoje prasideda pakartotini ribojimai, o su jais – ir naujos aktualios ekonomikos prognozės. Šiaurės Europos rinkos, kurioms priskiriama ir Lietuva, patyrė „V“ formos ekonomikos atsigavimą. Ekonomistai išlieka budrūs, pavojaus varpais dar neskambina, tačiau sutinka, jog a...
nuotrauka
2020-11-09 13:11
Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) pradėjo teikti patalpų dezinfekavimo paslaugą. Šią veiklą VŠT išplėtojo, kad apsaugotų savo darbuotojus, o siekdama išnaudoti investicijų potencialą, įgūdžiais ir resursais dalijasi su rinka.
nuotrauka
2020-11-09 13:08
Spalio pabaigoje UAB „Utenos komunalininkas“ įsigijo vieną efektyviausių ir moderniausių dezinfekavimo priemonių – rūko generatorių UR FOG, skirtą patalpų dezinfekcijai nuo koronaviruso.
nuotrauka
2020-11-09 11:45
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) fiksuoja padidėjusius skambučių srautus, susijusius su blogėjančia pandemijos situacija šalyje. Ir darbuotojams, ir darbdaviams vis dažniau kyla klausimų dėl darbo santykių, darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo. Per pastarąjį mėnesį skambučių darbuotojų saugos...
nuotrauka
2020-11-05 15:20
Lietuvoje nuo šeštadienio, lapkričio 7-osios, skelbiamas karantinas, kuris truks tris savaites. Šiuo laikotarpiu bus sustabdyta arba apribota veikla tam tikrose ūkio šakose, sustiprintos infekcijų kontrolės priemonės, o darbas ir mokymas organizuojamas užtikrinant kuo mažesnį kontaktų skaičių.
nuotrauka
2020-11-03 11:21
Įvykus ekonomikos šokui, nekilnojamo turto (NT) rinkos dalyviai ir analitikai signalizuoja – NT kainos gali keistis. Vieni primygtinai teigia, kad NT kainos kis stipriau, kiti abejoja ekonomikos šoko intensyvumu ir yra įsitikinę, jog kainos keisis nežymiai arba pokytis bus laikinas. Kas gi lemia NT ...
nuotrauka
2020-10-30 09:47
COVID-19 pandemija įmones paveikė skirtingai: vienoms atnešė nemažai komercinių ir finansinių sunkumų, o kitoms tapo proga apsvarstyti verslo įsigijimo ar įmonių susijungimo klausimus. Teisininkai pataria, kad šiuo laikotarpiu planuojant įsigyti įmones per koncentracijų sandorius derėtų nusiteikti i...

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai

nuotrauka

Siūlo sprendimą, kaip paprastai atsikratyti statybinių atliekų ir kitų rakandų

Antrasis karantinas suteikė progą daugiau laiko skirti namams – išsivalyti juos nuo nereikalingų daiktų, susitvarkyti sandėliuką ar baigti užsitęsusius remonto darbus. „Ecoservice“ ekspertai...