2020 lapkričio 29 d. sekmadienis, 5:55
Reklama  |  facebook

Viešbučiai konkuruoja su butų nuoma – kambarius siūlo trigubai pigiau nei įprastai

2020-11-20 11:25
Įvedus antrąjį karantiną Lietuvoje, viešbučiams beveik nebeliko būdų išgyventi. Verslo viešbučiai vasaros periodu galėjo priimti konferencijas bei restorano svečius: drastiškai sumažėjus turistų, renginių bei maitinimo pajamos buvo gyvybiškai svarbios. Tuščias erdves viešbučiai stengiasi užpildyti naujais būdais, tarp jų – ir ilgalaikė nuoma, kaina prilygstanti buto nuomai.
nuotrauka
„Radisson“ nuotr.


Minimos įmonės
Litexpo,
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija,
Estijoje sulaukė pasisekimo

Estijos viešbučiai ilgalaikės nuomos paslaugą pasiūlė spalio viduryje ir sulaukė susidomėjimo. Už 400 eurų kambarius su tvarkymo paslaugomis, greitu nemokamu Wi-Fi ir sporto sale siūlantis viešbutis gali konkuruoti su vieno kambario butais. Viešbučio „Park Inn by Radisson Central Tallinn“ vadovė Toma Torseke, cituojama pranešime, pasakoja, kad paklausa pati padiktavo imtis šio sprendimo ir kol kas jis puikiai pasiteisina.

„Paskutiniais metais Estijos rinkoje išaugo butų nuomos poreikis ir atsidarinėjo vis daugiau apartamentų nuomos kompanijų, skirtų korporatyviniams klientams, atvykstantiems ilgesniam laikui, kai viešbučio nuoma tampa per brangi, kadangi viešbučio kainos yra dinaminės, priklausančios nuo paklausos ir sezoniškumo. Atėjus sunkiam metui, mūsų korporatyviniai klientai patys paklausė, ar siūlome tokią paslaugą, ir mes, nieko nelaukę, pasinaudojome ta idėja bei sukūrėme patrauklų pasiūlymą ilgalaikiams svečiams. Įmonėms reikėjo patikimo partnerio, kad greitai ir patogiai rezervuotų kambarius už buto nuomos kainą savo darbuotojams, kurie atvyksta ilgesniam laikui dėl tam tikrų projektų“ – cituojama T. Torseke.

Sunkų laikotarpį išgyvenančiam sektoriui šis žingsnis padėjo pritraukti naujų klientų.

Vilniuje siūlo ilgalaikę nuomą ir ofisus

Naujas viešbutis „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Centre“ standartinio kambario nuomą mėnesiui siūlo už 400 Eur. Tai kone trigubai pigiau nei įprasta viešbučio dienos kaina. Į kambario kainą, kaip rašoma pranešime, taip pat įskaičiuotas nemokamas parkavimas, internetas, kambario tvarkymas bei sporto salė. Ilgalaikę nuomą siūlo ir „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“, o „Grand Hotel Kempinski“ jau anksčiau skelbė apie ilgalaikę prabangių apartamentų nuomą.

Orientuojasi į studentus ir ieškančius laikino būsto

Irma Rudelytė-Kasputienė, viešbučio „Park Inn by Radisson Vilnius Airport“ pardavimų ir marketingo direktorė, cituojama pranešime, teigia, jog šiuo pasiūlymu tikisi pritraukti studentus, ilgesniam laikui grįžtančius emigrantus bei laikinai būsto ieškančius žmones.

„Vilniuje studentų apgyvendinimo klausimas – sena ir sunkiai spręstina problema. Universitetai ir kitos aukštosios mokyklos nėra pajėgios bendrabučiais aprūpinti visų studentų. Šiuo metu tendencingai auganti konkurencija su AirBnB sektoriumi ir rinkoje siūlomais butais ilgalaikes apgyvendinimo paslaugas teikiančius viešbučius verčia būti išradingais ir siūlyti ne tik apgyvendinimą, bet ir ofiso nuomos paslaugas ar pietus bei vakarienę viešbučio kambaryje“, – cituojama Irma Rudelytė-Kasputienė.

Anot viešbučio atstovės, pagrindinis klientas - tarptautinių studijų auditorija iš Vokietijos, Izraelio, Skandinavijos šalių. Šiuo metu – ir kaimyninės Baltarusijos studentai, ir švietimo bendruomenė, taip pat trumpalaikiams projektams atvykstantys paskaitų skaityti lektoriai iš viso pasaulio.

„Galimybės nuomotis būstą viešbutyje ieško tie, kuriems norisi mažesnės kontrolės. Paprastai, tai laikina stotelė iki susirandant jų poreikius bei kainos ir kokybės santykį pilnai atitinkantį būstą. Pas mus jiems garantuojamas nemokamai, sporto salė, greitasis internetinis ryšys, parkingas, pastarojo labai trūksta. Vilniaus miesto centre tai – didelė problema kaštų atžvilgiu, arba vietos prasme (jos nėra) miegamuose rajonuose. Taip pat vietoje esanti sporto salė leidžia sutaupyti lėšų ir laiko propaguojantiems aktyvų gyvenimo būdą. Tvarkomi kambariai ir siūlomas pilnas maitinimas, akademinei bendruomenei – didelis privalumas, nes jie gali visą savo dėmesį koncentruoti į studijas nesiblaškydami ties buities klausimais“ – viešbučio privalumus vardija I. Rudelytė-Kasputienė.

Karantinas pakoregavo ilgalaikės ir trumpalaikės būtų nuomos paklausą

Vieno iš nekilnojamojo turto portalo duomenimis, įprastai trumpalaikės nuomos pasiūla ima didėti žiemai baigiantis ar pavasario pradžioje ir vasaros viduryje pasiekia aukščiausią laiptelį - būtent vidurvasarį portale Aruodas.lt stebimas didžiausias trumpalaikės nuomos skelbimų skaičius.

„Šiemet statistika kitokia: maždaug nuo kovo vidurio trumpalaikės nuomos pasiūla mažėjo - iki balandžio pabaigos nukrito apie 15%. Rodikliai ėmė stiebtis aukštyn ėmus šilti orams, gegužės pradžioje, o didžiausia pasiūla šiemet buvo liepos viduryje. Vis dėlto palyginti su praėjusiais metais, trumpalaikės nuomos pasiūla nepasiekė 2019 m. lygio - buvo mažesnė vidutiniškai ketvirtadaliu“, – cituojami portalo atstovai.

„Radisson“ nuotr.

Portalo analitikai pastebi, jog paskutiniu metu daugėja skelbimų, kai ilgalaikė nuoma siūloma viešbučiuose, nuomojantis kambarį, apartamentus mėnesiui, keliems mėnesiams, teikiama papildomų paslaugų, pavyzdžiui, maitinimas už tam tikrą kainą, kambarių tvarkymas, skalbimo paslaugos ir pan. Taip pat dalį trumpalaikės nuomos objektų pradėta siūlyti kaip ilgalaikės nuomos. Tai rodo ir skelbimų statistika - trumpalaikės nuomos pasiūlymų skaičiui krintant, ilgalaikės nuomos pasiūla augo.

Anot nekilnojamojo turto portalo ekspertų, susidomėjimas nekilnojamojo turto pasiūlymais taip pat kito. Nors trumpalaikės nuomos pasiūla mažėjo, tai nesumenkino gyventojų domėjimosi - paklausa šiemet yra beveik penktadaliu didesnė nei tuo pačiu laiku pernai. Susidomėjimas ilgalaike nuoma taip pat didesnis - portale peržiūrėta beveik ketvirtadaliu daugiau skelbimų puslapių.

Viešbučiai užsidaro ir laukia

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigia, jog, asociacijos duomenimis, keli viešbučiai bandė siūlyti kambarius ilgalaikei nuomai, tačiau sekasi sudėtingai.

„Dabar viešbučiai labiau planuoja užsidaryti negu dirbti – žiūrės, kokios bus subsidijos ir parama iš Ateities ekonomikos DNR plano ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) projektų. Visi dar žiūri, kaip išgyventi, ir negali atsipalaiduoti bei pagalvoti, ką toliau daryti. Paskelbus apie vakciną, „Hiltono“ akcijos biržoje pakilo 20 %, taip pat ir aviakompanijų. Visi stebime akcijų rinką ir žiūrime, ar bus matyti šviesa tunelio gale. Žinoma, Lietuva nebus ta šalis, kur pirmiausia ims plūsti turistai“, – cituojama Evalda Šiškauskienė.

Net ir vasaros periodu kiek atsigavus viešbučių veiklai, pajamų užteko tik išlaikyti darbuotojus ir palaikyti sistemas. Apie pelną nekalbama, viešbučiai praleido labiau vegetacijos būsenoje, o dabar, įvedus papildomus ribojimus, dirba nuostolingai arba užsidaro.

„Man įdomu, kodėl ligonines norima daryti Litexpo, o ne 2-3 žvaigždučių viešbučiuose. Įdomu, kur bus tualetai prie palatų ir ar keli šimtai sergančių naudosis vienu tualetu. Dabar viešbučiai stovi tušti. Ar ne geriau būtų padaryti ligonines, kur ligoniai gyventų po vieną“, – svarsto Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Viešbučių užimtumas pandemijos metu krito daugiau nei 60 % , o paskutiniu metu Vilniaus mieste nesiekia 20 %. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Karantinas, NuomaRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2020-11-26 15:13
Jei per pastaruosius metus teko važiuoti keliu Kaunas - Jurbarkas, neabejotinai dėmesį patraukė nedideli mediniai nameliai, sustatyti Raudondvario pašonėje. Turbūt nedaugelis atspėjo, kad šie nameliai tapo biuru gamtoje.
nuotrauka
2020-11-26 13:24
Lapkritį paskelbta, kad vidutinis darbo užmokestis prieš mokesčius Lietuvoje trečią ketvirtį buvo 1455 eurai, arba net 10,4 proc. didesnis negu prieš metus, dalijasi SEB. Darbo užmokestis po mokesčių per metus išaugo 11,2 procentais – iki 928 eurų. Tokie darbo užmokesčio pokyčiai šalyje šiemet gerok...
nuotrauka
2020-11-25 11:17
Nekilnojamojo turto (NT) ir statybos rinka kol kas tebėra atspari koronaviruso pandemijos poveikiui, nors atskirų rinkos segmentų būklė yra skirtinga. Po pirminio išgąsčio pavasarį būsto rinka pastaruoju metu yra istoriškai aktyvi. Tačiau numatomas neužimtų biurų dalies augimas rodo, kad komercinio ...
nuotrauka
2020-11-23 07:46
Bendrovė „Storent“, šių metų balandžio mėnesį klientams Lietuvoje pasiūliusi statybų įrangą nuomotis internetu, jau skaičiuoja pirmuosius šio sprendimo vaisius. Per kiek daugiau nei pusmetį šia galimybe pasinaudojusių klientų skaičius artėja prie1 tūkstančio, o atliktų sandorių skaičius perkopė 3,5 ...
nuotrauka
2020-11-18 15:08
Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė subsidijų schemą nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiam verslui gelbėti. Ministerija yra linkusi kreiptis į Europos Komisiją, kad būtų suderinti visi subsidijoms išmokėti reikalingi dokumentai.
nuotrauka
2020-11-18 12:00
Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) primena, jog, atsižvelgiant į valstybės finansinės pagalbos priemonių įgyvendinimą nustatančius teisės aktų reikalavimus, iki š.m. gruodžio 31 d. galiojančiomis priemonėmis norinčios pasinaudoti smulkiojo ir vidutinio v...
nuotrauka
2020-11-14 09:49
Kauno valstybinio lėlių teatro darbuotojus MB „Virmalda“ per antrąjį karantiną vaišina pietumis, kuriuos, jų užsakymu, kasdien ruošia UAB „Miesto sodas“.
nuotrauka
2020-11-13 10:25
Įvedus visuotinį karantiną šalyje, vis daugiau įmonių skelbia prastovas. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, šiuo metu prastovas darbuotojams yra paskelbusios 3846 įmonės. Galiojančiose prastovose yra per 30 tūkst. darbuotojų.
nuotrauka
2020-11-12 09:12
Praėjusį šeštadienį šalyje prasidėjo antras per metus nacionalinis karantinas dėl kurio padėtis darbo rinkoje vėl komplikuojasi. Trečiadienį prastova jau buvo paskelbta 26 tūkst. darbuotojų, ir skaičius artimiausiomis dienomis toliau augs bent iki 50 tūkstančių.
nuotrauka
2020-11-11 08:26
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Užimtumo ir Valstybinio socialinio draudimo įstatymų pataisoms, kuriomis numatoma atnaujinti ir tikslingiau pritaikyti paramos priemones savarankiškai dirbantiems asmenims bei įmokas atidėti siekiančioms įmonėms ekstremaliosios situacijos ir karantino metu...
nuotrauka
2020-11-11 07:49
Spalio mėnesį įsteigtas Pagalbos verslui fondas (PVF) jau sulaukė beveik pusšimčio įmonių susidomėjimo. Šiuo metu pagalba verslui labiausiai domisi tiesiogiai nuo COVID-19 nukentėję sektoriai: turizmo, aviacijos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų bei gamybos ir prekybos įmonės. Fondo paslaugomis s...
nuotrauka
2020-11-10 10:44
COVID–19 tempo nestabdo: Europoje prasideda pakartotini ribojimai, o su jais – ir naujos aktualios ekonomikos prognozės. Šiaurės Europos rinkos, kurioms priskiriama ir Lietuva, patyrė „V“ formos ekonomikos atsigavimą. Ekonomistai išlieka budrūs, pavojaus varpais dar neskambina, tačiau sutinka, jog a...
nuotrauka
2020-11-09 13:11
Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) pradėjo teikti patalpų dezinfekavimo paslaugą. Šią veiklą VŠT išplėtojo, kad apsaugotų savo darbuotojus, o siekdama išnaudoti investicijų potencialą, įgūdžiais ir resursais dalijasi su rinka.
nuotrauka
2020-11-09 13:08
Spalio pabaigoje UAB „Utenos komunalininkas“ įsigijo vieną efektyviausių ir moderniausių dezinfekavimo priemonių – rūko generatorių UR FOG, skirtą patalpų dezinfekcijai nuo koronaviruso.
nuotrauka
2020-11-09 11:45
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) fiksuoja padidėjusius skambučių srautus, susijusius su blogėjančia pandemijos situacija šalyje. Ir darbuotojams, ir darbdaviams vis dažniau kyla klausimų dėl darbo santykių, darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo. Per pastarąjį mėnesį skambučių darbuotojų saugos...
nuotrauka
2020-11-05 15:20
Lietuvoje nuo šeštadienio, lapkričio 7-osios, skelbiamas karantinas, kuris truks tris savaites. Šiuo laikotarpiu bus sustabdyta arba apribota veikla tam tikrose ūkio šakose, sustiprintos infekcijų kontrolės priemonės, o darbas ir mokymas organizuojamas užtikrinant kuo mažesnį kontaktų skaičių.
nuotrauka
2020-11-03 11:21
Įvykus ekonomikos šokui, nekilnojamo turto (NT) rinkos dalyviai ir analitikai signalizuoja – NT kainos gali keistis. Vieni primygtinai teigia, kad NT kainos kis stipriau, kiti abejoja ekonomikos šoko intensyvumu ir yra įsitikinę, jog kainos keisis nežymiai arba pokytis bus laikinas. Kas gi lemia NT ...
nuotrauka
2020-10-30 09:47
COVID-19 pandemija įmones paveikė skirtingai: vienoms atnešė nemažai komercinių ir finansinių sunkumų, o kitoms tapo proga apsvarstyti verslo įsigijimo ar įmonių susijungimo klausimus. Teisininkai pataria, kad šiuo laikotarpiu planuojant įsigyti įmones per koncentracijų sandorius derėtų nusiteikti i...
nuotrauka
2020-10-27 12:06
Neigiamą COVID-19 poveikį patyrę mokesčių mokėtojai kreiptis į VMI dėl mokestinės paskolos sutarties be palūkanų gali iki 2021 m. vasario 28 d.
nuotrauka
2020-10-21 11:51
Po neapibrėžtumo kupino karantino laikotarpio nekilnojamojo turto rinkos dalyviai pasijautė daug lengviau. Šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvos būsto rinka nedvejodama pradėjo kopti aukštyn ir didžiąja dalimi kompensavo 2020 metų antrojo ketvirčio praradimus, skelbiama „Ober-Haus“ 2020 metų trečiojo ...

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai

nuotrauka

Siūlo sprendimą, kaip paprastai atsikratyti statybinių atliekų ir kitų rakandų

Antrasis karantinas suteikė progą daugiau laiko skirti namams – išsivalyti juos nuo nereikalingų daiktų, susitvarkyti sandėliuką ar baigti užsitęsusius remonto darbus. „Ecoservice“ ekspertai...
nuotrauka

Statote namą? Tai gali praversti: kaip sumažinti šiluminių tiltelių įtaką

Statydami energiškai efektyvų namą visų pirma siekiame maksimaliai sumažinti galimus energijos nuostolius, įrengti efektyvią izoliaciją ir užtikrinti patikimą pastato sandarumą.